O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 6 Hosté prohlíží toto téma.

Krtek


Vena

Citace: Jerry.Gunman kdy September 23, 2015, 05:02:11 PM
Ne, že bych trpěl přehnanou láskou k VW AG, ale na automotive business je v ČR více či méně navázáno cca 60-65% HDP, na průmyslovou chemii, plastařinu a gumařinu cca 40-45% , takže pokud by VW padlo (jako že nepadne, protože je označováno jako 2 big 2 fall) naše ekonomika bude mít poměrně velmi značné problémy.

Ale v průběhu včerejška/dneška jsem už slyšel úvahy o tom, že prestižní značky pod křídly VW (bentley, Porsche, Lamborghini) budou muset uvažovat o alternativních plánech budoucího rozvoje, protože tento skandál dá celé skupině notně za uši


Pokud by krach výrobce průměrných aut měl mít na českou republiku takový dopad, pak by mělo být v našem zájmu, aby se tak stalo co nejdřív.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

elpidio

A navíc známka za emise už není :-)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Můžete být v klidu. Při běžné emisní kontrole se nic nezjistí, protože se to do limitů vejde i bez fixlování. Emise se měří na motoru bez zatížení a do limitů se auto s fungující regulací vejde pohodlně stokrát.
Zde jde o fixlování při homologační zkoušce, která se provádí na válcích v zatížení. V EU jsou ale normy pro dehtové motory natolik postavené na zakázku, že to asi projde i bez podvodu.

Jerry.Gunman

Citace: ferinom kdy September 23, 2015, 04:58:57 PM
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/tok-zacal-spolu-s-vw-vysetrovat-podvody-s-emisemi-majitele-u/r~ebd05dfa61d911e594170025900fea04/

ak tomu dobre rozumiem, vymazu to kurvitko co zabezpecovalo nizsie emisie pri merani emisii motora, t.j. pocas emisnej kontroly ma vyrazia lebo budem mat vysoke emisie ktore nebudu splnat EURO5, alebo ako mam rozumiet tej "oprave" teraz rozumiet?  ;)

"Oprava a řešení" budou probíhat následovně, takým našim svojským způsobem:
(1) majitel s vozem přijede na STK
(2) tam mu změří emise
(3) následně mu strhnou STK/emisní nálepku a novou nevydají, protože auto má evidentně vyšší emise, nežli deklaruje výrobce
(4) s autem, které nesplňuje podmínky STK nesmíš na silnice
(5) co se týká utrpěné škody, příslušný majitel vozu se odkazuje na soud práva civilního, kde může vést svou individuální při proti VW gruppe
(6) VW gruppe ČR bude hájit JUDr. Sokol se svým asistentem JUDr. Langerem
(7) následně VW podá protižalobu na každého žalujícího, v níž bude požadovat 1.000.000 Kč (milion kaček) od každého za poškozování dobrého jména tohoto über-konzervnu

...
no a tím bych to asi uzavřel :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Citace: Vena kdy September 22, 2015, 09:31:22 PM
Kdyby tak chtěli zkrachovat.

Ne, že bych trpěl přehnanou láskou k VW AG, ale na automotive business je v ČR více či méně navázáno cca 60-65% HDP, na průmyslovou chemii, plastařinu a gumařinu cca 40-45% , takže pokud by VW padlo (jako že nepadne, protože je označováno jako 2 big 2 fall) naše ekonomika bude mít poměrně velmi značné problémy.

Ale v průběhu včerejška/dneška jsem už slyšel úvahy o tom, že prestižní značky pod křídly VW (bentley, Porsche, Lamborghini) budou muset uvažovat o alternativních plánech budoucího rozvoje, protože tento skandál dá celé skupině notně za uši
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/tok-zacal-spolu-s-vw-vysetrovat-podvody-s-emisemi-majitele-u/r~ebd05dfa61d911e594170025900fea04/

ak tomu dobre rozumiem, vymazu to kurvitko co zabezpecovalo nizsie emisie pri merani emisii motora, t.j. pocas emisnej kontroly ma vyrazia lebo budem mat vysoke emisie ktore nebudu splnat EURO5, alebo ako mam rozumiet tej "oprave" teraz rozumiet?  ;)

Krtek

tak máme půl republiky na podpoře....

Vena

Kdyby tak chtěli zkrachovat.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Citace: saabik kdy September 17, 2015, 07:53:08 PM
Kdyby měl někdo zájem o výbavou nabouchanou S80 4,4 V8 AWD s prakticky zánovním motorem, za hezkej peníz vzhledem k pořizovací ceně (2,2 mil), tak neváhejte. Tipuju, že tam dlouho nebude. Mě samotnýho svrbí ruka jako nikdy předtím...
http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=7&t=51559

Zájem by byl, ale prachy kurrrwa nejsou.
A  ohledem na to, že mne nebožka honí po soudech kvůli výživnému, asi ani nebudou  :nono:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Tady něco nehraje. Shodnu se s Krtkem v nátoru na auto. Opravdu krásný kousek.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

no to je snad po CTSku hned druhý nejvíc nejhezčí auto. Kam se hrabou ty moderní obludy. I když bych na něj teď asi i měl tak ho stejně nekoupim :-)

saabik

Kdyby měl někdo zájem o výbavou nabouchanou S80 4,4 V8 AWD s prakticky zánovním motorem, za hezkej peníz vzhledem k pořizovací ceně (2,2 mil), tak neváhejte. Tipuju, že tam dlouho nebude. Mě samotnýho svrbí ruka jako nikdy předtím...
http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=7&t=51559


Lihobaron


Jerry.Gunman

Co na to říci - HOVADO :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

War

Měl jsem bezva víkend. Kvůli 2 deci benzínu a na rozloučenou mi škrábnul celý bok od zadního blatníku až po přední.
[/size]
Saab 2.0i LPG


elpidio

Bude se mi stýskat.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

nojo stane se.. horsi je, ze topgear podle me uz nebude to co byl.. bbc na tom mela taky velkou zasluhu, bez bbc to nikdy nebude vono..

Krtek

to mě taky hned praštilo do očí  *871*

Lihobaron


Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


Krtek

já o nich slyšel i (možná fámy) že subdodavatele moc nepoužíévaj a většinu si oproti našim eurosračkám vyráběji sami. Za to maj u mě velký +

jb

tak pokud vim tak s hnujdajem dojeli aj jeho subdodavatele... mozna neco malo berou z jinud, ale co jsem vozil korejce pred 10lety tak vseci chteli do 20km od nosovic.. jeden robil  chladic druhy dvere treti chtel lakovnu a divil se ze to nemoze stavet jen tak bez povoleni kdyz ma eko barvy..  treti nevim co uz... proste to tak bylo... s hnujdajem dojela i plejaba subdodavatelu.

Jerry.Gunman

JJ, svět se v kravskou (_!_) wobrací
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Ona je to vůbec prča s těma národnostma a předsudkama. Dokud jsme brali díly od Irský pobočky, byl to průser. Přesunutim výroby do Číny najednou člověk neví co je zmetek od dodavatele  *871* A pro Hnujdai prej nejsme jako dodavatel dost dobrý i když máme Q1 od Forda a dodáváme Medvědovi a dalším a teď se chystá BMW  :kenny:

ferinom

Citace: saabik kdy July 23, 2015, 08:36:25 PM
Jojo, prý hlavně kvůli té zimě. Ale to samé chtějí motory od Toyoty atd. Není to výmysl Volva, ale těch nových benzínových přímovstřiků obecně.

Tohle sem musím zkopírovat se slovy - snad mě to nečeká. Z volvofóra majitel nové XC 60 D5 AWD 158 kW, Summum Geartronic:

Krátce shrnu co jsme zažili za 6 měsíců užívání nového Volva XC 60 za 1,2 mio Kč.
Již jsem možná část poznatků psal v jiných příspěvcích, ale nedá mi to se nepodělit v kostce o řekl bych hrůzu, kterou bych dnes nečekal snad ani u aut z Koree.
1)Po pořízení nového auta jsem zjistil, že mám málo oleje z výroby v diferenciálu a převodovce - nechal jsem tedy dolít neřešil jsem více.
2)Před cca 3 týdny jsem vyrazil s naloženým Volvem na výlet a ejhle, přestalo jet, dobíjet, brzdit a nechalo mě snad po 20 letech ježdění s čímkoliv stát ve 35 stupních na silnici což mi naposled udělal Fiat 127 za 20000 Kč ...
Využil jsem tedy Volvo Asistance a zavolal odtah. Pán z Asisatnce praví, že mé nové Volvo není u nich v registru, že musím všechny náklady na odtah a s tím spojené věci uhradit. Po chvíli dohadování tedy vyslal pán odtah , auto odtáhli do Volvo servisu do max vzdálenosti 80 km od místa odstavení s tím ,že bude opraveno následující den ihned po identifikaci závady. Detekce závady zní - vadný alternátor , ale nemají ho a musejí ho objednat ve Švédsku- zkrátím to , čekal jsem týden, než jsem si auto mohl vyzvednout. Chtěl jsem tedy využít možnost náhradního vozidla, kterou poskytuje opět Volvo Asistance , kde mi sdělili, že je jen na 4 dny a zbytek si budu muset opět uhradit, vyřídil jsem tedy sám telefonicky přes Importéra Volvo v Praze prodloužení lhůty zapůjčení na dobu opravy. Po hodině dohad s Asistance mi byl přistaven Passat s prázdným předním kolem. Není asi třeba více dodávat
3)Nastal den D, kdy jsem si šel pro opravené Volvo, a přebírám auto se slovy, že mi auto při řazení z R na D silně škubne zda by se tomuto problému nemohli též krátce pověnovat. Odpověd byla - objednáme Vás na servis a diagnosttiku na jiný termín. Pravím OK
4)Dnes jsem po diagnostice a servisu onoho problému, kde mi bylo řečeno , že je vše ok , že nic přenastavit nelze a že je převodovka na výměnu, ale že to museji schválit ve Švédsku , byl jsem tedy poslán domu s vyjádřením počkejte jak se nám vyjádří Švédsko my Vám zavoláme ...
Jsem z toho hotov, auto má najeto 8000 km, je krásné ale pořád víc a víc se nemohu se zbavit dojmu , co jsem si to vlastně koupil, co to je za sráč se kterým abych se bál vlastně vyjet .


ja neviem kde pocul, |ze by mal byt cinan kvalitnejsi ako korejec  8)

saabik

Jojo, prý hlavně kvůli té zimě. Ale to samé chtějí motory od Toyoty atd. Není to výmysl Volva, ale těch nových benzínových přímovstřiků obecně.

Tohle sem musím zkopírovat se slovy - snad mě to nečeká. Z volvofóra majitel nové XC 60 D5 AWD 158 kW, Summum Geartronic:

Krátce shrnu co jsme zažili za 6 měsíců užívání nového Volva XC 60 za 1,2 mio Kč.
Již jsem možná část poznatků psal v jiných příspěvcích, ale nedá mi to se nepodělit v kostce o řekl bych hrůzu, kterou bych dnes nečekal snad ani u aut z Koree.
1)Po pořízení nového auta jsem zjistil, že mám málo oleje z výroby v diferenciálu a převodovce - nechal jsem tedy dolít neřešil jsem více.
2)Před cca 3 týdny jsem vyrazil s naloženým Volvem na výlet a ejhle, přestalo jet, dobíjet, brzdit a nechalo mě snad po 20 letech ježdění s čímkoliv stát ve 35 stupních na silnici což mi naposled udělal Fiat 127 za 20000 Kč ...
Využil jsem tedy Volvo Asistance a zavolal odtah. Pán z Asisatnce praví, že mé nové Volvo není u nich v registru, že musím všechny náklady na odtah a s tím spojené věci uhradit. Po chvíli dohadování tedy vyslal pán odtah , auto odtáhli do Volvo servisu do max vzdálenosti 80 km od místa odstavení s tím ,že bude opraveno následující den ihned po identifikaci závady. Detekce závady zní - vadný alternátor , ale nemají ho a musejí ho objednat ve Švédsku- zkrátím to , čekal jsem týden, než jsem si auto mohl vyzvednout. Chtěl jsem tedy využít možnost náhradního vozidla, kterou poskytuje opět Volvo Asistance , kde mi sdělili, že je jen na 4 dny a zbytek si budu muset opět uhradit, vyřídil jsem tedy sám telefonicky přes Importéra Volvo v Praze prodloužení lhůty zapůjčení na dobu opravy. Po hodině dohad s Asistance mi byl přistaven Passat s prázdným předním kolem. Není asi třeba více dodávat
3)Nastal den D, kdy jsem si šel pro opravené Volvo, a přebírám auto se slovy, že mi auto při řazení z R na D silně škubne zda by se tomuto problému nemohli též krátce pověnovat. Odpověd byla - objednáme Vás na servis a diagnosttiku na jiný termín. Pravím OK
4)Dnes jsem po diagnostice a servisu onoho problému, kde mi bylo řečeno , že je vše ok , že nic přenastavit nelze a že je převodovka na výměnu, ale že to museji schválit ve Švédsku , byl jsem tedy poslán domu s vyjádřením počkejte jak se nám vyjádří Švédsko my Vám zavoláme ...
Jsem z toho hotov, auto má najeto 8000 km, je krásné ale pořád víc a víc se nemohu se zbavit dojmu , co jsem si to vlastně koupil, co to je za sráč se kterým abych se bál vlastně vyjet .

Krtek

mělo by to v zimě dřív promazat motor

jb

neboj, manzelka mu s najezdy pomuze :)

jinak budu mit za chvili na obou krabickach 200tkm.. samo jsem to nenajel od nuly.. ale feli uz zere lehce fridex a doblo benzinak nic (teda krom benzinu, ten mu chutna :) ).. doufam ze zitra nezacne zrat olej mimochodem normalni selenia 10w40. Ford jeste par let pocka ..tam je 160tkm a jezdi uz taky roky na 5w30 a zatim zije... ale ty lehkobezne sracky krom toho ze to ma mensi odpor a tudiz spotrebu a tudiz CO2 ..ma to nejake vyhody ? krom toho ze to stoji nesmysl :)




FPT

Citace: saabik kdy July 23, 2015, 01:16:32 PM
Ty dnešní  hypermoderní benzínové motory tuhle mastnou vodu vyžadují. Nejsem znalec, po 200t km ti napíšu  *886*
Tvl, tak to abych zaplatil fórum na deset let dopředu...
--O-o-O--

Krtek

Podle mě musí bejt nejlepší olej nějakej 0W50 nebo tak něco. To by fungovalo od Sibiře, po Saharu. Nehcápu proč nechávaj tu druhou hodnotu tak nízkou.

saabik

Ty dnešní  hypermoderní benzínové motory tuhle mastnou vodu vyžadují. Nejsem znalec, po 200t km ti napíšu  *886*

jb

zkusenosti nemam :)

ale udivuji me ty udaje na tom oleji.. to je zimni olej ? :) jsem zvedav po 200tkm jestli to nebude zrat takovou riduli...

kdyz ford kdysi zacal s 5w30 tak jsem zacatku kdyz to bylo nove daval stejne 5w50 ale 0w20 ? maso...

petrklm

Poslyš, nejsi náhodou nějak moc náročnej???  *785*
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

saabik

July 22, 2015, 08:34:53 PM #1516 Last Edit: July 22, 2015, 08:37:21 PM by saabik
Kde v Praze nebo jejím okolí koupit olej Mobil 0w20? Potřebuju 6 litrů na výměnu při garančce a na netu je mají buďto jen po litru, nebo v jiným obchodě na netu pouze 4L balení. Chtěl bych to vyřešit nákupem obojího (4L+2x1L) na jednom místě... Díky

Update - OPRAVA. Našel jsem obchod, který prodává oboje: Petrolio.cz
Máte s ním někdo zkušenost? Přijde mi opravdu olej?:)

petrklm

Kdyby někdo sháněl ideální daily driver, tak tady je (no až na tu barvu, no...):
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Citace: elpidio kdy May 16, 2015, 06:57:38 PM
Sledujete trabanti ?
Jo, moc se mi  to líbí a držím jim palce  OK
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--