Politika a ekonomika

Založil petrklm, March 22, 2013, 06:47:20 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Tak prý nadcházející vláda na rozdíl od vlád předcházejících hodlá brutálně šetřit - tak jako všechny vlády před ní...
http://www.novinky.cz/domaci/321986-bude-se-pry-brutalne-setrit-strany-predstavily-koalicni-smlouvu.html

Trochu mi začínají připomínat Jamese George Hackera http://www.csfd.cz/film/74621-jiste-pane-ministre/
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Citace: fido kdy November 27, 2013, 04:49:12 PM
Nemyslim. Uz dlouho jsem presvedcen, ze cela rada lidskych cinnosti je naprosto zbytecnych a nebyly by potreba, kdyby nekdo jiny nevykonaval zase
jinou zbytecnou cinnost, ktera vytvari problem, ktery nekdo jiny resi. Dokonce lze rict, ze cela rada dobre minenych cinnosti neprinasi nic pozitivniho,
ale naopak nas pripravuje o svobodu. Trochu mene vseho (prace i konzumu) by jen prospelo.

Zkus si precist tohle, chce to brat hodne s rezervou, zavery jsou uplne mimo (nakonec, ten clovek byl tak trochu magor), ale vystihnuti problemu (cca
prvni 2/3 textu) je dokonale:
http://partners.nytimes.com/library/national/unabom-manifesto-1.html
(nebo tady v PDF http://editions-hache.com/essais/pdf/kaczynski2.pdf )

tohle je sice asi na úplně jinou debatu, ale dobře.
technologický pokrok je něco, co já osobně považuji za principiálně dobré, nevidím na něm nic špatného. špatné je to, že se mu nezvládá přizpůsobovat společnost. většina lidí situuje zlatý věk někam mezi 17. a 19. století (podle toho, co se komu zrovna zdá přitažlivé), přitom to, jak se změnil svět za posledních třeba 70 let je v historii lidstva zřejmě zcela bezprecedentní. my ale stále žijeme v minulosti a takzvané radikální myšlenky vůbec nejsou radikální ani inovativní. přitom dnešní technologie umožňují to, co ještě před sto lety nebylo vůbec myslitelné, natož možné. celá společnost stojí na umělém snižování produktivity práce. hlavní vinu na tom podle mě nese školství, protože nedovolí vyniknout skutečným myslitelům. v dnešním světě máme skutečně velmi málo inovativních teoretiků, příliš snadno podléháme iluzi, že vše je již poznáno. je samozřejmě nasnadě, komu to vyhovuje, ale podle mě jsou i ony korporace pouhou obětí systému. žijeme v neuvěřitelně produktivním světě, ze kterého ve finále nemá užitek téměř nikdo. to chce ale změnu trochu jiného charakteru, než přestat utrácet za piccolo, které neexistuje.

dokonce mám i konkrétní plán, ale to je fakt na jindy a jinam.
--O-o-O--

fido

Citace: Krtek kdy November 27, 2013, 05:51:06 PM
no Fifdo když to vezmeš do exttrému tak dojdeš k tomu co řikam já - chudoba neexistuje a lidstvo je rozežraný. Jediný smysluplný činnosti jsou snaha uživit se a mít kde přespat když je zima. Takže 90% lidských činností jsou zbytečný nadstandardy.

Ja nepohrdnu technologickym pokrokem v rozumnych mezich, ktery lidem praci usnadni. Jenze je pak otazka, co maji delat lidi, pro ktere prace uz neni.
Problem je, kdyz se napr. takovy clovek "z nudy" vrhne na vedeckou drahu, vyvine pro Google auto, ktere se ridi samo a tim vytvori pozadavek po pravnim
prostredi, ktere je pro manualne ridici ridice mene svobodne nez predtim. To je okamzik, kdy se pokrok stava kontraproduktivnim a spolecnost mene
svobodnou. Co napr. se svobodou slova, ci ochranou autorskych prav udelal internet netreba rozvadet. A tak se da pokracovat...

Krtek

no Fifdo když to vezmeš do exttrému tak dojdeš k tomu co řikam já - chudoba neexistuje a lidstvo je rozežraný. Jediný smysluplný činnosti jsou snaha uživit se a mít kde přespat když je zima. Takže 90% lidských činností jsou zbytečný nadstandardy.

fido

Citace: Ladik kdy November 27, 2013, 05:26:24 PM
Jen tak mimo mísu Fido, prosím tě pokud to není tajné, čím se živíš?

Delam praci, ktera je pro chod spolecnosti zcela zbytecna - sef programator. Radsi ani nebudu rikat, co programuju :)
A protoze jsem z toho mel obcas pocit marnosti, ze za sebou nemam neco hmatatelneho a skutecne uzitecneho, zacal
jsem pred 4-5 lety navic delat auta. Diagnostiku, ladeni, a ruzny chytry elektronicky zarizeni pro motorsport (cimz jsem se zase
dostal k tomu neuzitecnemu, ale ja rad beru praci i jako konicek, ktery me bavi). Nicmene protoze k tomu asi smeruje tvuj
dotaz - i kdyz me IT zivi a vcelku i bavi, klidne bych se ho zrekl, protoze si myslim, ze lidem prineslo vic skody, nez uzitku.
Umim se zivit i rukama.


Ladik

Jen tak mimo mísu Fido, prosím tě pokud to není tajné, čím se živíš?

fido

November 27, 2013, 04:49:12 PM #334 Last Edit: November 27, 2013, 04:52:07 PM by fido
Citace: FPT kdy November 27, 2013, 01:24:39 PM
zamyšlení je to hezký, ale závěry z toho jsou trochu mimo. trochu dost.

Nemyslim. Uz dlouho jsem presvedcen, ze cela rada lidskych cinnosti je naprosto zbytecnych a nebyly by potreba, kdyby nekdo jiny nevykonaval zase
jinou zbytecnou cinnost, ktera vytvari problem, ktery nekdo jiny resi. Dokonce lze rict, ze cela rada dobre minenych cinnosti neprinasi nic pozitivniho,
ale naopak nas pripravuje o svobodu. Trochu mene vseho (prace i konzumu) by jen prospelo.

Zkus si precist tohle, chce to brat hodne s rezervou, zavery jsou uplne mimo (nakonec, ten clovek byl tak trochu magor), ale vystihnuti problemu (cca
prvni 2/3 textu) je dokonale:
http://partners.nytimes.com/library/national/unabom-manifesto-1.html
(nebo tady v PDF http://editions-hache.com/essais/pdf/kaczynski2.pdf )

Lihobaron

Citace: Tom kdy November 27, 2013, 10:01:02 AM
Aha :-)

Odkaz třeba tenhle: http://www.planes.cz/cs/photo/1089976/b737-7hzbbj-p4-ngk-private-praha-ruzyne-prg-lkpr/
Sice z roku 2010, ale stále aktuální.

no, me spis zajima, jestli von vubec existuje.. je vokolo nej tajemstviho jak kolem hradu v karpatech :lulka:

FPT

zamyšlení je to hezký, ale závěry z toho jsou trochu mimo. trochu dost.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: fido kdy November 27, 2013, 08:50:05 AM
http://archetypal.cz/2013/your-lifestyle-has-already-been-designed/

moc pekne zamysleni  *785*  A i kdyz se snazim srackama neobklopovat a myslim, ze jsem
vuci reklame docela imunni (protoze jsem si na ni vypestoval alergii), nemuzu rict, ze by to na
me neplatilo take  *871*

Zajímavé, nemilé, leč IMHO nikoli nepravdivé :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Tom


petrklm

You don't have permission to access /photo/1089/1089976/b737-7hzbbj-p4-ngk-private-praha-ruzyne-prg-lkpr.jpg on this server.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Tom

Citace: Lihobaron kdy November 24, 2013, 09:20:58 PM
ja se teda hlavne ptal na kellnera.. clovek co ma "prej" vlastni 737 a sou verejnosti znamy sotva dve-tri jeho fotky mi je zajimaci.. jinak na tu jak ty rikas demenci neni co verit nebo neverit, dva prvni body nevokecas a ten treti z toho tak nejak logicky vychazi  ;)


fido

http://archetypal.cz/2013/your-lifestyle-has-already-been-designed/

moc pekne zamysleni  *785*  A i kdyz se snazim srackama neobklopovat a myslim, ze jsem
vuci reklame docela imunni (protoze jsem si na ni vypestoval alergii), nemuzu rict, ze by to na
me neplatilo take  *871*

Lihobaron

Citace: FPT kdy November 24, 2013, 08:34:42 PM
na konspiračních teoriích je nejlepší to, že jich poměrně dost vychází.

nahodou, me konspiracni teorije chutnaj.. dneska sem mel dve k vobjedu s bramborama a jak sem si krasne pochutnal.. nee, pockat, kua, to vlastne byly rizky  ;D

Lihobaron

Citace: saabik kdy November 24, 2013, 07:58:38 PM
A ty tomu věříš?:)
Tahle demence se šíří po netu. Je docela sranda pozorovat reakce na tuhle stupiditu. Jak se toho všichni chytaj.
Ještě jsi zapomněl na ty státní dluhopisy:)

ja se teda hlavne ptal na kellnera.. clovek co ma "prej" vlastni 737 a sou verejnosti znamy sotva dve-tri jeho fotky mi je zajimaci.. jinak na tu jak ty rikas demenci neni co verit nebo neverit, dva prvni body nevokecas a ten treti z toho tak nejak logicky vychazi  ;)

FPT

na konspiračních teoriích je nejlepší to, že jich poměrně dost vychází.
--O-o-O--

saabik

A ty tomu věříš?:)
Tahle demence se šíří po netu. Je docela sranda pozorovat reakce na tuhle stupiditu. Jak se toho všichni chytaj.
Ještě jsi zapomněl na ty státní dluhopisy:)

Lihobaron

helejď, viděl někdo někdy vůbec toho péťu kellnera??

p.s. mám u něj účet v Kč se divim, že musel měnit z Eura  *886*

5.11. podepsal Kellner dohodu se Španěly o koupi O2 za 64 miliard Kč,-
platba měla proběhnout v Kč, Španělé jí dali přednost před Eurem pro její
stabilitu.

7.11. devalvovala ČNB Kč o 5 %,

8.11. proběhla směna Kellnerových Eur na Kč, dostal za ně o 5% víc- zisk
3,6 miliard se dělí na 2,5 miliardy pro Kellnera a miliarda pro členy rady
ČNB, co hlasovali pro oslabení koruny.

fido

Citace: saabik kdy November 19, 2013, 10:31:58 PM

Důkaz, že článek na novinkách má cenu max. pěti komunistických mozků v psím žrádle:
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2496218/buffett-nova-maxima-neznaci-prekoupenost-padla-rekordni-sazka-na-strach-video.html

:) Chybou komunistu bylo, ze prilis sazeli na lidskou praci a produkci. Chybou "kapitalismu" (me se az prici to tak dnes nazyvat, chtelo
by to nejaky novy termin) je, ze prilis sazi na "vaporware". Nekdy si rikam, o co jednodussi by ta ekonomika byla, kdyby se
hralo o cenu chleba, nez o cenu papirku slibujicich nesplnitelne a hledajici zakaznika-blba, co ten jackpot zatahne.


saabik

November 19, 2013, 10:31:58 PM #320 Last Edit: November 19, 2013, 10:35:41 PM by saabik
Citace: fido kdy October 11, 2013, 05:27:32 PM
tak ted jsem z toho jelen :-)

"Spouštěcí mechanismus nového propadu vidí ve strategii tištění nekrytých peněz ve snaze stimulovat nastartování ekonomiky. Následkem ovšem bude růst inflace, a pokud ta dosáhne 10 procent, povede to podle Wiedemera s matematickou jistotou rychle k novému zhroucení trhů. Proto prý velcí investoři stahují svá aktiva."

http://www.novinky.cz/ekonomika/315925-miliardari-vetri-drtive-zhrouceni-trhu-a-zbavuji-se-akcii.html


Ze by i Buffet a Soros, takovi velci mazaci globalniho ekonomickeho kasina byli mimo?


Důkaz, že článek na novinkách má cenu max. pěti komunistických mozků v psím žrádle. Zajímavé video:
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2496218/buffett-nova-maxima-neznaci-prekoupenost-padla-rekordni-sazka-na-strach-video.html

Ladik

prachy na to mám, doma stojí plno různých láhví s čimkoliv ale nechává mě to klidným a vůbec mě neláká si dát štamprli
piju jen při akci a to střídmě, když cítím hladinku, ředím, zajídám, přestávám pít, nesnáším když nemám svůj stav pod kontrolou a zvracím :-))
limit je 4 piva večer, pak už mám ráno bolavou hlavu, při pití coca coly s velkým rumem mohu pít více, nedělá mi to nic, víno mi dráždí žaludek

Krtek

No my jsme měli na učňáku případy, který se zlili na šrot každej pátek, někdy i sobotu. podle peněz. Když dostali kapesný, přišli nalitý do školy i v týdnu. Z jednoho je myslim notor, další nejsou ale i tak jejich pochlastávání neberu jako něco normálního nebo prospěšnýho.

fido

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 10:46:30 PM
No tak hlavně u mládeže (kde vznikaj ty správný návyky pro budoucnost) bych řek že cena HRAJE výraznou roli. U nromálních lidí co už pár let pracujou a znaji cenu peněz, bych to až tak neřešil... I když z mýho pohledu vypijeme s manželkou tak 1 flašku vína za měsíc. Kdyby stálo míň, možná by byla 1 za tejden a možná i nějaká dražší. Takhle vždycky prubnem něco do stovky. Takhle je mi líto vyhazovat prachy za nejistej výsledek a kupovat furt to samý mi taky přijde divný, co když můžu zkusit něco lepšího.

Jako starsi rocnik vyroby pamatuju pivo za 2.5,-kc a za tuhle cenu jsem se poprve zacal opijet jeste davno pred dosazenim plnoletosti. Za 20kc se clovek dokazal
docela slusne nakalit. V 16letech jsem zvladnul 10 piv, dosel jsem bez problemu domu a kdyz jsem se nepoustel do nejake vetsi interakce s rodicema, tak si toho
ani nevsimli. Nikdy se ze me alkoholik nestal, protoze jsem mel vzdycky dulezitejsi zajmy, nez byt denne nasrot. Proste jsou lide, kteri k tomu maji sklony a ti, kteri
nikoliv. Cena alkoholu (ci jine drogy) v tom nehraje zadnou roli. Myslim, ze to same ti rekne kazdy odbornik (krome Dr.Nespora, podle ktereho je zavislym alkoholikem
i ten, co si da denne pivo po obede :-) ).


Krtek

No tak hlavně u mládeže (kde vznikaj ty správný návyky pro budoucnost) bych řek že cena HRAJE výraznou roli. U nromálních lidí co už pár let pracujou a znaji cenu peněz, bych to až tak neřešil... I když z mýho pohledu vypijeme s manželkou tak 1 flašku vína za měsíc. Kdyby stálo míň, možná by byla 1 za tejden a možná i nějaká dražší. Takhle vždycky prubnem něco do stovky. Takhle je mi líto vyhazovat prachy za nejistej výsledek a kupovat furt to samý mi taky přijde divný, co když můžu zkusit něco lepšího.

Lihobaron

Citace: fido kdy November 18, 2013, 02:18:12 PM
Zkus si to predstavit s tim chlastem. Kolik je lidi, kteri maji sklony k zavislostem a jedine, co jim v tom brani, je vysoka cena
chlastu. Nebo naopak kolik je lidi, kteri chlast moc nemusi, ale kdyz uz to bude tak levny, tak se premuzou. Me ta samotna
kombinace prijde absurdni. Zpijet do bezvedomi se dokaze i bezdak, ktery nema temer zadne penize (tedy dostupnost je nizka)
a lidi, kteri maji penez dost (tedy, dostupnost je vysoka) , tak obvykle moc nechlastaji, protoze maji zavazky a maji zivot zaplnen
necim hodnotnejsim, nez chlastem. Myslim, ze tam temer neexistuje souvislost a kdyz ano, tak spis opacna - ze lide, kteri jsou
nejvic v prdeli, tak nejvic chlastaji a fetuji a delaji to presto, ze je to pro ne dost draha zabava.

holt si myslis, ze je to vobracene.. skoda jen, ze pravdu se nikdy nedozvime..

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 10:55:54 AM
Myslim že překručuješ co jsem řek. Klidně ať lopicajti pročešou komplet všechny tyhle obchody. A kde najdou semena trávy vohdný na hulení, ať provozovatele postřílej a zbytek nechaj bez postihu. Na tom nevidim nic špatnýho.

Krtku, nepřál bych Ti tak nějak "na vlastní kůži" zažít, jak to vypadá, když ti colipajti pročesávají byt, barák nebo provozovnu. Kamaráda to postihlo - a byť v tom byl ZCELA nevinně, jeho manželka se z toho vzpamatovávala ještě tak 2-3 roky a způsobené škody jim neuhradil nikdy nikdo.

V poslední době mám takovej nějakej blbej pocit, že jestli tě přepadne mafie nebo policie, že v tom nejni žádnej identifikovatelnej rozdíl - a že PČR se postupně stala jednou z několika mocných skupin organizovaného zločinu, působících na území ČR
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: Lihobaron kdy November 18, 2013, 01:34:20 PM
stimhle nemuzu souhlasit, rozhodne by jich nepribylo jen par.. zlevni retka nebo chlast vo spotrebni dan a budes cucet co se zacne dit..

Zkus si to predstavit s tim chlastem. Kolik je lidi, kteri maji sklony k zavislostem a jedine, co jim v tom brani, je vysoka cena
chlastu. Nebo naopak kolik je lidi, kteri chlast moc nemusi, ale kdyz uz to bude tak levny, tak se premuzou. Me ta samotna
kombinace prijde absurdni. Zpijet do bezvedomi se dokaze i bezdak, ktery nema temer zadne penize (tedy dostupnost je nizka)
a lidi, kteri maji penez dost (tedy, dostupnost je vysoka) , tak obvykle moc nechlastaji, protoze maji zavazky a maji zivot zaplnen
necim hodnotnejsim, nez chlastem. Myslim, ze tam temer neexistuje souvislost a kdyz ano, tak spis opacna - ze lide, kteri jsou
nejvic v prdeli, tak nejvic chlastaji a fetuji a delaji to presto, ze je to pro ne dost draha zabava.



FPT

a co se konkrétně bude dít? v dlouhodobým horizontu, řekněme pěti deseti let.
--O-o-O--

Lihobaron

Citace: petrklm kdy November 18, 2013, 12:16:04 PM
Kdyby bylo všechno dostupný za výrobní ceny plus nějaká marže, tak možná přibyde pár feťáků,

stimhle nemuzu souhlasit, rozhodne by jich nepribylo jen par.. zlevni retka nebo chlast vo spotrebni dan a budes cucet co se zacne dit..

fido

Citace: petrklm kdy November 18, 2013, 12:16:04 PM
A já budu ještě radikálnější - drogy byl zlegalizoval a prodával naprosto volně, protože je to pitomost omezovat. Kdo chce fetovat, ten fetuje. Celá prohibice akorát zhoršuje dostupnost a zvyšuje ceny. Kdyby bylo všechno dostupný za výrobní ceny plus nějaká marže, tak možná přibyde pár feťáků, ale zmizí na tenhle obor nabalená zločinnost. Možná by bylo dost nezaměstnanejch "bojovníků proti drogám"... no a co?!

souhlas  OK

A ja jen pridam trochu Fidovy paranoie, aby bylo zrejme, jaky ma System zajem na tom, aby nelegalni kseft s fetem fungoval :)
http://www.vlastnihlavou.cz/v-afghanistanu-vypestovali-rekordni-urodu-maku/
http://www.vlastnihlavou.cz/vojska-nato-vedome-nebrani-obchodu-s-drogami-z-afghanistanu/
http://www.vlastnihlavou.cz/nejvetsi-evropska-banka-hsbc-prala-spinave-penize-obchodu-drogami/



Krtek

Ale jo akorát zakázat smažkám plést se mezi normální lidi ve zfetovanym stavu a vyloučit je z jakýhokoliv nároku na lékařskou pomoc. Proti tomu bych nic neměl.

petrklm

A já budu ještě radikálnější - drogy byl zlegalizoval a prodával naprosto volně, protože je to pitomost omezovat. Kdo chce fetovat, ten fetuje. Celá prohibice akorát zhoršuje dostupnost a zvyšuje ceny. Kdyby bylo všechno dostupný za výrobní ceny plus nějaká marže, tak možná přibyde pár feťáků, ale zmizí na tenhle obor nabalená zločinnost. Možná by bylo dost nezaměstnanejch "bojovníků proti drogám"... no a co?!
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 11:39:15 AM
Řikam jenom že příčina je jinde než v nějaký Fidovský paranoidní zlovůli státu.
A ja rikam, ze pricina je jinde, nez v nejaky Krtkove naivni predstave o nedomyslenem dobru pachanem statem.

Krtek

Já neřikam že je to dobře nebo správný co se stalo. Řikam jenom že příčina je jinde než v nějaký Fidovský paranoidní zlovůli státu.

FPT

jasně, pár prodejců nelegálních semínek konopí je MNOHEM horší než policejní zátah, kterej totálně zpřehází životy naprosto legálním podnikatelům.

jojo, dobrá víra, jak má být.

uvědom si, že v případě státních orgánů nic jako "dobrá víra" neexistuje. a to nejenom morálně, ale i před zákonem.
--O-o-O--

Krtek

Neni ten pán debil ???

Jestliže někdo vypěstuje v květináčích z growshopu kytku konopí, jejichž semena si tam také koupil, je to čistě jeho věc a my, jako obchodníci, či prodejci za toto jednání neneseme žádnou odpovědnost.

Tak proč by se tam měly semena trávy prodávat ?

Taky perla...
Na marihuaně nikdy žádná závislost nebyla prokázaná. I kdybychom se sebevíce snažili podněcovat k zneužívání marihuany, tak to v případě této rostliny prostě není možné.

Tim jsem slyšel nejčastějš argumentovat vyfetla co jim stačily 2 jointy denně a závislý nebyly. Ale bez těch 2 jointů nedokázali přežít ani přijímač na vojně. Ne nikdo mně nepřesvědčil že marihuana je neškodná a nenávyková droga droga. Když je někdo schopnej po 2 dnech abstinence brečet, prát se tak asi nějakej návyk má.

fido

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 11:13:46 AM
A znáš lidi co do těchhle obchodů choděj ???? Pár jsem jich potkal a stačilo mi to. když vidim jejich vymaštěný palice, rozšířený zornice a celej den to mele v práci na ještěrce jak půjdou na nákupy novýho zboží.... Ne, nikdo mě nepřesvědčil že většina tohohle je další metoda jak zkoušet šířit alespoň lehčí drogy.

Ja doma napriklad pestuju chilli papricky a do growshopu jsem chodil. Je mi jedno, kdo dalsi tam chodi, stejne tak je mi jedno, ze si nekdo v lekarne kupuje jehly na aplikaci pervitinu, ci ze si nekdo kupuje v drogerii redidlo na cichani, ci ze se nekdo v hospode opiji nasrot a druhy den nefunguje v praci. Stejne chci do growshopu chodit, stejne jako do lekarny pro kapky do nosu, stejne jako do drogerie pro sampon, nebo do hospody na pivo. Stejne tak chci, aby vsichni tihle podnikatele fungovali. Zadnou smazku nezmenis ve sporadaneho "ovcana" tim, ze mu zavres grow shop. Takovy kec muze sezrat a jeste za to statu zatleskat, jen idiot.

Krtek

A znáš lidi co do těchhle obchodů choděj ???? Pár jsem jich potkal a stačilo mi to. když vidim jejich vymaštěný palice, rozšířený zornice a celej den to mele v práci na ještěrce jak půjdou na nákupy novýho zboží.... Ne, nikdo mě nepřesvědčil že většina tohohle je další metoda jak zkoušet šířit alespoň lehčí drogy.

fido

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 11:02:09 AM
Vy to tu zase berete jako "zátah na nepohodlný podnikatele a snaha dohnat je ke krachu". Já na to koukam jako klasickou blbost našich orgánů. Chtěli v dobrý víře zasáhnout proti pár zmrdum co tuhle módu pěstitelských obchodů zneužili a jako vždy to u nás vypadá jak to vypadá. Neřikam že je to dobře ale že je to zase jenom reakce na něco co bylo snad ještě horší.

Nesmysl. Pred par tydny udelili prvni licence na prumyslove pestovani konopi (za nekrestanske penize) par vyvolenym firmam a vzapeti na to se rozjedou
zatahy na growshopy. Asi to posledni, co bych v tom hledal, je "blbost statnich organu", ci "dobrou viru". Ale ja vim, ja jsem paranoidni :)

Krtek

Vy to tu zase berete jako "zátah na nepohodlný podnikatele a snaha dohnat je ke krachu". Já na to koukam jako klasickou blbost našich orgánů. Chtěli v dobrý víře zasáhnout proti pár zmrdum co tuhle módu pěstitelských obchodů zneužili a jako vždy to u nás vypadá jak to vypadá. Neřikam že je to dobře ale že je to zase jenom reakce na něco co bylo snad ještě horší.

fido

Citace: Krtek kdy November 18, 2013, 10:55:54 AM
Myslim že překručuješ co jsem řek. Klidně ať lopicajti pročešou komplet všechny tyhle obchody. A kde najdou semena trávy vohdný na hulení, ať provozovatele postřílej a zbytek nechaj bez postihu. Na tom nevidim nic špatnýho.

"procesat obchody" vypada presne tak, jak je v clanku popsano - tedy ze ti vsechno prevrati vzhuru nohama, zabavi, pak to bude nejaky "expert" zkoumat 3 mesice,
ty mezitim zkrachujes a v horsim pripade skoncis v peci exekutorske mafie, coz je dalsi vychytavka naseho "svobodneho demokratickeho systemu", ktery dokaze v
mezich zakona zlikvidovat kohokoliv, kdo se jim znelibi.