Krotitelé motocyklů

Založil FPT, April 29, 2012, 10:56:36 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

FPT

--O-o-O--

Ladik

Tak jsem byl na týden v Rumunsku na výletě na Africe. Bylo fajn, objeli jsme to tak nějak dokola, přes české vesnice v Banátu, Transalpinu, Transfagaraš, Brasov a hrad Bran, bahenní sopky, veselý hřbitov v Sapantě nahoře u Ukrajiny a nazpět. Celkem 3500 km, 8 dní.

T-Diesel

jo, ale kdo by to krom par ceskych nadsencu kupil?
Nemyslim si, ze ta znacka ma v zahranici takovou povest jak u nas, kdy je to vynaseno malem do nebes jako cesky prumyslovy poklad.
leda by delali nejake specialky, napr. okruhovky na plochu drahu nebo co ja vim co, jinak je to marne snazeni. Ale rad sa budu mylit.

FPT

--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy January 22, 2017, 08:21:27 PM
Podle mě by mohli udělat hodně dobře, kdyby začali dělat malosériový retro, to by mohlo bejt super.

Njn - ale to, o co se pokoušejí nyní, je přesný opak... :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Podle mě by mohli udělat hodně dobře, kdyby začali dělat malosériový retro, to by mohlo bejt super.
--O-o-O--

T-Diesel

Sem četl že Jawa si nechá v číně vyrobit motorky, lépne na to svůj znak a bude pokračovat v prodeji. Má to byt nejaká 400 ccm, cena kolem 100 tis.
Nevím, ta značka je dle mého už mrtvá a takový pokus vymlátit něco peněz s odkazem na historii je asi krátkozraké. Ujel jim parník už dávno a dohonit ho v dnešní době asi nebude jednoduché ani levné :-(

Ladik

mě se to taky nelíbí to retro.

jdu se obléknout a jedem se s kámošem projet, včera bylo krásných 16-18st.
dneska to bude trochu méně.


T-Diesel

me osobne teda toto nic moc nerika :-(

Krtek

Mně láká tohle:

http://www.jawa-pionyr.cz/

Kdyby to nebyl číňan tak už na tom snad drandim. Takhle mně to jenom láká. Furt řikam že starý hezký tvary netřeba moc měnit.

Ladik

Tak v neděli odjelo z garáže už i varadero, mám celkem uklizeno, už tam stojí jen nová Africa a skútr ;-)

Ladik

Tak CBFko dnes odjelo papa s novým spokojeným majitelem ;-)

T-Diesel

me by tych 30 km asi aj stacilo a byl bych z toho zbity jak pes :-)

elpidio

V pátek jsem si prohlížel elektro krosku KTM a to se mi líbílo. Krouťák jako kráva. Akorát zvládne jen asi 30 km.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

September 17, 2016, 07:16:02 PM #381 Last Edit: September 17, 2016, 07:21:33 PM by T-Diesel
nastesti mam v praci este vetsi vemeno co kyda o level vetsi chujoviny, takze toto mna nerozhaze :)
akorat sa divim, ze s tym ztracate cas.

Ladik


jersey.se


brano


jersey.se

August 26, 2016, 12:08:18 PM #377 Last Edit: August 26, 2016, 12:10:57 PM by jersey.se
Koukám že se tu nic nezměnilo. Jeden z místního establišmentu se zřejmě záměrně (i když proč si vysvětlovat zlým úmyslem něco, co se dá vysvětlit prostou debilitou, že) pustí do skupiny, do které "náhodou" spadá zlý Power (i když si myslím, že ani netuší, co se pod pojmem SS ve skutečnosti schovává, protože i ta moje mašina je SS až ve velmi širším smyslu slova) a když ten se (jak překvapivé) ozve, protože zkrátka dotyčný mlel kraviny, tak je z toho zase poprask. Musí se pochopitelně ozvat náš slovenský přítel, to kdybychom náhodou zapomněli že je to jedině on, kdo sežral hovno Chucka Norrise, takže by mi stejně naložil kdykoliv a kdekoliv (no třeba je to pravda, tak dlouho fakt nejezdím). No a přidá se i zdejší patriarcha, který si myslí že si myslím něco, co ze mě činí namyšlence. Jenže já si nemyslím že jsem king. Mám jen za sebou několik dní na okruhu, nějaké ty kursy, nějakou tu soutěž a něco najeto i po okreskách a prostě jsem nesouhlasil s tím, co JB napsal. Pokud mě někdo ohrožuje, jsem to především já sám, že se něčím nechám překvapit, případně jsou to spíš motardíci, kteří se nechají v nepřehledných zatáčkách unést skvělou ovladatelností svých strojů a trochu je to na koleni vynese. Osobně "zmrzlinářů" zas tolik nepotkávám, tedy mimo naší skupinu, jenže v ní jsou (až na mě) střelci, které opravdu nepojezdíte na ničem jiným než na SS, to vám můžu garantovat. No a v Alpách nebo v jinejch vracečkách mě osobně na něčem s kratším rozvorem určitě pojezdíš, o tom se přít nebudu. No a jestli někdo dře i zadní stupačku, tak ten asi něco dělá špatně, můžu mu doporučit skvělýho instruktora
:lulka:



Mimochodem, Brano je opět plně v obraze, i co se týče mého výfukového systému. Jo, byla tam otvřená Yoshimura když jsem to koupil, ale já uřvaný motorky fakt nemusím krom okruhu a originální tlumič nemá překvapivě tak špatný zvuk...


A že se lekl toho, že jsem zvedl hozenou rukavici jsem taky čekal.

brano

Tak tak. Navyse ja sa mam rad a padat sa bojim. Takze ja si robim vylety aby som nieco videl a kokotov s ladakmi mam tazko na haku. 

Ladik

Nojono, já su amatér tak Vám do toho kuci nebudu kecat  :lulka:
Já vždy říkám, že ve chvíli kdy máš pocit, že jsi king a myslíš, že to máš zmáknutý je třeba čekat kdy to přijde.
Na tuonu na aprilce se mnou jezdí kámoš, jezdí i na okruh do Blavy.
Minule mi říká, hej ty jsi tu cestu znal co? A já nene jel jsem tam poprvé.
On na to, kua woe sak jsem te tak tak stíhal v těch zatáčkách.
Kua samé kolínko v zatáčkách, já pohoda jazz.
Myslím, že někteří neví o čem mluví.
Na rovince doletí, po třech zatáčkách ho za sebou nevidíš.

Ale třeba v alpách mě i mnohem zkušenějšího kamaráda, který dře i zadní stupačkou až mě mrazí jet za ním, podělal frajer na tenere jednobuchu i s babou za sebou.

Je dobře, že si Power našel zas parketu kde může bojovat  :lulka:

jersey.se

August 26, 2016, 07:57:27 AM #374 Last Edit: August 26, 2016, 08:00:17 AM by jersey.se
Ani Brano mě nepřekvapil  *943*  Jo, někdy si to můžem dát, třeba na okruhu jestli na to máš koule. Odpovím si sám, že.

brano

Boha, to su kecy... Kura ide ucit sliepku. Tak sem doval ten supersport a ja ti nalozim v zatackach na supertenere aj s kuframi. A vysadavat nebudem. Mam rad tych machrov co ich potom clovek tlaci na skutri do kopca.

jersey.se

Ty jsi mě taky nepřekvapil, opět ten negativismus k těm co vyznávají něco, k čemu sám nemáš vztah. Řekni, jel jsi někdy na SS? Obecně motorkáře nemám rád pořád, myslím si že 80% z nich jsou čůráci, jenom mi nesedí to větší procento čůráků mezi SS. Podle mě je to všude stejné, u SS je asi jen trochu markantnější pokud na tom někdo neumí, protože je náročnější na ovládání a na silnici někdy těžkopádnější než bývají jiné stroje. Neboj, mě to sere taky, když vidím frajera s "erjednapyčo", ale sedí na tom koulema na nádrži a nevysedá a v zatáčkách mu nalíská i HD. Ale se zbytkem nesouhlasím, SS bude i na silnici rychlejší než jiné stroje už jen pro ten jejich přebytek výkonu a stabilitu, která je obecně větší než u jiných typů. Můžu kdykoliv napravit třeba zpackaný nájezd do zatáčky a moc mě to nevytrestá a pak na výjezdu dohnat ztrátu plynem. No i když pravda s okruhovým nastavením stav silnic pociťuju (když to zas povolím, líp to žehlí, ale vlní se to když to pořádně vohnu do zatáčky), ale mašina si s tím poradí. Pochopitelně primárně vybírám silnice které mi vyhovujou - tedy lepší povrch a spíš táhlejší rychlé zatáčky, ne utažené vracečky, kde budu opravdu pomalejší než nějakej motardík nebo něco podobného. Naštěstí se vybrat dá - Severní Čechy, Krušnohoří. No a od té doby co jezdím na okruhy, mě to na silnici už tolik nebaví (a Gixx na silnici až tak zábavná není), takže nekravím a příští sezonu chci Tuono a Gixx si nechat na okruh.

[/size][size=78%]O době ježdění ani nájezdu to není a bez toho abych potřeboval machrovat si myslím, že když o ježdění v jedné stopě něco říkám, nemluvím do větru a o nějaké ty zkušenosti se opřít můžu, žádný začátečník už nejsem.[/size]

jb

Citace: jersey.se kdy August 23, 2016, 05:56:22 PM
Tywe i tady budou brečet jaký že jsou piloti SS bakaný a ostatním ubližujou

no neprekvapil...tak ty mas samozrejme vetsi zkusenosti s jednou stopou na okreskach... a do svych rad malo kdo vystreli...
ja pisu svoje zkusenosti, nemam duvod si vymyslet. Pokud me nekdo ohrozoval v usecich, kde se da na normalni ceste trosku popustit uzda, byli to vzdy SS...Nemusi se ti to libit, ale to je tak vse, co se s tim da delat... taky je pravda, ze v zatackach obycejnych okresek s rozbitym povrchem apod je SS vetsinou pomalejsi, protoze na to proste neni delany... i takove GS na dobrych silnicnich gumach uz prekvapilo hodne sladenych kelimkaru na nedelni promenade... SS je odladeny a vzdy byl primarne na okruh...
A rekneme si uprimne, ze SS na normalni ceste nevyuzije 99 procent jejich ridicu, bohuzel se o to porad vetsina snazi v provozu ..
Tyto motorky proste pritahuji dost lidi, kteri staci na to,aby to tem par normalnim pokazili.. ja taky verim, ze je nekde jeden pracujici poctivy cigan.... i kdyz jsem ho jeste nevidel...


a nezapomen, ze v dobe, kdy tu nekteri lidi jezdili, ty jsi motorkare nemel rad obecne a dost proti nim brojil... a Ja je rad obecne taky posledni dobou (kdy motorku ma kazdy trouba, protoze stejne jako u aut ceny spadly a motorka je moderni..auto uz ma kazdy...) nemam...

to je vse, za me konec o supersportech ...





jersey.se

Tywe i tady budou brečet jaký že jsou piloti SS bakaný a ostatním ubližujou

jb

Citace: Ladik kdy August 22, 2016, 10:17:06 AM
já najeto na nové africe 7000km a to jsem ještě nebyl u JBho na baráku :-)

7000 ? to uz bys tu byl stokrat..a to doslova :)
No letosni leto me zrovna stesk po jedne stope nepredvedlo.. ale ja v lete jezdil malokdy... v lete je to samy magor na SS s perforovanou kuzi.. tak to chapu, ze SS neni moc na teploty kolem 10st... ale jaro podzim, kdyz uz je prave na tyto magory zima, tak se da zajezdit.. a kecy ze to nedrzi :) prekvapive ty sportcestovni gumy dneska kolem 10st drzi uplne vpohode.. A hlavne pak kdyz to plastaci vytahnou v cervnu,  tak uz clovek je davno rozjezdeny a aspon jim stiha uhybat, kdyz jim to obcas v protismeru nevyjde,to jejich koleeeenko za kazdou cenu....



Ladik

já najeto na nové africe 7000km a to jsem ještě nebyl u JBho na baráku :-)

jersey.se

No já budu u Gixx měnit za tuhle sezónu už potřetí olej a podruhé gumy

Ladik

No já zrovna prodal yamahu srx 600, prostě na vše není čas, bylo to takové kafíčko hezké
na jutubu je  krátké nekvalitní video, to jen kvůli zvuku motorky do inzerátu

https://www.youtube.com/watch?v=E4pnN8ZAWeE

jb

no ja letos byl nejdal 30km na stk :) na mopede teda... 

brano

Hosi, a kto bol na mopede najdalej? Ja som sa vratil z Kazachstanu, ale ziadne dobrodruzstvo, nic sa nevykurvilo, vsetko podla planu, nudaaaa :) A CBF mam aj ja, ale 1000.

jersey.se

Kolega z Motoválečníků a Chrom a plameny *943*

jb

Citace: elpidio kdy July 19, 2016, 07:51:18 AM
Co retro ?

http://ceskemotocykly.webnode.cz/motocykly/cz/cz-125-453/

Pokud nemáš papíry na velkou moto, nemusí mít ta 125 pouze automat ? U mě to tak, tuším, je.

to je spravny smer :) .. ale asi ne na denni pouzivani ve meste a jako sluzebnik

jersey.se

Tady má Ládík pravdu. Varan působí i ve 125 jako dospělá motorka, což se o jiných moc říct nedá.

Ladik

Citace: FPT kdy July 18, 2016, 09:34:02 PM
Není to rozumná alternativa, jak jsem psal. Áčko si dodělávám skoro deset let, není rozumný předpokládat, že si ho v blízký době dodělám. Jezdit ale chci a přijde mi jako rozumná alternativa začít na tom, na co papíry mám. Když mě to fakt chytne, budou se dodělávat mnohem snadněji.
Takže jinými slovy - mám se na to jít podívat a vyzkoušet si to na vlastní kůži.

vím že jsi napsal, že se ti nelíbí, ale podle toho co se tu už napsalo je jediná slušná 125 na tvou velikost postavy a s rozumným motorem Honda Varadero, věř mi ;-)
viděl jsem na ní víc lidí a vždy to byli lidé 180-190cm a nevypadali na tom špatně, spousta lidí tu motorku vůbec nevyhodnotí jako tak malou kubatůru.

jersey.se

Krotitelka motocyklů  *943*


FPT

Pokud máš jenom B, tak ano, ale já mám A1.
A na takovýhle retro se asi ještě necítím (:
--O-o-O--

elpidio

Co retro ?

http://ceskemotocykly.webnode.cz/motocykly/cz/cz-125-453/

Pokud nemáš papíry na velkou moto, nemusí mít ta 125 pouze automat ? U mě to tak, tuším, je.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Není to rozumná alternativa, jak jsem psal. Áčko si dodělávám skoro deset let, není rozumný předpokládat, že si ho v blízký době dodělám. Jezdit ale chci a přijde mi jako rozumná alternativa začít na tom, na co papíry mám. Když mě to fakt chytne, budou se dodělávat mnohem snadněji.
Takže jinými slovy - mám se na to jít podívat a vyzkoušet si to na vlastní kůži.
--O-o-O--

T-Diesel

to je varianta rozumu - davam ti sem logicke argumenty PROC ANO
to ze ty CHCES něco jiného to je jina otázka, ale obecne
nepohodlne - spatna ergonomie, bude na teba fukat, při desti nejsi chraneny
budes na tem vypadat strasne komicky
podle mého si moc velky chlap na tak malu kubaturu

Citace: FPT kdy July 18, 2016, 09:04:17 AM
To není rozumná alternativa právě.
Problém budu mít s čím? Že to pro mě bude malý? Co to znamená? Nepohodlný? Budu na tom vypadat blbě?

FPT

To není rozumná alternativa právě.
Problém budu mít s čím? Že to pro mě bude malý? Co to znamená? Nepohodlný? Budu na tom vypadat blbě?
--O-o-O--