O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FPT

No, s nižší střední bude do 350k problém, ale pokud by ti stačil Colt, tak výběr docela je - namátkou Fiat Punto, Kia Venga, Opel Corsa, Meriva a kdybys trochu přitlačil finančně, tak třeba i Astra.
A kdybys přihodil CNG, ještě by se našlo pár aut navíc.
--O-o-O--

Krtek

Kámoš ho pořídil kvůli psiskum po Accentovi (taky bral funglovku). Má ho snad už 3 roky. Reklamoval jenom pár detailů (doseřízení dveří atd) asi jako před tim u Hnujdaje. Má nafukovací rychlovarku (1.2). pokud potřebuješ takhle řešený auto tak asi nemáš lepší volby za ty prachy. A páč je pejskař, nevadí mu že to stárne stejně, každej rok o 7 let :-)
Já bohužel Dracii asi brát nebudu páč přestali dodávat tovární LPG :-( Takže já teď nemam z čeho vybírat. Mitsubishi Colt bylo fajn ale letos přišli s hnusnym xiftliftem a zdražili o 30 tisíc :-( A nikdo jinej auto nižší střední třídy s LPG nedělá. Alespoň né za rozumný peníze cca do 350 tisíc.

bibo

Citace: jb kdy April 22, 2016, 10:50:14 AM
a nove auto bude dacia ? btw. zna tu nekdo nekoho s dokkerem a ma s tim najeto aspon par km ? me se to auto celkem zamlouva, je to uzitkac, jednoduchy, levny, na nic si nehraje... s 1,6 v osobni verzi, ktera ma vrata cca 250t vc klimy, konkurecne +100tkč cca
Ruska produkce zadnou krabici nedela :) a toto je asi posledni jednoduche auto soucasne produkce v dane kategorii...

jo máme ho v rodině  najeto asi 1000 km zatim naprostá spokojenost  1,6 od nissanu  spotřeba 7-8  docela to i jede   jen trošku málo čalounění vzadu :)

jb

Citace: Krtek kdy April 21, 2016, 06:30:02 PM
Nová vložka stála i s prací 4 stovky. Takže paráda a uvidíme jak to vydrží. Příště kdyžtak půjde vyvařit hlava a vyvrtat a vyříznout díra na svíčku úplně znova. Finančně prej tak do 5 tisíc i s nastavenim rozvodů takže žádná garda. A já pokračuju v šetření na nový auto.

a nove auto bude dacia ? btw. zna tu nekdo nekoho s dokkerem a ma s tim najeto aspon par km ? me se to auto celkem zamlouva, je to uzitkac, jednoduchy, levny, na nic si nehraje... s 1,6 v osobni verzi, ktera ma vrata cca 250t vc klimy, konkurecne +100tkč cca
Ruska produkce zadnou krabici nedela :) a toto je asi posledni jednoduche auto soucasne produkce v dane kategorii...

bibo

Citace: elpidio kdy April 21, 2016, 08:18:46 PM
Tak co ? Tak nic ?

no neni to na mě bojim se že mu to rodiče rozmlouvaj  :)

elpidio

Citace: bibo kdy April 06, 2016, 12:59:25 PM
potřeboval bych poradit od odborniku jesli má toto auto cenu  a na co si poř dát pozor synovec chce tuto raketu http://www.tipcar.cz/inzerat/saab-9-5-23-turbovyhrevtempalutz-cz-17102279.html

Tak co ? Tak nic ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Nová vložka stála i s prací 4 stovky. Takže paráda a uvidíme jak to vydrží. Příště kdyžtak půjde vyvařit hlava a vyvrtat a vyříznout díra na svíčku úplně znova. Finančně prej tak do 5 tisíc i s nastavenim rozvodů takže žádná garda. A já pokračuju v šetření na nový auto.

FPT

Family Frost, přesně (:
--O-o-O--

jb

Citace: Frost kdy April 20, 2016, 01:38:12 PM
No jo, to jsou ty moderní auta, co najednou milion kilometrů bez problémů...

Sent from my 6039Y using Tapatalk

to nikdo netvrdi.. jinak bychom tu asi nepsali o zavadach, ale peli jenom chvalu...
a 10-12let stara auta asi nejsou uplne "moderni"..


a cim jezdis ty ? family frost ? :)

Frost

No jo, to jsou ty moderní auta, co najednou milion kilometrů bez problémů...

Sent from my 6039Y using Tapatalk


jb

Citace: Krtek kdy April 19, 2016, 09:51:25 PM
Tak dneska opět po dlouhý době Soptík zaváhal :-( Při stavu 202 640 km se zase střílelo. Zítra razim na převložkování

kurna, nejaka magicka hranice km :) me taky pri necelych 203tkm zacla vypadavat ECU motoru, coz zpusobi okamzite vypnuti motoru i behem jizdy... celkem ne neobvykla zavada u tohoto motoru .. priciny jsou v rovine uvah a tipu :) kazdopadne primo na motor umisti RJ jenom diletant ...

Krtek

Tak dneska opět po dlouhý době Soptík zaváhal :-( Při stavu 202 640 km se zase střílelo. Zítra razim na převložkování

jersey.se

Ještě se to dá přebít Géesixerem, ale jde o to, jestli se taková léčba dá dlouhodobě přežít  *943*

FPT

No, nejde. Ale jako substituční léčba to docela funguje.
--O-o-O--

elpidio

S tim nic neuděláš, to je diagnóza. Vyléčit jde možná Volvem 😀
Ne, hádejte, mám Rujánu.

bibo

no pokud to prodává přímo halda tak by to mělo bejt v pohodě nažim se teda mladýho dokopat k něčemu jinemu ale holt se rozhodnul pro saaba

FPT

Citace: bibo kdy April 06, 2016, 12:59:25 PM
potřeboval bych poradit od odborniku jesli má toto auto cenu  a na co si poř dát pozor synovec chce tuto raketu http://www.tipcar.cz/inzerat/saab-9-5-23-turbovyhrevtempalutz-cz-17102279.html
Můžu se ti na to zajet kouknout, jestli chceš, stejně jsem od něj něco chtěl.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy April 06, 2016, 07:17:45 PM
čistě tebou najetých ?

Koupeno při 116.500 :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Citace: bibo kdy April 06, 2016, 12:59:25 PM
potřeboval bych poradit od odborniku jesli má toto auto cenu  a na co si poř dát pozor synovec chce tuto raketu http://www.tipcar.cz/inzerat/saab-9-5-23-turbovyhrevtempalutz-cz-17102279.html

Mrkni tady  Prodává to Halda. Od něj mám už druhýho.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

čistě tebou najetých ?

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 07, 2016, 07:16:39 PM
Tááák dneska padlo další výročí

Mně padne tak do 10-14 dnů 300.000
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

bibo

potřeboval bych poradit od odborniku jesli má toto auto cenu  a na co si poř dát pozor synovec chce tuto raketu http://www.tipcar.cz/inzerat/saab-9-5-23-turbovyhrevtempalutz-cz-17102279.html

Krtek

Tááák dneska padlo další výročí

Jerry.Gunman

Citace: elpidio kdy February 12, 2016, 08:16:09 AM
Stig musí být Asiat.

http://auto.idnes.cz/top-gear-kompletni-moderatorska-sestava-ffm-/automoto.aspx?c=A160211_134950_automoto_vok#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=autokat&utm_content=main

v ideálním případě muslimská lesba, aby byli alespoň nějak genderově vyvážení.
Černoch, amík, zrzek, dědek, ženská - a nový, ještě křupavější, krémovější, ekologičtější a pokud možno i feminističtější Stig.
A při jízdách na okruhu se už nebude jezdit na čas, ale na co možná nejelkologičtější a nejbezpečnější jízdu.

Nevím nevím, ale jest mi se obávati, že se z Top Gearu (což byla daleko více zábavná show nežli naučný pořad o autech) stane taký akýsi veřejnoprávně vyvážený, chutěprostý, vstřícností k policii a politickou korektností naducaný blempt typu naší české auto-moto-revue...

No nic, je to jejich volba...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


Jerry.Gunman

V lepším případě budou dva nové dobré pořady o autech.
Jeden serióznější (BBC) a jedna ulítlá show (Klaksón, Křeček a Šnek)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

nikdy už to nebude jako to bylo, ale podle mě byl top gear spíš bbc než "klarkson a spol"... dejme jim šanci  OK

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Obávám se, že už to nebude Top Gear. Kdy má být něco s původní sestavou ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.


petrklm

Někde tu asi bude vhodnější rubrika, ale nějak jsem nic nenašel. Prodám 4 kusy 235/60/16, zimní FALKEN LANDAIR/SL, vzorek 8-9 mm, 800,- Kč/kus při osobním vyzvednutí, jinak se můžeme dohodnout...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

atnarfus

September 30, 2015, 08:49:14 PM #1565 Last Edit: September 30, 2015, 09:04:21 PM by atnarfus
Stačí porovnat aktivitu na webu.
CZ veřejná část webu - ticho po pěšině
US stránky - spešl veřejně přístupná sekce o TDI průšvihu http://media.vw.com/releases/category/18/

atnarfus

September 30, 2015, 08:45:36 PM #1564 Last Edit: September 30, 2015, 09:03:37 PM by atnarfus
V USA mají na spotřebu asi jiné normy a uváděné hodnoty jsou daleko reálnější. Mrkni na obdobná auta tady a tam. Tam si netroufají napsat že ujedeš na galon 60 mílí, jako tady v Evropě.

Např. Passat 1.8TSI má v USA spotřebu 24MPG ve městě a 36MPG na dálnici.
To je 9.8 litru na sto kilometrů ve městě a 6.5 na dálnici. No, není to reálnější než to co nám tu věší na nos?

Krtek

vždyť to ty auta nemaj už dávno ! Kór ta deklarovaná spotřeba. A nikdo se z toho ještě nepos...

atnarfus

Já docela jo. Zákazníci jim to hodí na hlavu, protože to nebude mít deklarované vlastnosti (spotřebu, zrychlení...). Tady se tomu říká rozpor s kupní smlouvou.

Krtek

proč by to nešlo SW zařídit ? Holt ten režim co maji při měření emisí aktivujou na trvalo. Auta pjedou max 80kou, akcelerace z 0 na sto bude trvat minutu ale auto bude konečně plnit parametry emisí v provozu trvale. Já v tom nevidim problém.

atnarfus

Proti tomu co je toho v oběhu v EU, to není až tak významné číslo. Samozřejmě to ale VW zabolí, až bude muset auta odkoupit, odškodnit zákazníky a zatáhnout pokutu. Pochybuji, že by to dopadlo jinak. I když nás o tom novináři přesvědčují, SW oprava není možná. Dodatečná montáž systému dávkování močoviny je dost obtížná a navíc pochybuji, že zákazník v USA chce do auta tankovat něco dalšího než naftu.

saabik

Půl milionu prodaných aut v USA s cinknutým softwarem mi nepřijde jako pár tisíc:).

atnarfus

V USA se v tom vrtaji jiz nekolik let. V EU to nikdo moc neresi.
Tech par tisic aut prodanych pod cenou v USA nikoho neporazi.

Lihobaron

spíš by mě zajímalo proč tenhle "problém" starej přes 5let se vytáhnul na světlo boží zrovna teď?? je to náhoda nebo chce někdo tu evropu vopravdu dostat na kolen??

atnarfus

V EU to vyšumí, ale v USA odhaduji, že si VW dehťáky zbalí a odveze. Tam jim podvod při homologaci jen tak neodpustí a věřím tomu, že již provozovaná auta způsobilost ztratí (vlastně jí nikdy nezískala).

V EU by si měli udělat jasno. Chceme dehťáky, nebo nechceme? A podle toho nastavit normy. Vymyslet si normu, kterou nikdo neplní ani u nového auta, asi nemá smysl.

petrklm

Pokud bych někdy psal takovej článek, tak si ohlídám, aby tam byl skutečně kouř z elektrárenskejch komínů a ne pára z chladících věží :). Navíc, porovnávat auta právě s elektrárnou (nebo s námořní lodí, jak už to tu jednou bylo), není zrovna fér, protože se jaksi obvykle nevyskytujou v centru města, že... Ale jinak souhlas, šaškárna s emisema je silně za hranou zkousnutelnosti, protože spalovací motor, i kdyby po fialkách voněl, tak bude vypouštět svinstvo.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target