Air bank

Založil Krtek, January 07, 2013, 11:49:17 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Ladik

Jsou to hajzli, pujcili ti prachy a furt neco chteji, ja bych to hnal do Strasburku

Krtek

Ano z cizího po celý EU ! Ze svých bankomatů u AB vybíráš zadarmo. Teď jsem vybíral zadarmo dokonce přes sazku.
ČS (pokud to nemáš v balíčku) ti dá výběr ze SVÝHO bankomatu za 6 kč !

JB: ona se situace na bankovni trhu kapku zhoršila od léta kdy vyjednávání o hypošce začalo. Projektant trotl se zpozdil (byl vůbec problém to z něj dostat) takže třeba úrok mi zvedli ze 279 na 2,99% a už se o lepších podmínkách na účtě nechtěli skoro bavit. Krom toho mi zapřeli že maji i internetovej účet, kterej by moje požadavky možná i splňoval.  :BMS:

elpidio

Citace: Krtek kdy December 20, 2013, 04:34:05 PM
Nicméně všechno z toho jsou věci, který už má AB zdarma úplně.

Ale zase má za výběr z cizího bankomatu 25,- nebo 100,- měsíčně a nic víc neplatíš.

Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

no sporku jsem poslal do haje po 15letech.. chovali se ke me jak k cizimu a to jsem nikdy nic nedluzil, uver splatil bez zavahani, vyplata chodila vzdy k nim.. ale pristup tragedie.. pak sjem chtel uver a jako bonus me pani donesla mapu bankomatu.. pak jeste vylozene lhali pritelkyni o stavebnim sporeni, ze nejde vypovedet.. takze jsem to poresil zaraz. Pani byla na ferovku urazena .. vsecko jsme vypovedeli a byl klid..

zatim mam GE a neplatim nic uz rok.. dokonce mi po 15letech u CS prislo i neco haleru uroku.. coz teda je divne videt na konci mesice cerne cislo misto sebrani poplatku..

airbank mam taky, mam tam uver a vklidu pristup, vsecko funguje elektronicky, o bance rok a pul nevim.. obcas se pripnu ,neco poklikam, vsecko zjistim a zas je nepotrebuju :)

nevim, kde bere ta sporka takovou sebeduveru, ale evidentne u starsich lidi viz moja mama, babka apod ty jejich psycho kecy o spolehlive bance fungujou.
Ze to neni ceska banka a ze pojistene jsou ze zakona vsechny..

no ja ted resim hypo s ge, ani jsem neresil ostatni banky, jenom jsem provedl zakladni pruzkum, preferoval jsem zkusenost a pristup ke klientovi, to je pro me zasadni. Urok ale samozrejme byl prijatelny tzn pod 3prct.

jinak krktu ja uz su schyza, ja davam predavaky i kolegynim... uz jsem x krat byl za vola, kdy me kolegyne potopily a lhaly, jenom aby nevypadaly blbe ony.. je to trapne, ale bohuzel. dorucenky, predavaky atd

Krtek

Za 69 kč si můžeš vybrat 3 věci do balíčku co neplatíš. Za 129 jich bylo myslim 5. Nicméně všechno z toho jsou věci, který už má AB zdarma úplně. Chápu přístup banky, máme tě tak se třeba poser...
Nechápu přístup tý baby která byla jak z Anděla na horách a nechápala asi spoustu věcí dnešní doby.

elpidio

Citace: Krtek kdy December 19, 2013, 09:18:25 PM
Oni chtěji platit za to že mam kartu asi pětikilo ročně nebo co za směšnej poplatek !  :BMS: :BMS: :BMS: Fakt mně Airbank rozmazlila a do dneška jsem zaplatil za celej rok asi 25 kč za jeden výběr v cizim bankomatu.

Když máš u nich účet za 69 Kč měsíčně, tak neplatíš za kartu nic, neplatíš za výběry z bankomatu nic a máš v tom internetový bankovnictví. Platíš, což mě sere, ale mám jich pár, příchozí a odchozí platby. Je na tobě abys zvážil zda je pro tebe výhodnější platit něco měsíčně a mít slevu na něčem jiném, nebo ne.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Aneb jak to dopadá, když se něco podepíše s tím, že "se to pak dořeší".
--O-o-O--

Krtek


FPT

Banka není kámoš. A já třeba za bankovnictví nic neplatím.
--O-o-O--

Krtek

a krom toho při přechodu z vyššího tarifu (129 kč měsíčně za něco málo) na menší (69 kč měsíčně skoro za nic) naúčtovali část velkýho tarifu a část malýho jako poplatek ale zpoplatnily komplet měsíc podle toho menšího !

Krtek

A abych to "moje rozhodnutí" upřesnil. Manželka měla/má ten účet u ČS. Na jaře jsme začali s převodem všeho k Air bank. Jenže pak přišla na řadu ta hypoška (AB je zatim nedělá) takže nám finanční poradce doporučil zatim účet v ČS nerušit (kvůli nižšim úrokum na hypotéce) a pak že se to dořeší. Ale jim se teď nechce a poradce to nedokázal uhádat ani někde na centrále.
Dostala mně ta baba která nechápala proč nechci platit poplatky za naprosto běžný věci. Ale hlavně že maji mramorovej palác kamkoliv do ČS přijdu

Krtek

ano pod (slovnim) příslibem "po uzavření hypotéky dostanete lepší podmínky na vedení běžnýho účtu". Bác a najednou to nejde. A co já vim, lidi co pohrozili odchodem (měli jenom účet a žádný závazky u ČS) dostali třeba rok komplet účet bez jakýchkoliv poplatků. Ono to jde když se těm kurvám chce  :BMS:

saabik

Tak běž půjčit tomu kámošovi.
Nemůžeš vyklouznout? Bylo to tvoje rozhodnutí.

Krtek

jsem u dvou bank z nichž z jedný nemůžu vyklouznout :-(

No ber to tak že půjčíš kámošovi prachy a nemáš šanci zadarmo z něj získat ani informaci kolik ti dluží... jasně, taky jsem bral před rokem spousty poplatků jako nutnou samozřejmost. Ovčem i ta Poštovní Spořitelna toho měla sotva půlku a v nižších sazbách.

FPT

a proč, proboha? jdi k bance, která si za to neúčtuje nic, ne?

jasně, nejsem pro regulace, ale pokud se mi to zrovna hodí, tak bych to zreguloval.
--O-o-O--

Krtek

bankovnictví... to mi taky ta slepice tvrdila že si buďto pořídíme nějakej ten výhodnej balíček služeb nebo se za možnost mít internetový bankovnictví platí, asi dvacka nebo kolik měsíčně !
Né že bych byl pro regulace ale tohle už je moc, co si dovolujou. Účet bezplatně nejde ovládat nijak ! Buďto platíš za bankovnictví. Nebo víc za platební kartu a bankomaty a úplně brutus platíš za cokoliv na přepážce. Podle mně by měli mít povinně alespoň nějakou možnost přístupu a manipulací s účtem zdarma.

Lihobaron

airbanka je dobra banka..

FPT

Mě teda musím říct rozmazluje hlavně jejich elektronický bankovnictví. Jsem celkem zvědav na novou mBank.
--O-o-O--

Krtek

Tak poslední měsíc mně celkem vytáčí komunistickej podnik Česká Spořitelna. Máme u nich teď hypotéku s příslibem lepších podmínek na běžnym účtě. Asi hodinu jsem se dohadoval s babou která nechápala že nechci kurva platit 5 kč za došlou výplatu na svuj účet ! Prej nemaj tarif kde by takováhle položka nebyla !  :BMS: :BMS: :BMS: :BMS: Už nás maji lapený (0,5% slevy z úroků hypotéky je vázaný běžnym účtem u nich). Oni chtěji platit za to že mam kartu asi pětikilo ročně nebo co za směšnej poplatek !  :BMS: :BMS: :BMS: Fakt mně Airbank rozmazlila a do dneška jsem zaplatil za celej rok asi 25 kč za jeden výběr v cizim bankomatu.

brano

Aaaaa, tabulky, grafy a diferencialne rovnice  *886*

Krtek

Tak Airbank zatim vypadá že fakt plněj co slibujou :-)
Za to Poštovní Spořitelna perlí :-) Půjčku mam refinancovanou a splacenou. Účet půjčky zrušili. Akorát mi domu dorazil papír potvrzující splacení půjčky. Ale nějakej výpis z účtu, soupis plateb nebo tak něco, prostě nic. V bankovnictví ta položka zanikla takže ani neni šance vidět jak to celý probíhalo.
Obdobně jsem zrušil spořící účet. Zanik v bankovnictví, výpis na konci měsíce žádnej a to jsem ho zrušil až po půlce měsíce. Kdybych si hned všechny změny nepsal do tabulek, neměl bych tucha co se na těch účtech poslední měsíc dělo.

Krtek

Při době splácení skoro 4 roky ten úrok udělá kolem 4 litrů. Tudíž místo 178 bych měl splatit 174 tisíc. Ale ještě zapracujem a bude to i míň. Úrok mam kolem 9%. V ČSOB to bylo 14,9 a měl jsem zaplatit celkem 205 nebo tak nějak.

Ladik

Citace: T-Diesel kdy February 06, 2013, 09:44:45 PM
posluchaj
ja mam v sobe sice jakesi mili promile bo sem si dal prirodni lek, v malickov eetsim mnozstvi nez asi bylo zahondno
ovsem toto me nejako mozog nebere... 10 tisic splatis driv a urok ubyde o 4 tisice? neni tam potom nejak vysoky ruok?
me ty cisla sa pozdavaju jaksik netento.. one.. ze to je jaksik asymetricke.

taky mě to nějak neštimuje, ale Krtek má na to tabulky a grafy a já v matice moc dobrej nebyl :)

T-Diesel

Citace: Krtek kdy February 06, 2013, 09:13:50 PM
Dneska další kurvapozitivní zkušenost. Konsolidaci půjčky v ČSOB zařídili tak, že se se mnou v ČSOB ani nebavěj :-) Prostě bez mrknutí oka, infomailu, zavolání nebo dopisu je půjčka splacená a já u nich nemam dluh. Že by dali ale vědět že se něco děje to ne. Tim líp že u nich končim.
V Air bank mam sice splácet až od 18.3 ale už dneska jsem tam švihnul nabytečných 10 tisíc jako mimořádnou splátku. Okamžitě se mi přepočítal splátkovej kalendář, doba zkrátila o 3 měsíce a na úrocích ušetřim další 4 tisíce. Tomu řikam fungování online !
A to jejich bankovnictví je po mně hračičku fakt lahůdka.

posluchaj
ja mam v sobe sice jakesi mili promile bo sem si dal prirodni lek, v malickov eetsim mnozstvi nez asi bylo zahondno
ovsem toto me nejako mozog nebere... 10 tisic splatis driv a urok ubyde o 4 tisice? neni tam potom nejak vysoky ruok?
me ty cisla sa pozdavaju jaksik netento.. one.. ze to je jaksik asymetricke.

Krtek

Dneska další kurvapozitivní zkušenost. Konsolidaci půjčky v ČSOB zařídili tak, že se se mnou v ČSOB ani nebavěj :-) Prostě bez mrknutí oka, infomailu, zavolání nebo dopisu je půjčka splacená a já u nich nemam dluh. Že by dali ale vědět že se něco děje to ne. Tim líp že u nich končim.
V Air bank mam sice splácet až od 18.3 ale už dneska jsem tam švihnul nabytečných 10 tisíc jako mimořádnou splátku. Okamžitě se mi přepočítal splátkovej kalendář, doba zkrátila o 3 měsíce a na úrocích ušetřim další 4 tisíce. Tomu řikam fungování online !
A to jejich bankovnictví je po mně hračičku fakt lahůdka.

bibo

manželka taky o ni uvažuje  tak snad vydrží fungovat ještě nějakej pátek:)

Krtek

Dneska jsem byl na tý jejich "pobočce" v Plzni. Jako čubičky roztomilý a vypadá to spíš jako hrací koutek než banka :-) A jestli jim vydrží stejnej přístup napořád tak u mně maj za 1*
Jediný co mně mrzí že jako ostatní banky neexistuje středobod kde je všechno. 90% uděláš po internetu. Jenže já konsoliduju půjčku v ČSOB a něco je na infolince, něco uděláš na netu, něco čubička na "pobočce" a něco musí na centrálu a infolinka, bankovnictví ani čubička do toho neviděj. Asi ale jinak takhle specifickej případ řešit nejde.
Smlouvy fakt max 1-2 stránky velkym písmem, žádný okecávání.
Teď už jenom sledovat finanční zpravodajství, kdy se Kelner začne stěhovat do Monaka :D

Krtek

Sice jo ale třeba IPB kde jsem mi to snížili na 1,3%

NiceOne

Tak tu tabulku si uz muzes zaktualizovat:

Od 19. ledna 2013 snižujeme úrokovou sazbu u spořicího účtu z 2,4% na 2,1%.

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Citace: Krtek kdy January 09, 2013, 01:03:24 PM
Tak na zkoušku založenej spořící účet. Koukam maji 2x takovej úrok co mam u PS :)
Tahle banka je ve spořících účtech na špičce. Tohle je údaj za listopad 12, ale za celej rok je to stejný:
www.bankovnipoplatky.com/Img/big/6856.jpg
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Tak na zkoušku založenej spořící účet. Koukam maji 2x takovej úrok co mam u PS :)

Krtek

Já teda se zahraničim finančně nekomunikuju. Jinak bych se asi Airbance cukal. Maji poplatek i za PŘÍCHOZÍ platbu 200 kč. Ale výběry z bankomatů po celý EU zadarmo nebo max 25 kč.

ferinom

Citace: atnarfus kdy January 08, 2013, 07:22:30 PM
ČS mne nejvíc nadzvedla dvoukorunovým poplatkem za autorizační SMS. Když jsem přes web chtěl zadat platbu, tak jsem dal 2Kč dal za účetní položku a 4Kč za autorizační SMS.

Kolik může spořitelna platit operátorům za SMS. Odhaduji směšný měsíční paušál.

Bol by si prekvapeny, ale maly peniaz to vobec nie je. Aj preto banky robia rozne "obmedzenia".

elpidio

Zajímavé. Tos měl asi jiný druh účtu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Citace: elpidio kdy January 08, 2013, 07:47:47 PM
Za autorizační sms neplatím u čs nic. Platí se pouze za sms který chodily při změně stavu na účtu. To jsem zrušil.

Já jsem SMS o změně stavu účtu neměl zapnuté. Za poslední a předposlední měsíc před zrušením mi naúčtovali poplatky za SMS, jejichž počet cca odpovídal počtu přihlášení a transakcí.
Ani slečna na přepážce se nevzpírala, když jsem to uváděl jako jeden z důvodů zrušení. Komentovala to, že to vedení prostě tak rozhodlo.

elpidio

Citace: Krtek kdy January 08, 2013, 12:35:52 PM
Šeky na výběr a příkazy atd byly snad do roku 2000 ne ? Jinak všechno no problém u přepážky nebo bankomat. Loni udělali první svińárnu s poplatkama. Ze svýho bankomatu vybíráš vždycky za 5 kč, z cizího za 25 kč. Pak to šlo i na poště za 8 což byla nutnost u nadlimitních výběrů. Jenže loni ten poplatek za výběr na poště zvedli asi na 35 kč !
Účet mam sám svuj, osoby na něm žádný měnit nepotřebuju. El. bankovnictví maji dobrý a peníze občas někdy z bankomatu. Takže pro mně byli doteď dobrý. Ale nasrali mně vyloženym lhanim při uzavírání tý půjčky  :BMS:

Ještě předloni :(
Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Citace: atnarfus kdy January 08, 2013, 07:22:30 PM
ČS mne nejvíc nadzvedla dvoukorunovým poplatkem za autorizační SMS. Když jsem přes web chtěl zadat platbu, tak jsem dal 2Kč dal za účetní položku a 4Kč za autorizační SMS.

Kolik může spořitelna platit operátorům za SMS. Odhaduji směšný měsíční paušál.

Za autorizační sms neplatím u čs nic. Platí se pouze za sms který chodily při změně stavu na účtu. To jsem zrušil.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

ČS mne nejvíc nadzvedla dvoukorunovým poplatkem za autorizační SMS. Když jsem přes web chtěl zadat platbu, tak jsem dal 2Kč dal za účetní položku a 4Kč za autorizační SMS.

Kolik může spořitelna platit operátorům za SMS. Odhaduji směšný měsíční paušál.

ferinom

Citace: Gogo kdy January 08, 2013, 01:54:46 PM
PS je ČSOB   ferinko :-)

jo, ale na ten prevod za bagatel musia mat obaja CSOB, nie len jeden. Inak je to prast jak uhod. ;)


Gogo

PS je ČSOB   ferinko :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

ferinom

Citace: Gogo kdy January 08, 2013, 01:29:30 PM
joo za převod do zahr. vč. Slovenska mám taky 250 :-(
Ale těch trvalých příkazů a nastavení...uff docela se toho děsím :-(

ak chcete prevadzat medzi CR a SR dajte si CSOB. Tam je to za minimum.

Inak je to dohodou medzi bankami.