Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

bibo

krtku ten poslední je docela peklo to el topení by tě sežralo zaživa 

Krtek

hele koukat a ptát se můžu. Za rok, dva nasbíram zkušenosti.

Lihobaron

na muj vkus ses na to vsechno nejak moc hrr..

Krtek

A teď mi volal zase jinej realitník, že dokážou i s pozemkem postavit barák ve Zdicích 4+kk 85m do 2,5 mega.  *871*

ferinom

neviem ci tie steny od cesty su spinave, ale kludne to moze tahat aj vlhkost. pozeram ze aj od zahrady sa omietka olupuje. toto by som si pozrel, aj zvnutra. casto sa to snazia zakryt novym naterom v interieri pred predajom.
neviem ale zda sa mi akoby jedna izba bola povodna s dlazkovicou, co je pod tym?
co skryvaju koberce by som tiez pozrel poriadne.
to horne pochodie, tak tomu kto to robil, tak ani picasso by nerozumel :) to ako oblozil hrady strechy sadrokartonom ci co to ako ma byt? :)
preco su bocne steny olepene "kanadskym sindlom" ci co to ma byt? a nie omietnute?

to len tak narychlo
a to kurenie riesene elektrickymi kachlami s kablami trciacimi zo steny. no neviem. rad by som videl ako to v zime vykuri a s akou reziou.

Lihobaron

Citace: ferinom kdy March 11, 2013, 10:07:58 AM
Rad by som ta upozornil, ze nie kazda novostavba je bez starosti. Pri sikovnosti sucasnych majstrov mam obavu ze to moze byt horsie ako starsi domcek.

tak tohle presne me taky hned napadlo..

Krtek

No povídej co se ti tam nezdá. Ať vim na co mrknout než tam vyrazim.

ferinom

Rad by som ta upozornil, ze nie kazda novostavba je bez starosti. Pri sikovnosti sucasnych majstrov mam obavu ze to moze byt horsie ako starsi domcek.

Tak toto je riadne divocina http://realitymix.centrum.cz/detail/horovice/prodej-rd-5-kk-v-horovicich-4188764.html

ja som asi fakt narocny. a to som si myslel ze viem prizmurit oci nad vselicim.

Krtek

Byt máme 3+1 kolem 70m, musí se vidět jak to je uvnitř. Jsme na to dost zvědaví. Zase je to novostavba tak snad bez starostí s údržbou.

Ten druhej už je fuč :-( Byl to fofr a moc zájemců.
Schody by nám tolik nevadili. Počítáme dole obývák a máti pokoj a nahoře ložnice + vřískotinec. Aby dole byl záchod a koupelna  a kuchyně. Nainstalujeme někam do patra bezdrátovej zvonek a máti dáme tlačítko pro případ nouze.
Za chvíli jedu okouknout:

http://realitymix.centrum.cz/detail/horovice/prodej-rd-5-kk-v-horovicich-4188764.html

ferinom

Tak ten novsi domcukrik z 2005. No ja neviem ale podlahova plocha 77m2 na 4+kk je velmi malo. To si akosi realne ani neviem predstavit.

Ten starsi prerobeny sa mi zda dispozicne nie moc dobre rieseny. Nevraviac o tom ze horne poschodie bude pre tvoju maminu nepouzitelne, a pri malej este chvilu nebezpecne. A pozemok 100m2 to je snad vtip.

Krtek

Dneska zase kapku víc naděje. prvně máti posadili a očividně jí to svědčilo víc než jenom sedět. I nohama si bimbala z postele dolu :-) Teď okukujeme kam nás všechny sestěhovat. Zatim se nám líbí tohle:

http://www.realhit.cz/detail/prodej-rodinny-dum-vraz-100-m/2154397

nebo

http://www.reality.cz/D93-RDCERB/

Krtek

Teď, co máme obchvat (asi od r 06?) je to už klidná obec. Dřív když jsme vozili přes cestu dříví tak jsme naložili káru a čekali čtvrt hodiny až budem moct přeject :-(
Po dnešku v nemocnici jsem tak nějak klidnější. Debil z máti nebude (teda né teď po týhle události) tak to bude záležitost fyzickýho zdraví, rehabilitací a chuti do života.
Policajti se snažej, v pondělí by nám měli dát klíče a odpečetit byt. Musim říct těm co nás maj na starosti, všechna čest. Zjišťujou, obvolávaj, informujou co se jak kde dá atd  OK

FPT

držím palce, ať to pokračuje dobře.
--O-o-O--

bibo

pak opravdu neni co řešit a prodat  pořídit něco vhodnějšího

petrklm

Ten domek fakt není nic moc, už jen z tý polohy. Zahrada, kam nezajedeš autem (kdybys tam zbouchal garáž), navíc u hlavní silnice... taky bych se rozmejšlel. A když, jak říkáš, si toho sám moc neuděláš, pak by to byla pěkná past.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

No a máti dneska mi vyrazila dech. Dalo se s ní normálně bavit, asi kapku hůř slyšela ale  v nemocnici člověk stejně tlumí hlas. Překvapilo mně jak jí to myslí. Podle datumu spočetla že má za 5 dní narozeniny  OK Nejhorší bylo říct jí o tátovi když se ptala. Nejdřív jsme zkoušel jí říct že leží jinde v nemocnici ať je v klidu. Pak mi ale doktor řek že jí nemáme lhát že by pak bojovala s tim proč jí každej řiká něco jinýho. Tak jsem jí to pak řek a vzala to. Vypadá to že pomalu si poskládávala jak to asi bylo. Rukama hejbe tak nějak sna dobře, prsty se uvidí,má je oteklý a po karpálech s tim má problémy už léta. Byla asi ráda když jsme jí řekli že si jí vezmeme k nám a že pak rpodáme barák a koupíme jinej tady a budeme všichni spolu. Prej neví jak bude silná aby nám pomáhala s holkou   ;) Takže snad to vypadá nadějně. Takovej pokrok za 2 dny je zázrak a já za to děkuju nebesum. V neděli jí tam vezmeme fotky Vřískotka a poslal jsem jí tam i tetu ať jí navštíví.

Krtek

Tak další poznatky z dneška.
Domek - to je to čeho jsem se do budoucna bál. Já nejsem zedník jako táta a tohle už údržbu potřebuje. Stěhovali jsme se protože mi máti nedovolila nechat zrekonstruovat elektriku. Střechu to má sice 20-25 let novou eternitovou ale to je asi tak všechno po 30 letech kdy to dal táta do kupy. Od tý doby nic. Neni nijak zateplenej. Je to z batin a kamení, část z cihel a tvárnic. Topí se tam na uhlí a dříví - kolem 35 tisíc ročně to vyjde. Když topili 1 sezonu na plyn tak to bylo za 55 tisíc :-( Okna velký špaleťáky snad 2x3m v každym pokoji. Dispozičně je dobrej - čtverec 4 pokoje jednopodlažní. Má to sklep s dílnou, celkem velkej dvůr a zahradu. Ale tam se autem nedá zaject. Skleník z flašek od okurek postavil táta, zděnej velkej kurník a 2-3 kůlny.
na mapách tohle:
http://www.mapy.cz/#x=14.048929&y=49.694630&z=18&t=s&q=dubno%25207&qp=10.515845_47.053701_17.847693_52.458414_6

Prostě plynem nevytopitelný a máti už tam nenecham chodit topit dřevem. Pro nás je to průser protože oba pracujeme ve Zdicích a dojíždět 40 km může jeden ale né dva když se střídaj na směny, k tomu PéZetka ve školce která v Dubně neni a tady je před barákem. Jinak bejt samokutil jako táta dalo by se asi z baráku za mega něco udělat kdybych prodal byt.

Ladik

ten domek bude dle dřívějších poznámek celkem ouvej

bibo

a co se přestěhovat do domku  a upravit ho podle potřeb nebo to je moc daleko

Krtek

Proč myslíš Gogo ? Mně přijde všechno zatim tak nějak samozřejmý - rodiče maj problém, musim se prozatimně postarat o barák/havěť. Pak až to půjde hlavně o máti a do budoucna vyřešit co s náma se všema bude. Od táty jsem často slýchal větu "starej se, nauč se to, my tu na věky nebudem a nikdo jinej ti nepomůže". Možná trochu výhoda jedináčka že s timhle musí počítat, možná jsem fakt bezcitná svině že se nesesypu a neřvu celej den (ale dostalo mně třeba, když jsem zahlít ve Vřískotkově knihovničce knížku kterou mi táta čet o prázdninách než jsem šel do 1. třídy - signál že něco hezkýho jsem s nim fakt zažil)

Gogo

Uff kua Krtku...no co napsat-vydrž... Ale jsi docela tvrďák teda. Klobou dolů.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Máti furt stejný, no. Prej nepatrně lepší metabolismus. Od soboty asi nic nejedla a nepila a včera při naší návštěve jí dali první polívku. Podle toho jak se šklebila když jí to sestra vychvalovala bylo vidět že chutě vnímá :-) Ona v tý nemocnici před důchodem vařila tak jí neoblbnou. Chuť k jídlu ale měla tak to je snad dobrý znamení. A je prej furt spavá. Co jsem vypozoroval při kašli a zívání si cjtěla dávat ruce před pusu i když je nezvedne, tak nějak jí to snad myslí. Dneska jsem jim alespoń řek že teda podle tátovo pitvy na nic společnýho neumřou. Stavim se za ní zítra, dneska už jdu na odpolední. Na víkendy v práci teď kašlu.

Olive

Krtku,
a jak je na tom matka. Lepší se ?
Asi navždy Volvo V40

Jerry.Gunman

JJ, teprvá v takovýchto chvílích si člověk uvědomí, v jakých podmínkch a s kým vlastně žije...
Drž se, Krtku, drž
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

to je radost ta ochrana údajů. blil bych  :BMS: :BMS: :BMS:
Pitva je hotová ale neřeknou mi jak to dopadlo. Doktorka tátu kuchla a jela na dovolenou. Bude 18.3 Mam si podat písemnou žádost a zdarma dostanu protokol. Policajtum ani nemocnici PB prej nic řikat nebudou. Nebo se můžu osobně sejít s pitvatelkou ale až po tom 18tym :-( Tak řikam babě po telefonu jak se má situace u nás, jak je na tom máti a řekla mi ať se nebojim že mi to nemá řikat ale že to bylo z chorobných příčin. Tak snad se něčim oba nepřiotrávili, no.

Krtek

no předsstava je taková že letos do konce topný sezóny bude 2-3 měísce určitě u nás v bytovce. Je to sice 1. patro ale snad nebude potřeba moc nikam chodit. Spát bude ve Vřískotkovo pokoji a snad jí holka nakopne a bude mít pro co žít. Malá stejně ještě spí s náma v ložnici. Pak se uvidí. Když bude samostatná jako dřív, mohla by na léto jít nazpátek do baráku ale se zajištěnou péčí aby jí alespoň každej den kontrolovali sousedi atd. Než se vyřídí prodej, aby byla se psama atd. A přímo naproti bytovce máme pečovatelák. Důchodci jsou tam samostatní ale maji tam výtah, vařeji jim tam a když něco potřebujou tak jim pečovatelky pomůžou. Zvládal to tam i jeden beznohej na vozíku. Pro víc postiženou bych musel hledat péči někde jinde, no. Pak připadá v úvahu prodej jejího baráku a našeho bytu akoupit byt 4+1 někde v přízemí tady v okolí, případně malej domek ale 4+1 aby měla máti a malá svuj pokoj. Nejradši bychom domek aby mohli všichni alespoń sedět venku a rejpat se v hlíně a mít psa. Ten do bytovky nepatří.
Já doufam že po 30 letech pekla s tátou je osud snad trochu spravedlivej a umožní mi dopřát mámě pár let života bez stresu, starostí nervů.

jb

no v tomto souhlasim s ladikem .. taky sme meli prababi 92letou v panelaku, ve 4.patre bez vytahu.. pul hodiny, nez sesla a to jeste jenom nekdy.. takze byla jak ve vezeni...  ja ve skole, rodice v praci... a furt nekdo odskakoval, chodil pozde, bral volna a byl nervni... a mel jsem pokojik napul s prababi, ktera chtela furt klid a ja ne /coz nebyla nici chyba/ .. ale v noci prozmenu chrapala :)
jako umysl moji matky dobry, met  ju u sebe , ale pokud lidi pracujou, tak podle me je lepsi zaplatit kvalitni peci.. nemyslim odlozit nekde, kde jim akorat seberou duchod a jinak je nechaji lezet ve srackach... takto to udelal tatka se svoji mamkou v cechach... nakonec se tam zamilovala na stare kolena a vodila se s dedkem po parku.. spokojena jak 18tka ...

no co mam zkusenost, dokud clovek musi resit prakticke veci, funguje jak stroj, pak ale sedne a naraz jak by ustrihli loutce snurky... a pak to dolehne teprve

tak se drz


Jerry.Gunman

Sakrys, Krtolo, to je mi lito. Drzi palce, at se alespon mamina nejak vyuryruje.. Ono byt 3 dny v jedne mistnosti s neboztikem, sama po mrtvici-to je taky brutalni zahul na psychiku.
Drz se, drz se, DRZ SE
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Jen se vypis a vypovidej, neni nic horsiho nez to dusit v sobe

Krtek

Tak tátu spálej za 15 kolíků bez obřadu... Před 11 lety to měla babča obdobně ale se mší a komplet pohřbem a hostinou :-( A k tomu 6 litrů pohřebný. Né že bych byl socka, i zbytek rodiny to takhle chce a táta vždycky řikal že ho máme hodit spálit do kopřiv a nic s nim nedělat. Takže počítam že s urnou zajedeme k příbuzenstvu na Mělník a tam to zapijeme tátovo oblíbenym sklepmistrem a dáme ho k jeho rodičum do hrobky. Táta mi to strašně ulehčil tim jakej byl ale stejně mi bude chybět ale za celou noc jsem nepřišel na to proč. prostě to byl táta ať byl jakej byl. A že umřel v klidu ve spánku na gauči je jenom dobře, to by tak chtěl každej.
Pak je tu průser že máti je ve stavu kdy neví co se stalo a co je s tátou. Komunikuje, mně a manželku poznala no ale těžko soudit jak to bude dál. Doktoři neví na co jí léčit. Po 3 dnech v jedný poloze je to asi všechno :-( Dehydratace, cukrovka jako kráva, tlak úplně mimo, svaly v rozkladu nějakejma látkama co se do nich vylučujou při dlouhym stání a hrozí z toho selhání ledvin. Má v krvi stopy po antidepresivech ale nevědí jestli je to předávkování nebo z dlouhodobýho užívání (měla s tátou fakt peklo). Potěšilo mně že jsem jí viděl jíst (krmila jí sestra, na to fakt nemam  :( )
Sousedka řikala že byla úplně mimo ale když jí hupnul na klín pes tak se probrala a snažila se ho hladt a mrmlala s nim.
My doufáme že holka jí dá smysl života a nebude to ležák. To by snad neměla bejt a podle sester to rozchodí a rozmluví. Má prej po mrtvici visící koutek ale teď mi dochází že jsme to možná fakt přehlíželi a měla takhle pusu dýl, no těžko říct. Snad se psychycky nějak nezmění. Její máti mrtvici přechodila a krom zapomínání to bylo chvála bohu dost dobrý. Furt věříme v to nejlepší možný i když doktor řikal že tyhle neurčitý diagnózy maji tendence nabalovat na sebe komplikace.
A poslední průser co mně vytáčí je ochrana osobních údajů tady v tom státě. Nadávejte mi jak chcete ale kdyby data všech pacošů vysely na webu, bylo by to účelnější a lepší.
Vyšetřovatel nařoudil tátovo pitvu. Neví se na co umřel (kardiostimulátor, akloholik, kuřák, komín za hlavou...). Doktorum v nemocnici by se moc hodily výsledky proč umřel pokud se něčeho nadýchali oba nebo něco snědli atd. Jenže výsledky pitvy policajti ani nikdo jinej nedostane. Pokud tam nenajdou cizí zavinění, bude výsledek pro veřejnost - bez cizího zavinění. Takže jestli se oba něčim přiotrávili tak se to nedozví ani policajti ani doktoři co maji v péči mámu. Snad je šance že já jsem jim podepsal odstranění mlčenlivosti (nebo tak nějak) k tý pitvě a vyžádaji si to a stejně tak i ke zdr. stavu máti protože jim doktoři nic říct nemůžou. Prej je nějakej zkurvenej lékařskej zákon nadřazenej těm policejnim. Takže zítra obvolávam pitevnu jak to s tátou bylo a musim to volat do PB do nemocnice a snad jim to k něčemu bude.
Obíhal jsem dneska pohřebku, nemocnici, policajty, pošťačku a na to jaký jsme lidi obecně svině musim zaťukat že všude maximálně vstřícný jednání. Holt smrt s ledaskym pohne a udělá i to co by běžně nemusel.
Kdyžtak sorry že se tu takhle vykecávam, asi to musí ven. Dneska jsem spal hodinu a stejně se cítim jak neúnavnej superman.

petrklm

Jo, je to smutný... držím palce, ať se ti podaří to všechno zvládnout. My měli doma nechodící tchýni 7 let, v paneláku...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

já vím, že je na to špatná chvíle něco takového psát ale pozor na to ať si sestěhováním rodiny nezabiješ rodinu vlastní
moje švagrová si taky nastěhovala tchýni domů a to bydlí na baráku a ta holka vypadá na mašli
i když ten starší člověk může své kecy a chování myslet sebelíp nabourá chod rodiny a vnese tak špatnou atmosféru že je na zabití
moje matka když dojede na návštěvu se tak snaží a je tak hodná a snaží se tak radit, že ji nemůžu vidět dýl než hodinu a pak utíkám a nechám v tom moji ženu samotnou ;-)

Drž se Krtku

elpidio

Tak to nepotěší. Drž se.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

--O-o-O--

Krtek

což já... já se divim jak to snášim. Buďto mi to nedošlo nebo jsem sviňa bezcitná jedináček nebo nevim :-( Spal jsem dneska asi hodinu, teď to pojedu zařizovat co dál. Hlavně máti aby dali do kupy. Prej je dehydrovaná což je pochopitelný po 3 dnech v houpacim křesle a jinak jenom prej nějaká starší mrtvice a bvysoká cukrovka. Tak snad to je z toho šoku když našla tátu. Trochu naději vidim v tom že tu mrtvici prej měla před 3-4 tejdnama a při tom v sobotu večer byla ještě jako ryba bez problémů. Pak budeme zase řešit asi nastěhovat jí k nám, rozprodat zvířectvo a zbavit se mýho rodnýho baráku. Samotnou už jí nikdy nikde nenecham. Nic moc vyhlídky ale někdy se ty kroky udělat holt musej.

ferinom

zla sprava, :( drz sa

Lihobaron


T-Diesel


Ladik


bibo

a sakra  drž se

brano

No tak to je horšia sprava. Drž sa Krtku.

Krtek

a já mam dneska o tátu míň a máti na áru :-( držte palce  *946* Našla je sousedka, leželi v obýváku asi od neděle :-( :(