Navigace

Založil FPT, February 19, 2012, 11:34:35 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Gogo

no mapy mají koncovku .map :-)
kopie názvu verze co mám: Europe_v11.map
a k tomu  xml soubor s číslem (je jich tam moc, takže nevím)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

February 23, 2012, 08:16:38 PM #20 Last Edit: February 23, 2012, 09:05:46 PM by elpidio
Pomůže sz ?

edit: Nepomůže, už vím. Tady píše, že by tam měly jít i MioMapy.
Když se potvora odblokuje, tak by tam měly jít i jiný mapy, ne ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

Co nejnovější mapy pro Blaupunkt Travel Pilot Lucca MP3.
Mám mapy verze M1 2006  :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Citace: Gogo kdy February 23, 2012, 02:03:54 PM
néé Teleatlas, našel jsem na verzi DS  >:(

A co přesně tedy hledáš ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

néé Teleatlas, našel jsem na verzi DS  >:(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

Já mám taky blaupunkta travel pilot, ale mapy staré tak 6let od té doby jsem žádné nikde nenašel :-(
Jezdit se s tím teda už moc nedá :-(
Papíre co máš za typ? Kde sháníš mapy?
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Papír

Mám v pekáči pevnou navi od Blaupunktu. Je to předpotopní navi, ale funguje. Výhoda je, že  se dají stáhnout každý rok nové mapy. Ale nové mapy jsou v době vydání zastaralé.

atnarfus

Proto podle čtyři roky starého Garmina už nemůžu jezdit. Ve Vídni to směrem na Brno nejdřív nadává abych se otočil a pak už to jede po poli. Ještě že to tam znám.

FPT

to jo, jsem koukal, že v tom, co jsem koupil, jsou mapy 2011Q2, zatímco v mobilu mám nejnovější, kde už jsou všechny dálnice, kruháky a tak. je to rozdíl, co se za ten rok postavilo.
--O-o-O--

atnarfus

iGo v Androidu odhaduje cas take velice dobre. Do Toroksentmiklose jsem prijel o pul hodiny pozdeji nez psala navigace na startu. Ta pulhodina odpovidala pauze na kafe a nakupu slovenske a madarske znamky.
Na dovolenou mi to nevyslo o tri hodiny, ale to jedu proste na dovolenou.

Osobne mi vic vadi chyby na mapach, nez funkcni drobnosti. Napriklad v iGo mam uz dalnici z Tabora do Veseli nad Luznici. Je to tam uz dve aktualizace map. Pritom se tam zatim hrabou ve hline.

FPT

Citace: atnarfus kdy February 20, 2012, 12:51:53 PM
Citace: FPT kdy February 20, 2012, 08:07:26 AM
Takže si vlastně cestu plánuješ sám, to je přesně to, co nechci. Navíc už i dopravní info funguje docela slušně.

Přesně tak, ale to mi nevadí. Navigaci mám hlavně proto, že nemusím řešit bude už to tahle křižovatka, nebo až ta další. Většinou vím kam jedu a cca kudy se tam dostat. Ještě loni touhle dobou jsem jezdil bez navigace jenom tak po paměti a podle značek.
Já využívám navigaci hlavně kvůli door-to-door funkci, dálnici většinou trefím a směr taky. Bez navigace jezdím naprosto běžně, ale na delší cesty nebo do neznámých končin se mi hodí moc, v neděli například odhadla příjezd na cca 400km cestě s dvouminutovou odchylkou, to je podle mě velmi slušnej výkon.
--O-o-O--

atnarfus

Citace: FPT kdy February 20, 2012, 08:07:26 AM
Takže si vlastně cestu plánuješ sám, to je přesně to, co nechci. Navíc už i dopravní info funguje docela slušně.

Přesně tak, ale to mi nevadí. Navigaci mám hlavně proto, že nemusím řešit bude už to tahle křižovatka, nebo až ta další. Většinou vím kam jedu a cca kudy se tam dostat. Ještě loni touhle dobou jsem jezdil bez navigace jenom tak po paměti a podle značek.

elpidio

Používám služební TomTom 750 a spokojenost maximální. Musím se podívat jestli je to opravdu ona, protože tato cena je až podezřele dobrá. Líbí se mi, že umí aktuální dopravní info a přepočítá trasu v případě nehody na trase, nebo na dálnici v kolonách hlásíblížící se zácpu a dobu zdržení. Dobrá je i navigace pruhama při sjezdech z dálnice. Mapy jsou dobré, pokud se aktualizují. I v Němesku či Rakousku nebyl problém s nivigací na ulici a číslo domu. Od této navigace jsem nesledoval vývoj a tak nevím, co je za nové funkce.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Citace: atnarfus kdy February 20, 2012, 06:41:18 AM
Citace: FPT kdy February 19, 2012, 11:58:45 PM
Mně se na Navigonu líbí, že si můžu zadat, pro který státy mám a nemám dálniční známky. Aplikace to teda neumí, moc nechápu proč, ale klasická navi jo a je to super.

Tak to je super funkce, ta mi docela chybí. Když jedu na dovolenou, tak v Čechách známku nemám, v Rakousku mám, ve Slovinsku nemám a v Chorvatsku zase poplatky platím.
Aby to jelo tudy kudy chci musím zadat spoustu bodů průjezdu.
Takže si vlastně cestu plánuješ sám, to je přesně to, co nechci. Navíc už i dopravní info funguje docela slušně.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

4 roky jezdím s Garminem Nüvi 750T a vcelku spokojenost.
Jediným zásadnějším problémem je, že jí (protože si lze navolit hlad mužský (Uwe) nebo ženský (Ester)trochu déle trvá, než se napojí na družice a začne vypočítávat trasu. Takže když jsem byl poprvé v Nyíregyháze, tak jsem asi 15-20 minut kroužil po městě jak kokot, než se "nabootovala" na místní satelit a začala navigovat.
Mapy jsou juž poněkud zastaralé, ale v 95% případů dojedu přesně tam, kam potřebuji - a ve zbytku mne to dovede co možná nejblíže.

Ovšem je pravda, že pro blízkou budoucnost plánuji upgrade - buďto novou nafíkaci nebo nové mapové podklady a anténní gablík, protože na tom statém mi vlivem UV juž zteřel ten krycí gumový šlaušek a začíná se mi loupat...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Citace: FPT kdy February 19, 2012, 11:58:45 PM
Mně se na Navigonu líbí, že si můžu zadat, pro který státy mám a nemám dálniční známky. Aplikace to teda neumí, moc nechápu proč, ale klasická navi jo a je to super.

Tak to je super funkce, ta mi docela chybí. Když jedu na dovolenou, tak v Čechách známku nemám, v Rakousku mám, ve Slovinsku nemám a v Chorvatsku zase poplatky platím.
Aby to jelo tudy kudy chci musím zadat spoustu bodů průjezdu.

atnarfus

Používal jsem služebního Garmina. Docela dobrý, ale už má asi čtyři roky staré mapy tak je prakticky nanic. Firma nemá pocit, že by měla investovat do aktualizace.
Soukromě jsme do loňského léta neměl nic a neměl jsem pocit že bych to potřeboval. V létě jsem koupil telefon s Androidem, tak jsem začal zkoušet.
Navigon 2.x - dobrý, ale neumí navigovat přes hranice
Sygic Aura - méně podrobné mapy, podivné ovládání
iGO - hrozně očesané funkce, ale pěkné a podrobné mapy
Sygic Mobile Maps 2010 - funkčně a ovládáním srovnatelné s klasickým PNA, trochu horší dostupnost aktuálních map
iGO + skin - pro moje potřeby ideální, stále poměrně jednoduchá navigace ale díky skinu už umí všechno co potřebuju, jsou na ní dobře dostupné mapy, na moje použití dvakrát za rok optimální

Kdybych potřeboval navigaci často, tak si koupím PNA. Na to moje sem tam použití mi telefon stačí. Koupil bych si Garmin, nebo něco s iGO. Případně něco levného s Windows Mobile a iGO tam nahnal.
Pro mne je vhodnější ten telefon, který mám pořád u sebe. PNA by leželo doma v šuplíku a když bych ho najednou potřeboval, tak by mi bylo platné jako mrtvému zimák.

FPT

Mně se na Navigonu líbí, že si můžu zadat, pro který státy mám a nemám dálniční známky. Aplikace to teda neumí, moc nechápu proč, ale klasická navi jo a je to super.
--O-o-O--

Krtek

No původně jsem používal (halvně kvůli dovolený v Raichu) navigaci Mio Moov. Shrnul jsem to tady:
http://www.krtkovo.estranky.cz/clanky/auto-moto/krtek-a-navigace.html

Pak šla prodat za 1500 kč a za ty prachy jsem koupil do yFouna Navigona a s tim jsem spokojenej do dnes. Měnit nic nehodlam, vyhovuje, stačí, připadá mi jednoduchej na ovládání. Jediný co mně štve, je že na uložený trasy se "nedá naject". Prostě po jejim nahrátí to nutí člověka ject do bodu startu a pak teprve ject dál. Nejde nahrát uloženou trasu, když jste v půlce cesty. Takže je lepší mít uložený jenom cílový body a zadat je cestou jako cíl a nechat trasu spočítat. Při jeho rychlosti je to vteřinka.  A druhá drobnost - když nemá GPS signál spustí to jenom simulaci ale ta je cca 500 metrů od cílovýho bodu.

FPT

Používáte navigace? Jaký?

Já jsem léta používal v telefonu Sygic, ještě na symbianu, pak TomTom na WM, následně opět Sygic na Androidu.
Někdy v průběhu jsem měl k dispozici klasický navi, TomTom, Mio a Garmina. U všech jsem si říkal, že je to nesmysl, že mi vlastně telefon nabídne to samý.
Pak jsem přesedlal na SGS, který mělo naprosto tragickej GPS přijímač, tak jsem se začal rozhlížet po jednoúčelovejch navi do auta. Nakonec jsem koupil Navigon, tenkrát 6350 Live, a zjistil jsem, co že je to na těch klasickejch navi tak super. Nedělá to dvacet tisíc věcí, ale to, co to má dělat, to dělá perfektně. Škoda, že mi ho pak ukradli, nicméně jsem přešel na Navigon i na telefonu a vlastně spokojenost, i když zdaleka ne úplně, ale pořád je to pro mě asi to nej, co je.
Nakonec jsem se rozhodl, že koupím zase klasickou navi, jenže jsem zjistil, že Navigon je teď "A Garmin Company", a první, co udělali, je to, že zrušili zastoupení pro ČR. Takže smůla, prodejce mi nabízel TomTomy i Garminy, ale mně ani jedno nějak nevyhovuje. A zase dát bůra za věc, co mě bude srát...
Mno, tak jsem využil včerejší návštěvy Salzburgu a ukořistil jsem tam Navigon 72 Premium.
A super, to alespoň pro mě funguje přesně tak, jak má navi fungovat. Sice je to německý, ale nějak to funguje...

Jak jste na tom vy?
--O-o-O--