Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

T-Diesel

tywoe toto je tema na kere raci ani nechcu myslet, ale neverim temu, ze v tychto novodobych starobincach ma nekdo nejaku super peci
asi bude rozdil v nejakem soukromem sanatoriu, ale takyto ustav na doziti...
rozumim ze casto jina moznost neni :(

petrklm

Hm, taky bych rád umřel spokojenej, ale bylo to tak opravdu? Víme prd...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

měla by jít snad sem:
http://www.medi-help.cz/

zkusim najít na netu zkušenosti pacientů. Sousedovic babička tam odešla umřít a prej nadmíru spokojená.

atnarfus

Nedělejme si iluze, že tyto úschovny na dlouhodobě nemocné nebo přestárlé se dají odhadnout podle vzhledu. Známá v jedné takové instituci pracuje a i přesto že je to zcela nové, na pohled perfektní, přístup ke klientům je stejný jako kdekoli jinde. Večer je sjedou, aby byl celou noc klid. Moc je nekrmí a nedávají jim pít, aby měli co nejméně práce s převlékáním. To jak si je přehazují se špitálem to je až hanba mluvit. S náznakem čehokoli je odpálkují do nemocnice, aby se jich alespoň na chvíli zbavili. Tam na nich dva týdny rejžují a pak jim je zase vrátí zpět.

Nechci nikoho děsit, ale taková je realita.

Ladik

Vím že není vhodná chvíle Krtku ale tohle se nedá neposlat
sháníš domek tak posílám odkaz co jsem dostal od kámoše :-))

Mrkněte než to prodaj, to půjde rychle :-))

http://realitymix.centrum.cz/detail/uhy/prodej-rd-3-kk-s-luxusni-zahradou-o-vymere-2-542-m2-v-obci-uhy-u-velvar-okr-kladno-4581532.html

Brutal

bibo

zažil sem ldn s babinou a sem rád že něco takového je  krtku doma zatim nemáš šanci se postarat nemáš jinou možnost

FPT

je to bohužel místo od místa, jeď se tam podívat, jak říká jb.
--O-o-O--

petrklm

Já zažil LDN s tchýní a byl to horor. Dvacet babek na pokoji, všechny pořád spaly, protože jedna sestra na tři takový cimry nestíhala nic jinýho, než je práškama uspat, napít jsme jim dávali my, návštěvy... Jak to šlo, vzali jsme babku domů, ještě tak šest tejdnů měla absťák, v noci nespala, pořád nás volala. No, je to deset let, třeba je teď už všechno jinak, že.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Myslim, ze v prvni fazi ji v ldn bude lip, lip nez doma, lip nez u vas a lepsi to bude i pro vas

jb

antidepresiva a bude to dobry, tak to je psychiatr jak hovno...No pravda, je to nejjednodussi...

No ja bych si tu LDN nejprve prohledl...

Krtek

se na nějakej tabák můžu....
Mizérie nad mizérii. Máti je sice na normální interně ale budou jí lifrovat do LDNky na Dobříš ihned jakmile bude místo. Prej už jí nemaji na co léčit. Podle doktorky je to ale psychický. Mluvil jsem i s psychiatrem co jí vyšetřoval minule a dneska má zase, odvyprávěl jsem mu všechno co se stalo a jakej měla život, snad mu to pomůže. Prej jí dá nějaký antidepresiva a bude to dobrý... V LDNce by jí měli taky rozhejbat. No nevim, ztrácim optimismus. Dneska jsem přišel do pokoje, máti měla zvedlou ruku a řiká, drape, drape ! Tak se ptam co jí drape a prej pes na dveře. Nějak si vybavila že psi když chtěji do baráku tak drapou na dveře. A když se to stalo, tak jeden byl zavřenej na dvoře a druhej na chodbě ale do obýváku k nim se nedostal.  A jak máti měla zvedlou tu ruku, bylo to jako když vždycky vstává z houpacího křesla. Do toho se jí klepala noha jak ratlíkovi.

Lihobaron

ten zeman je sfina.. zdrazil mi tabak.. kurva  :WTF:

Lihobaron

ď už to zacinam aspon trochu chapat  :lulka:

elpidio

Sloupek vlevo a vpravo vidím poprvé. Co je to za foťák ? Možná je to jen RGB histogram ? Třeba kompakty Panasonic mají histogramů několik. Nemůžeš zobrazit jiný ? Obecně, pokud je histogram jeden a ne zvlášť jednotlivé kanály RGB, znamená rozložení jasů ve snímku. Levá část - stíny, pravá - světla. Ideálně by se ti neměl ani na jedné straně dotýkat. Vadí hlavně na pravé straně - přepaly. Pokud to máš na stativu, tak se na něj dívej a měň korekci expozice do plusu a do mínusu a uvidíš jak se ti bude hýbat. Více třeba zde. Video zde.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: elpidio kdy March 14, 2013, 10:55:41 AM
Že ho máš malýho :)

Nebo je to podexponovaný, což by mohlo být to -0,7. Asi nastavená korekce do mínusu.

no me spis slo voto, jak chapat ten graf, vlevo sloupek, v pravo atd..

elpidio

Citace: Krtek kdy March 14, 2013, 10:21:18 AM
Tak mi volali že máti překládaji z JIPky na internu. Akorát mam neblahý tušení že to dělaj aby jí mohli propustit a zbavit se jí. Uvidim co zejtra až za ní půjdu.

To je normální postup. JIPka je moc drahá a jak to jde, tak překládají dál. Ale bylo tam nejlíp.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Citace: Lihobaron kdy March 14, 2013, 08:29:47 AM
pokusi semi nekdo vysvetlit jak a co ukazuje ten histogram prosim??  :lulka:



Že ho máš malýho :)

Nebo je to podexponovaný, což by mohlo být to -0,7. Asi nastavená korekce do mínusu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Tak mi volali že máti překládaji z JIPky na internu. Akorát mam neblahý tušení že to dělaj aby jí mohli propustit a zbavit se jí. Uvidim co zejtra až za ní půjdu.

Lihobaron

pokusi semi nekdo vysvetlit jak a co ukazuje ten histogram prosim??  :lulka:


Krtek

Kotel běží, výměna filtru zabrala. Vzali si pětikilo za oba dny dohromady.
Za to s máti nic moc pokroky :-( Mluvit se s ní dá al je spavá a strašně apatická. Na nic se neptá, nic jí nezajímá, usmívá se jenom když mluvim o Vřískotovi. Často čučí do blba úplně nepřítomně. Doktor mi řikal že to prej asi z hlavy vytěsnila a nevzpomíná si na tátu vůbec co se stalo. Ani jaký měl nemoci atd. Ještě tam bude mít znova psychiatra ale naděje si moc nedělam.

Ladik

taky mám kotel v rohu, vývod komína mám do zdi bo je to turbo

Krtek

No právě že to je vzadu za kotlem. ten je nacpanej jakoby v rohu v Učku. Vlevo a vzdu zeď, vpravo komín. Ti servisáci maji každej asi 1,5 metráku :-) Ráno snad dotahnou docenta.

Ladik

ono fakt stačí zanesené sítko a nejede to, oni to u Krtka mají s těma starýma hrubýma trubkama a tam v tom bude kolovat hrůza bordelu
pod kotlem někde na trubce bude takový bazmek a ten jak odšroubuješ tak je vevnitř takové sítko, to vyčistíš a mohlo by to být ok vypadá to, aspoň u mě na kotli jako takové véčko kdy ten šroub je pod úhlem do té trubky

kuk fotka

atnarfus

Měl jsi kouknout jak je nastavený čtyřcestný ventil. Když to topí jenom do boileru, tak je to nastavené na letní režim. Honí to vodu jenom v malém (kotlovém) okruhu. Normálně se to nastavuje tak napůl. Polovina vody jde do topení a polovina se vrací do kotle. Novější kotle už mají termostatický ventil, tam to až do té doby než je na kotli 70st nepouští vodu do topení.

T-Diesel

ne, maximalne uschnu kvitka
vcilka uz je aj slunko o cosi vys a teplejsi, takze to v pripade pekneho pocasi dokaze trochu vytemperovat

bibo

tak pokud nebude dlouhodobě pod nulou tak nic v baráku nezmrzne

Lihobaron

ted uz to nepromrzne..

Krtek

Dneska jsem byl po tejdnu v baráku u našich :-( čekal jsem to horší, asi mně právem někdo nazývá cynikem. Blbý je že se nepovedlo nahodit plynovej kotel a na dříví/uhlí nemam šanci tam jezdit topit celej tejden. U plynovýho hřeje bojler ale do topení to jde straně málo. Buďto je to někde přicpaný nebo prej zarostlej filtr. 3 roky se na něj netopilo akorát hřeje vodu. Servisáci mi přijdou zase zejtra zkusit něco dalšího s dalšim pačmákem. Chci tam nechat zaplej plynovej kotel a topit trvale na 5-10 stupňů aby to nezamrzlo.
Máti v nemocnici pořád při starym :-( Asi se bude vzpamatovávat hooodně pomalu. Když se zhroutila v 2008 tak stačil tejden kapaček a byla zase fit. Tentokrát to tak rychlý nebude. A našel jsem její pořadač na léky. V neděli ráno už si žádný nebrala takže tam musela bejt od soboty :-(

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 11, 2013, 10:51:00 PM
abych řek pravdu, byly doby, kdy jsem na sebe měl nějak takhle zaznamenaný usvědčující důkazy...

Taková nepředložýenost :D
Když už si všechno důkladně zapisuješ, tak musíš dbát na to, aby Tebou zapisované údaje při náhodné kontrole prokázaly to, co tvrdíš Ty - a ne, aby jsi si sám na sebe upletl oprátku  ::)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

abych řek pravdu, byly doby, kdy jsem na sebe měl nějak takhle zaznamenaný usvědčující důkazy...

Ladik

Citace: atnarfus kdy March 11, 2013, 08:13:43 PM
Spíš Sias a jeho parta.

já myslel s tím pečlivým zapisováním :)

atnarfus

Spíš Sias a jeho parta.


jb

tak i kdyby, tak krtku neni vic :) a pokud nebyla zavet, tak to sice chvilku potrva, ale ne tak, jak kdyz umre majitel a je to obcan polska... a nebo je 7 dedicu... to byly jine story :)

Ladik


Krtek

Pozůstalost má alespoň tu výhodu že v ní nebylo na tátu psaný asi nic. barák koupila máti ještě před svatbou a na katastru je taky zapsaná jenom ona. Po něm zbylo jenom pár drobnosti (hadry, nářadí posbíraný za 30 let atd)

Ladik

Ppzor na pozustalost, zas tak rychle to nepujde myslim

jb

no ja to mam s autama, aj s barakama stejne.. z celkoveho dojmu vidis, jestli to ma vubec cenu studovat detailneji.. a to posledni byla radna slepenina s plno kompromisama a lidovou tvorivosti
dobre kusy za dobrou cenu mizi rychle, pokud vubec jsou na webu..

Krtek

A mimochodem barák v Hořovicích za to nestál a jsme celkem rádi.

Krtek

No hypíka do 15 tisíc mi daji myslim z fleku, já bych to nerad hnal nad 10 tis měsíčně. Barák se bude vyklízet jakmile se máti vzpamatuje a uděláme rodinnou brigádu. Pak se to nabídne k prodeji.

Poradí někdo co teď s topenim ? Má mrznout a nevim jestli a kdy tam jezdit topit :-( Vypustit by asi šlo ale nevim kde a jak. Zaject tam po odpolední roztopit kotel, naložit na noc a nechat to vyhasnout a ob den opakovat ? Nehledě na to že podmínkou jsou klíče který dostanu snad zítra (teda souhlas prolomit plomby)

T-Diesel

ja su taky za nazor, ze koupe nemovitosti je potreba radne zvazit ze vseckych stran, doresit stare baracky a tak
a esi je v tvych moznostech met funglovku aj s peknym pozemkem za 2,5 mega a vis ze bys to ufinancoval, podla meho to neni vubec spatny krok
aspon castecne by sis to mohl prizpusobit k obrazu svemu.

Ladik

já bych hlavně nejdřív dořešil barák po mámě ať máte peníze
jít nakupovat pokud nemáte dořešeno a nejste v situaci že na to máte, je blbost
ale samo do Vaší peněženky nevidím ;-)
na domky jsem nekoukal