Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 9 Hosté prohlíží toto téma.

Vena

Citace: Lihobaron kdy April 21, 2013, 08:07:11 AM
zas ale delaj nejkvalitnejsi auta!!
das auto-der průser
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

T-Diesel

vcilka mam R 1200 ST
paradni stroj, sem z teho nadseny

Lihobaron

zas ale delaj nejkvalitnejsi auta!!

Ladik

Ok ;) nemci maj secky divne :)

T-Diesel

jo mam
tu nejskaredsi co nemec kdy vyrobil
zitra pohledam a hodim sem foto

Ladik

A mas nejake moto?

T-Diesel

jo vodnika bych zkusil, pry ten motor jede jedna basen, ale na mna to pusobi tak nejak... proste moderna se vsim vsudy
moc pekne su svetla ale na ten motor (dyzajn) si budu moset este zvykat
inac ja uz GS nemam

Ladik

Dneska jsem se Defi povozil asi pul hodky na novem vodou chl. GSu
na predvadecce v Ostr., dobry ale 4kila bych nedal ;)

ferinom

Uprimnu sustrast Krtku. :(

jb

tak to tu zas ctu po nejake dobe... a krtku uprimnou soustrast..

resit co by kdyby, je blbost a alespon ses mohl s mamkou rozloucit...

Lihobaron

Citace: Krtek kdy April 12, 2013, 05:41:31 PM
Musim říct že moje manželka dokáže myslet sice jako ženská ale někdy to neni na škodu. Akorát by mi to mohla říct rovnou když jí něco napadne.

:D

fido

Aha, koukam, ze jsem to tu necetl cely posledni tyden.... tak uprimnou soustrast Krtku :( Ted uz to s tim autem chapu, ze mas jiny startosti...

Krtek

zvláštní věci se tu dějou... Nevim jakou pitvu nařizovali policajti tátovi ale máti má soudní a její výsledky dostanou a zase jenom policajti a já je budu mít až od nich. Minule to bylo obráceně.

Krtek

Tak jsme doma začali vymejšlet jak nepřijít o barák a jak ho udělat bydlitelnej. Musim říct že moje manželka dokáže myslet sice jako ženská ale někdy to neni na škodu. Akorát by mi to mohla říct rovnou když jí něco napadne.

Ladik

Citace: Lihobaron kdy April 11, 2013, 07:38:44 PM
krtku, neres to, nerozpitvavej.. zapaluj jim doma casto svicku a mysli na ne.. postarej se vo rodinu a chovej se tak, aby se za tebe nemuseli stydet.. vsechno vostatni sou zbytecnosti..

tak tak jak říká Jarda
nehrab se v tom, takových kdyby je v životě mnoho

Krtek

já vim. To co můžu tomu ještě dam. Smířit se s tim že nevim proč umřela prostě teď nedokážu. Až mamku spálej asi napíšu "děkovnej" inzerát příbramský nemocnici do novin a dam to k ledu.

Lihobaron

krtku, neres to, nerozpitvavej.. zapaluj jim doma casto svicku a mysli na ne.. postarej se vo rodinu a chovej se tak, aby se za tebe nemuseli stydet.. vsechno vostatni sou zbytecnosti..

Krtek

Tak nějak jsem si sepsal co všechno nenormálního se stalo.

1) Měli jsme ject na víkend do Dubna jako vždycky po mojí ranní směně. Jenže Verunka onemocněla a i když v pátek byla už zdravá rozhodli jsme se tam neject všichni ale jenom já na pomoc s úklidem briket. Bylo chladno a barák se těžko vytopí tak jsme nechtěli riskovat že zase nastydne. My jí nemáme kam dát když nemůže do školky (to si teprve užijeme prázdniny)

2) I tak bych byl v Dubně od pátku do neděle jako většinou. Ale práce byla hotová navíc se nám nepovedlo pořádně zatopit v kotli. Kouřilo to a komín netahnul. Snad 4-5x jsem lez na střechu protáhnout ho až dolu. A stejně to kouřilo ze dveří sklepa ven a po schodech na půdu. Tak jsem máti zpucoval aby si objednala po neděli komeníka. Nějak jsem neměl inspiraci co psát k sobě na webovky (poslední dobou mi to vycházelo většinou na večery o víkendech u našich když holky spaly), byla zima a já chtěl za holkama. Tak jsem jel domu už někdy v sobotu odpoledne s tim že tam pojedeme všichni příští víkend. Ještě je vidim oba, jak mi mávali ze dveří domku.

2.3 v 16:58 jsem ještě našim volal. Máti nám nabalila spoustu jídla co pro nás měla na víkend a my se potřebovali zorientovat v kastrolech a pytlíkách. To bylo naposledy kdy jsem slyšel oba rodiče.

3) Knedlík a komeník.... Spolu se všim tim jídlem nám máti přibalila i jedne asi zkaženej bramborovej knedlík. Nevim jestli ho vařila ona nebo se jí ho povedlo vyudit na schodech na půdu když kouřil kotel. Ty jsme používali jako další ledničku. Chtěl jsem se zeptat co se s nim dělo ale nechtěl jsem je otravovat a buzerovat kvůli blbýmu knedlíku. Tak jsem se chtěl zeptat až jí budu v úterý popostrkovat jak to dopadlo s komeníkem. No a v úterý jsem se jim už, jak známo, nemoh od cca 16h dovolat.

Pak po nálezu našich 5.3 se vyvrbilo to další co zmátlo okolí.

4) Psi - máme dva. Většinou jsou buďto na dvoře nebo v pokoji. V noci je pouštěli na dvůr akorát vyvenčit. Jenže teď nějakym nedopatřenim zůstal jedne zavřenej venku a druhej na chodbě. Takže sousedi usuzovali že je střídavě pouštěji dovnitř a ven když je všude pes. Kdyby ten druhej pes byl alespoň v pokoji, určitě by se je snažil probrat. Po nalezení obou hned čuba hupla máti na hruď a začala jí křísit což se jí kapku povedlo.

5) Zvonek - došla baterka v bezdrátovim klumpu, co jsem jim dal k Vánocum :-( Zrovna  vpondělí chodilo inkaso a pošťačka se jim nemohla dozvonit. Tak ho nechala ve schránce. Myslela že je máti asi u slepic a věděla že táta vstává odpoledne až k večeru tak netloukla na okno i když viděla že tam hraje televize (ta u nich hrála prakticky pořád).

6) Soused a noviny. Soused co, od máti kupoval vejce se jim taky nedozvonil ale ani nedobouchal na okno. Tak vzal poštu a letáky k sobě aby to neulítlo, že jim to dá až se uviděj na zahradě. To zmátlo druhej den zase pošťačku i další sousedy v okolí. Mysleli že poštu vybíraj a nic se neděje. On to myslim nikdy před tim nedělal.

Co se mamce stalo, že nedokázala ani zatelefonovat, to mi doktoři nedokázali říct. Kolaps z cukrovky byl až následek dehydratace a 3denního hladovění. Mrtvice nebyla, infarkt taky ne. Ale proč sedla do houpacího křesla a už se nezvedla, to nevim. Asi marně ale doufam, že něco naznačí pitva. Vždycky jsme spoléhali, že alespoň jeden z nich v případě potřeby zavolá. Možná máti myslela že to zvládne dýl. Naposledy když tátu odvezla RZta, tak mi ani nevolala a řekla mi to až když jsme se vraceli z dovolený. Nechtla mně otravovat abych se vracel.

Výsledek je ten co znáte že ve 34 letech už nemam na světě krom manželky a Pézetky nikoho. Drsný ale inspirativní nenehcat tu po sobě jedináčka.

Jo, byli i v novinách :-( http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/policie-setri-smrt-muze-v-obci-dubno-jako-nahle-umrti-20130308.html

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy April 11, 2013, 01:27:11 PM
U nás už je vyřešeno :-( mamka odešla dneska ve 4:10  *753* *946*

Safra, Krtku, to je mi líto :(
Jediné, čím se člověk může trochu utěšit je to, že mamce je už lépe, nic ji nebolí a je-li na onom druhém světě, má se mnohem lépe, nežli se kdy měla
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Já si furt v hlavě sumíruju všechny ty náhody a vychází mi z toho že Osud, Bůh nebo Život nebo kdo vyšší nad náma to tak prostě zařídil. Pojistil to tak že asi neměli mít šanci oba a náhoda byla že se to s mamkou alespoň tak protáhlo. Akorát nám nemusel dávat takovou marnou a o to bolestivější naději :-(

petrklm

Soustrast, no... jasně, moc ti to nepomůže :( . Hlavně si nedávej žádnou vinu, to je nesmysl. Co by bylo, kdyby bylo nikdy nefunguje.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

bibo

teda takle přijít o oba rodiče upřimnou soustrast

FPT

no, hezký, drž se.
--O-o-O--

Krtek

A příčina neznámá... Zpunktoval jsem policajty aby to dali do souvislosti s tátovo případem a dostali máti alespoň na pitvu. Našel a dal jsem jim i flašku rumu co měl táta na stole (v tom mumraji když je našli byla jinde než obvykle). Život jí už nevrátim ale jestli někdo někde něco zanedbal, chci to vědět. Jinak je to jasně na mně, měl jsem tam tu jednu zkurvenou noc přespat a bylo by všechno jinak.

T-Diesel

hm tak to bylo rychle :(
drzte sa

elpidio

Upřímnou soustrast.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Citace: Krtek kdy April 11, 2013, 01:27:11 PM
U nás už je vyřešeno :-( mamka odešla dneska ve 4:10  *753* *946*

upřímnou soustrast Krtku

Krtek

U nás už je vyřešeno :-( mamka odešla dneska ve 4:10  *753* *946*

Ladik

začíná to vypadat zajímavě, končí mi smlouva a T-mobile hraje mrtvého brouka, vždycky volali už půl roku předem a nabízeli teď nic...
jsem jim věrný od začátku mobilů ale když koukám co kolem mne všichni mají ...
budu se na to muset kouknout

http://mobil.idnes.cz/o2-free-tarify-free-o2-free-o2-plus-free-cz-neomezene-volani-a-sms-p7j-/mobilni-operatori.aspx?c=A130411_014323_mobilni-operatori_jm


Krtek

Volal jsem obvoďákovi co mam dělat a prej se můžu odvolat proti rozhodnutí PB nemocnice nepřijmout mamku. Tak ráno až vyřešim notáře po tátovi, vyrazim do LDNky a s doktorkou to snad dáme nějak dohromady. A kdyby ne, zajedu do Motola že bych jí tam chtěl převést a zdiagnostikovat v jakym je stavu.

Krtek

ale jo. Já si řikam že pokud nemá mamka šanci tak ať je to proboha rychlý a bezbolestný. Ale pokud tam nějaká je, tak se celý dny modlim a prosim toho nahoře ať nám jí dá.

T-Diesel

hm krtku drz sa
tez sem jedno obdobi sa dycky bal podivat na displej mobilu kdo vola, nechtel sem slyset ze uz to prislo, i kdyz vime, ze to je neodvratne
samo v nekerych pripadoch je to uleva a zbytek rodiny na to ceka, ale to vcilka nemam na mysli

Krtek

Je to mizérie... V pátek mi v LDNce řikali do telefonu že se máti dost zlepšila. Že reaguje na sestry a snaži se i luvit. O víkendu jsme za ní byli oba dny a furt spala. No a včera mi volala doktorka z LDNky že se její stav dost zhoršil. nejde vzbudit, nereaguje a při snaze o cvičení měla ruce v křečích a nejde s ní hnout :-( Že by jí chtěla dát do nemocnice ale v Příbramskym lazaretu jí odmítli že v tomhle stavu s ní taky nic nenadělaj a kvůli tomuhle stavu že jí poslali do LDNky  :BMS: Dneska mi řikala doktorka že v propouštěcí zprávě z nemocnice má máti zapsanej nějakej stav kterýmu se laicky řiká umírající člověk  *753* Proto jí do nemocnice nedostane. Máti už nic nejí, dostanou do ní jenom kapačky. V LDNce s ní nic víc dělat nemůžou. Prej jestli se nestane zázrak tak fakt umírá  :'( Za chvíli jdu pro Vřískotka do školky a jedeme se za ní podívat. Fakt mam děs co mam čekat.

petrklm

2 Vena: víš, říkám si, jestli se někdo takhle postará o nás, když by se stalo, a byli bychom taky tak nemožní... snad jo, protože moje i Jany děti viděly, co to je za práci. Ale v skrytu duše doufám, že jednu škytnu a bude po mně. Nejhorší moje černá můra je, že budu taky takhle bezmocnej, ale s čistou hlavou (jako byla moje tchýně...), že si budu uvědomovat, jak jsem na tom mizerně a jaká je to řehole pro ty, co se o mě staraj.
Babča měla až do konce nádhernej smysl pro humor, nejraději vyprávěla vtipy o nechtěnejch tchýních:
Sousede, půjč mi dva kbelíky vody...
Proč, vždyť máš svojí studnu?
Mám, ale spadla do ní tchýně a kouká jí hlava...

Občas tak sedíme a vzpomínáme na ty její excesy. Teď už to je fajn, když jsme to přežili a vydrželi spolu.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Vena

Krtek: no mam to tak už asi dvaapůl roku. Protože chodim na tři směny, tak musim použít služeb pečovatelek podobně jako petrklm. Jak táta jenoml eží a sedí, tak se mu dělají boleti na kostrči a na jednom kyčli. Každé ráno dochází sestra od červeného kříže a krom hygieny a snídaně pečuje i oty náznaky proleženina díky tomu se to udržuje v přijatelném stavu. Navíc umí dobře poradit. Má zavedenou cévku, takže s nim musim každý tři týdny k uroložce na výměnu. Když mam odpolení, tak přichází pečovatelka a pomáhá ho zvednout z postele a přesadit do křesla.
Co se týče krmení a přebalování, tak je to vlastně jen další dítě. Táta na mě celkem visí, takže o ldn jsem ani neuvažoval. Ono stačilo, když tam byl dva měsíce po operaci mozku a měl rehabilitovat a cvičit. No bylo to fiasko ikdyž ne jenom jejich vinou. Tak jsem si ho vzal domu a snžim se to brát tak jak to je. Vlastně jediná nevýhoda je, že nemůžu jet třeba na dovolenou.
Jinak se drž, vim dobře jak se cítíš.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

T-Diesel


petrklm

My jsme platili pečovatelce, aby byla s tchýní přes den u nás doma, od půl sedný do dvou, "odpolední a noční" převzala manželka... když jsme si jí brali z LDN, tak jsem to tipoval na 2-3 měsíce. Bylo z toho 7 let. Zvykli jsme si, ale nejhorší byly návštěvy sourozenců manželky - jednou za čas přijeli, politovali maminku, někdo i Janu a pak zase na půl roku zmizeli. Všichni čtyři bydlej v domkách se zahradou, kde by babka měla krásný podmínky. Rozhodně lepší, než v našem paneláku. Když umřela, všichni se přihlásili o dědictví, i když to byla celkem směšná částka. Jo, takovej je život... měli jsme z toho všeho doma docela festovní krizovky, dneska je babka tři roky po smrti a konečně jsme se dali dohromady a trochu si užíváme život. Snad nám to ještě nějakej čas vydrží, nejsem zrovna mladík.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

canisterapie není zas tak pokroková metoda, což dokazuje i to, že ji vzali na vědomí i lékaři.
--O-o-O--

Krtek

JO a Veno jestli se zvládáš postarat o nepohyblivýho člověka tak máš muj obdiv  OK OK OK

Krtek

Dík za radu. Bohužel v tomhle stavu bych máti mít doma nemoh :-( Prostě to bych nezvlád jí převracet, krmit a přebalovat jí celý dny. Na nějakou práci by se moh člověk třeba dočasně vybodnout ale pokud se stav nezlepší v LDNce, bylo by to asi na její dožití. Je mi jasný že doma nebo kdekoliv jinde by to na ní mělo asi lepší psychickej vliv. Máti má asi 80-100 kilo. Spíš bych nějakej příspěvek použil na financování nečeho, kde se o ní postaraji líp.
No a navíc si dnešní noc užívam to co oje holky předevčírem  :BMS: :WTF: :BMS: *blem* *871* Takže minimálně den bych za ní asi neměl chodit. A zrovna dneska se máme s doktorkou a primářem LDNky poradit s tou psoléčbou. On to prej snad i navrhoval sám ! To bych nečekal takhle pokrokový metody.

Vena

Krtku zus si na sociálce podat žádost o příspěvek na péči. Mam doma starého, nepohyblivého tátu a dostávam dvanáctku měsíčně. Je to ta nejvyšší částka, protože se jedná o naprostou bezmocnost.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.