O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Dobře zajetej pickup s vysportovaným řidičem :)
Nájezd nějakých +- 16.000 km měsíčně, to je tedy záhul!
To někdo nenatočí za rok 

http://www.auto.cz/s-toyotou-ujel-1-000-mil-dostal-novou-95149

Jen si tak pro sebe tiše a nasraně kleju, když si uvědomím, kolik že maník zaplatil za benzín (a evidentě ho to nezruinovalo i když od pohledu nepatří do třídy bohatých) a kolik by kvůli zkurvené daňové politice zaplatil člověk s podobným nájezdem tady - a chce se mi vrhnout
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb


FPT

--O-o-O--

jersey.se


Jerry.Gunman

Se mi doma taky válejí jedny blonďatý prsa :D
Ale zaplať Bůh, využívaná :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Což mi připomíná, že mám taky ve sklepě nějaký kola z CSka...
--O-o-O--

jersey.se

May 09, 2016, 08:23:00 PM #1632 Last Edit: May 09, 2016, 08:25:46 PM by jersey.se
Neboj, superaera mám v garáži, ale ještě jsem na ně nekoupil gumy, ještě je na zimácích. To víš, teď nestíhám mazlit Saabíka kvůli motorce, tréningy, okruhy...


A prsa... který myslíš vlastně původní? Tu vysokou blondýnu, menší blondýnu, vysokou blondýnu, brunetu, vysokou brunetu...? :D

elpidio

Co je to za prsa ? Kam jsi dal ty původní ?  :)

Nechceš 15´co prodávám na saabinfu ? Zbyly mi z CS.

http://elpidio.cz/kola.zip
Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik

Co to je za kola? Kam jsi dal ty původní?

jersey.se

Tak tady je důkaz, že Ajro pořád jezdí. Včera v Germánii


jb

Citace: petrklm kdy April 27, 2016, 09:10:17 PM
Někde jsem četl, že nejsem sám (s univerzálama), že to začíná bejt docela trendy... mám chalupu v CHKO a sype se tam drť a nebo písek. Zatím bez problémů, ovšem to neznamená, že nemůžou nastat. Jasně, chalupa je něco jinýho, než trvalý bydlení. Když se tam nedostanu, tak holt jedu domů, no... Mně na tom imponuje to, že nepřezouváním šetřím gumy a taky ráfky. Navíc mě policajti prostě nemají šanci nachytat.

jo legislativne jsi kryty za kazdeho pocasi a rocniho obdobi, ale jak pises, pro me je dulezitejsi se dohrabat domu :) mimochodem jsou univerazly v XL provedeni ? nejak mi uzitkovati vozovovy park :) a dve auta jsou na XL gumach...chtel jsem to na obou osrat a usetrit, ale ty XL gumy fakt k necemu jsou :) krom teda legalniho STK

elpidio

Citace: Krtek kdy April 27, 2016, 07:39:21 PM
Když vyřadim a budu stát na brzdě tak to ten kriplsystém chcípne, ne ?

To jo. Ale stejně to budeš dělat tak, že nastartuješ, automaticky zmáčkneš čudlík na vypnutí start-stopu a pak normálně pojedeš. Průser bude až to aspoń takto vypínat nepůjde, nebo ti bude na palubce něco svítit.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Citace: saabik kdy April 27, 2016, 07:33:04 PM
Bacha na to. Vypadá to, že ty dovezený Saaby ze Švédska Halda stočil. To bych do Haldy neřekl...
http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=97&t=54517

Těžko říct. Spíš bych napsal, že někdo. Nechci ho obhajovat, ale co si pamatuji, tak mi říkal, že ze Švédska to nevozí on, ale někdo pro něj. U mého to sedí. Zase na druhou stranu obávaná věta v mém inzerátu "bez investic" ve mně zpětně vzbuzuje už jen smích  :(  A že by si to neověřil na známém švédském webu - viz saabíkův odkaz, se mi taky nezdá.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

Citace: jb kdy April 27, 2016, 02:20:03 PM
univerzaly jsou asi bezstarostne reseni, ale u nas se v chko poslednich 5km nesoli, snad ani nesype bych rekl.. v zime to je poser nekdy i na zimakach.. otazka je jestli na te sklince uz to neni jedno :)
Někde jsem četl, že nejsem sám (s univerzálama), že to začíná bejt docela trendy... mám chalupu v CHKO a sype se tam drť a nebo písek. Zatím bez problémů, ovšem to neznamená, že nemůžou nastat. Jasně, chalupa je něco jinýho, než trvalý bydlení. Když se tam nedostanu, tak holt jedu domů, no... Mně na tom imponuje to, že nepřezouváním šetřím gumy a taky ráfky. Navíc mě policajti prostě nemají šanci nachytat.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Když vyřadim a budu stát na brzdě tak to ten kriplsystém chcípne, ne ?

saabik

Citace: bibo kdy April 06, 2016, 12:59:25 PM
potřeboval bych poradit od odborniku jesli má toto auto cenu  a na co si poř dát pozor synovec chce tuto raketu http://www.tipcar.cz/inzerat/saab-9-5-23-turbovyhrevtempalutz-cz-17102279.html

Bacha na to. Vypadá to, že ty dovezený Saaby ze Švédska Halda stočil. To bych do Haldy neřekl...
http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=97&t=54517

jb

Citace: petrklm kdy April 27, 2016, 08:13:09 AM
Gumy jsem pořešil nákupem univerzálů, když vím, co mám obuto, tak nejsou žádný problémy. Na hraně jsem stejně nikdy nejezdil, takže případný výhody letních a nebo zimních gum jsem nevyužíval.

univerzaly jsou asi bezstarostne reseni, ale u nas se v chko poslednich 5km nesoli, snad ani nesype bych rekl.. v zime to je poser nekdy i na zimakach.. otazka je jestli na te sklince uz to neni jedno :) 


petrklm

Citace: jb kdy April 26, 2016, 10:12:46 AM
jo vic aut tu ma asi vic lidi.. nebudeme jmenovat ... ale podle me ticha voda Bibos jich ma nejvic :) a jak mu zacnou ridit deti.. bude stavet podzemni garaz :)


jo a met tri auta a dve motorky uz bylo moc :) zas tolik nevydelavam a ani s tim nestiham jezdit, jenom furt neco menim a platim pojistky ... kdyz k tomu clovek ma jeste kramy k baraku a dve kola .. tri kompletni sady kol na zimu.. to aby stavel hangar u baraku :)
Gumy jsem pořešil nákupem univerzálů, když vím, co mám obuto, tak nejsou žádný problémy. Na hraně jsem stejně nikdy nejezdil, takže případný výhody letních a nebo zimních gum jsem nevyužíval.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

elpidio

Spíš na brzdě, ne ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Spíš na spojce, ne?
--O-o-O--

Krtek

to by mně zajímalo jak start-stop řešej u plyňáků. Zastavit 10x ve měste na semaforech a 10x čekat minutu až se auto zase po rozjezdu přepne na LPG BMS Nebo stát na červenou s nohou na plynu.

bibo

Citace: jb kdy April 25, 2016, 02:49:31 PM
1000km zatim neni moc, ale na to, aby ti neco zasadniho nesedlo to staci :) jako malo calouneni nevadi, jsme zvykli z DOBLA I. generace pred faceliftem..

ještějedna strašně otravná věc je start stop  nejde trvale deaktivovat má jen tlačítko u ruční brzdy ale při každém nastartování  se to resetne a zase  chcípne motor všude

jb

Citace: petrklm kdy April 25, 2016, 08:22:03 PM
To bylo ještě za komárů, dneska to mám jen 5 kiláků. Auta jsem ještě před čtrnácti dny měl čtyři, pak jsem se jednoho zbavil a už zase koukám, co přikoupit :) . Jsem cvok, no...

jo vic aut tu ma asi vic lidi.. nebudeme jmenovat ... ale podle me ticha voda Bibos jich ma nejvic :) a jak mu zacnou ridit deti.. bude stavet podzemni garaz :)


jo a met tri auta a dve motorky uz bylo moc :) zas tolik nevydelavam a ani s tim nestiham jezdit, jenom furt neco menim a platim pojistky ... kdyz k tomu clovek ma jeste kramy k baraku a dve kola .. tri kompletni sady kol na zimu.. to aby stavel hangar u baraku :)


jb

Citace: Ladik kdy April 25, 2016, 07:55:32 PM
Já bydlím v práci, autem jezdím na kafe a na oběd :-)))

tak ty muzes bydlet i v tom jednom aute :)

petrklm

Citace: jb kdy April 25, 2016, 03:01:33 PM
jedno jo, tri uz jsou horsi :)

ale rad ctu, ze dojizdet za praci 50km denne (25km/jedna stran) tzn 50minut vyjadreno casem, neni pripad pro chocholouska.. tady si lidi mysleli, ze kvuli tomu zmenim praci :)
To bylo ještě za komárů, dneska to mám jen 5 kiláků. Auta jsem ještě před čtrnácti dny měl čtyři, pak jsem se jednoho zbavil a už zase koukám, co přikoupit :). Jsem cvok, no...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Já bydlím v práci, autem jezdím na kafe a na oběd :-)))

Frost

Já to mám denně přes 200...

Sent from my 6039Y using Tapatalk


Krtek

Já dojíždim 35 km - 45-60 minut jedna cesta a jako dement si připadam :-(

U naf'táků věřim že už jsou vychytaný kapku víc než ty zmrvený moderní benály a že kapku vydržej, přece jenom maji na to ještě furt i objem. A samosebně vim že nežerou 4,5-5 jako starý TDička ale spíš těch 6-6,5 :-(
Mazda se mi taky líbí ale nevim co by řikali na LPG, to už taková prča nebude i když nemá turbo, zase to má kompresi jako prase. Začíná někde na 380 což by byl muj strop.

Petře chápu tvoje myšlenkový pochody ale smyslem mýho výdělku neni cpát to do auta. Naopak auto je prostředek pro pohodlnou dopravu kdykoliv kamkoliv. Nechci se dostat do stavu že 2 dny před výplatou budu mít vybraný svý konto na dopravu a vyrazim do práce pěšky.

saabik

April 25, 2016, 04:21:35 PM #1610 Last Edit: April 25, 2016, 04:23:48 PM by saabik
Já denně jezdím 170 km (dohromady),  což je cca 2,5 hod. A jako blbec si zatím nepřipadám. Zatím:).

jb

Citace: petrklm kdy April 25, 2016, 11:52:23 AM
A teď si zkus představit, že benzín stojí 70 - 120 Kč a jezdíš Warťasem, kterej žere  8 - 10/100 cca 50 km denně. To byl drahej benzín. Dnešní ceny jsou v podstatě směšný, uživit se dá v pohodě každý auto, který jezdí do 15/100.

jedno jo, tri uz jsou horsi :)

ale rad ctu, ze dojizdet za praci 50km denne (25km/jedna stran) tzn 50minut vyjadreno casem, neni pripad pro chocholouska.. tady si lidi mysleli, ze kvuli tomu zmenim praci :)

jb

Citace: FPT kdy April 22, 2016, 09:50:36 PM
Punto a Corsa jsou stejně velký jako Colt, ne?
Moderní nafta je přímo opak motoru bez kurvítek, ale co.
Mně třeba přijde vrcholně zajímací Mazda 3. Nejenom, že je to naživo fakt hezký auto, ale vypadá to, že s tím benzínem se fakt dá jezdit skoro jako s naftou. A v základní výbavě to bude tak nějak to, co chceš.

tak mazda obecne se mi zacla velmi libit a to diky svemu vzeprenu turbosilenstvi a snizovani objemu... a vida.. ono to funguje a dokonce i lepe, kdyz se teda bere real a ne ty nesmysly, co potrebuje ourada v bruselu, at si odskrtne gram CO2.

jako krtku, jestli chces naftove HDI berlingo s mocovinou a nebo jednoduchy benal bez turba, tak to jsou jak cerna a bila :) ja teda chcu prave tu bilou, resp hnedou daciu :)

jb

Citace: Krtek kdy April 22, 2016, 04:41:39 PM
Kámoš ho pořídil kvůli psiskum po Accentovi (taky bral funglovku). Má ho snad už 3 roky. Reklamoval jenom pár detailů (doseřízení dveří atd) asi jako před tim u Hnujdaje. Má nafukovací rychlovarku (1.2). pokud potřebuješ takhle řešený auto tak asi nemáš lepší volby za ty prachy. A páč je pejskař, nevadí mu že to stárne stejně, každej rok o 7 let :-)
Já bohužel Dracii asi brát nebudu páč přestali dodávat tovární LPG :-( Takže já teď nemam z čeho vybírat. Mitsubishi Colt bylo fajn ale letos přišli s hnusnym xiftliftem a zdražili o 30 tisíc :-( A nikdo jinej auto nižší střední třídy s LPG nedělá. Alespoň né za rozumný peníze cca do 350 tisíc.

no psa prave taky mame ..sice mesic a pul, ale uz je zvykla na prostor :) bud si dela z pickupa vzadu boudu .. a nebo jezdi v doblu pri sklopenych sedackach.. zatimco dva blbci se tlaci vpredu, ona ma asi 2 kubiky mista :)

jb

Citace: bibo kdy April 22, 2016, 04:14:22 PM
jo máme ho v rodině  najeto asi 1000 km zatim naprostá spokojenost  1,6 od nissanu  spotřeba 7-8  docela to i jede   jen trošku málo čalounění vzadu :)

1000km zatim neni moc, ale na to, aby ti neco zasadniho nesedlo to staci :) jako malo calouneni nevadi, jsme zvykli z DOBLA I. generace pred faceliftem.. 

jersey.se

Citace: saabik kdy April 24, 2016, 05:36:28 PM
Můžu tě uklidnit, že ani letos a ani příští rok benzín za 40 nebude ;)
Stálo by za hlubší výklad, tedy doufám že se nemýlíš...

petrklm

Citace: Krtek kdy April 24, 2016, 09:15:44 AM
Pro ty zabedněnější. Teď jezdim na plyn kterej stojí kolem 12 kč/l a vejdu se do 3500 kč za měsíc. Benzíd osciluje poslední roky mezi 27-38 kč. Letošek je slušná výjimka a věřim že to půjde spíš nahoru k těm 40. A to už je pak kurva rozdíl tohle živit. I kdyby benál stál trvale do 30 kč/l je to moc.
A teď si zkus představit, že benzín stojí 70 - 120 Kč a jezdíš Warťasem, kterej žere  8 - 10/100 cca 50 km denně. To byl drahej benzín. Dnešní ceny jsou v podstatě směšný, uživit se dá v pohodě každý auto, který jezdí do 15/100.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

saabik

Můžu tě uklidnit, že ani letos a ani příští rok benzín za 40 nebude ;)

Krtek

Pro ty zabedněnější. Teď jezdim na plyn kterej stojí kolem 12 kč/l a vejdu se do 3500 kč za měsíc. Benzíd osciluje poslední roky mezi 27-38 kč. Letošek je slušná výjimka a věřim že to půjde spíš nahoru k těm 40. A to už je pak kurva rozdíl tohle živit. I kdyby benál stál trvale do 30 kč/l je to moc.

Frost

Proč by měl být benzín za 40? Tak řekni manželce, ať si připlatí (:

Sent from my 6039Y using Tapatalk


Krtek

No nic já vůl píšu Colt a myslim Lancera. Myslim že Colt už ani neni. Moderní nafty mi nevaděj... teda smrdí hnusně a žerou 6-6,5l :-( takže oproti LPG žádnej zázrak.
Tipo se mi celkem líbí, mně se líbí třeba i C-Elysé nebo Rapid nebo (ale nafta je nezaplatitelná a TSI nechci). Jenže to jsou podle manželky ty "hnusný obyčejný auta jako máme doteď". :-(
A bohužel živit jenom benzína se spotřebou 7-8 (to maj posledních 20 let všichni) při mym dojíždění denně 70 km do práce, moc nejde. Takhle mam na palivo vyhraženo 3500 měsíčně a ještě mi trošku zbývá, kor teď jak všechno kleslo. Až bude benál za 40....

saabik

A co třeba něco takového?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/tipo/16783674#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=fiat%20tipo&utm_content=advert

To tipo vypadá celkem obstojně. Value for money bude asi hodně zajímavý.

FPT

Punto a Corsa jsou stejně velký jako Colt, ne?
Moderní nafta je přímo opak motoru bez kurvítek, ale co.
Mně třeba přijde vrcholně zajímací Mazda 3. Nejenom, že je to naživo fakt hezký auto, ale vypadá to, že s tím benzínem se fakt dá jezdit skoro jako s naftou. A v základní výbavě to bude tak nějak to, co chceš.
--O-o-O--

Krtek

Punto a Corsa jsou pidiauta na úrovni Fabie. Vega a Meriva nevim, na tyhle vysoký nějak nejsem i když třeba IX20 je celkem hezká. CNG by možná ani nevadilo, teď tu otevřeli pumpu... kdyby to mělo teda dojezd na plyn alespoň 400-450 km co mam teď s LPG.
Jo a zapomněl jsem uvést i další požadavky co mam na Soptíkovo následovníka - klima (stačí manuál), přední okna v elektrice a přední mlhovky a vyhřívaný zrcátka. Klidně bych bral bez ABS, ESP a stačí 2 airbagy ale tohle chci.... Jo a motor alespoň 1.5L BEZ turba a dalších kurvítek. Tak i ten Colt se do toho nevejde.
Případně něco naftovýho takže okukuju Berlingo, Partnera a C3 picasso (je malý ale hezký). Kolega má i30 ale nákup byly samý alotrie a podvody s akčníma cenama že pro to jel přes půl republiky. Docela by se možná vešel i naftovej fluence.
Bohužel manželka do toho má taky kapku co kecat a běžný sedany a HB se jí už nelíběj, radši by Lodgynu nebo to Berlingo.