Jaký mobil ?

Založil Krtek, March 05, 2016, 03:46:44 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FPT

Třeba absence SD karet je bezpečnostní featura. Vůbec hodně těch věcí souvisí s bezpečností. Na to Android nemá z principu. Ale jak to tak čtu, Apple je asi určitě pro jinou cílovku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
--O-o-O--

Krtek

Asi máš nějak přehnaný požadavky. Já bych to jabkovatění zhodnotil takhle:
Dostačující notes 30 tisíc, výprodejovej loňskej 25 tisíc.
Telefon iPhone SE, cokoliv většího považuju za zvěrstvo a parametrama se zase tolik nelišej - do 10 tisíc
Stolní Mac mini, taktéž dostačující na cokoliv doma - 20 tisíc i s monitorem a další výbavou.
Co myslíš tim serverem netušim ale běžně stačí jakejkoliv NAS, nahrazovat to jablečnejma krabičkama je předražená blbost.
ostatně jako třeba ta jejich divná vymoženost Apple TV. To si za litr koupim notesa a připojim ho HDMIčkem k televizi a službu mi to splní větší.

Jasně že tě budou tlačit do toho co nepotřebuješ a ani často nevyužiješ.
I ve světě PC se tvrdí že hernís troj stojí furt 40 tisíc. A já hraju (i relativně novější hry) na vyřazený plečce HP z práce odkoupený za 500 Kč, k tomu za litr grafika od kámoše co musí mít furt něco novýho.


Jerry.Gunman

Krtku, já v létě 2017 pojal takovou myšlénku, že bych "zjabkovatěl"- a obešel jsem si zopár "I-shopů"
To, co jsem výše uváděl, toť souhrn toho, co mi tamní zákazníky obsluhující hoši vyprávěli :(
Noťas - hezký, lehký, 13,5 palcový, s krásným designem i barvičkama, s operačním systéměm a "něco jako Wordem a Excellem - +- 85.000 CZK.
Stolní počítač (pro mladou) - cca 45.000 CZK.
"Servr" s výbavou - cca 65.000
Mobil pro mne a mobil pro ni - oba dokupy za nějakých 40.000 CZK
Souhrnem +- 235.000 CZK.

Za svou aktuální "výbavičku" (jejíž technické parametry jsem měl vypsané a chtěl jsem ji nahradit) jsem úhrnem zaplatil asi 110.000
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Audioknihu tam dostaneš úplně v pohodě, teda asi jde o formát ale počítam s běžnym mp3 souborem. Vždyť iPhone je vylepšenej hudební přehrávač iPod.
2 simy... kéž by byly yale už něco slibujou.
Jak velký úložiště v mobilu proboha potřebuješ ? Mam tam navigaci (do 2 GB), celou mojí hudební sbírku (cca 24 GB) + fotky co jsem si vybral a na 32 GB mam ještě místa habakuk. Filmy tam rve asi jenom magor,  co nemá na televizi nebo monitor k počítači. Asi jsem moh mít 128GB verzi ale bral jsem to za zbytečnost, uvidíme časem.

Cena je u mně vyvážená tim že ten telefon zase (starej ještě pořád) FUNGUJE. Jsem nenáročnej skoro nic nepoužívam a přes to mi 2 Samsungy + 1 Navon na androidu nevydržely bez resetu běžet dýl než cca rok :-(

Jerry.Gunman

Jabka se mi po designové stránce HODNĚ líbí, ale...
Dual SIM? Nejde
Stáhnu si audioknihu a jednoduše si ji spustím? Nejde
Stáhnu si písničky a jednoduše si je spustím či nastavím jako vyzvánění? Nejde
Rozšířím si paměť dodatečnou paměťovou kartou? Nejde
Když k tomu přidám cca dvojnásobně vyšší cenu oproti obdobným mobilům s Androidem

APPLE asi je dobrý telefon, ale pro jiného uživatela, než jsem já :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

A koukam že dostat fotky z disku do SE je oproti 3GS totálně doku...ný ! Nevim teda jestli je to verzí iTunes nebo iOS ale zlatá 3GS :-(
Ma na disku fotky na mobila v adresáři s podadresářema. Na 3GS je každej podadresář jako jedna galerie na mobilu. Na SE je to všechny seřadí podle datumu a neroztřídí do složek nebo alb  *1001* Teď bych to muesel na SEčku ručně roztřídit do galerií což s tisícema fotek rozhodně dělat nehodlam. To tam radši nic cpát nebudu. Fakt díky Apple ! Zlatý galerie jaký má Samsung.

FPT

Citace: Krtek kdy March 09, 2018, 09:11:00 PM
Fuguje se spoustou jablek z roku 2008 ale ne s Mackem Pro 2009  :WTF:
Musel bys upgradovat na BT 4.0, jinak to jede jenom mac to mac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
--O-o-O--

elpidio

Na přetahování fotek mám apku/program PhotoSync a funguje skvěle mezi IOS, Androidem i Win10.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Fuguje se spoustou jablek z roku 2008 ale ne s Mackem Pro 2009  :WTF:

FPT

Tak takhle uvědomělej já nejsem. AirDrop používám hodně a funguje úplně super.
--O-o-O--

Krtek

Když pominu že to žere navíc baterku (v reálu miliony uživatelů, X dní v roce a jsou to GWh) tak si myslim že by člověk neměl kolem sebe šířit digitální svinstva a přitahovat na sebe signály ze satelitů a všeho toho kolem víc než skutečně potřebuje a použije. Trvale 24/7 potřebuju jenom GSM signál. GPS jenom když zapnu navigaci (5x do roka na 1-2 hodiny), wifinu denně 2x minutu na synchronizaci toho co nepřetáhne kabel a bluetooth 2x 45 minut denně na nahdsfree v autě. Mobilní data využiju asi tak na update počasí v aplikaci když jsem někde mimo dosah wifiny.
Mimochodem ještě se mi nepovedlo přes bluetooth cokoliv poslat z iPhona do Macka. Rád bych si poslal fotky, abych nemusel cyklovat baterku připojovánim na kabel a nejde to. Našel jsem akorát nějakou dementní funkci airdrop ale ta navíc s mym Mackem Pro nefunguje :-(

FPT

Citace: Frost kdy March 09, 2018, 06:30:30 PM
Tak to mně se to teda vypínat nechce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hm, to jsem byl já.


Sent from my iPhone using Tapatalk
--O-o-O--

Frost

Citace: Krtek kdy March 09, 2018, 05:48:31 AM
Já myslel tyhle kraviny trvale zaplý. Taky využívam asi všechno co mi SE nabízí ale po použití to vypnu.
Tak to mně se to teda vypínat nechce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Krtek

Já myslel tyhle kraviny trvale zaplý. Taky využívam asi všechno co mi SE nabízí ale po použití to vypnu.

FPT

Já BT, data a GPS potřebuju, protože ho používám jako navigaci v autě. Ale SE je pro mě úplně ideální velikost, nic většího ani menšího nechci. Ale jemnej displej se mi líbí, teď jsem si koupil 27" 2K monitor a je to super.
--O-o-O--

Krtek

Já měl za to že jsi z z tábora moderních fréécoolinů, co musej všechno řešit na mobilu, "potřebujou" BT, data a GPS všude a čim větší pádlo, tim líp.
Doteď nechápu, proč mít nějkej extra HD display na 7" pádle, když já používam běžně na 107cm plasmě 320x256 a je to vyhovující.

FPT

Citace: Krtek kdy March 07, 2018, 05:56:16 AM
J8 jse taky zvědavej ale spíš opačně. Jakožto technomorous se bojim, co podělaj. Návrat k fyzickýmu home buttonu byl jak balzám na nervy. Stejně tak vypínací tlačítko nahoře a né nesmyslně na boku telefonu.
Jak jako opačně? Já Face ID ani displej přes celej telefon nechci. Já počkám, jestli se nestane zázrak a nebude iPad Mini 5, pak si koupím buď ten nebo čtyřku, SE, co mám teď pronajatý, si taky koupím a budu doufat, že vydrží dlouho. A až doslouží, dost možná opustím chytrej telefon úplně. Za poslední půlrok jsem drasticky zredukoval to, k čemu ho používám, takže to není nereálný. A na ty smart věci bych měl právě ten tablet, ale ten Air 2, co teď mám, je na to zbytečně velkej.
--O-o-O--

Krtek

aha tak to trochu chápu

elpidio

Vidíš a pro mě je tablet i pracovní nástroj. Dávat ho na sklo mě ani nenapadlo. V terénu používám mapy a na nich není špatné vědět kde jsi. Zvláště když hledáš konkrétní místa dle souřadnic. Na druhou stranu pak nějaká místa dokumentuješ a potřebuješ aby pořízené fotografie měly geolokaci. Pak taky používám tablet k dronu. Tam vyloženě o některé funkce přijdeš.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

K čemu se dá použít u tabletu GPS ? Snad ne k navigaci. Cokoliv nad 5" mi přijde úchylný tahat mimo barák. Tablet beru jako věc na gauč k prohlížení netu v klidu domova. Taková 10" kravka může pěkně zmenšit výhled z auta, když se přilepí na sklo. Vždycky mně drtěj exoti, co tahaj tablety ven a fotěj s tim.  *871*

elpidio

Mě by potěšil, kdyby začal dělat originální obal na nejnovější iPad 2017. A taky kdyby neštřili pár centů a i iPad Wifi by měl GPS. To mě nasralo víc než dost. Před koupí jsem někde četl že má.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

J8 jse taky zvědavej ale spíš opačně. Jakožto technomorous se bojim, co podělaj. Návrat k fyzickýmu home buttonu byl jak balzám na nervy. Stejně tak vypínací tlačítko nahoře a né nesmyslně na boku telefonu.

FPT

Já jsem napnutej, nový SE bude pravděpodobně letos a vypadá to, že bude mít Face ID a ten displej přes celej xicht. Mně už by Apple potěšil asi jenom iPadem Mini 5, ale bojím se, že toho se asi nedočkám.
--O-o-O--

Krtek

Stále neni všechno tak růžový, jak se zdá:

https://www.letemsvetemapplem.eu/2017/09/21/apple-objasnil-proc-se-ovladacim-centru-nevypinaji-wi-fi-bluetooth/

A mam strach, že až zaříznou (pardon vylepšeji) SEčko, nebudu mít za pár let, co vybírat za novej služebák.

Krtek

Takže když nám migranti ničej forum, musim to tu zopakovat. Kdybych si pamatoval, co jsem sem minule psal....
Asi teda něco ve smyslu že po 2 letech válčení s různýma androidíma šrotama jsem vyfásnul služebního YFouna. Návrat na SEčko byl oproti těm trablum při přechodu na android, procházkou růžovou zahradou.
Můžu říct, že SEčko je velikostně fakt to maximum, co by se mělo prodávat jako telefon. Cokoliv většího už odmítam nosit. Bohužel to neni dvousimkáč, tak do druhý kapsy jde 3GS. I hardwarově má všechno co chci což u novějších už nebývá :-(
A zrovna aktuální Rybkovo článek mnohé vysithuje úplně přesně :-(
Na novym telefonu už neuchodim spousty aplikací co mam jenom na 3GS a při tom jde k prkotiny, neni důvod aby neběhaly.... kdyby Apple netlačil "pokrok" za každou cenu. A když už kritizuju Appla tak je fakt že iOS je čim dál hnusnější, stejně jako moderní androidi. Jenže tam jdou alespoň stáhnout jiný ikony a prostředí.

https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/50777-digitalni-distribuce-jablicka-z-uzavrene-zahradky

FPT

To je pravda, já jsem vlastně už od září 2014 ZAMĚSTNANEC (:
--O-o-O--

Ladik

Citace: FPT kdy August 04, 2016, 07:23:14 AM
Tak já třeba ve Vietnamu moc času netrávím, dokonce ani v Sapě. Mně na tom nevadí nic, ať si každej dělá, co chce. Krtek se jenom ptal, jak bychom řešili problém soukromýho a služebního telefonu, tak jsme napsali různý řešení včetně zpochybnění samotné existence problému.

Ale pravda je, že já mám dvě simky taky, akorát ta druhá je v šuplíku. Až se k tomu někdy dokopu, přijde ta současná do ústředny jako pracovní a z té druhé se stane soukromá, jejíž číslo bude mít jen pár vybraných jedinců. Pak ovšem přijde na řadu další věc, a to zvážit, jestli tu soukromou vůbec potřebuju a nevrátím se k "pevným" linkám v podobě VoIP v kanceláři a doma a na cestách prostě v dosahu nebudu.

ZAMĚSTNANCI, to je hned vidět :-)

jb

Citace: FPT kdy August 04, 2016, 07:23:14 AM
Tak já třeba ve Vietnamu moc času netrávím, dokonce ani v Sapě. Mně na tom nevadí nic, ať si každej dělá, co chce. Krtek se jenom ptal, jak bychom řešili problém soukromýho a služebního telefonu, tak jsme napsali různý řešení včetně zpochybnění samotné existence problému.

Ale pravda je, že já mám dvě simky taky, akorát ta druhá je v šuplíku. Až se k tomu někdy dokopu, přijde ta současná do ústředny jako pracovní a z té druhé se stane soukromá, jejíž číslo bude mít jen pár vybraných jedinců. Pak ovšem přijde na řadu další věc, a to zvážit, jestli tu soukromou vůbec potřebuju a nevrátím se k "pevným" linkám v podobě VoIP v kanceláři a doma a na cestách prostě v dosahu nebudu.

tak ja tvrdim dlouho ze mobily nic nezrychlily ...kazdy se akorat 15minut po schuzce omluvi nejakym debilnim duvodem a vsecko se meni na posledni chvilu nic nelze poradne domluvit... kazdy je on line ale nic neni hotove... holt lidi zapominaji ze technologie samotne nic neudelaji, musis sednout na prdel a neco udelat a az pak to poslat. kazdy to diky on line vsemu nechava na posledni chvilu... a pak nejde net nebo padne server a jsou stresy...  Minule tu byl mimo otviraci hodiny nejaky clovek a protivny jak prdel ze jsem mu nezveld mobil (mel jsem jednani) a ze cekla 10minut (duchodce).. tak jsem mu slusne vysvetlil ze sluzebni mobil je pro me na stavby ne pro 5000obyvatel aby si volali kdy se jim zalibi.. ze ho dostal od sekretarky je vicemene nestandartni... pro lidi jsou tady otviraci hodiny dva dny v tydnu 8-17h a pevna linka ... a neni problem se domluvit i mimo kdyz to nestiha.. nemam rad lidi co si mysli ze mobil je neco jako kardiostimulator... na obede, pri jednani apod proste to nezvednu ahotovo.. zavolam zpet.. stejne 90procent jsou kktiny ktere pockaji .. a co nesnasim jak s nekym mluvim a co chvilu pardon a petimutova pauza...  jo a dvousimkac mam bo tak ho vyrobili ... druhou simku nemam a zjistuju z eby me stacila vysilacka pro polovicku :) jinak to mam jenom na kody banky apod.. doma uz mobil fakt nechcu videt

War

Já jsem si ve Vietnamu koupil tu jejich nanoSIMku s neomezenými daty a tu svojí s velkou chutí vyndal, protože představa, že budu platit 60,-/min. za příchozí hovor mě vůbec nelákala. V tom vůbec nevidím benefit.
Saab 2.0i LPG

FPT

Tak já třeba ve Vietnamu moc času netrávím, dokonce ani v Sapě. Mně na tom nevadí nic, ať si každej dělá, co chce. Krtek se jenom ptal, jak bychom řešili problém soukromýho a služebního telefonu, tak jsme napsali různý řešení včetně zpochybnění samotné existence problému.

Ale pravda je, že já mám dvě simky taky, akorát ta druhá je v šuplíku. Až se k tomu někdy dokopu, přijde ta současná do ústředny jako pracovní a z té druhé se stane soukromá, jejíž číslo bude mít jen pár vybraných jedinců. Pak ovšem přijde na řadu další věc, a to zvážit, jestli tu soukromou vůbec potřebuju a nevrátím se k "pevným" linkám v podobě VoIP v kanceláři a doma a na cestách prostě v dosahu nebudu.
--O-o-O--

Krtek

jak to ???? Samsung J5 je umí a je parádní. Až na tu nezkousnutelnou velikost. A Navon D455 je parádní telefon skoro zadarmo.

atnarfus

Nám dvě simky nevadí, ale neexistuje asi žádný pořádný telefon co by dvě simky uměl.

Ladik

Citace: FPT kdy August 03, 2016, 06:21:05 PM
Přesně, já jsem momentálně v procesu zbavení se mobilu úplně, natož dvě simky...
Tak já když jsem mobil kupoval byl s dvěma simkama za stejné peníze jako s jednou
Proč tedy ne, nemusíš ji tam přece mít.
Co vám na tom vadí???
A musím říct, že ve Vietnamu se mi to hodilo, koupil jsem jejich simku nabitou daty a svoji nemusel vytahovat a řešit pičoviny
za nějakých 200 Kč jsem měl 3 giga dat a posílal domů ženě fotky v podstatě online a ne jak ostatní čekat až se někde dostanu na wifi a otravovat se furt se zadáváním hesel a i telefonoval přes whatsap úplně v pohodě.

Krtku, jsou to pražáci a uctívači soba, oni musí vždycky být jiní, neřeš to s nima :-)))  *974* *886* :lulka: blabla blabla *943*

War

August 03, 2016, 07:02:46 PM #48 Last Edit: August 03, 2016, 07:06:53 PM by War
Taky jsem měl kolem sebe jednoho zpátečníka, který nikdy neaktualizoval. Ještě si v tom liboval a chválil si to. Až se ucho utrhlo a přišel, že má ransomwarem zaheslované úplně všechno. O všechno přišel, protože opět zpátečnicky rozhodně nechtěl skrz TOR posílat půl bitcoinu.
No a od té doby aktualizuje...


Edit: Jo a mohl to mít na NASce na kterou vychází pravidelné aktualizace (Synology), ale on šetřil a koupil si nějakou obskurní šikmookou. Nakonec zjistil při všech úsporách, že to může mít na discích obyč. PC, kam se bohužel ransomware dostane narozdíl od NASky.
Saab 2.0i LPG

FPT

Přesně, já jsem momentálně v procesu zbavení se mobilu úplně, natož dvě simky...
--O-o-O--

Krtek

Nevim co tu chcete dál řešit. Navon na 2 simky funguje parádně, teď mi vydržel 4,5 dne tak se třeba ještě i baterka zvedne. Takže mám vyřešeno.
Obsurní synchronizaci jsem právě bohužel zaved převedenim kontaktů, poznámek a kalendáře na internet  :BMS:
Na normální synchronizaci komp <-> telefon jsem bohužel musel rezignovat  KO
Vlastně jsem musel rezignovat třeba i na kovový tělo a vypínání telefonu nahoře a hardwarový home tlačítko :-( Asi nikdo nenabízí telefon s mnou požadovanýma vlastnostma (hlavně v normální velikosti !) za rozumnou cenu.

Kdybych dneska chtěl novýho YFouna, kterej by mi vyhovoval (myslim to 4" SEčko) tak bych musel bohužel updatovat i OS X na kompu což je pro mně nezkousnutelný zlo.

War

Já teda při vší trpělivosti ke Krtkovi, nosit zvlášť telefon kvůli 10 hovorům ročně a na nedůležité příchozí hovory kvůli levnějšímu volání, to bych asi nedal. Celé zadání na nový mobil bylo špatně - dvousimkáč, obskurní synchronizace...
Saab 2.0i LPG

FPT

Platí se za něj podle tarifu. A samozřejmě záleží na tom, kolik lidí ti během pracovní doby volá na soukromej. Já jenom říkal, že pokud potřebuješ bejt na příjmu na obou číslech najednou, existuje i jiný řešení, než s sebou pořád tahat dvě simky.
--O-o-O--

Krtek

Citace: FPT kdy August 03, 2016, 07:20:41 AM
A k čemu pak potřebuješ soukromej telefon? Tak jestli potřebuješ bejt na příjmu kvůli životně důležitejm případům, pak existuje přesměrování hovorů, přesměruješ si soukromej na pracovní a nosíš jenom jeden. Funguje to sice jenom na hovory, ale v případě života a smrti ti asi nikdo smsku nepošle. Já jsem to tak kdysi míval, když jsem měl dva telefony - přesměroval jsem si soukromej na služební, když je vypnutej. Když jsem ráno odcházel do práce, vypnul jsem soukromej, když někdo potřeboval něco nutně, tak se dovolal, když jsem přišel z práce, tak jsem ho zapnul a přišly zprávy.
Pravdou ovšem je, že mě mimo práci stejně nikdo neshání, tak co.

A platí se za přesměrovanej hovor jako do vlastní sítě ? Soukromý máme doma všichni Vodafony (takže si voláme zadarmo) a služebák je O2. Naopak služební hovory mimo služební čísla (tj i do O2) jsou placený, což mi může bejt sice jedno ale nevidim důvod proč by měl někdo něco platit když stejnou službu/hovor může mít zadarmo.
Nejsem doktor aby moje hovory byly otázkou života a smrti nicméně jak řikam, mobil je mobil aby byl furt s tebou a byl jsi furt na příjmu. Bohužel lidi to pak často využívaj na kraviny jako internet atd. A soukromý číslo měnit po 15 letech nehodlam, borce co změní 3x do roka číslo bych fackoval.

jb

Citace: FPT kdy August 03, 2016, 07:20:41 AM
A k čemu pak potřebuješ soukromej telefon? Tak jestli potřebuješ bejt na příjmu kvůli životně důležitejm případům, pak existuje přesměrování hovorů, přesměruješ si soukromej na pracovní a nosíš jenom jeden. Funguje to sice jenom na hovory, ale v případě života a smrti ti asi nikdo smsku nepošle. Já jsem to tak kdysi míval, když jsem měl dva telefony - přesměroval jsem si soukromej na služební, když je vypnutej. Když jsem ráno odcházel do práce, vypnul jsem soukromej, když někdo potřeboval něco nutně, tak se dovolal, když jsem přišel z práce, tak jsem ho zapnul a přišly zprávy.
Pravdou ovšem je, že mě mimo práci stejně nikdo neshání, tak co.

a to je smutne zjisteni :)

ja mam dva a na obou mam neomlezeny tarif, byt bych klidne mohl mit jenom pracovni.. v praci nosim u sebe pracovni a soukromy lezi na stole a kdyz dojdu a blika, tak proste az je cas, zavolam ... a doma je to opacne, akorat s tou vyjimkou, ze pracovni lezi 30km daleko, pokud jsem si teda nevzal neplanovane dovo na prace doma a nikdo to dopredu nevedel...  to pak mam na zahrade i sluzebni... kdyz mi nekdo vyjde vstric s dovo ze dne na den, nejsu zas taka svina, abych nebyl v dosahu, kdyz stejne robim...a  duleziti lidi, kteri ovsem maji mozek v poradku a neotravujou v 9 vecer, ani v 6 rano, maji i soukromy.. protoze se vetsinou uz zname tak dlouho, ze se bavime a stykame i mimo praci.

FPT

Citace: Krtek kdy August 02, 2016, 09:15:47 PM
U nás je to nastavený tak že můžeš ze služebního telefonu volat soukromě což je benefit za to, že jsi na příjmu 6:00-22:00 + víkendy samosebně. Což je při mym volání benefit k ničemu ale beru to jako součást funkce.
A k čemu pak potřebuješ soukromej telefon? Tak jestli potřebuješ bejt na příjmu kvůli životně důležitejm případům, pak existuje přesměrování hovorů, přesměruješ si soukromej na pracovní a nosíš jenom jeden. Funguje to sice jenom na hovory, ale v případě života a smrti ti asi nikdo smsku nepošle. Já jsem to tak kdysi míval, když jsem měl dva telefony - přesměroval jsem si soukromej na služební, když je vypnutej. Když jsem ráno odcházel do práce, vypnul jsem soukromej, když někdo potřeboval něco nutně, tak se dovolal, když jsem přišel z práce, tak jsem ho zapnul a přišly zprávy.
Pravdou ovšem je, že mě mimo práci stejně nikdo neshání, tak co.
--O-o-O--

atnarfus

Musí jim stačit, že tam jsem každý den o dvě tři hodiny déle. Když vypadnu z kolbenky, už se mi nikdo nedovolá, mimo předem domluvených případů. Teď jsem to na dovolené ani neměl sebou a jak to krásně bez mé maličkosti přežili. Proto mám raději dva founy než dvě simky v jednom.

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk