Air bank

Založil Krtek, January 07, 2013, 11:49:17 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 12 Hosté prohlíží toto téma.

Krtek

Já tu Českou Spořitelnu fakt "miluju". Páč se mi nechtělo čekat tak jsem si nechal předem poslat výpis, kolik budu dlužit 31.10.2018 na hypotéce protože normální splátkovej kalendář ČS nemá, tváří se že nezná a neposkytuje. OK za tuhle kravinu si vzali pětikilo, nu což... je to v podmínkách, co jsem před 5 lety podepsal :-( Za 2 měsíce to přišlo, protože se někde "spletli" a poslali to jinam tak mi to posílali znova. Fakt profi přístup.
No a za další měsíc mi dorazil dopis, kde mi děkujou za pokračování v hypotéce u nich a gratulujou mi k sazbě 2,69%  *1001* Za 2 dny mi volala moc milá pani, stran toho dopisu a pokračování hypotéky... tak jsem jí zarazil ať si zjistí stav a že u nich v říjnu končim. Prej ona tyhle informace neměla. No jako celou dobu, co u nich mám hypotéku, levá ruka neví, co dělá pravá. No a dneska jdu na pobočku tady v PB (prostě se musí jejich nový internetový bankovnictví moderně aktivovat na přepážce !!!) a koukam tam na ceduli se sazbou hypotéky 2,49%..... Koukam, jak si mně vážej.
Jak já se těšim až tam 1. listopadu s manželkou napochodujeme a necháme zrušit její běžnej účet !

Krtek

Takže už to dneska beru jako standard.

petrklm

Hm... ještěže mám svoje peníze, asi bych se v nabídkách bank pořádně zamotal :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Bezplatné splacení kdykoliv máš u Fio jako hlavní tahák (:
--O-o-O--

Krtek

Koukam na Fio a je to trochu podobný. Akorát ta "chytrá rezerva" musí být alespoň 50 tisíc, což mi je tak nějak jedno, když tam chci vkydnout co nejvíc. Ale nenašel jsem tam možnost (moc jsem nehledal) kdykoliv to bezplatně celý splatit a ukončit.
RB jsem neokukoval. Takže asi máš pravdu, trh se kapku normalizoval oproti době před 5+ lety. Fixace bude na 5 let a doufam že do tý doby to zrušim komplet.

FPT

Ale nabídne, namátkou Fio nebo RB.
--O-o-O--

Krtek

Začal jsem to řešit 364 dní před koncem fixace starý hypošky, tj 1. listopadu vloni.
Hele já bych ani jinde hypotéku teď nechtěl. S tou chytrou rezervou tam vkydnu všechny úspory, budu platit úrok z pár korun a když budu potřebovat, můžu si ten mega vybrat nazpátek kdykoliv. To mi asi nikdo jinej dneska nenabídne

saabik

March 04, 2018, 10:48:40 PM #192 Last Edit: March 04, 2018, 10:50:15 PM by saabik
Poslední měsíce jsem jednu hypo otáčel a jednu novou zařizoval, fix 5 let. Úrokem jsem se dostal na 1,66 %, a druhou hypotéku na pronájem na 1,89 %. Škoda, žes to neřešil co nejdřív. Když jsi mohl rok předem, proč až teď? To tak dlouho trvalo vyjednávání? Máš to na 5 let?

Krtek

Takže se zase opakuju kvůli forovým migrantum.
Převádim si hypotéku od ČS k AB. Zatim přístup nebe a dudy. Sice se refinancuje až v listopadu letošního roku ale naštěstí jsem začal ihned rok předem a budu mít úrok 2,19%. Za týden to zvedali na 2,49%.

Krtek

Citace: atnarfus kdy January 08, 2013, 07:54:59 PM
Já jsem SMS o změně stavu účtu neměl zapnuté. Za poslední a předposlední měsíc před zrušením mi naúčtovali poplatky za SMS, jejichž počet cca odpovídal počtu přihlášení a transakcí.
Ani slečna na přepážce se nevzpírala, když jsem to uváděl jako jeden z důvodů zrušení. Komentovala to, že to vedení prostě tak rozhodlo.

Teď jak pročítam tohle vlákno od začátku.... ČS měla chybu v posílání SMSek o zůstatku na účtě ! Díky Krtkovi to opravili. Když jsme měnili ty podmínky, SMSky jsme rovnou deaktivovali. A ve výpisu najednou raketa jak hovado za SMSky o zůstatku na účtě. Koukam manželce do mobila, nic jí celej měsíc nedorazilo. Tak volam na infolinku, baba bezradná, za 2 dny mi volal ajťák a navigoval mě - > nastavení -> SMS služby a nevim co už jak bylo dál. Pak prej klikněte na políčko deaktivovat. Já - to vim jenže já tam mam v tom políčku možnost AKTIVOVAT.... chvíle mlčení... aha.... Tak pardon opravíme to. A fakt že jo a v příštim výpisu nám vrátili prachy za SMSky za všechny ty projebaný (asi 2-3) měsíce.

Krtek

Jenom abych to tu oživil, daří se nám držet nastavený strategie - vybrat 1x za měsíc hotovost, poslat 1x za měsíc všechny peníze z ČS pryč a nepoužívat jejich platebku a nemít u nich víc peněz než na aktuální splátku hypotéky. Takže se v pohodě vejdeme s poplatkama do cca 100 kč max. No hlavně že byl pro ně problém úplně stejný služby nám nechat za 120 kč... Kapku jsme se bál že druhá polovička bude moc pohodlná na tyhle čachry ale zatim jí držim na uzdě :-)

saabik

May 20, 2015, 09:18:25 PM #188 Last Edit: May 20, 2015, 09:20:11 PM by saabik
U nás platí systém částečných rezerv jako PMR minimálně 2 %, takže banka může půjčit až 50x víc peněz než má.
Ve skutečnosti banka v Čechách nepůjčí ani to, co má na vkladech. Zrovna ČS půjčí tuším jen 70 % toho, co vybere od klientů. Takže multiplikovat vůbec nemusí. Ale to už jsem řešit nechtěl:).

Krtek

tak to nejsme v nesouladu.
Taky je třeba vědět že banka může půjčit 10x (?) víc peněz než vyinkasuje na vkladech. Čimž vlastně banky vypouštěji do oběhu nekrytou měnu.

saabik

May 20, 2015, 08:48:51 PM #186 Last Edit: May 20, 2015, 08:51:48 PM by saabik
Banka si peníze za normálních okolností kupovat nemusí. Ale potřebuje držet přiměřenou likviditu.
Když někomu půjčí 10.000 tak tam skutečně je šumák, jestli to klioš splatí dřív. Pokud ale půjčuje v milionech (za měsíc banky půjčí na hypotékách nějakých 14 mld, což už fakt nejsou malý peníze), tak tam už to řízení likvidity je o něco důležitější.
Ty pokuty za předčasný splacení samozřejmě neodrážejí náklad, kterej s tím banky mají, ale mají za účel "rozmluvit" klientovi to předčasný splacení.

Krtek

snad jim ty kydy nežereš.  Taky už jsme čet kraviny jako že banka "nakoupí" peníze co ti pak půjčuje :-)

saabik

Jen k té předčasné splatnosti. Náklady banky nejsou 5x klik myší do pí cí. Ty jsou o něco vyšší.


Krtek

Tak jsem zpět z ČS.. Sice to bylo zase o nervy, dohadovat se s pani ,,Osobní bankéřkou" ale nějak rozmně jsme se jakš takš dohodli. Neřikam že k mojí spokojenosti. Shrnu to v pár bodech:

1 – manželka měla osobní účet za cca 120 kč se službama co využívala

2 -  v listopadu 2013 jsme u ČS uzavřeli hypotéku s fixací na 5 let. Manželka je spoludlužník a protože se hypo splácí z jejího účtu, jsou ,,zvýhodněné" úroky na 2,99% tady není problém zvýhodnit hypotéku a počítat jí s účtem dohromady jako 2 produkty jednoho klienta

3  – když mělo dojít na vyplácení peněz z hypotéky tak ,,odbornice" v ČS zvoraly co mohly.

4 – jako omluvu po nápravě (cca měsíc obíhání úřadů, bank a zařizování) nám nabídli jako kompenzaci vedení účtu na rok zdarma + transakce zdarma

5  - tady je háček – změnili manželky osobní účet na osobní konto. Nás netrklo tyhle slova ve smlouvě nějak řešit. Účet a konto je vždycky to samý. Ne však u ČS. Ovšem i tak se pořád ještě počítal její účet/konto a hypotéka jako 2 produkty

6 – letos skončil ten bezplatný rok, někdy v lednu – únoru. Začali jsme platit 120 kč za vedení osobního konta

7 – teď ČS změnila podmínky vyhodnocování a najednou je problém že manželka má účet a já hypotéku. Sice je spoludlužník ale najednou jsou to 2 produkty dvou různých lidí. Hypotéka ale pořád nemá problémy s tim že já v ČS účet nemam a počítá se ten manželky ! A vedení osobního konta bez dalšího produktu ČS stojí 400 kč měsíčně.

Stručně shrnuto ČS si mění podmínky jakmile blbce kjlienta lapí.  Používá různý kritéria hodnocení na využívání svých produktů, aby jim to vyhovovalo. V bodě 4 nás prakticky podvedla, kor když se tou dobou dával Osobní účet s vedením a poplatky na rok zdarma !

Situaci jsme vyřešili tak, že jsme účet změnili zase na ,,Osobní účet II".  V ČS necháme akorát peníze na splátku hypotéky, případně na výběr z bankomatu. Jejich platební kartou už nezaplatíme ani korunu a nebudeme u nich nechávat ani o halíř víc než je nutné.

Do teď jsem neuvažoval o splacení hypotéky před uplynutim fixace, tohle mě ale donutilo změnit názor. Jakmile zákon umožní splatit hypotéku v období fixace jenom za cenu nákladů banky (těch 5 kliků na PC a výtisk smlouvy nemůže stát víc jak 500 kč) tak doplácim a rušíme u nich všechno. Mohli z nás mít úroky ještě 3 roky do konce fixace, manželka platila vždycky jenom jejich kartou a mají utrum..

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy May 19, 2015, 10:58:35 PM
Tých co najviac špekulujú aj tak vzdy ojebú  *974*

Inu, naše banky a ouřady ojebou každého...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Tých co najviac špekulujú aj tak vzdy ojebú  *974*

Krtek

Konečně jsem se dostal pořádně k netu prozkoumat co jsem vlastně prokoučoval... Čim víc vim, tim víc mě chytá vztek.
Jedná se o klasický slovíčkaření na oblbnutí klienta, tohle asi poženu k ombudsmanovi.
Manželka měla účet s názvem "Osobní konto". V něm nějaký tarif  a balíčky služeb za 109 kč. Loni při průšvihu s hypotékou jsme jako omluvu dostali "vedení účtu a všechny transakce na rok zdarma". Ovšem formou že to změnili z Osobního účtu na Osobní konto ! O to se je nikdo neprosil a nikdo nás na to neupozornil. Do teď jsem žil v tom že máme furt osobní účet s balíčkem služeb, akorát se slevou jako omluva. A ono ne, my máme konto !
Kdo proboha řeší slovíčkaření ? Konto = účet tak to vždycky všude platilo.
Stejně koukam na podmínky toho "Konta" a plnim podmínku hypotéky na víc než 500 tisíc kč.

Krtek

Takže vyjasňovat na pobočku se jde zítra ráno... Dneska se ozvali že nesplňujeme podmínky XY a že 120 kč měsíčně jim je málo takže máme platit za vedení účtu 4 kila měsíčně  :BMS: :BMS: :BMS: :BMS: Doteď jsem o tom neuvažoval ale jakmile to zákon umožní, hypotéka u nich končí v době fixace i kdyby mi jí refinancoval provident.

saabik

To je divný, měsíční výpis z hypotéky je naprostý standard. Navíc podložený zákonem, pokud mi paměť dobře slouží.
Mám dvě hypotéky, třetí připravuju, a na každou mám měsíční výpis. U dvou různých bank. Zajdi si to "vyjasnit" na pobočku :WTF:.

Krtek

No ty vole, další překvápko od spořky... Když jsem čerpal hypotéku tak mi 3/4 roku chodily papírový výpisy z účtu i když sjem o ně nestál. V bankovnictví to nastavit nešlo. No neva, alespoň byl přehled. Pak jsem začal hypotéku splácet a najednou výpisy nic. Dneska jsem se konečně rozhoupal a zavolal tam, co je jako s výpisama že od srpna nemam nic (kdybych si to nerval sám do tabulek tak nevim...). baba na infolince ochotná a naváděla mně jak si výpisy najít nebo pak alespoň zapnout až... zjistila že to nejde. K hypotékám který se splácej nejde mít el. výpis z účtu ! Přijde mi prej jednou ročně papírovej. CO se člověk všechno nedoví když dojde na lámání chleba. Je to sice prkotina ale už při uzavírání smlouvy jsem byl ujištěnej, že jasně, el. výpisy si nastavíte tak a tak v bankovnictví což mi baba předvedla přímo na demoverzi u ní na PC.
Za měsíc nám končí akce na vedení účtu zdarma a transakce zdarma. Dali mi to na rok kvůli těm peripetiím. Už se těšim jak se zase zdravě rozčílim na pobočce (která má teď v rámci zlepšení služeb otevřeno až od půl 9)

jb

tak to neni uplne prevod pres noc :)

saabik

Citace: Krtek kdy August 21, 2014, 08:55:48 PM
Tak mi vysvětli Saabiku proč půlku transakce (sržení z BÚ) provedou ve 3 ráno a proč druhou půlku (připsání na hypotéční účet) provedou až v 11 večer ? Dokázal bych pochopit nějakou frontu transakcí a průběh obojího ve stejnou dobu, tohle je prostě blbost nebo velká technická zaostalost ČS. Ještě že Airbank už plánuje zavést taky hypotéky.

To jo, časy jsou zvláštní:).

Krtek

Bibo já kdybych měl v bance jenom minimum tak bych jenom za letošek přišel asi o 4 tisíce na úrocích.

Krtek

Tak mi vysvětli Saabiku proč půlku transakce (sržení z BÚ) provedou ve 3 ráno a proč druhou půlku (připsání na hypotéční účet) provedou až v 11 večer ? Dokázal bych pochopit nějakou frontu transakcí a průběh obojího ve stejnou dobu, tohle je prostě blbost nebo velká technická zaostalost ČS. Ještě že Airbank už plánuje zavést taky hypotéky.

bibo

v bance nemám nic jen minimum nebudu živit nějake ty kukačky co nemakaj rukama a jen přesouvaj hotovost sem a tam jo kachnu za hrnec  :)

brano


saabik

A kde vydělávají, když overnight je nula nula nic? Tyhle transakce se standardně provádí přes noc. Nic neobvyklého...

jb

a kde ty penize jsou ? kdyz to trva milisekundy prepsat.. asi nekde vydelavaji :)


Krtek

Dneska mi odešla první splátka hypotéky u ČS... zatim odešla, někdy v noci. Ale na účet hypotéky zatim nedorazila (obojí vidim  jednom bankovnictví jako 2 účty jednoho klienta!). Asi už maji servery po pracovní době tak se virtuální bezcenný papírky dopřelejou asi až zítra. Fakt ústaf totok  :lulka:

T-Diesel

no, to teda byla :)

Lihobaron

helejď vy čuliprdi.. stejnak to byla tekrát čupr akce.. dodneška piju z panačku rumíčka a v Ladikovo tričku co se nikdy nevytahá vobcas spinkám, ven huš to nejni bo to nanovlákno uš je dosela nanounavený :lulka:

T-Diesel

vcil su barove pulty hodne vysoko ;)

jb

zidan u rohovoru sedel a videl ho pres lahev :)

FPT

Asi jde o to, s kým se poměřuje (:
--O-o-O--

Lihobaron

kua co zpominam tak si nebyl nejak mrnavej ne?? nebo si tak blbe zpominam??  *871*

Krtek

No jde mi o princip. Můžeš si u jakýkoliv banky nastavit denní limit na platby kartou i na ty bezkontaktní. K čemu mi je denní limit 50 tisíc když na platbu je to omezený na 500 kč ? Neni blbost se do tohohle srát bankám a klientum ?
A co mně k tomu vede vás asi pobaví. U pumpy kde beru plyn maji ten strojek akorát pro normální lidi. Takže já si stoupam na špičky abych viděl na display a tlačítka páč ho mam v úrovni xiftu :-) A taky to po zadání pinu chroupe data dýl než když to je platba bez pinu.

Jerry.Gunman

Citace: atnarfus kdy June 24, 2014, 09:12:43 PM
Pamatuju dokonce dobu, kdy když došli tak jsi musel počkat do zálohy, případně do dobírky  ;)

Kurrrrňa, ani nemluv.
Já to pamatuju taky. To si člověk myslí, jak je mladej - a ono howno howno zlatá rybko ...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

To sou starosti Krtku, bych se asi zabil :)

atnarfus

Citace: petrklm kdy June 24, 2014, 05:56:31 PM
No jo, to je hrozný, člověk musí mávnout kartou a nacvakat PIN... není to takdávno, kdy člověk musel nosit peníze v kapse a pokud došly, tak si vystát frontu ve spořce a říct si o hotovost. Já bych už neměnil, ani kdyby bezkontaktní karty neexistovaly.
Pamatuju dokonce dobu, kdy když došli tak jsi musel počkat do zálohy, případně do dobírky  ;)