Politika a ekonomika

Založil petrklm, March 22, 2013, 06:47:20 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Lihobaron

holt hur snasite krizi stredniho veku..

fido

jb:  *974* jak jsem to tak cetl, tak jsem prikyvoval, prikyvoval jsem cim dal tim vic a jak jsem se blizil ke konci, jsem si rikal, tak to mu
musim pochvalit...a ejhle :) Nojono, mas holt pravdu.

jb

no joooo duchodce s lincolnem nemoze vyjit s 10tkou, to je jasne :) byt to v bankovkach s lincolnem :) to by slo ...
ne vazne, letos duchodcum pridali, mama me to ukazovala :) 32kc...

no me sere, ze ja sice odvadim a to  i z prace, co delam po vecerech, vikendech, robim, misto abych odpocival, bo me nikdo nic zadara neda....  nicmene v 60 na me diky smejdum tmavym, kterym se plati, ze sukaj a lezi, nic nezbude. A stredni trida uz je skoro neplodna ze stresu a prepracovani a zere leky skoro kazdy koho znam...  Vredy, tlaky vysoke, cukrovky, alergie, zdraveho cloveka mezi 30-40 abys pohledal apod..  Jo cernousci, co vstavaj v 12 zpivaji, sluni se, zerou pravidelne, nemaj stres a obcas si suknou, aby zas bylo na mandatorni vydaje rozumej chlast a cigaro..  kura uz su jak ten fidos :)





petrklm

Citace: brano kdy February 05, 2014, 07:30:29 PM

Clovece, to nasetris v pohode. Hlavne to mas 600€. To je taky normalny plat u nas. Viec co by za to vela mladych aj starych dalo aby mohlo za tie peniaze pracovat... Dost smutne.
Hm, tak to je o dost horší, než jsem si myslel... Se šetřením je u mne velikej problém, mám spotřebu nastavenou na svůj plat, což je zhruba tak dva ty důchody a stejně mi to někdy nestačí. Budu se muset polepšit :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Citace: petrklm kdy February 05, 2014, 08:59:11 AM
To asi jo, někde jsem o tom čet... jenže z 15tis. českejch v česku nikdy nenašetříš na cestu :D


Clovece, to nasetris v pohode. Hlavne to mas 600€. To je taky normalny plat u nas. Viec co by za to vela mladych aj starych dalo aby mohlo za tie peniaze pracovat... Dost smutne.

Krtek


Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy February 05, 2014, 03:14:29 PM
Naštěstí můj věk předem vylučuje  nutnost se nějak rozhodnout :)

I ty jeden šťastlivče  :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Naštěstí můj věk předem vylučuje  nutnost se nějak rozhodnout :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy February 05, 2014, 01:48:06 PM
Tak já "beru" jen těch pár řádků, jinak mě docela děsí, jak si Putin představuje řešení.

Njn, ale máš-li volit mezi (doslova a bez přehánění) degenerací+ vymíráním západu+nárůstem islámu - a Putinem, pak je volba sice blbá, ale snadná...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Tak já "beru" jen těch pár řádků, jinak mě docela děsí, jak si Putin představuje řešení.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

Ano, s tim souhlasim, ja jsem Putinuv fanousek... (stejne jako Assaduv a kdysi Kaddaffiho). Samozrejme v kontextu - "nepritel meho nepritele je muj pritel".

petrklm

February 05, 2014, 12:54:35 PM #413 Last Edit: February 05, 2014, 01:01:19 PM by petrklm
Jak Putina nemusím, tak s tímhle souhlasím:
"Další vážná výzva pro identitu Ruska je spojena s událostmi, které probíhají ve světě. Jsou zde vnější politické a morální aspekty. Vidíme, jak většina euroatlantických zemí fakticky jde cestou odmítání svých kořenů, včetně křesťanských hodnot, které tvoří základ západní civilizace. Popírají se morální zásady a jakákoli tradiční identita: národní, kulturní, náboženská nebo dokonce pohlavní. Provádí se politika, která řadí na stejnou úroveň velkou mnohodětnou rodinu a partnerství osob stejného pohlaví, víru v Boha a víru v Satana. Výstřelky politické korektnosti jdou tak daleko, že už se vážně mluví o registraci stran, jejichž cílem je podpora pedofilie. Lidé v mnoha evropských zemích se bojí nebo stydí mluvit o své náboženské příslušnosti. Ruší se tam a přejmenovávají svátky, aby se stydlivě schovala podstata těchto svátků – jejich morální základ. A tento model se agresivně snaží vnutit celému světu. Jsem přesvědčen, že to je přímá cesta k degradaci a primitivismu, k hluboké demografické a morální krizi."

I s komentářem je to tady: http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-mame-se-bat-ruska-0uj-/p_zahranici.aspx?c=A140203_194113_p_zahranici_wag
A tady: http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-rusko-a-my-0ox-/p_politika.aspx?c=A140203_093249_p_politika_wag
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Citace: brano kdy February 04, 2014, 08:53:34 PM
Jo. A si skoncil. Do smrti budes zivorit a nikam sa uz nepozries. Smutne. Inak za 15000 ceskych sa da v indonezii krasne prezit  ;)
To asi jo, někde jsem o tom čet... jenže z 15tis. českejch v česku nikdy nenašetříš na cestu :D
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Jo. A si skoncil. Do smrti budes zivorit a nikam sa uz nepozries. Smutne. Inak za 15000 ceskych sa da v indonezii krasne prezit  ;)

Krtek

Budeme mít snad víc ale hodnota bude menší. Jinak sám si neumim představit na co potřebovat víc peněz něž +- těch 15 tisíc pokud má člověk všechno zařízený, tj má nájem nebo bydlí ve svym a nemá půjčky. Bejt důchodce ve městě, 8 dáš za bydlení. Auto nepotřebuješ a za 7 se uživíš v pohodě.

saabik

Citace: petrklm kdy February 04, 2014, 04:47:38 PM
No 15 mám teď důchod a fakt si nedovedu představit, že by mi to mělo stačit... asi budu pracovat až do smrti, jinak to nevidím :)

Si nestěžuj. Moje máma bere 10 a je sama:). 15 je dobrej důchod. Nemáš o moc méně než průměrnou čistou mzdu. Až my budeme v důchodu, pokud se ho dožijeme, budeme brát určitě méně.

petrklm

No 15 mám teď důchod a fakt si nedovedu představit, že by mi to mělo stačit... asi budu pracovat až do smrti, jinak to nevidím :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

No dokud žiju tak že mi z vejplaty zbyde třeba 4-5 tiísc, je mi celkem šumák co mi zdražej a jestli mi pak zbyde třeba litr až dva... Průser bude až pak pozdražujou vecí že s tou výplatou nevyjdu. Já jsem teda skromnej a furt řikam že člověk by měl vyjít s 15 tisícema měsíčně, cokoliv navíc je lidská rozežranost... Nicméně jsou lidi co dělaj za 8-12 tisíc a neni jich málo :-(

T-Diesel

woe sabik ty zijes v jednom velkem prumeru sa me zda
ja sem narazel prave na to, ze vsecko sa zprumeruje a naraz to vypada daleko lip, nebo jinak receno ty vstupni data a prumery sa nastaviju tak aby to vyslo jak chceme, zejo.

prumerna mzda jak je ti urcite znamo je pro vetsinu naroda nerealna, takze to su zase takove hausnumera k nicemu.

Ale znova, ja nechcu becat a stezovat si, ovsem to co sa obecne vyklada v mediach jak roste prumerna mzda a jak roste prumerny nakupni kosik a ze realny prijem sa zvetsuje, to ja na sobe nijak nepozoruju, praveze spis uplne naopak. To je cele co sem k tomu chtel poznamenat.

fido

jeee, konecne to nekdo hezky a polopaticky vysvetlil, ze to pochopi snad i priznivci Antifa :)

Slovo fašismus pochází z italského slova fasces, neboli svazky. Těmito svazky se rozumí svazek sil státu, odborů a zaměstnavatelů. Idea fašismu je, v krátkosti řečeno – politologové prominou zkratku, příběh je samozřejmě mnohem, mnohem, složitější – založena na tom, že tyto tři silové složky spojí své síly a v duchu vzájemné spolupráce povedou společnost ke světlým zítřkům. A obejde se tím nekonečné žvanění v parlamentu a pletichaření politických stran.

FPT

--O-o-O--

fido

Citace: saabik kdy February 04, 2014, 09:49:36 AM
Od té doby mám korporativisticky-fašistickýho zaměstnavatele. Viď Fido:).

Jojo, toho nejhorsiho :D Ale dokud nepracujes ve statni sprave a neprihravas jim ksefty,
tak ti nic nevycitam, neboj  ;)

saabik

Citace: Jerry.Gunman kdy February 04, 2014, 06:36:11 AM
Pavle, stále obchoduješ s akciema?

Ne. Této činnosti jsem zanechal měsíc před pádem Lehmanů:). Ale ve financích jsem zůstal. Od té doby mám korporativisticky-fašistickýho zaměstnavatele. Viď Fido:).

Jerry.Gunman

Pavle, stále obchoduješ s akciema?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

saabik

February 03, 2014, 10:49:17 PM #400 Last Edit: February 03, 2014, 10:59:06 PM by saabik
T-Diesel: tady na tom odkazu
http://www.czso.cz/csu/dyngrafy.nsf/porovnani/mzdy_1985_?opendocument&porovnani=032BF07999BAB64DC12574CD004586AC&ebe

se můžeš podívat, jak je na tom pan "průměrný" v roce 2007 a 2012. Podle tabulky si mohl v roce 2007 koupit za svoji mzdu 903 kg chleba, v roce 2012 dokonce 1096 kg chleba.
V roce 2007 si mohl koupit 710 litrů naturalu a v roce 2012 "jen" 684 litrů. Na druhou stranu je to hlavně kvůli tomu, že tehdy stál barel ropy Brent 65 dolarů a dnes stojí 106 dolarů.

Každopádně by mě zajímalo kde jsi vzal těch 24 korun, poněvadž OSVČ  za rok 2007 si účtoval tohle:
Průměrné ceny pohonných hmot
---------------------------------------------
Benzin Speciál BA 91             ... 29.37 Kč
Benzin Normál  BA 91             ... 29.29 Kč
Benzin Natural BA 95             ... 29.72 Kč
Benzin Super Plus BA 98, 99, 100 ... 32.47 Kč
Nafta motorová                   ... 28.76 Kč

zdroj: http://www.ucto2000.cz/LEGISLAT/phm2007.htm


To dělá nárůst nějakých 24 % (z 29 na 36 korun za litr) a například průměrný důchod mezi lety 2007 a 2012 vzrostl o 23 %, odkaz:
http://www.czso.cz/csu/dyngrafy.nsf/graf/cr_od_roku_1989_duchod

Průměrná hrubá (oficiální, neoficiální je mnohem vyšší) mzda v roce 2007 byla 20957 czk, v roce 2013 byla 25101 czk. Změna +20 %.
V mé branži a u mého zaměstnavatele mezi lety 2007 a dneškem poklesla průměrná mzda o nějakých dobrých 20-30 %, stále se tlačí na náklady (hlavně ty mzdový), ale rozhodně si nebudu stěžovat. Tomuto českému sportu neholduju a holdovat nebudu, ani když budu na podpoře.

S těmi údajnými chudáky mám už docela dost zkušeností. Asi o tom  napíšu knihu, bude to bestseller:). Občas se vůbec divím, který šílenci je můžou zaměstnávat.

Krtek

NO a vydávat 120 cm televizi za luxus je myslim blbost. Televize vždycky stála 10 tisíc. Akorát dřív za to byla dřevěná bedna, dneska je 120 cm plazma, za rok bude 150 cm plazma. To by mělo bejt spíš položený v rovině "stěžuje si a při tom má doma televizi".

T-Diesel

Citace: saabik kdy February 01, 2014, 01:01:40 PM
Zase se budou rozbíjet stroje? To už tu jednou bylo.

Lidi jsou co se materiálních statků týká bohatší a bohatší. Ohrožených chudobou je málo.
Prohulej a prochlastaj celou výplatu a pak řvou, že nemají na nájem, že budou splácet kauci půl roku; doplatek za energie považujou za neštěstí. Ale topěj na 25 stupňů ve dne v noci, s otevřeným oknem. Hlavně, že mají novou televizi s úhlopříčkou 120 cm...
Já osobně začínám být na ty řečičky o chudácích pomalu alergickej.

no heles
ja pravda nejsu z tech, co by meli pravo si nejak extra stezovat anebo kdo by mohl byt oznaceny za chudaka, to rozhodne ne, ale jestlis to ty nezaznamenal, tak ja ano

od roku 2007 do dneska sa me navysily ceny vstupu pro muj mrzky zivot v prumeru minimalne o 30%
vyplata nominalne stagnuje, realne pochopitelne klesla
v mem blizkem okoli neznam nikoho, komu by rostla vyplata stejne rychlo jako vstupy na zivot
esi to tak pujde dal, tak brzo bude chudak aj ze mna, a to fakt nemam 120 cm plazmu, ani nehulim, vypiju si enom semtam a to este nemam ani decka, kere su bezedna a nenavratna investice.

a k tomu navyseni 30% - jednoduche pocty
benzin 2007: 22-24 kc
benzin 2014: 36-38 kc (navyseni 60%)

pecen chleba 2007: 19 kc
pecen chleba 2014: 29 kc (navyseni 50%)

dalnicni znamka 2007: 900 kc
dalnicni znamka 2014: 1.500 kc (navyseni 66%)

k tomu dalsi potraviny, energie, najmy (rozdilne podle lokality, dodavatela, typu paliva/bydleni)

jestli nekdo pocita % inflace nejakym prumerem, me je jedno kolik slevnila lokomotiva nebo turbina pro elektrarnu, to su umele procenta, ja vidim statky kere denne kupuju a to je pro mna dulezite. Dycky kdyz vlezu do obchodu tak enom krutim hlavu a nechapu ty ceny, jak to leti nahoru.

fido

Citace: Krtek kdy February 02, 2014, 09:17:46 AM
No FIdo... že by za to mohly jenom vlády nesouhlasim jinak na 99% jo. Co vidim zbohatlíky v okolí tak ti si nějakou vládou můžou akorát tak vytřít prdel BMS

Vetsina moci korporaci pochazi ze zakonu, ktere jsou jim na miru. Samozrejme se to podava jako pravidla a restrikce, aby byly vyrobky
bezpecnejsi, ekologictejsi, jako ochrana zamestnancu apod. ale vzdy to znamena likvidacni pravidla pro male podniky. Duvod proc tomu tak je, je prosty - vlady uz dneska nemaji zadnou moc, jsou to jen loutky konajici v korporativistickych zajmech. Priklad za vsechny - zarovkovy zakon prolobovany
Osramem a Phillipsem. Tohle stoji za shlednuti, budete zvracet: http://www.youtube.com/watch?v=EEXYfoYpp00

A "zbohatlici" o kterych mluvis, muzou byt klidne ten middle management, ktery systemu jen splha po zadech a jejich prijmy
jsou v ramci pravidel hry zcela legalni. Muzou to byt klidne cestni lide, ale treba i zmrdi, co ja vim. Je jasne, ze System nam
predhazuje na talir prave tyhle lidi, sousedy, na ktere si muzes ukazat a muzes je nenavidet, ale skutecnost je takova, ze oni
jsou jen produkt, nikoliv pricina. Ti na ktere bysme meli ukazovat, moc na ocich nejsou.


Krtek

No FIdo... že by za to mohly jenom vlády nesouhlasim jinak na 99% jo. Co vidim zbohatlíky v okolí tak ti si nějakou vládou můžou akorát tak vytřít prdel BMS

fido

February 02, 2014, 08:57:44 AM #395 Last Edit: February 02, 2014, 09:01:36 AM by fido
Citace: saabik kdy February 01, 2014, 01:01:40 PM
Zase se budou rozbíjet stroje? To už tu jednou bylo.

Lidi jsou co se materiálních statků týká bohatší a bohatší. Ohrožených chudobou je málo.
Prohulej a prochlastaj celou výplatu a pak řvou, že nemají na nájem, že budou splácet kauci půl roku; doplatek za energie považujou za neštěstí. Ale topěj na 25 stupňů ve dne v noci, s otevřeným oknem. Hlavně, že mají novou televizi s úhlopříčkou 120 cm...
Já osobně začínám být na ty řečičky o chudácích pomalu alergickej.

Me spis vadi, ze cim dal tim vic lidi, kteri se drive zivili na vlastni triko, uz dneska nema moznost, protoze korporativisticko-vladni mafie postupne
pomoci vhodnych zakonu podnikani stredni tridy likviduje (viz nedavne likvidacni zakony pro male vyrobce alkoholu) a lide sice budou mit praci a
budou za ni dostavat penize, ale fakticky si nebudou moci vybrat, nez nekde otrocit v plne automatizovanych procesech za par korun, pripadne
delat virtualni praci, tedy vyplnovat formulare a posilat maily s tabulkama nalevo napravo. Myslim, ze establishment si to uvedomuje a proto
je takovy tlak na dalsi virtualni praci - terenni socialni pracovniky, absolventy filozofickych fakult s mozkama plnyma neomarxistickeho hnisu,
kteri budou ostatni jeste vice zotrocovat svymi gender-fucky, multikulti, enviromentalismem a podobnyma srackama. Proti tomu giganticke
fabriky chrli lacine shitove zbozi po milionech kusu a aby se cely system udrzel v chodu, lide jsou nuceni neustale ten sunt kupovat, protoze
ten, co meli predtim uz nefunguje, nebo byl ilegalizovan. Vysledkem je nesvoboda, spatne placena prace pro manualne pracujici, mizerne
zbozi, mizerne potraviny a zadna alternativa.

Ja se tu ted pokusim nacrtnout jeden zasadni rozdil mezi tim, jak to funguje a jak by to fungovat mohlo. Cisla si vycucam z prstu, jde jen o
proporce:
1) Mam obri fabriku vyrabejici mlecne vyrobky. Krabici umelohmotneho mleka vyrobi dejme tomu za 20kc. Vykupni ceny pro farmare jsou na minimu,
protoze mlekarna ma monopol a farmar nikomu jinemu to mleko neproda, takze fabriku nenavidi. Provoz je plne automatizovan, lidi zamestna
minimum na nekvalifikovanou praci za malo penez. Pak zivi spoustu lepe placene administrativy a managementu, kteri zadne mleko fakticky nevyrabi. Delnici je za to nenavidi. To proda gigantickemu
obchodnimu retezci, ktery ma marzi jako prase, vse dela ve velkem, zamestnava minimum lidi. Prodavacky maji pod zadkem plenu, aby se nezdrzovaly
ani chozenim na WC a pipaji u kasy 12h denne za par korun. Nenavidi zamestnavatele a nenavidi i zakazniky s plnyma kosema zradla.
Vysledek: spousta nasranych lidi, kteri pocituji socialni nespravedlnost, nesvoboda vyberu, obrovske zisky majitelu tovarny a obchodniho retezce, nekvalitni vyrobek plny umelych sracek, ale vcelku levny, coz je vicemene nutnost, protoze jinak bych ty spatne placene lidi "dole" neuzivil.

2) Mam spousty malych mlekaren, soukrome vlastnenych. Vykupni ceny pro farmare jsou o neco vyssi, protoze ma farmar vyber a muze si najit toho kdo plati lepe. Krabici mleka vyrobi dejme tomu za 35kc. Provoz je poloautomaticky, zamestnava hodne lidi za prijatelnou mzdu, protoze kdo plati blbe, tomu lide utecou a ostatni mlekarny mu seberou zakazniky. Zivi se minimum administrativy, protoze maly provoz musi byt efektivni a kdo nevyrabi mleko je pritezi. Vyrobky nabidne mnoha malym soukrome vlastnenym obchodum a diky konkurenci si muze najit nejlepsi vykupni cenu. Kdo plati malo, nedostane zbozi a krachuje.
Vysledek: par flakacu, co pocituje socialni nespravedlnost, ale jinak spousta zamestnanych lidi, svoboda vyberu na vsech urovnich, majitele mlekarny jsou sice bohatsi, ale ne v mnohonasobnem radu, protoze to je nemoralni a nikdo by u nej nedelal, vyrobek je prirodni, neni nadopovany chemii, ktera stoji penize navic, vyrobek je drazsi, ale ve mzdach nejsou tak obrovske rozdily, takze i ti dole si ho bez problemu mohou poridit.

Tak mily Saabiku, ten prvni priklad je korporativisticky fasismus, nesvobodny system a lide na nej picuji zcela opravnene, protoze to je posledni svoboda, kterou jeste maji. Vzhledem k obrovske kontrole a sesnerovanosti systemu na vsech urovnich, jde predevsim o LEVICOVY system.
To druhe je kapitalismus, ktery zaroven pestuje socialni soudrznost a ne tridni nenavist ( i kdyz idioti se samozrejme najsou i tak). A jde o PRAVICOVY system.

Ja volim to druhe. Jestli to znamena srovnat se zemi par korporaci a vlad, ktere tuhle svobodu lidem sebraly, tak ja jsem pro.

Krtek

Ještě se  i líbil tenhle názor pod článkem:

S příchodem strojů na počátku průmyslové revoluce (které zpočátku dělníci rozbíjeli) také zanikala pracovní místa. Řešení je stejné dnes jako tenkrát. Zkrácení pracovní doby!!!! Můj prapradědek ještě pracoval šest dnů v týdnu dvanáct hodin! (od pěti do pěti - jak zpívá Nohavica) Zavedením osmihodinové pracovní doby se problém z velké části vyřešil (ČSR 1918). Vznikly směnné provozy tam, kde se předtím pracovalo na jednu dlouhou směnu. Jenže tenkrát se zaměstnanci nenechali oblbnout hysterickým řevem zaměstnavatelů, že přijde ekonomická katastrofa. Nepřišla tenkrát a nepřišla by ani dnes. Jen se nenechat obelhávat. Na rodinné farmě, když hospodář koupil stroje, prostě všichni pracovali kratší dobu. Nikoho nenapadlo odstavit část rodiny jako nezaměstnané....

Bohužel dnešní kapitalisti neberou zaměstnance jako rodinu (je to pro ně jendom další vstupní komunita do byznisu) takže je jako nezaměstnaný klidně nechaj.

Krtek

Saabiku máš sice recht s tim jak lidi remcaj ale vidim ten smutnej pokrok u nás v kolbence BMS teď se dokáže s polovičnim počtem zaměstnanců vyrobit 2-3x víc výrobků než pře 10 lety. Vypadá to efektivně ale podle mně je to akorát efektivní cesta do průseru. od doby co firmě skončily daňový prázdniny, je v mínusu nebo na nule (dřív zisky přes 300 mega). Jenže ta druhá půlka lidí jaxi musí taky někde vydělat na žrádlo a an ty poplatky. Zatim to tu ujde ale timhle trendem tu budou automaty na 99% činností a lidi nebudou mít čim se živit. Stačí blbý kasy v supermarketech, zásadně k tomu nechodim.

Lihobaron

Citace: saabik kdy February 01, 2014, 01:01:40 PM
Zase se budou rozbíjet stroje? To už tu jednou bylo.

Lidi jsou co se materiálních statků týká bohatší a bohatší. Ohrožených chudobou je málo.
Prohulej a prochlastaj celou výplatu a pak řvou, že nemají na nájem, že budou splácet kauci půl roku; doplatek za energie považujou za neštěstí. Ale topěj na 25 stupňů ve dne v noci, s otevřeným oknem. Hlavně, že mají novou televizi s úhlopříčkou 120 cm...
Já osobně začínám být na ty řečičky o chudácích pomalu alergickej.

OK

saabik

Zase se budou rozbíjet stroje? To už tu jednou bylo.

Lidi jsou co se materiálních statků týká bohatší a bohatší. Ohrožených chudobou je málo.
Prohulej a prochlastaj celou výplatu a pak řvou, že nemají na nájem, že budou splácet kauci půl roku; doplatek za energie považujou za neštěstí. Ale topěj na 25 stupňů ve dne v noci, s otevřeným oknem. Hlavně, že mají novou televizi s úhlopříčkou 120 cm...
Já osobně začínám být na ty řečičky o chudácích pomalu alergickej.

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek


Krtek

Tohle mně dostalo:
http://www.podnikatel.cz/clanky/prace-nade-vse-proc-makame-i-pri-nemoci/#utm_medium=kolotoc&utm_source=vitalia-cz&utm_campaign=prace-nade-vse-proc-makame-i-pri-nemoci

Ten poslední odstavec:
Mezi spotřebou základních pekárenských výrobků a životní úrovní obyvatel existuje jasná vazba. Pokud lidé mají více peněz, přestávají je kupovat, a to i z důvodu častějších návštěv restaurací a omezování ,,úsporných svačin". Oslabení koruny by proto mohlo pekařům hrát do karet. A někteří z nich už to potvrzují. Výrobci pečiva vidí příležitost nejen v rostoucím zájmu spotřebitelů, ale i řetězců.


petrklm

Jo, tak nějak... "pane kolego, odpoledne operuju, operuju... a najednou koukám že pitvám, pitvám...."
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Citace: jb kdy January 16, 2014, 01:50:57 PM
a co s patology ? preskolime na chirurgy ?

Při stavu našeho zdravotnictví to ani nebude třeba...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb

a co s patology ? preskolime na chirurgy ? 

Lihobaron

zas se ušetří na broušení skalpelů..

saabik

Citace: fido kdy January 05, 2014, 02:59:19 PM

co rikas na novy obcansky zakonik?
Podle me je to docela slusnej pruser, ne? :(
Tohle by stálo za novelu. By mě zajímalo, jetli o tom navrhovatel věděl:)

http://www.novinky.cz/domaci/324422-patologove-si-stezuji-na-novy-obcansky-zakonik-pocty-pitev-klesly-na-desetinu.html
Počty pitev v nemocnicích klesly kvůli novému občanskému zákoníku ve srovnání s loňským rokem na desetinu. Nový kodex vyžaduje souhlas zemřelého, a proto se nyní provádějí pouze pitvy dané zákonem. Nemocnice totiž nepovažují za etické, aby žádali od pacientů případný souhlas k pitvě. Uvedl to předseda odborné společnosti patologů profesor Aleš Ryška s tím, že by patologové uvítali novelu zákoníku.