Rady a porady: Powerbanka nenabíjí do 100%

Založil War, June 21, 2015, 07:22:54 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

atnarfus

Vypíše ti iPhone z čeho se nabíjí? Android píše jestli se nabíjí přes USB (tím myslí počítač), nebo z adaptéru. Když usoudí že je to USB, tak se to nabíjí pomalu a kdo ví jak se k tomu staví iPhone.
Pro androidy stačí, když jsou propojené datové piny a myslí si, že je to síťový adaptér. Vím že iPhone vyžaduje určité napětí na datových vodičích, aby se to nabíjelo správně.
V čínských aparátech (nabíječkách, powerbankách...) se na to většinou úplně vykašlou, nebo maximálně propojí ty datové vodiče. iPhone je na příslušenství dost vybíravý, tak aby nebyl problém někde v této oblasti.

War

já jsem to napsal asi blbě. Powerbanka když ukazuje 75 nebo 100% kapacity, tak první telefon nabije do 95-99%. Když do powerbanky znovu dám nabíjet druhýho iphona přítelky, tak ho znovu nabije do 95-99%. Já bych si ty nabíjecí cykly chtěl užívat od 100% :-)
Že nemá 15000mah, to mi bylo jasné už na začátku.
Nicméně ano, zkusím to reklamovat, uvidím, jak se k tomu Alza postaví, na účtence mají 2 roky záruky
Vezmu si ji ted na prodloužený víkend do Londýna, nechtěl jsem sebou tahat tu jejich redukci do zásuvky, ale radši si ji vezmu ;-)
Saab 2.0i LPG

atnarfus

Nemám parametry Li-ion článků, ale od Li-pol se to nebude moc lišit.

Pro Li-pol platí, že na 1g hmotnosti má cca 38mAh kapacity. Předpokládám že v tom aparátu bude dvoučlánek (7.2V). Hmotnost i s futrálem je 330g.

310g x 38mAh = 11780mAh, když by tam byl jeden článek. Při dvoučlánku je to 11780/2=5890mAh. Prakticky je jedno, jestli je tam jeden článek, nebo dva. Při přepočtu na výkon je to to samé:
3.6V x 11780mAh = 42,4Wh
7.2V x 5890mAh = 42,4Wh

IPhone by to mělo nabít klidně pětkrát, ale to je teorie a praxe bude zásadně horší.

FPT

To bys to šel jako reklamovat? To bych zkusil.
--O-o-O--

atnarfus

Stačí se podívat na velikost a deklarovanou kapacitu. Mrkni na nějaký modelářský e-shop, kde jsou li-pol baterky podrobně popsané (kapacita, hmotnost, rozměry).
Například já létám na tříčlánkovou baterku s kapacitou 2600mAh. Váží skoro čtvrt kila a měří 35x28x115mm. Když vidím kapacity nabízených powerbank, musím se smát.

Krtek

někde jsem viděl přepočet čínských mAh na "zbytek světa" mAh.... vycházelo to snad 1/5. Asi jako watty PMPO na repráčkách od čongů.

War

Koupil jsem si před půl rokem powerbanku Powerseed 15000mah. Použil jsem ji tak 10x, nabíjel jsem ji tak 5x. Snažím se s ní občas nabíjet iPhona 6, což nemá nijak gigantickou baterii (1810mah). Očekával jsem, že to nabiju alespoň 5x na jedno nabití powerbanky, což se v praxi ukázalo jako nereálné. I když Powerseed ukazuje, že on sám je nabítý ze 100% nebo z 75%, ukončí se dobíjení iPhona někdy v 95-99%, což se mi teda nelíbí. Přiznám se, že se mi ta čínská krabička od začátku moc nelíbí a v mých očích funguje velmi čínsky. Mám to jít Alze vrátit?
Saab 2.0i LPG