Smartphones (Android, iPhone...)

Založil atnarfus, February 10, 2012, 09:32:03 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

Gogo

No myslel jsem právě na nějakou tu navigaci, maily, prohlížeč pdf, prohlížeč obrázků. To je pro mě docela zásadní, když už si mail přijmu, potřebuji mrknout co je v něm a bez příloh mě maily píše max. mangelka :-)
Taky něco jako mini excel by bodlo jestli to vůbec je :-)
Mějte se-já až večer když tak fičám do Mor. Třebové a sice s hloupým telefonem :-)) ale za to mám dva :-))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano


FPT

jasně, maily, synchronizace, přihlášení do aplikací, to všechno je uložený v jablečnejch křišťálovejch koulích.
--O-o-O--

Krtek


FPT

gogo, a jaký aplikace konkrétně potřebuješ?

fido, protože jsem admin (:
wm 6.x byla hrůza, ale tohle je fakt něco jinýho.

a nejmenší potřebu správy potřebujou právě WP, to jednou nastavíš a už neřešíš nic.
--O-o-O--

Krtek

já mam Yfouna a nevidim důvod mít datovej tarif. Volá to, SMSkuje to, naviguje to, fotí to... a na net taky vlezu když je to NUTNÝ někde přes wifi. Ale ít hafo kravin co trvale někam lezou na net, něco tahaj a posílaj... to už nějak z principu nechci. To je jak s online hrama.
Yfouni maji iOS kterej asi funguje s nejmenší potřebou správy... Podle mně je ale největší problém malej rozptyl použitelnejch telefonů. Prakticky furt jsou na trhu kosuky v ceně 13-16 tisíc. Nic normálního za trojku novýho neni :-(

elpidio

Citace: FPT kdy June 13, 2013, 08:49:40 PM
zkus ty Windows Phone, věř mi.

Nevěř mu a vem androida :)

Já to řešil loni a vzal jsem Xperii U a jsem doteď spokojen. Měl jsem z toho hrůzu, ale spíš z toho, že se mi to zalíbí :)  Rozhodneš-li se pro android, pak se přes google účet přihlásíš tady a jen vybíráš aplikace. Další fáze je, že tu spoustu zbytečných kokotin mažeš a necháš si pár co budeš používat. Já si na začátku instaloval kokotiny jako detektor kovu a podobně, ale časem mi zbylo pár oblíbených - např. meteor, aladin, pumpdroid, navi sygic, lunchtime, baterka a pod. Super je věc co tam byla a pozná to písničku co hraje. Stačí pár vteřin a vyhodí to kdo to je a na které desce. Neumím si ale představit chytrý telefon bez datového tarifu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

Ano, Blackberry! :)

FPT: Odkud beres jistotu o sve objektivnosti? Treba zamenujes pozitivni zkusenost se stockholmskym syndromem  *886*
Ne, vazne, ja pripoustim, ze jako vyvojar pro dve jejich platformy trpim znacnymi predsudky, i kdyz zkusenost s WM6.x
je skutecna a je nezapomenutelna. Ja s tou firmou proste odmitam mit cokoliv spolecneho, i kdyby se tam nahodou
pretrhli (o cemz mam pochybnosti).

atnarfus

Jestli ti jde vylozene o e-maily, tak zkus Blackberry.
Jestli o aplikace, tak nic neres a kup neco s androidem.

Gogo

a jak je to s aplikacema ?? je to jako android, na to jsem viděl, že je hafo(hodně) fičurek a některé se můžou hodit, navigace atd...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

nokia a fidovi nevěř, v tomhle případě neví, o čem mluví.
--O-o-O--

fido

Prozil jsem par let s WM6.1 & 6.5 a neznam horsi torturu. Neverim firme, ktera vypusti neco tak priserneho,
co evidentne nikdy nikdo nemohl otestovat, jinak by museli cely produkt splachnout a vyvojarske oddeleni
popravit. Mozna se nekam posunuli, ale stareho psa novym kouskum nenaucis.

Gogo

n j koukám na to...
ale jsem zhpátky na začátku jakou značku....?
¨Takhle už jsem to měl redukováno na dva typy....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

zkus ty Windows Phone, věř mi.
--O-o-O--

Gogo

Nj kua chlapi, já mám ještě stále normální obyč. foun, co umí jen volat a smskovat.
Ale nějak se svět vyvíjí, vše jde kupředu a tak jsem dospěl do stavu, že potřebuji alespoň maily na cestach.
Nemam šanci sedět cele dny u compu.
Tak jsem se tím probíral a probíral...až jsem ani nevím proč zůstal u těch dvou co jsem psal.
Ale pokud né android, co jiného? Když android tak který z těch dvou?
Jelikož jsem android neviděl ani z rychlíku, znám jen z diskuzí, jaký opravdu je a na co vlastně?
Iphone má jaký systém?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

--O-o-O--

fido

Citace: FPT kdy June 12, 2013, 10:07:43 PM
což mi připomíná, že jihoměstký pivovar se osvědčil (:
To je dobre :) Ja jejich produkci neznam, ale rad okusim. A kdyz se u toho nebudou resit smartphony, tak se mnou pocitejte :D

FPT

což mi připomíná, že jihoměstký pivovar se osvědčil (:
--O-o-O--

fido

Ja jsem nejvic ocenoval na dobe pred mobilnima telefonama, ze jsem mel temer nekonecne casu. Na dobe pred smartphonama jsem ocenoval, ze jsem se dovolal, obcas smskoval a nabijel jsem jednou za tyden. Ted ocenuju, kdyz jeste najdu nekoho normalniho, s kym muzu zajit na pivo a on nebude cely vecer zvanit o tom, co si koupil za kriketovou palku, za jakych okolnosti se mu to zasekava a pomoci jakych aplikaci dosahl toho, ze muze telefonovat a smskovat  *952*


atnarfus

Já na Androidu oceňuji jeho takřka neomezené možnosti. Mám na výběr spoustu přístrojů v různých cenových hladinách. Mám několik způsobů jak dostat data do a z telefonu. Nejraději soubory kopíruji pomocí správce souborů přímo do sdíleného adresáře na stolním compu (samba). Mám několik způsobů jak získat aplikace a to včetně warezu. Když google vykopnul aplikaci na blokování reklam z GooglePlay, klidně jsem si jí stáhnul jinde a jede se dál. Mohu si to telefonu naprat jakoukoli verzi systému, kterou někdo vytvořil. Kolem Androidu je nejsilnější komunita.

iPhone je přesný opak.

Wokna jsou zatím tak minoritní systém, že jsem neměl dostatečnou možnost ho otestovat.

jb

Ja na toto mam uz dva roky android v htc desire Z. Ono vyber smartphonu je, dokud nechcete hardwarovou klavesku.. ja na dotykove neumim psat a kdyz, tak mi to trva neskutecne dlouho. Ani nevim jestli dnes neco s vysouvaci klaveskou je. Psat zpravu email nebo ted prispevek jde celkem snadno

FPT

Citace: petrklm kdy June 12, 2013, 02:56:06 PM
Tak to je, podle mejch zkušeností, naprosto osamocenej názor - tedy pokud pominu sebe. Telefon potřebuju na telefonování (kupodivu) a kvůli navigaci. Ta v Nokii mi vyhovuje a nemusím tahat další krabičku, to je při mý vetchý paměti nebezpečný :). Díky za názor, chystám se totiž obnovit strojovej park a furt jsem nevěděl, co koupit...

To je přesně ono. Já potřebuju telefonovat, psát zprávy, číst maily, sem tam na internet, občas navi a Twitter. Na to jsou Lumie naprosto skvělé, rychlé a hezké. Já jsem s WP absolutně spokojen a další telefon bude rozhodně taky s WP.
--O-o-O--

NiceOne

Ja se chystam na Nokiu 620. Telefon s Androidem nechci. V tabletu mi to staci.

brano

iPhone je v pohode, ja som sa potupne vratil k iPhonu po tom co som rozbil sIII a kupil neprozretelne xperiu z a zistil ze 5" je fakt uz na normalne nosenie prilis. Inak iPad je asi najlepsi tablet, samsung som vzdy po chvily zahodil.

T-Diesel

vidim ze iphone sa tu nejak nechyta, proc to?

atnarfus

Ja aparat s androidem pouzivam jako kapesni pocitac a tak z jednoho procenta jako telefon. Jako kapesni pocitac super. Jako telefon zoufalost.

bibo

já sem se nějak zžil s tim androidem přijde mě to jednoduché na ovládání foun mě vydrží 3 dny na baterce děti tam maj nahrané nějaké hry  já využívám jen navi a to telefonování občas sms jinak nic

petrklm

Citace: FPT kdy June 12, 2013, 12:30:33 PM
nokia s WP jsou jediný normální telefony v současné nepřeberné záplavě androidích nesmyslů a applovských omalovánek.
Tak to je, podle mejch zkušeností, naprosto osamocenej názor - tedy pokud pominu sebe. Telefon potřebuju na telefonování (kupodivu) a kvůli navigaci. Ta v Nokii mi vyhovuje a nemusím tahat další krabičku, to je při mý vetchý paměti nebezpečný :). Díky za názor, chystám se totiž obnovit strojovej park a furt jsem nevěděl, co koupit...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

ferinom

Od isteho casu ako pouzivam mobily s Androidom, tak nenosim so sebou napriklad uz navigaciu. Na to potrebujem ma odnaviguje CoPilot alebo iGo pod androidom.
Ale je prevda, ze si neviem zvyknut na nutnost denneho nabijania a sem tam je treba vycistit pamat.

Ako na telefonovanie si myslim, ze naozaj boli okie so Symbianom to najlepsie co na trhu asi bolo.

atnarfus

Pro pocitacove gramotne Android. Nedoporucuji ho lidem, co chteji telefon. Zarizeni s androidem ma klasicke pocitacove manyry.

FPT

nokia s WP jsou jediný normální telefony v současné nepřeberné záplavě androidích nesmyslů a applovských omalovánek.
--O-o-O--

T-Diesel

no su rad ze to Gogo ozivil
ja su na prahu, kdy uz je nezbytne si takuto masinku poridit, tak vase zkusenosti co vzit a co nebrat budu peclive sledovat

predpokladam nokie s win mobile je asi krok spatnym smerem co.

Gogo

Zdarec chlopi, máte někdo osobní -dobré či špatné zkušenosti s jedním z těchto:
HTC Desire X   versus Samsung sIII mini.?
Tohle jsou velikostně maxima, co jsem ochotný akceptovat, ale jaké jsou na živo,
v denní realitě, netuším.  Mám na mysli spíše základní věci, výdrž, ovladatelnost, použitelnost menu,
citlivost na signál...atd.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

brano

jak myslis aktualizovat? Nove mapy? ci celu app?  posli mi do PM mail na teba

elpidio

brano: dá se nějak sygic aktualizovat ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

--O-o-O--

Ladik

Citace: FPT kdy September 17, 2012, 12:44:12 PM
Tak do postele mám něco lepšího a na wc mám knížky (:

woe, týden jsi z domova a machruješ tady :-)))

FPT

Tak do postele mám něco lepšího a na wc mám knížky (:
--O-o-O--

Ladik

tak do postele je to dobrý ten tablet, na wc taky na čtení netu :D
jen ten android a jeho fungování mi jaksi nevyhovuje, nesu zvyklý
třeba skype je tam jaksi nahovno, to mám lepší v mobilu

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel


Gogo

Hele taky bych si nechal říct s nějakým průměrným noťasem, ma cesty moc ne, takže baterka stačí na 30min :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...