Výročí pro dnešní den

Založil Jerry.Gunman, March 21, 2012, 07:14:03 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek

A je dobře, že se můžeme neshodnout.

FPT

No, my dva se spolu určitě neshodneme (:
--O-o-O--

Krtek

No vida jak se tu shodnem... Taky netvrdim nic o pokrevní příbuznosti národa. Nicméně jazyk beru jako základ a dál bych to omezil shora na bílou rasu. Prostě neevropana nemůžu považovat za Čecha (Němce, Poláka...) ať je jakejkoliv. Smutnej je v tomhle směru právě Okamura kterej jakožto zrůda (nemyšleno názorově) je dneska pasovanej do "oficielního" představitele našich patriotů :-(
A u mně je třeba důležitý i to, kde se člověk vzdělal a vyrost. Formuje tě zem a její školskej systém, kterym projdeš. Chápu dnešní courání lidí po světě (nepovažuju to za dobrý, lidí je teď všude jako sraček) takže když dva Čeští rodiče maji PéZeta a ten jim vyroste někde na dlouhodobý stáži v cizině, už to pro mně neni národnostně Čech.

FPT

Souhlas, u nás je zejména problém v tom, že se národ identifikuje s jazykem. Podle mě by místo národa mělo fungovat občanství, které je ovšem dobrovolně zvolené. Stát by pak byl spolek lidí, kteří se rozhodli žít v rámci jedněch hranic a sdílet společné hodnoty. To, odkud kdo pochází, nebo jakým jazykem mluví, je úplně irelevantní. A s nějakými spojenými státy evropskými to nemá společného vůbec nic.

Základní buňkou je pak rodina, v našich krajích je s tím ale taky problém. Existují dva základní typy rodiny, západní a východní. Hranice mezi nimi tvoří Labe, na levém břehu je západní typ, na pravém východní. Západní typ rodiny je ten "s jedním dědicem", tedy rodiče mají relativně málo dětí a hlavně pospolu žijí jen nejbližší příbuzní. Východní typ, tzv. rozšířená rodina je to, kdy pohromadě na jednom gruntu žijí i vzdálenější příbuzní a celé rodiny se velmi málo stěhují. Ta hranice je samozřejmě arbitrárně stanovená a není přesná, ale i z vlastních zkušeností víme, že naším územím rozhodně probíhá. Proto je chápání rodiny v Čechách trochu odlišné od Moravy, nebo třeba Slovenska.

Mimochodem národ byl u nás iluzorní i před třicetiletou válkou, ale až do naší milované habsburské monarchie to pravděpodobně nikdo moc neřešil. Zejména z toho důvodu, že čeština s němčinou byla v podstatě rovnocenná.
--O-o-O--

petrklm

No, já bych se ke Krtkovi v něčem přidal. Moje preference jsou budovaný zdola, tedy rodina, pak místo (lidi), kde (se kterejma) žiju, pak nějakej spolek, kterej má větší záběr (klasicky stát), pak teprve nějaká nadstavba. Důležitost jednotlivých položek je jasná, rodina především. Někdo říká, že národ. Ovšem to je v Evropě po třicetiletý válce dost iluzorní, národ v tom nějakým pokrevním smyslu vlastně neexistuje. Považuju se například za Čecha, ovšem můj dědek byl první Kollmann, kterej uměl česky. Moje žena je taky určitě Češka, narodila se tady, žije tu celej život a mimo jiný mluví česky. Ovšem tatínek byl Maďar... Co s tím? Národ přeci není spolek lidí, kteří žijou na určitým území. Národ je u nás celkem vyprázdněnej pojem. Ale Evropa jako Stát? To je mi proti srsti. Zavání to snahou vytvořit nějaký Evropský Spojený Státy, ovšem zopakovat někde jinde, jindy a s jinejma lidma to, co se stalo v Americe? To je neproveditelný.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--

Krtek

Á promluvil pan Evropan.... Pokud neexistuje národ, nemá existence lidstva vůbec cenu.

FPT

Pro mě je celé období pod totalitní nadvládou křesťanství doba temna, takže i husitství. Komunisti překvapivě zas tak strašně s výkladem dějin nemávali, jenom s vybranými obdobími (s těmi ale pořádně). Nejsem si jist, koho myslíš dnešními vykladači dějin - jestli nejrůznější popularizátory, pak ano, tam jdou někdy najít i dost velké příšernosti, ale mám pocit, že na akademické půdě probíhá velmi střízlivá, živá a zajímavá debata.

Já nechápu nejenom nostalgii po Habsburcích, ale ani po první republice. Předpokládám, že to vychází z celkového ovzduší tenkrát, úžasný rozvoj vědy, techniky a umění, ale to bylo společné většině Evropy, tak si myslím, že se to s tím trochu svezlo.

Škoda jenom, že jsme doteď nedokázali překonat tu trochu trapnou epizodu s obrozením a pořád si hrajeme na nějaký národní základ státu.
--O-o-O--

Vena

FPT  OK OK
Osobně nechápu tu nostalgii po Habsburkách, vždyť to byla totalita, jako každá jiná. Jsem rád, že jsme se jich zbavili, že jsme po třista letech obnovili vlastní státnost a dokázali ji ubránit před agresí Němců, Poláků i Maďarů. Řeči o souškách učitelkách dějepisu jsou mimo mísu, podobně, co se týče husitství je člověk osočován z jiráskovsko-nejedlovského vidění, když nepapouškuje sudeťácko nacistickou propagandu, která se sem po Listopadu začala valit.


Komunisti s výkladem dějin zamávali pořádně. Ovšem dnešní moderní vkladači dějin je směle předčí :-\
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

FPT

No nevím, jenom shrnutí daňového systému zabere víc než deset stránek v učebnici hospodářkých dějin. Proti rakouské byrokracii je i dnešní stav zlepšení, a to je co říct. Zkorumpovaný ten stát byl až hrůza, úředníci rozhodovali de facto o všem, a protože neměli jasné noty, většinou rozhodovala výše všimného. Stát byl nefunkční zcela jistě, zaměřoval se v zásadě jenom na válečné úsilí, však proto taky vznikl. Státní bankroty byly tuším tři, ale nicméně ten 1811 byl samozřejmě nejzajímavější. Pokud se bavíme jenom o R-U, tak uznávám, že to vypadá jinak, ale pokud to vezmeme v kontextu celého císařství, nebo lépe celé habsburské monarchie, tak přiznání svobod obyvatelstvu vypadá rozhodně jako zoufalý pokus odvrátit nevyhnutelný zánik. Co se toho uživení týče, před válkou nastal obrovský demografický růst, a kdyby válka nepřišla, kdo ví, jak by to dopadlo. Nástup nacionalismu byl přímým důsledkem dlouhodobé mocnářské politiky, to nebylo tak, že by si lidé usmysleli, že jim vlastně doteď bylo dobře, takže co kdyby jim nemohlo být líp.

A argumenty tím, že jinde bylo stejně špatně, podle mě nejsou validní. To, že je jinde hůř, neznamená, že je tady dobře. Já už si nepamatuju, co mi vyprávěli v dějepisu na základní škole, ale aktuálně mám pocit, že ten stát takový byl. On totiž nevydržel ani do švestek - vezmi si, jak rychle se to všechno zhroutilo, když se zvýšila gramotnost natolik, že i si i obyčejný zemědělec mohl přečíst o tom, co se děje ve světě. Vždyť to bylo v podstatě pár desetiletí - a bylo po všem.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy November 02, 2018, 09:11:30 PM
Já s tím tvým výčtem docela i souhlasím, ale přijde, mi, že zapomínáš na to, že Rakousko bylo v první řadě přebyrokratizovaný, neuvěřitelně zkorumpovaný a prakticky nefunkční stát, který prodělal několik státních bankrotů a tvrdošíjně upíral svým poddaným přiznání jakýchkoliv svobod. Revoluce za to stála, respektive přijít musela, protože rakouský systém nebyl schopen uživit prudce narůstající množství obyvatel. První republika ani to, co přišlo po ní, není rozhodně vzorem státnosti, ale prosím, neidealizujme si to Rakousko.

Tome, dovolím si nesouhlasit. To, co píšeš, je obraz, který se o R-U do značné míry uměle vytvářel po vzniku republiky, aby se "vysvětlilo a ospravedlnilo",  proč jsme se trhli

- přebyrokratizovaný - na tehdejší podmínky byla úroveň byrokracie víceméně stejná, jako v ostatních evropských velkých zemích. Německo, Francie i Anglie na tom byly stejně, v Rusku to bylo horší. Pokud bychom to porovnávali se stavem DNEŠNÍM... Tak bude lépe raději neporovnávat :D :D :D 

- neuvěřitelně zkorumpovaný - dtto jako výše

- prakticky nefunkční stát - opět nemohu souhlasit. Ať už si R-U vezmeš jako celek, nebo se zaměříš jenom na předlitavsko (kde jsme byli my),  tak to byl stát, který v tehdejších poměrech fungoval vcelku standardním způsobem

- několik státních bankrotů - napadá men jeden (1811 po prohrané válce s Francií), krach na vídeňské burze (1873) IMHO  měřítka státního bankrotu nedosahoval. No a samozřejmě, na konce I.W.W. R-U zbankrotovalo znovu. Tak jako ostatní poražené státy

- upíral svým poddaným přiznání jakýchkoli svobod - první parlament (dvoukomorová říšská rada) byl vyhlíšen 1861. V kontextu ostatních tehdejších evropských států mi to nepřijde jako nějaké drastické upírání jakýchkoli svobod...

- nebyl schopen uživit prudce narůstající počet obyvatel - máš-li na mysli zoufalou situaci ve 2. polovině 1. svtové války, tak to souhlasím - s výhradou, že Němci, Francouzi, Italové, Britové a Rusové na tom nebylo O MNOHO lépe. Co se týká dob mírových - žádné velké hladomory si nevybavuji, zkus mne když tak na nějaké navést.

To, co monarchii roztrhalo, byl vypjatý nacionalismus. U nás Německý a Český, v Uhrách Maďarský (maďarizace tam byla skutečně VELICE silná) - a tím vyvolaná snaha národů jihoslovanských po svébytném vývoji.
Koncept kvadrialismu (země Rakouské, země České+Morava, Uhry,  královstí jihoslovanské + zvláštní statut Haliče) měl šanci tyto problémy vyřešit, kdyby byl dostal dějinnou příležitost o něco dříve

Rakousko-Uhersko jistě nebylo (a ani nemohlo být) státem ideálním, ale že by bylo AŽ TAK ŠPATNÉ, NESCHOPNÉ A KRETÉNSKÉ, jak nám vyprávěly soušky učitelky v hodinách dějepisu ma ZDŠ ... Stát, jimi popisovaný, by nevydržel ani "do švestek"
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Já s tím tvým výčtem docela i souhlasím, ale přijde, mi, že zapomínáš na to, že Rakousko bylo v první řadě přebyrokratizovaný, neuvěřitelně zkorumpovaný a prakticky nefunkční stát, který prodělal několik státních bankrotů a tvrdošíjně upíral svým poddaným přiznání jakýchkoliv svobod. Revoluce za to stála, respektive přijít musela, protože rakouský systém nebyl schopen uživit prudce narůstající množství obyvatel. První republika ani to, co přišlo po ní, není rozhodně vzorem státnosti, ale prosím, neidealizujme si to Rakousko.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy November 02, 2018, 05:08:55 PM
Na tom se shodnem. Multinárodnostní státy jsou kravina. Beneš měl vydat poválečný dekrety někdy v 1919 a byl by klid. Tady nechat Čechy, Moravany, Slezany, Slováky a Rusíny. Jiný národnosti prostě neuznávat, chceš tu žít, vyber si jednu z našich a odřízni se od toho germánskýho / uherskýho póvlu.


2. polovina XIX. století v Evropě byla dobou národního, národnostního, nacionálního a nacionalistického vzepětí a leckdy i třeštění - a fakt to nedopadlo dobře.
Ruskem se začátkem XX. století (a následně i většinou východní a části středni Evropy) prohnala 50 letá vlna internacionalistického třeštění - a taky to stálo za pendrek, neřku-li howno.

Lidé i národy v rámci států potřebují jednu sjednocující myšlenku a ideu, na které budou svůj stát budovat - a mně soukromě za stávající situace přijde věrnost panovnickému rodu a (v rozumně nekoncentrované podobě podávané) křesťanství jako idea, která nehlépe naplňuje touhu, kterou v hloubi svého ducha (srdce, duše či brzlíku) nosí prakticky každý
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Na tom se shodnem. Multinárodnostní státy jsou kravina. Beneš měl vydat poválečný dekrety někdy v 1919 a byl by klid. Tady nechat Čechy, Moravany, Slezany, Slováky a Rusíny. Jiný národnosti prostě neuznávat, chceš tu žít, vyber si jednu z našich a odřízni se od toho germánskýho / uherskýho póvlu.

Jerry.Gunman

November 02, 2018, 05:07:52 PM #400 Last Edit: November 02, 2018, 05:11:14 PM by Jerry.Gunman
Citace: FPT kdy November 02, 2018, 12:55:21 PM
Tak první republika byla udělaná úplně nesmyslně a dědictví toho si neseme dodnes, ale to neznamená, že to v Rakousku bylo lepší.

Tome, já Ti mám tak posledních 10-15 let poměrně velmi intenzivní dojem, že (politické) REVOLUCE ve svých důsledcích přinášejí efekty zejména PROTI oficiálnímu účelu, pro byly vyhlášeny... Teprve po letech (navíc mají-lidi velké štěstí) přinesou revoluce i nějaké efekty, které by se daly hodnotit jako všeobecně  pozitivní...

Francouzská revoluce, Ruská revoluce (říjno-listopadová) , císařův úprk z Německa i rozpad Rakouska-Uherska...
Srovnáš-li si život běžného člověka (statkáře, chalupníka, živnostníka, majitele malé dílny se třemi učeníky, fabričného dělníka, učitele, kněze...)  pár let před a pár let po, vnucuje se otázka, zdali ta revoluce za to stála.

* Francouzská revoluce učinila občany z poddaných i šlechticů. A bejvalého pána od bejvalého kmána či bejvalého kněze na prkně gilotiny nerozlišíš.
* Ruští dělníci a kolchozníci (o ukrajinských ani nemluvě) v roce 1925 nohli se slzou o ku vzpomínat na "zlaté" časy carského útlaku
* Běžný Nemec se v roce 1925 asi taky neměl o mnoho lépe, nežli v roce 1912 - a byl-li ten němec zároveň i Žid, tak  si o dalších 10 let později chystal pas pro "jednosměrný výlet" s cestovní kanceláří Komín Rajsen
* běžný "malý" člověk v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se v roce 1924,  po mém soudu neměl nijak výrazně lépe, nežli za "ukrutného rakouských perzekucí" ve 12. roce XX. věku

Rakousko-Uherské mocnářství, byť F.J.I dělal co mohl, aby se nehejbalo VŮBEC NIKAM, se od konce 3. čtvrtiny XIX. století mírným pokrokem v mezích zákona posouvalo k demokratickému soustátí a federaci zemí spojených zástupcem panovnického rodu, jednotnou  měnou, zahraniční politikou a obranou, s důrazem na rozvoj vnitřního trhu a stabilizační roli středoevropské monarchie s mnohasetletou tradicí.

František Ferdinand i Karel "poslední", oba by byli monarchii převedli z XIX. do XX. století. Bohužel, ani jeden z nich nedostal možnost to provést. Prvního zastavila kulka atentátníkova - a druhého to, že byl věřící, zbožný a zároveň slušný a laskavý člověk, což je výjimka i mezi běžnými lidmi, tím více mezi mocnými tohoto světa.


A když si vezmeš, kdo přišel po nich...
T.G. Masaryk - "prezident osvoboditel" a de facto pokračovatel monarchie. Ať již byl jeho otcem kdokoliv, je prakticky jisté, že to NEBYL Jozef Maszárik

Edward Beneš - bezdětný mistr zákulisních jednání a úhlavní postava zahraniční politiky RČS, na jehož bedrech leží lví díl zodpovědnosti za to, že v září 38 na nás cenili zuby nejen (skoro) všichni naši sousedi, ale i národ nám nejbližší, tedy Šlováci. Prezident Nadrobitel, protože s důsledky toho, co nám dokázal nadrobit, se potýkáme podnes.

Emil Hácha - soudce a prezident z nezbytnosti, osobnost tragedie vpravdě antické. Snažil se jedním vědrem, dvěma pytli písku a třemi prkýnky zastavit povodeň - aby mu bylo následně kladeno za vinu, že to nedokázal.

Klement Gottwald - mocí a chlastem ožralý syfilitik, který se na konci života už jenom třásl strachy, kdy si přijdou i pro něho. Ať hoří v pekle.

Antonín Zápotocký - Tonda Zápotonda,  "karlínskej kluk" a vězeň v koncentračním táboře. "Naše měna je pevná..."

Antonín Novotný - "krásnej Antonín" a také bývalýkoncentráčník, člověk prý hezkého obličeje a jistě křivého charakteru

Ludvík Svoboda - legionář, národně obranný ministr i účetní v JZD. Člověk, který nedal armádě rozkaz k obraně v roce 1948 ani 1968 - a pro jehož odvolání se federální shromáždění čerstvě vzniknuvší Československé Socialistické Republiky muselo zase jednou shodnout na speciálním zákonu o prezidentovi

Gustáv Husák - chladně kalkulující pragmatik moci, studený monolit téměř bez lidských vlastností. Podoben Edwardu Benešovi i on šel tvrdě a nelítostně za svým cílem G. H. stále čeká na své objektivní zhodnocení - i když jeho životopis od Michala Macháčka je možno považovat za téměř vynikající hodnocení této krajně rozporné postavy našich moderních dějin.

Václav Havel - symbol "svržení komunismu", rozporuplný intelektuál, lavírující mezi velikostí a křiváctvím, mravní ušlechtilostí a pokryteckou přetvářkou. Čtyřnásobný prezident, objekt nekritického zbožňování i (stejně) nekritického opovržení. Na objektivní zhodnocení své role stále čeká

Václav Klaus - ekonom, fiannční ministr, bývalý prognostik a úhlavní postava ČSR rozvodu i CZ privatizace. Muž mnohdy velkých schoopností, vždy vysokého sebevědomí a občas dosti kňouravého hlasu. Oprávněně chválen i osočován za náš polistopadový vývoj i deklarovaný odpor vůči Evropské Unii

Miloš Zeman - další bývalý prognostik a rétor nezaměnitelné dikce mamutího sebevědomí. Druhdy charismatický člověk, který by pro bonmot prodal i vlastní babičku, spoluautor opoziční smlouvy spoluzodpovědný za truchlivý stav veřejné politiky. Člověk, jehož osobnost se nyní již rozpadá a jehož světlé chvilky vidí asi jen jeho (nekritičtí) obdivovatelé.


A fčílkaj mi řekni, KDO Z NICH byl nějak výrazně lepší, než František Josef, František Ferdinand nebo (nyní již blahoslavný) císař Karel poslední...


.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Tak první republika byla udělaná úplně nesmyslně a dědictví toho si neseme dodnes, ale to neznamená, že to v Rakousku bylo lepší.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy November 01, 2018, 06:29:25 PM
Ano aby se dalo budovat, bylo potřeba zbořit. pro mně je R-U podobnej paskvil jako dneska EU. Taky nesmyslný spojování odlišných národů.

Rakousko-Uherské soustátí vznikalo a srůstalo po dobu nějakých 400 let, společná historie zemí "kulturního okruhu jablečného štrůdlu" trvá minimálně 250 let, to je 12 generací. EU stojí za pendrek, v tom se shodneme, ale ve Švýcarsku žijí pohromadě 4 národy - a shodnou se :)

První republika (kterou značná část lidí bere jako vzor) trvala 20 let a tvořili ji "bývalí" poddaní císaře rakouského.
Arcivévoda František Ferdinand (a po něm císař Karel) chtěli říši modernizovat a federalizovat na kvadrilistické uskupení (Rakousko/Alpské země, Uhry, země České + Morava, Jižní Slované).
Bohužel, prvního zavraždili v Sarajevu a druhý byl příliš slušný člověk, než aby "udrel pesťou do stola" a postavil generály do latě.

Jen tak na okraj - Rašín, Kramář a další Maffiáni byli z tehdejšího pohledu vzbouřenci proti říši a byli (dle tehdy platných zákonů) odsouzeni k trestu smrti. Přesto jim císař Karel I udělil milost.
A 1. republika (pod vedením těchto pánů) se mu odvděčila tím, že mu bez náhrady zkonfiskovala zámek/panství v Brandýse nad Labem, což byl jeho soukromý (nikoli rodový) majetek...

Děti Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové, ač de iure do habsburského rodu vlastně nepatřily, dostaly na začátku roku 1919 10 minut, aby si sbalily 20 kg věcí - a doslova je vykopali z Konopiště do Rakous. Na to, že jejich poručníkovi na pozim 1918. roku Masaryk osobně přslíbil, že na jejich majetek se sahat nebude, pouze bude nepatrně umenšen, tak na to sral Bílej Tesák. 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

A co by nám prosím tě to království přineslo dobrého? Historie mne přílišným optimismem nenaplňuje...
--O-o-O--

Krtek

Ano aby se dalo budovat, bylo potřeba zbořit. pro mně je R-U podobnej paskvil jako dneska EU. Taky nesmyslný spojování odlišných národů.

Jerry.Gunman

Tak já bych měl k tomu nedělnímu (28/10/2018) výročí dodatečně také jednu vzpomínku...

https://www.youtube.com/watch?v=GG4BuF8zmz0

Kéž dobrotivý Bůh dá a to zatracené období interregna už konečně skončí

Bůh žehnej králi!
http://www.panovnici.cz/karel-I
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Něco k včerejšku aneb čas na pěknou písničku.
https://youtu.be/oG_UMYngoTc
Ne, nehádejte, mám SAABa...

FPT

--O-o-O--

Ladik

Dodatečně přeji mistrovi Frostovi vše nej :-)

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: Jerry.Gunman kdy December 09, 2017, 11:32:35 AM
Vážení přátelé, ano
Sice tady už bývám dosti sporadicky, ale o tuto zprávu se chci podělit :)

Včera (8.DEC.2017) o půl deváté hodině večerní se nám narodil syn Bořivoj - a protože je znamení střelec, takže Bořivoj Gunman!


OK OK OK OK OK *1001* *1001* *1001* *1001* *1001* *1001* OK OK OK OK OK

to jsou Gunmani aby nedošlo k mejlce :-)

bibo


Jerry.Gunman

Zatím vše vypadá v pořádku porod proběhnul standardně a bez komplikací - mladej se má k světu a moja milovaná zlstává i nadále mojí skvělou holčinou - takže můžu říct, že sice nemáme všechno, co bychom potřebovali, ale jsme-li všichni 3 spolu, nic doopravdy důležitého nám nechybí
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Ne, nehádejte, mám SAABa...

saabik

Ať je zdravej a dělá vám jen radost!

Krtek

Téda tos ve svym věku překvapil ! Gratuluju a ať mu to střílí jako taťkovi  *1001* *1001* *1001*

FPT

--O-o-O--

Jerry.Gunman

Vážení přátelé, ano
Sice tady už bývám dosti sporadicky, ale o tuto zprávu se chci podělit :)

Včera (8.DEC.2017) o půl deváté hodině večerní se nám narodil syn Bořivoj - a protože je znamení střelec, takže Bořivoj Gunman!
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: elpidio kdy June 02, 2017, 10:23:51 PM
Šede ?

šedé vlasy mám  :)
ale jestli se ptáš na věk tak jsem 1965  :lulka:

elpidio

Ne, nehádejte, mám SAABa...

Krtek

Když už sem chodim tak teda taky gratuluju  ;) ;D pivo1

petrklm

Týýýý jo, on semka chodí taky někdo jinej, než já... :)
Ládiku, taky, no...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Citace: FPT kdy May 31, 2017, 09:12:54 PM
A já bych rád Ládíkovi popřál vše nejlepší (:

Děkuji náčelníku :-)

FPT

A já bych rád Ládíkovi popřál vše nejlepší (:
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Dnes je to přesně 75 let, co zemřel Pobožný Pistolník

21/3/1942 navečer, přemožen přesilou nepřátel, hrdinně padl štábní kapitán Václav Morávek, zvaný Leon.
Čest jeho památce
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Mor%C3%A1vek.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy December 20, 2015, 06:50:02 PM
pamatuju dobu, kdyz si presne takhle vychvaloval svoji prvni  *886* popravde teda, vychvaloval si devenky, vcetne mlady  blabla

že by?
Nooooo, možné to je:D
S tou první to začalo haprovat od přelomu 2002/2003 - no a s tou druhou to (zatím) velmi dobře funguje juž od samého začátku 2008 :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: Jerry.Gunman kdy December 20, 2015, 05:06:34 PM
No tak díky :D
Stále je k čemu gratulovat
Byť děvenka moje starostlivá má na mne už skoro 1/2 roku oficiální papír, furt je na mne hodná :D :P

to bylo na někoho jiného :-)