Černá skříňka

Založil FPT, January 03, 2017, 01:27:20 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ladik

kurňa, jezdíš pomalu, trochu rychlejc a už jsi mohl mít první crashvideo s taxikem :-)

War

Jde posunovat vyvážení bílé, ale takhle je to vyzkoušené, že i při minimálních světelných podmínkách v noci bez lamp to má ostrý obraz
Saab 2.0i LPG

Krtek

rozlišení hezký ale nejde to nějak zesvětlit ? Mně vždycky drtí na foťáku jak vidim na displayi obraz, celkem koukatelnej, zmáčknu spoušt... a tma nebo to pužije blesk  :WTF:

War

Saab 2.0i LPG

Ladik


FPT

--O-o-O--

War

Mno mohl bych vám ukázat záběry z báječné kamery SG9665GC, ale zveřejňovat záznamy je prý nelegální, takže nic neuvidíte :-)
Saab 2.0i LPG

FPT

Tak ono jde o shromažďování osobních údajů Zákon definuje, co jsou osobní údaje. Ono to není tak složitý.
--O-o-O--

atnarfus

Nevím už kde jsem to četl, ale na netu byl komentář nějakého právníka, nebo možná vyjádření úřadu, že záznam můžeš použít jako důkaz ve svůj prospěch například v případě nehody. Nesmí být ale použit jako důkaz spáchání přestupku někoho jiného. Záznam můžeš dokonce i zveřejnit, když rozostříš registrační značky a obličeje.

Velice podobná pravidla ale platí i u nás, jen to spousta lidí neřeší.

Krtek

Citace: atnarfus kdy January 15, 2017, 06:53:34 PM
ÖAMTC v tom má také jasno. Nahrávat si pro soukromé účely výlet autem, motocyklem... je OK. Zakázané je systematické shromažďování údajů, případně zveřejnění záznamu.

Mě když se bude policajt blbě ptát, nahrávám si cestu na dovolenou, abych si z toho udělal sestřih pro soukromé účely.

http://www.oeamtc.at/portal/dashcams-im-auto+2500+1617815

Z toho systematickýho shromažďování záznamů mi přijde že to nesmíš použít prakticky nikdy. Příkald:
Jedu na dovolenou a nahrávam si celou cestu abych měl údaje kde jsem kdy byl a kudy jsem jel. Pak mi přijde pokuta z nějakýho místa z pevnýho radaru... Záznam z kamery nesmim využít abych dokázal že jsem tam ani nebyl (jel jsem jinudy :-) ) protože to by bylo systematický využití shromážděných údajů. Já vim slovíčkaření :-)

War

January 16, 2017, 12:40:14 PM #18 Last Edit: January 16, 2017, 12:45:08 PM by War
Nemáte nějakou inspiraci, jak se v autě elegantně připojit ke stávající pojistce v pojistkové skříňce (u SAABa).
Ten piggyback co jsem si objednal se mi nevejde do pojistkové skříňky, tak hledám inspiraci pro nějakou alternativu a nevím, kde to v ČR koupit.
Třeba:

http://cdn.qualitymobilevideo.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/c/accelevision-5600pt-mini-atc-2a-03.jpg


Přinejhorším:

https://static.pepboys.com/images/productImages/3178100/85606-007.jpg
http://www.insanegarage.com/wp-content/uploads/2014/08/images555.jpg

Saab 2.0i LPG

atnarfus

ÖAMTC v tom má také jasno. Nahrávat si pro soukromé účely výlet autem, motocyklem... je OK. Zakázané je systematické shromažďování údajů, případně zveřejnění záznamu.

Mě když se bude policajt blbě ptát, nahrávám si cestu na dovolenou, abych si z toho udělal sestřih pro soukromé účely.

http://www.oeamtc.at/portal/dashcams-im-auto+2500+1617815

saabik

Tady jsou k tématu informace na stránkách ADAC:
https://www.adac.de/infotestrat/ratgeber-verkehr/verkehrsrecht/Dashcam/Situation%20im%20Ausland.aspx?ComponentId=219665&SourcePageId=202144

atnarfus

Na TN.cz je to jako vždy směs nesmyslů. Informace o zákazu kamer je stejný blud, jako že máte mít v autě vesty pro celou posádku... V Rakousku není kamera zakázaná a dostanete za ní pokutu maximálně jako u nás, když jí máte v zorném poli. Je tam ale zakázané zveřejňovat záznam. Pro sebe si můžete natáčet co chcete, jen ho nesmíte nikomu ukazovat.

FPT

No ale když nebude nahrávat ani vadit ve výhledu, tak mi těžko někdo něco řekne, ne? Takže k tomu stačí naimplementovat viditelnej vypínač.
--O-o-O--

War

Mno.. to teda nerisknu.
Saab má před zrcátkem na čelním skle takovou černou folii. Do toho nalepím tu kameru, takže bude vidět dole pouze ta čočka. Nicméně do Německa si jí sundám.
Saab 2.0i LPG

FPT

Podle mě tahle kamera právě nejde poznat, letmým pohledem určitě ne.
--O-o-O--

War

Saab 2.0i LPG

FPT

Zajímavé, díky za odkazy. Odpojení baterky mě asi nezajímá, ve VeCe mám něco na způsob atomové elektrárny.
Nicméně pro mě stále vítězí nenápadnost toho řešení, co jsem linkoval. Všechno samozřejmě záleží na kvalitě obrazu, pokud budu mít super skrytou kameru, na jejímž záznamu nebude nic vidět, jsou to vyhozené peníze.
--O-o-O--

War

O kamerách jsem si dost dlouho četl až jsem došel k zahraničním stránkám a vybíral podle kvality obrazu.
https://dashcamtalk.com/best-dash-cams-of-2016/
Vybral jsem SG9665gc https://dashcamtalk.com/sg9665gc/ s tím, že ji také nechci sundavat a mít ji nastálo v autě. (Dá se koupit v různých setech s polarizačním filtrem apod.)
Slouží k tomu piggy tail, který vytvoří vlastní okruh s pojistkou http://hiniko.com/index.php?route=product/product&path=166_170&product_id=328 Podle typu okruhu si lze vybrat, který je v autě napájený permanentně a který jenom s otočením klíčku.
Samotné napájení se řeší pomocí krabičky, která by měla mít ochranu před vybitím autobaterie http://hiniko.com/index.php?route=product/product&path=166_169&product_id=317
Mám to objednané, je to trochu opruz, protože se to musí kupovat v Irsku, ale jde to i s odpočtem DPH. Během tohoto týdne by mi to mělo přijít.
Nejspíš to vzdám a nechám to někoho zapojit, protože moje znalosti elektriky jsou malé.
Saab 2.0i LPG

FPT

Já zase žiju ve městě, kde by mi vůbec nevadilo, kdyby to natáčelo i zaparkovaný.
--O-o-O--

atnarfus

Já žiju ve městě, kde takovou blbost jako je kamera, nemusíme sundavat ze skla. Ale natáčet s tím bude co, protože zdejší řidiči nechápou ani naprosté základy jizdy křižovatkou.

Ladik

Měl jsem chvíli v autě takovou tu kamerku, prdel, je, že to nahrává zvuky z kabiny a to by se pak lidi dověděli spoustu věcí  *974*
Hlavně jak píče Tom, nandávat, vyndávat, zapojovat furt a hlídat tak to eee, po týdnu zůstala v šuplíku.

Jo a černé skříňky mám v kanclu  *886*

FPT

Zjistím to a dám vědět.
--O-o-O--

elpidio

Taky bych něco podobného bral. Musí to být co nejmenší, bez displeje, bez přísavek a ideálnš bez záznamu zvuku. Ta co psal FPT se mi líbí. Jak to má řešený napájení ? Teoreticky když mám stmívací zrcátko a je u něj i dešťový čidlo, tak je v něm i proud a mělo by to jít napojit ?
Ne, nehádejte, mám SAABa...

FPT

Tak tohle je ve stírané části skla, dá se tam přidat ještě dešťový senzor. Já prostě chci něco, co může v autě zůstat. Jak to budu muset sundavat a nanadavat, nebudu to dělat.
Zkusím někde pohledat, jaký to má obraz.
--O-o-O--

atnarfus

Umístění zajímavé, ale kamera je hlavně o tom jaký má obraz a to hlavně za špatných podmínek.
Navíc nesmíš zapomenout, že kameru musíš umístit do stírané části skla.

Já mám vyhlednutou kameru Xiaomi Yi Dashboard. Na youtube jsou videa a zdá se, že to má slušný obraz.
https://www.svetandroida.cz/xiaomi-yi-dashboard-camera-recenze-201602

FPT

Velmi vážně uvažuju o pořízení nějaké kamery do auta. Dost se mi ale protiví takové ty nesmysly, co se lepí na sklo, chtěl bych něco sofistikovanějšího. Narazil jsem na tohle: https://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpecne-cestovani/cerne-skrinky/bez-monitoru/full-hd-kamera-pro-univerzalni-wi-fi-dvr7un02.html
Nemáte s něčím takovým náhodou někdo zkušenosti?
--O-o-O--