Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 10 Hosté prohlíží toto téma.

Ladik

Jéééé Papír se tu objevil po dlouhé době

Nazdar woe ;-)
co jsi ztratil batoh s heslem na soba žes tu dlouho nebyl? :)
nebo Vám oblepili compy ,,lepenkou,, a tys nemohl na net?

Gogo

He he nová planeta Krtkozem :-))
Máš pravdu Krťo, je to řešení, ale bohuže neprorveš to...
Ale zase na druhou stranu, můžeme se na to vys... a jít na UP :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 11:15:23 PM
Normální firma chce na větší zakázky i zálohy.
Nebo si to zařiď jako automobilky s dodavatelem - společnej účet ze kterýho oba sosaj nebo na něj platěj podle toho kdo má komu platit.

Krtku prosím tě z jaký planety že jsi to doletěl?
Zálohu na zakázku?
Našel jsi v tom mém popisu prostor pro to dostat zálohu? :)
Ano to beru od chudáků co chodí pro zakázky k pultu v příjmu za pár korun

Společný účet hihi hihi hihi dneska neusnu :-)

Krtek

Ale jo, odborový xindly taky nemam rád. už proto že odváděj lidi od práce a šířej špatný nálady. Ale tys to napsal paušálně na všechny zaměstnance.
A máš pravdu, takhle jako ty bych nedělal. Sám platit jako vůl včas a nechat si platit se zpoždenim, to prostě nejde. Normální firma chce na větší zakázky i zálohy.
Nebo si to zařiď jako automobilky s dodavatelem - společnej účet ze kterýho oba sosaj nebo na něj platěj podle toho kdo má komu platit.

Ladik

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 09:51:40 PM
Citace: brano kdy November 19, 2012, 09:34:01 PM
Lenze ten blby krtek taha zo svojej rezervy akurat seba a moze sa uskromnit. ten hajzel co podnika musi mat tu rezervu asi o dost vacsiu ze ano...  :WTF: Aby mohol zivit aj tych krtkov a inu haved.

Další natvrdlej. Krtek táhne ze svýho platu domácnost. Má půl roku rezervu adekvátní svýmu půlročnímu příjmu. Podnikatel si může udělat rezervu adekvátní půlročnímu přijmu firmy. O uskromňování tu nikdo nemluví. Nehledě na to že taková manželka v domácnosti a PéZeti žádnej zisk negenerujou i když výdajová stránka se jich týká naplno a pořád.

Krtku ty jsi ale REZERVA :-)))
si říkám furt ty roky že to není možný a že se mi musíš zdát :-)))
Moje rezervy mají ty firmy plné krtků co pro ně dělám, faktury třeba z jara, možná mi už něco pošlou abych mohl ve firmě zase pořídit další vybavení, né kdepak pošlou mi to tak 30.12 nejdříve abych z toho poslal peníze na kofolky, nedělat pro ně je taky řešení já vím, ale pak bych se stal krtkem asi brzo :-) oni mě drží tak nějak pod krtkem teda pardon pod krkem
víš jak to funguje?
v rámci dlouhodobé spolupráce dojde frajer, že něco potřebuje a to HNED
vyrobí se to a to HNED
pak pošlou poptávku
já udělám kalkulaci
oni mi asi za měsíc, někdy dva tři pošlou OFICIÁLNÍ POPTÁVKU
já jim pošlu nabídku, ta oběhne schvalovací kolečko, týden, dva, tři
oni vystaví objednávku tak někdy dle nálady
já vystavím fakturu
oni ji dají košilku a daj ji k ledu bo něco nevím co
já po delší době začnu remcat a obcházet lidi co je znám a to znám i personálního
a oni někdy za půl, třičtvrtě roku mi ji milostěvě pustí, už na samé faktuře je splatnost 60dní
samo že Ladik nakupuje v 90% hotově a platí vše keš
Ladik musí mít VŽDY KUREWSKÉ REZERVY aby mohl fungovat

to není stěžování a remcání to je konstatování
sami říkáte že diskutujem
já vyjádřil jen názor na odboráře, odborový předák je vždy největší zmrd a nemakačenko
znám dva osobně

Ladik

Citace: atnarfus kdy November 19, 2012, 09:14:13 PM
Když nebudeš blbec jako já. Tedy nevstaneš ve 4:50, aby jsi v 5:38 odpíchnul příchod. Po svačině v  sedm hodin slupneš tabletu antibiotik, protože marodit s angínou si nemůžeš dovolit. Prohrabeš se desítkama e-mailů, vyřídíš deset telefonů a dvě návštěvy. Po telemeetingu se v 16:25 vydáš domu (amící chrní do osmi jejich času a pak si chtějí povídat). A nechtěj abych napsal za kolik.

Případně můžeš stát před šestou ráno ve svářecím boxu a blejskat až do oběda v jedenáct. Jestli Ti po odtahání dvaceti metráků železa bude připadat že jsi flákač, když půjdeš ve dvě domu, tak si můžeš dát přesčas. Návštěva pracoviště v sobotu se rovná povinnosti. Když ti proplatí přesčasy, tak dostaneš i 16 čistého.

Jestli má někdo utkvělou představu, že se lidi ve fabrikách flákají, doporučuji praktickou zkoušku na vlastní tělo.

já tam dělal neboj, dělal jsem sedm let ve fabrice dělal jsem na lince
ti lidi tam dodnes dělají co jsem s nima ,,chodil do práce,, o moc víc nemakaj než makali a tenkrát moc nemakali, jen tím že po nich jako si dovoluje něco chtít si dovoluje moc a mělo by se s tím něco dělat

Lihobaron

ja byl dneska zas fpolsku ve 4rano vstavacka a ted sem prijel dom.. kua, se budu muset asi hodit marodem :)

Ladik

Citace: Lihobaron kdy November 19, 2012, 10:35:44 PM
;)

nebudeš tomu věřit ale dal jsem ti plusa a ne že bych se jako překlik ale záměrně ;-)

Ladik

Citace: Krtek kdy November 19, 2012, 08:18:38 PM
já mam pocit že tu právě začal nejdřív remcat Ládík. Někdy kolem těch magorů z Václaváku v sobotu.

Ladik jen vyjádřil názor na ty co vidí kolem sebe a opravdu s nimi fyzicky hovoří a je v kontaktu
dělníky co maj plnou hubu keců a skutek utek, čím míň toho dělaj tím větší huba a transparent
a ten poměr FAKT sedí

Lihobaron


Ladik

Citace: Lihobaron kdy November 19, 2012, 10:34:01 PM
ste se rozjeli kuci :) ja zazil voboje a nepride mi blby ani jedno, voboje je parada a svym zpusobem vychcavacka, jako podnikatel vychcavas se statem a jako zamestanec se zamestavatelem :)

konečně rozumnej názor :)

Lihobaron

ste se rozjeli kuci :) ja zazil voboje a nepride mi blby ani jedno, voboje je parada a svym zpusobem vychcavacka, jako podnikatel vychcavas se statem a jako zamestanec se zamestavatelem :)

Krtek

Citace: brano kdy November 19, 2012, 09:34:01 PM
Lenze ten blby krtek taha zo svojej rezervy akurat seba a moze sa uskromnit. ten hajzel co podnika musi mat tu rezervu asi o dost vacsiu ze ano...  :WTF: Aby mohol zivit aj tych krtkov a inu haved.

Další natvrdlej. Krtek táhne ze svýho platu domácnost. Má půl roku rezervu adekvátní svýmu půlročnímu příjmu. Podnikatel si může udělat rezervu adekvátní půlročnímu přijmu firmy. O uskromňování tu nikdo nemluví. Nehledě na to že taková manželka v domácnosti a PéZeti žádnej zisk negenerujou i když výdajová stránka se jich týká naplno a pořád.

atnarfus

Citace: Romanius kdy November 19, 2012, 09:13:44 PM
Jeee ladik zas bude nasssranej, to sem zas pol roka nebude chodit :-)
Snad není taková baba, aby se nasral při běžné debatě.

To mi připomíná příhodu. Hádali jsme se půl hodiny na dílně nad jedním ne zrovna dobře fungujícím aparátem. Maník měsíc po škole to na závěr okomentoval: to byl ale super brainstorming  ;D

brano

Lenze ten blby krtek taha zo svojej rezervy akurat seba a moze sa uskromnit. ten hajzel co podnika musi mat tu rezervu asi o dost vacsiu ze ano...  :WTF: Aby mohol zivit aj tych krtkov a inu haved.

atnarfus

Když nebudeš blbec jako já. Tedy nevstaneš ve 4:50, aby jsi v 5:38 odpíchnul příchod. Po svačině v  sedm hodin slupneš tabletu antibiotik, protože marodit s angínou si nemůžeš dovolit. Prohrabeš se desítkama e-mailů, vyřídíš deset telefonů a dvě návštěvy. Po telemeetingu se v 16:25 vydáš domu (amící chrní do osmi jejich času a pak si chtějí povídat). A nechtěj abych napsal za kolik.

Případně můžeš stát před šestou ráno ve svářecím boxu a blejskat až do oběda v jedenáct. Jestli Ti po odtahání dvaceti metráků železa bude připadat že jsi flákač, když půjdeš ve dvě domu, tak si můžeš dát přesčas. Návštěva pracoviště v sobotu se rovná povinnosti. Když ti proplatí přesčasy, tak dostaneš i 16 čistého.

Jestli má někdo utkvělou představu, že se lidi ve fabrikách flákají, doporučuji praktickou zkoušku na vlastní tělo.

Romanius

Jeee ladik zas bude nasssranej, to sem zas pol roka nebude chodit :-)

Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy November 19, 2012, 04:49:42 PM
jen pro představu s těmi nemocenskými
stalo se mi třeba, že ze 6ti lidí byli najednou nemocní čtyři
sice v době kdy tohle ještě s těmi třemi týdny neplatilo
ale vemte si to dneska
chybí čtyři lidi, firma stojí nebo musíte zaplatit další pomocníky a ještě platíte nemocenskou a ještě byste si měli jít ty lidi zkontrolovat jestli neojebávaj
a stejně odvádíte státu prachy na jejich nemocenskou

Jednoduchá volba - staň se taky zaměstnancem a budeš mít zlatý život. ;)
Do práce přijdeš na 10, o 1/4 n 11 svačinka, pak oběd a o 3/4 na dvě už valíš domů, nemusíš nic dělat, furt můžeš být na nemocenské... Jenom ten nebohý chudáček zaměstnavatel od rána do večera trpí a strádá, dře jak písek v motoru 29,5 hodiny denně a sám tvoří hodnoty, jenom aby uživil tu línou a zhola zbytečnou verbež, které se říká zaměstnanec :D :P 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Jo aby to nebylo na mně tak jsem si to našel kdy mně Ládík donutil reagovat:


Re:Výročí pro dnešní den
« Odpověď #37 kdy: Včera v 17:11:16 »
Citace
odboráři nahnáni na náměstí svými šéfy,
pomlouvat, závidět, moc nemakat, semtam něco ukrást, nejlépe zajet na demonstraci a mít šichtu napsanou
a hlavně spoléhat, že za mě mé problémy bude řešit někdo jiný a také furt jen brečet i když mám skoro vše

mě je zle z těch lidí jak je občas slyším, protože vím jak pracují, jak žijí, co vše maj a jak ojebávaj systém, nic nedat a jen brát
kurwy

Krtek

já mam pocit že tu právě začal nejdřív remcat Ládík. Někdy kolem těch magorů z Václaváku v sobotu.

Gogo

jak píšeš, ale holt jsi začal, že by jsi chtěl také výhody... ale joo měj je ale musíš s nima přijmout i nevýhody.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

ale jo, vždyť já vim. Podle mně neni nějak extra zvýhodněnej ani zaměstnanec ani podnikatel. Obojí má svoje plusový i mínusový benefity, no. A asi nemá cenu se rozčilovat proč jeden má něco a druhej zase něco jinýho.

Gogo

Krťo s tou rezervou se to má takhle, máš  celý rok rezervu, pak se dostaneš k větší zakázce a řekneš si : bude to facha, ale jdu do toho, no a tu zakázku musíš ze svého profinancovat, což mnohdy nejde-rezervu v řádech milionů  by měl snad jen idiot-nebo Ty.
No a když je moc práce 3-4 zaměstnanci z 10ti najednou dostanou nemoc....
Takže prachy v materiálu , lidi na práci žádní a průser je na světě. Není to nijak neobvyklé!!
A to ještě v běžném roce není problém, že klienti platí se spožděním....to je fakt a pokud chceš s nimi dělat, musíš to tolerovat. Ale dodavatelé to mě tolerovat nemusí, páč když pošleš další objednávku na materiál a nemáš zaplaceno, nic nepošlou... ale to je běžné-nefňukám, jen se snažím vysvětlit že s tou rezervou to není až tak jednoduché jako v domácnosti.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

kdybych nebyl v mínusu nemám stroj na kterým se pracuje a vydělává peníze firmě, když na něm nedělá zaměstnanec tak nevydělává ten stroj peníze a ..........
když budu mít rezervu tak ji zdaním a dám peníze kofolám na to aby nemakaly
nedám, radši koupím něco do firmy
když budu dělat spoustu věcí co po mně stát chce, nebudu mít čas dělat abych vydělal a stát bude mít o jednoho s nataženou dlaní navíc
už teď jich má o pět více bo mě tak dlouho zkoušel až jsem zůstal ve firmě ve dvou lidech a je mi mnohem líp, ať si je živí sám

Krtek

Kdybys nebyl v mínusu, měl bys rezervu na tyhle případy. Hele připadáš mi jako malej. Já funguju tak že mam rezevu kdybych byl půl roku bez práce tak vydržim se všema výdajema. Když takhle funguje blbej Krtek v domácnosti tak chytrej pan podnikatel by taky asi neměl projebat (rozuměj oficielně proinvestovat) všechny prachy co mu na účet přitečou. Je mi jasný že takhle funguje asi většina firem ale to je ten zbytečně překotnej vývoj a rozvoj. Pak se baba diví že nemá z čeho platit DPHčko když jí vyhlásili prohibici.
A ano je v tvym zájmu pohlídat si jestli ti nějakej lempl nesimuluje a zrovna třeba nemelouchaří.

Ladik

jasně supr, ještě budu poletovat po okolních městech a zkoumat zda neojebávají
kurwa Krtku a kdo bude tedy dělat a vyrábět aby bylo na tu nemocenskou?????????????????????????????????????????????????????????????

Krtek

Jenom drobnej detail - co zavedli to že nemocenskou platí marodovi firma, neplatí v tu chvíli firma za něj odvody, nebo jsou nějak citelně snížený ! Krom toho má v tu chvíli firma pravomoce si ho sama kontrolovat a případně vyhodit při nedodržení léčby. To je podle mně správný, dřív to (ne)dělaly pojišťovny.
A to placení je teda fakt pálka ! Při mym výdělku přes litr čistýho denně mam nemocenskou snad i 250 kč na den !

Gogo

tak taaak, platíš za ně nemocenskou a v  době, kdy jsou nemocní a nemůžou pro Tebe vykonat práci za níž jsou placeni jim musíš platit opět ze svého, páč stát peníze narval do kofol....fakt super tady :-)
Pak se opravdu nelze divit, že každý špekuluje, jak systém obejít, protože ho nikdo nebere jako smysluplný a normální!!!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

jen pro představu s těmi nemocenskými
stalo se mi třeba, že ze 6ti lidí byli najednou nemocní čtyři
sice v době kdy tohle ještě s těmi třemi týdny neplatilo
ale vemte si to dneska
chybí čtyři lidi, firma stojí nebo musíte zaplatit další pomocníky a ještě platíte nemocenskou a ještě byste si měli jít ty lidi zkontrolovat jestli neojebávaj
a stejně odvádíte státu prachy na jejich nemocenskou

Ladik

tak abychom nekurwili Jerrymu téma o výročích
ptal jsem se jestli víte jak je to s nemocenskýma¨u zaměstnanců a podnikatele

takže jestli si to pamatuji tak nějak

zaměstnanec první tři dny nedostane nic a pak ho tři týdny!!!  platím já jako podnikatel ze svého a teprve pak další dny dostane peníze od státu
podnikatel nedostane od státu nic tři týdny a pak teprve něco od státu

a k tomu mínusu jak jste tu probírali, nejsem teda účetní a řeší to moje žena
když koupím nějaký stroj na leasing a odepisuji ho ve firmě tak třeba v jednom roce se odepíše 30%
tedy se od daňového základu odečte taková částka, pokud je to tedy malá firma a ty výdělky nejsou milionové klidné může člověk být v mínusu účetně
a přesto má na chleba

Jerry.Gunman

Krisztusmárja, ten Ladik se v poslední době ale rozjel...
Po Adminovi a mně je to nejsilnější zdejší spammer. Si asi taky bud muset založit nějaké své vlastní téma, aby mi tam nikdo nelezl a tam si budu naháňat počet příspěvků, keců, prdů, beďarů, vejšplechtů a slintů :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

já jsem třeba hledal nějaký slušný pojmenování pro Lihobarona a taky jsem žádný nenašel :)
je to hajzlík mínusoidní klikavej :-)

Jerry.Gunman

Citace: T-Diesel kdy November 19, 2012, 08:46:12 AM
to je divne
me to zdejsi vyhledavac nenasel :(

úorava - najít na této stránce - slovo "bazar"  ;)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

to je divne
me to zdejsi vyhledavac nenasel :(

Jerry.Gunman

Citace: elpidio kdy November 18, 2012, 06:50:39 PM
Citace: T-Diesel kdy November 18, 2012, 11:43:10 AM
tak ja nevim.
nebyla tu sveho casu nejaka rubrika BAZAR? Nebo koupe/prodej?
hledam v historii a nic. Nechcu zakladat zbytecne nove tema, ale asi budu moset, esi to nikdo z vas nenajde :)

Je tu pořád.


Jsem si taky říkal, že jsem ji nedávno viděl
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

elpidio

Citace: T-Diesel kdy November 18, 2012, 11:43:10 AM
tak ja nevim.
nebyla tu sveho casu nejaka rubrika BAZAR? Nebo koupe/prodej?
hledam v historii a nic. Nechcu zakladat zbytecne nove tema, ale asi budu moset, esi to nikdo z vas nenajde :)

Je tu pořád.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

není, ale můžeme udělat.
--O-o-O--

Ladik

kurwa chce něco prodat a nenapíše vůbec nic, ani cenu

Gogo

Tondo nahoď foto...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

to je naftoň a 4hrnek, nic pro mně :-)

Gogo

to je 2 kolka.... nic pro mě :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...