Foto

Založil elpidio, April 26, 2012, 09:16:52 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

T-Diesel

hm nekam sem si ho odlozil, kdo ho najde, bude ctyrsetmilionar :)

elpidio

Citace: T-Diesel kdy November 07, 2013, 08:40:12 PM
kurna to je nadhera :(
kde mam ten tiket na sportku?

Na chrudimsku ?  ;)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

kurna to je nadhera :(
kde mam ten tiket na sportku?

elpidio

No jasně. S velkým snímačem.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

a je to zrdcadlovka ?

elpidio

No, píšou: Jeho cena je stanovena na kit s objektivem 50/1.8 72 tisíc, přičemž objektiv stojí 7 tisíc. Tělo tedy vychází podstatně dražší než tělo D610, ovšem... to je obyčejný foťák... :-(
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

no jo, ale co za to?
--O-o-O--

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Výřez z úplného rohu 1:1.
a - bez DLO
b - s DLO

Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Tak na čas to není o moc víc náročný než běžný zpracování rawu. Dá se to aplikovat dávkou na všechny. To udělám jako první krok - nastavený zaostření, odstranění vinětace, zkreslení a aberace (místo aberace teď DLO). Aplikuju to na všechny snímky a mám čas než to dochrochtá. Spíš mi vadí to, jak moc ty rawy narostou a že se ta úprava nemůže přenést do jiných raw editorů. Mně nejlepší přijde Adobe Camera Raw. To DLO asi na všechny používat nebudu, nebo na závěr u snímků, kde to bude mít význam a bude to někde poznat - výřezy, zvětšeniny a do rawů to ukládat nebudu. Ale mě hlavně úplně dostalo co to umí udělat i z fotky shitovým objektivem. Zabývat se aberací už nemělo význam dřív, ale tohle úpně změní špatnou kresbu v rozích. Schválně tady něco zkusím najít na ukázku.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

brano

clovece, na toto by som asi nemal cas a chut :)

elpidio

Majitelům Canonních zrcadlovek doporučuji noviku pro zpracování rawů v DPP: DLO Digital Lens Optimizer. Je až nechutné co to dokáže.

link 1

link 2
Ne, hádejte, mám Rujánu.