Jaký mobil ?

Založil Krtek, March 05, 2016, 03:46:44 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek

U nás je to nastavený tak že můžeš ze služebního telefonu volat soukromě což je benefit za to, že jsi na příjmu 6:00-22:00 + víkendy samosebně. Což je při mym volání benefit k ničemu ale beru to jako součást funkce.

atnarfus

Asus teď dělal docela zajímavé telefony na dvě simky. Na aktualizace systému ale kašle jako všichni ostatní a proto kašlu na dve simky a kupuji jenom Nexusy přímo od Google.

Služební aparát mám taky, ale nosím ho sebou jenom v práci. Doma zůstává v kapse u bundy a podívám se na něj až ráno. Nejsem zase takové kápo, abych musel řešit pracovní věci i doma. Párkát to někdo zkusil a volal s nějakou kravinou večer. Jsem v kanclu od 5:45 a hned jsem na tato večerní volání odpovídal. Obchodníci a spol. co chodí na devátou rychle zjistili, že jim to za ty ranní budíčky nestojí.

FPT

A proč si nezavolala záchranku?
--O-o-O--

Krtek

No služebně tak nějak musim a asi i potřebuju.
Soukromě je to věc přístupu. Mobil je od toto aby byl člověk neustále na příjmu. Kdybych to tak nebral, můžu mít pevnou linku. Sice soukromě provolam minimum (prakticky jenom s manželkou a dcerou když je sama doma nebo courá po vsi). Jinak mam možná 10 hovorů do roka. Ale o to myslim důležitější je bejt na příjmu. Mobila si beru i do dílny a na dvůr když jdu zalejvat zahradu. Jednou se mi kdysi kámoška nedovolala.... a ležela za vsí s otevřenou zlomeninou a upadla do bezvědomí. Blbejch 20 minut bez mobila.

Ladik

Citace: FPT kdy August 01, 2016, 01:56:09 PM
A to fakt tak nutně potřebuješ bejt neustále k zastižení na obou číslech?

nerej do něj  :lulka:

já stále a zásadně windows
950xl dual sim
jabko ani kdyby mi vyhrožovali smrtí
android nemám rád, nepřehledné spousta pičovin pro hračičky

FPT

A to fakt tak nutně potřebuješ bejt neustále k zastižení na obou číslech?
--O-o-O--

Krtek

a jak bys to řešil ty ? Máš číslo 15 let jako soukromý. K němu dostaneš služební mobil. Tahat s sebou 2 mobily jsem pruboval tejden, na facku. Starat se o 2 baterky, 2 tatranky mít všude s sebou  *blem*

FPT

Já taky moc nechápu, co máte všichni s těma dvěma simkama...
--O-o-O--

War

tento bolestivý krok jsem vyřešil před lety, kdy jsem začal používat jenom to firemní číslo, které si pak z firmy "odnesu".
Firemní hovory mimo pracovní dobu se dají odfiltrovat softwarově.
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

Což zkusit něco od ZOPO?
Jsou to (jak jinak) čintamani, ale v Práglu mají kamenný obchod a poměr cena-výkon je tam poměrně obstojný. A jsou to, samozřejmě, dvousimkáči
http://www.zopomobile.cz/
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Služební a soukromá. Soukromý číslo měnit nehodlam a sloučení u nás v kolbence neni možný

War

Ehm a proč máš ty 2 SIMky? :-)
Saab 2.0i LPG

Krtek

To neměl a hlavně by to nebylo 2 simkový. Jinak bych se YFounů nevzdával. J5 stála 5 tisíc, až necham vyměnit sklo, půjde za 2,5 z domu. A polskej číňan stál 16 stovek.

War

Neměl bys za cenu samšuntu a něčeho polského pěkný iphone 5SE?
Saab 2.0i LPG

Krtek

Tak po tom co mi to přerostlý pádlo od Ťamťunga upadlo a ruplo přední sklíčko jsem skončil u tohohle:

https://www.tesco.pl/promocje/oferta-tygodnia/produkt/samochod-dom-hobby/telefony-i-akcesoria-komorkowe/smartfon-navon-d-455

Za 16 stovek si už 3 neděle chrochtam blahem. Hlavně se to dá držet v ruce a ovládat !

FPT

--O-o-O--

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Tak další posun k online zvěrstvum :-( Díky nemožosti synchronizovat jakkoliv poznámky Androidích věcí s Applíma, jsem si založil účet někde na netu a mam to na kompu ve webovym prohlížeči a na telefonu je nějaká poznámková aplikace. Kdyby to všude nesralo reklamy, byl bych spokojenej.

brano

Mas to dojebane, mne iPhone bez SIM funguje uplne normalne, az na to , ze sa z nebo nedovolas. Ale navi a bt to nijak neobmedzuje.

Krtek

Zatim to vypadá že Ťamťung už si sám nevolá. musle jsem vypnout funkci "obě sim aktivní". Sice se mi nedá při hovoru dovolat na druhou simku ale to zas tolik nevadí. Pak přijde SMSka o změškanym a je to.
Bohužel při synchronizaci se mi začaly množit kalendáře v telefonu a nejdou smazat. Takže už jich tam mam 5 :-( když jsou to vlastně moje dva původní rozmnožený. A aby to bylo ještě zábavnější, začal teď nevim proč, pokaždý psát synchronizace se nezdařila protože nastala chyba  :WTF:

Měl bych dotaz na kolegy YFounisty. Je možný že ten klump bez SIMky funguje nějak hodně omezeně ? Třeba bluetooth mi najendou nic nenajde v okolí. GPSka má odchylku tak 2 kilometry a zpoždění 2 minuty. Takže je z něj akorát tak brouzdadlo na wifinu (totálníá kravina), foťák a hudební přehrávač. Chtěl jsem si ho nacpat do auta jako palubní počítač a navigaci když už tam mam Navigona za 16 stovek..

elpidio

Citace: bibo kdy April 04, 2016, 08:18:38 AM
máš kupovat simky jednoho pohlaví  ;D

To by Oskarovi s Oskarem v ničem nezabrániło  :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Buď rád, že ti do telefonu nepřitáhly nějakou nemoc...
--O-o-O--

bibo

máš kupovat simky jednoho pohlaví  ;D

elpidio

Citace: Krtek kdy April 02, 2016, 08:12:26 PM
si dělejte prdel vwollowé. Při mý ceně 12,10 kč/ minuta je to fakt super

To máš mezi těma dvěma SIMkama roaming, ne ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy April 02, 2016, 08:12:26 PM
si dělejte prdel vwollowé. Při mý ceně 12,10 kč/ minuta je to fakt super

No tak to buď rád, že je telefon po Tobě a víc jak minutu v kuse už nevydrží :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

si dělejte prdel vwollowé. Při mý ceně 12,10 kč/ minuta je to fakt super

Jerry.Gunman

A má sex sám se sebou :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

elpidio

Počkej až bude volat na sex po telefonu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Výbornej telefon ten Ťamťung.... sám si volá bez mýho vědomí z jedný simky na druhou ! Zatim mi provolal 36 kč. Kdybych nečuměl do samoobsluhy ob den na výdaje (provolam běžně 0 - 20 kč) tak bych to ani nezjistil. Ty hovory nejsou nikde v odeslaných ani přijatých protokolech  *871* Někdy volal 40s, někdy 5s, čas vybranej úplně namátkově. Fakt pecka.

Krtek

Opět se ptám proč by to mělo být na NASce když to samý mi dělá timemachine u iMacka ? Až teda na tu geografickou zálohu ale to bych musel mít NASku mimo barák a né hned vedle.

War

Proč bys dával věci z mobilu na NASku? Protože pro nás ostatní jsou soubory, kontakty, kalendář, fotky důležité a přistupujeme k datům zodpovědně, dáváme data na disky určené pro dlouhý běh, které jsou zrcadlené, probíhá na nich rozdílová a geografická záloha.
Saab 2.0i LPG

Krtek

A proč bych tyhle data cpal na NASku proboha ??? Mobil je propojenej kabelem s iMackem. Nic víc neni potřeba propojovat.
Ony by ten cloud uměly asi i ti oji Zyxelové ale z principu je to špatně.

War

Proto jsme ti říkali, aby sis koupil NASku od Synology a mohl jsi synchronizovat proti ní - privatni cloud
Saab 2.0i LPG

Krtek

Když já jako exot razim heslo že internet na mobil nepatří. Už je teda J5ka doma. Musim říct že jsem celekm zklamanej jak dokázal Samsung pojebat podporu 2 simek oproti blbýmu Gigabytu za dvojku :-( A pak taky věci co šly se 4.4 na 5.1 prostě nejsou. Fakt zlepšení za každou cenu. Ale zase je šance že tady něco doinstaluju.
Zas porovnávat s Yfounem kterej stál tenkrát 3x tolik je asi nefér... ale i dneska mu v něčem natrhne prdel :-(
Jinak nevim co je zastaralýho na synchronizaci dat po kabelu. I nejnovější YFouny to standardně dělaj s iTunesama. Moje data prostě nebudou kolovat po světě a uchovávat na nějakym serveru. Za 5 let se někdo zblázní a zpoplatní to nebo rovnou odstřihne a ručně si zas datluj někam kalendáře a kontaktů.

War

S tímhle se začínám potkávat častěji. Je třeba trvat na starých děravých systémech (osx přes kabel), odmítat standardy (caldav) a k tomu hledat nový telefon, který bude podporovat staré věci, čímž vlastně hledáš starý telefon..
Saab 2.0i LPG

FPT

Myslím, že kdybys přišel na pohodlnost internetovýho synchronizování, dost by se ti uvolnil výběr.
--O-o-O--

Krtek

Po dvou bezesných nocích a otrávený prodavačce v krámu to vypadá na Samdung J5 duo:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-galaxy-j5-duos-j500/#section

Bohužel za tu cenu postrádá "pár detailů" co jsem vyžadoval. A velikost je už fakt na hraně. Jenže jsem zjistil že ty vemena s Androidama skoro nevyráběj telefony s klasickym home tlačítkem, krom Samsunga. Vpínání nahoře místo na boku (kterej DEMENT tohle vymyslel ? Že by patent na rozum měl fakt jenom Apple ?) nemá taky asi žádnej mobil. Synchronizaci s OS X má dořešenou asi zase jenom Samsung. Alespoň že to má pořádnou baterku.

Krtek

March 05, 2016, 03:46:44 PM #1 Last Edit: March 09, 2018, 08:58:44 PM by FPT
Zdravim zdejší odbornictvo a rád bych se dočkal rad na téma nový mobil.
Akuálně mi ještě pořád spolehlivě slouží iPhopne 3GS a nechce se mi ho měnit i když baterka už vydrží sorva 3-4 dny :-( Já jsem neáročnej. Hnusí se mi novější verze iOS než je 6 (oni i OS X a wokna dostávaji na prdel s každopu verzí). Byl jsem smířenej s tim že až klekne pořídim nejlevnějšího Appla a bude to.
Jenže jsem dostal služebního Samsunga J1. Musim říct že se mi Android 4.4 celkem i líbí jak je nastavitelnej a přizpůsobitelnej. Tak mně chytá fantas pořídit něco co by mi nahradilo oba telefony.
Předně co nechci a nepotřebuju - jakýkoliv internetový synchronizování, účty a jiný kraviny. Pak mi nezálěží na kvalitě a velikosti displaye, tuhle komerci nežeru, maximum je tak 4,5-5", klidně i něco menšího. Obdobně tloušťka, na tý záleží snad ještě míň, teda nesmí to být moc tenký, tlustý klidně 2 cm. Včera jsem strávil půlku noci hledáním ale nenarazil jsem na nic, co by mi úplně vyhovovalo. Nezálěží na CPU, paměti a parametrech, prostě když to bude fungovat jako 3GS nebo ten J1, budu spokojenej

No a teď moje skromné požadavky:
0) - úplně nejpodstatnější - musí to být dvousimkáč
1) Musí to jít synchronizovat kabelem s kontakty a kalendářem v systému Mac OS X. Ideálně i poznámky, obrázky a hudba ale na tom už netrvám. To celkem splňujou Samsungy díky utilitě Smartswitch (proto jsem dneska moc nespal)

2) Chci vypínací tlačítko nahoře. Jakmile mam telefon s bočnim, v 90% příchozí hovor típnu při zvedání telefonu ze stolu  :-(
3) Tlačítkovej home button, základní tlačítko má bejt tlačáítko a né čmáranice.
4)Podsvětlený ty 3 spodní Androiďácký tlačítka
5)Signalizační LEDka jako byla na Siemensech - zmeškaný hovory a SMSky, aby člověk nekontroloval šmrdlánim mobil každou chvíli.
6) bylo by fajn kdyby něco vydržel. Takže  by mohl mít něco z kovu, 3GS mi přiojde pevnej dost, Samsung už míň.
7) když už je to Android tak verze alespoň 4.4 (kvůli podpoře synchronizace s Applem) tak skoro musí mít 1 GB+ paměti a úložiště řekněme 8+ GB. Teď mam na Samsungovi 512/4096 MB a nic moc, navigaci do něj žádnou zatim nedávam. Co čtu, na karty se programů dneska moc nenacpe :-(
8) baterka by byla fajne alespoň 2500 mAh i když minimum řekněme 2000. J1 se tváří že vydrží při mym použití tak 8-10 dní.
9) LEDka od blesku použitelná jako baterka, na to jsem si fakt dost zvyknul.

Nějakej foťák, GPS a asi datový přenosi (OK na wifi trvam) beru jako samozřejmost ale na parametrech nezáleží už vůbec, OK GPS musí prostě fungovat a né že mně to nechá uprostřed Smíchova trčet na křižovatce že to loví satelity..

Původně jsem měl představu o ceně 2-3,5 tisíce a zatim jsem nenarazil na telefon který by to splňoval ani do 6 tisíc. Tak řekněme že na ceně asi nezáleží, když už jsem byl připravenej na dalšího YFouna.