Harantsicna

Založil Krtek, August 08, 2012, 12:28:53 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Romanius

ja by som ešte popozeral nejaké sedačky, napr. také aké používajú cigáni. asi minulé leto som videl pri jednej kontrole ako v cigánskom aute snád tri batolatá lozili po celom aute po hlavách celej posádky, čo boli tuším 4 cigoši a ten policajt čo ich zastavil ani okom nemrkol, asi boli tie sedačky v pohode a museli byť genialne, ked v bežnom osobáku sedeli 4 dospelé osoby a ešte sa tam aj tri sedačky zmestili. no nekup to

Krtek

Okouknu ty obrázky co na ní jsou.

atnarfus

Nemusíš hned na podsedák. Ještě jsou sedačky, které přivazuješ i s dítětem rovnou tříbodovým pásem. Předpokládám, že z té sedačky co máš stačí vykuchat pásy a používat jí tak, že do vodících otvorů protáhneš pás a dítě přikšíruješ normálně tříboďákem.

Krtek

Zase řešim upgrade posezení PéZetky. Co máme tu autosedačku Ferrari (vlastně obě) tak v zimních hadrech je problém jí tam dostat. Do sedačky se vejde ale když zapneme pásy tak jí všechny 4 končetiny trčí kolmo vpřed a nějak divně funí. Pásy autosedačky jsou uvolněný na maximum. Má to sice výhody že už nám nevykecá během cesty díru do hlavy ale stejně z toho mam divnej pocit. A lidi na přechodech mi občas divně čuměj do auta. Napadá mně, jestli už bych jí neměl poutat s celou autosedačkou jenom na pásy od auta a ty autosedačkový vyndat. Akorát si nejsem jistej jestli se to tak může. Na podsedák bude ještě malá, měří 112 cm a jateční váha je něco nad 15 kg

Krtek

tak už nic řešit nemusim. Embrya nepřežily ani jedno :-(

petrklm

Tak to jsem netušil... vidím, že si musím zase osvěžit znalosti :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

atnarfus

September 03, 2013, 08:19:35 PM #36 Last Edit: September 03, 2013, 08:22:53 PM by atnarfus
Jo můžeš. S touhle sedačkou už je vypínat nemusíš.

Krtek

Takže se sedačkou 9-36 kg můžu PéZetu vozit vedle řidiče ? Airbagy vypínací nemam v žádnym autě. To by šlo.

atnarfus

V detskem zadrznem systemu muze dite cestovat na predni sedacce. Pouze musis vypnout pytel, kdyz tam das sedacku proti smeru jizdy.

Krtek

hele a co PéZet na přední sedačce jako spolujezdec ? Už si nějak nepamatuju ty povinný TTDčka. Stejně by takhle nemohla asi jezdit manželka s dětma sama páč bych byl většim autem v práci. No jsem na zítřek zvědavej. Dneska je rozmrazujou.

Lihobaron

Citace: bibo kdy September 03, 2013, 08:00:26 AM
znám to vod kamaráda taky má blbec 3 děti a z toho 1 dvojčata

no to musi bejt ale blbec boha jeho  *886* jinak jen by me zajimalo dys ma teda nekdo 3 deti a z toho 1dvojcata co delaj ty zbyly 2 deti??  ZEMAN

FPT

i do V40 se překvapivě vejdou.
--O-o-O--

NiceOne

Kup si 308 SW. 3 sedacky se tam vlezou. Ja mam teda vyzkouseno jen 2 sedacky + 1 dospely, ale dle zkusenosti jinych se 3 sedacky vlezou. Ma to i 3x Isofix. A pri nejhorsim muzes soupnout deti i do kufru.

bibo

krtku to řeš aš se povede a do žádného auta se normálně 3 autosedačky nevejdou jedině mpv  a to sem těch aut skoušel hodně a pak samo potřebuješ kufr  znám to vod kamaráda taky má blbec 3 děti a z toho 1 dvojčata

ferinom

Nieco podobne som riesil pred pol rokom. Ja vacsinou pozriem ako dopadli v testoch a potom uzsi vyber ohmatam osobne. Pred pol rokom pre mrnusa vyhrala

http://www.cybex4u.cz/cybex4u/eshop/19-1-Solution-X/0/5/206-Autosedacka-Cybex-Solution-X2-FIX-2013-Rocky-mountain

a mame ju teraz v aute.

Krtek

Předběžně si řikam že kdyby to tak dopadlo tak asi pořídim Lodgyho.

atnarfus

Do normálního auta nižší střední třídy je většinou problém dozadu nacpat tři sedačky. Ono se to tam ve finále mezi dveře i vejde, ale zapínat to na pásy je pakárna. Občas se to snažíme našlapat do Roomstera a je to jen tak tak i když je uprostřed jenom úzký podsedák. S Isofixem se tam tři nevejdou spolehlivě, protože ty krajní mají pevně danou polohu a nejde je šoupnout až nadoraz ke dveřím.

petrklm

September 02, 2013, 09:21:06 PM #25 Last Edit: September 02, 2013, 09:47:32 PM by petrklm
Jo, mám pocit, že tomu tvýmu rozpoložení tak nějak rozumím... i když jsem se řízením přírody do podobný situace nedostal. Držím ti palce.

EDIT: řešením je MPV - třeba ságo...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Ono je to takový logický vyústění situace. Když ne teď, tak pak už by jsme do toho nešli asi nikdy. Barák je vyklizenej, firma dostane klíče a ať se stará. A my se kdyžtak příští léto stěhujeme. A když to neklapne tak se budeme stěhovat až půjde Vřískot do školy. Oba bysme 35 kiláků do práce dojíždět nemohli ale jeden jo když bude stará na mateřský.
Muj stav mysli už je myslim celkem v klidu. Všechno je pořešený, převedený na mně, poplatky zaplacený. Léto jsme si celý užili na baráku a střídavě dojížděli do práce od tamtaď. Akorát je ten barák pro 3 lidi fakt moc velkej. Já už ty jarní události beru jako novou výzvu. Mrzí mně že naši nejsou ale prostě mi uvolnili cestu a asi v pravej čas. Zní to asi divně ale doteď jsem necítil tolik svobodnej jako když odešli. Vždycky jsm myslel na ně i když na druhou stranu pro mně byli velkou oporou v záloze.

Ladik

Krto, proc v tehle situaci a v tvem stavu mysli, se poustite do dalsich deti? Mate malo starosti?

fido

Citace: atnarfus kdy August 11, 2012, 07:02:04 AM
Např ani léky jsem nepojídal, čistidla nepopíjel, do zásuvek nic nestrkal a to samé očekávám od potomků.

Neuveritelna nahoda ;D Ja jsem 1. sezral plato tablet Chinascorbin 2. vypil lestenku na nabytek 3. vysrouboval jsem sroub z auticka a vrazil jsem ho do zasuvky. No a prezil jsem to vsechno.


Krtek

Hele bando... Zejtra nám bhudou probouzet Yetíky z mrazáku. Ve středu razíme na instalaci dalších podskupin (jak se řiká u nás instalace baugruppe :-) ) Snažim se myslet do předu a tak nevim co bych dělal kdyby se ujaly 2 kousky. Je možný nacpat do normálního auta 2 autosedačky vajíčka a jednu tu co jsem tu prodiskutovával (Ferrari) ? Mam strach že bych musel pořídit alespoň jedno větší auto kdyby tenhle případ nastal.

Ještě takový zamyšlění. Můžu mít doma trojčata a z toho jedno o 4 roky starší ? Předmontáž probíhala ve stejnou dobu akorát vrh je pokaždý jindy.

atnarfus

Najezdit 30k km ročně, tak dětem koupím něco pořádného a hlavně pořádné auto, protože by jsme v tom strávili hromadu času. Těch pár kilometrů co najedeme si odsedí v levnější sedačce.
Máme tohle http://www.nizkeceny.net/graco-junior-maxi-p-240.html

Krtek

No nakonec to vypadá že vezmu tu Ferrarkovskou za 15 stovek. Červená se Vřískotkovi líbí a snad pro ní bude pohodlná. napadalo mně object pár krámů s timhle zbožim a zkoušet a zkoušet. Jenže všude vnucujou čim "dražší tim lepší" a když si uvědomim že 80% lidí bere sedačky z Aukra nebo po bazarech... Zas takovej vrah dětí jako jsem se někde dočet, nejsem.

Romanius

Veru, co je to za detstvo bez rozbitych kolien a laktov, furt som mal dodrapane ruky a nohy od toho ako sme lozili po stromoch, stavali bunkre v krikoch (dnes jedna znama krici na syne - nelez do tych spinavych krikov :-) ) a z bicaku som padal kazdy den niekolkokrat, lebo sme sa tak hrali. A bez prilby a chranicov. A jazdili sme na terenoch popri jazere, kto tam zahucal sa aj okupal. A nebezal hned domov sa prezliekat :-) jaaaaj, to boli casy ...

Jerry.Gunman

Citace: atnarfus kdy August 11, 2012, 07:02:04 AM
Dítě je téměř nerozbitné. Nemá cenu to přehánět. Já mám zajištěné pouze pákové nůžky, protože ty jsou fakt o prsty, jinak to s bezpečností nehrotíme. Nejaké zajišťování schodiště, zásuvek, oken... jako to někdo má, to ani náhodou.
Jako děti jsme postupně vylezli na každý strom, vlezli do každé trubky a nikdy se nám nikomu nic nestalo. Pak přijel na prázdniny někdo koho celý rok hlídali a hned byl nějaký úraz na světě. My jsme prostě celá léta získávali zkušenosti a věděli jsme co si můžeme dovolit.
Např ani léky jsem nepojídal, čistidla nepopíjel, do zásuvek nic nestrkal a to samé očekávám od potomků.

JJ,
ze svého dětství mám stejný zkušenosti
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Dítě je téměř nerozbitné. Nemá cenu to přehánět. Já mám zajištěné pouze pákové nůžky, protože ty jsou fakt o prsty, jinak to s bezpečností nehrotíme. Nejaké zajišťování schodiště, zásuvek, oken... jako to někdo má, to ani náhodou.
Jako děti jsme postupně vylezli na každý strom, vlezli do každé trubky a nikdy se nám nikomu nic nestalo. Pak přijel na prázdniny někdo koho celý rok hlídali a hned byl nějaký úraz na světě. My jsme prostě celá léta získávali zkušenosti a věděli jsme co si můžeme dovolit.
Např ani léky jsem nepojídal, čistidla nepopíjel, do zásuvek nic nestrkal a to samé očekávám od potomků.

Krtek

My to zase s tou bezpečností nějak nepřeháníme. Doma jí necháváme šplhat do 2 metrů bez jištění. Na pohotovosti jsme byli zatim všeho všudy 2x. Prvně když malá nedělala do plen tejden boby, tak jsme tam šli že je asi ucpaná. A ono prej ne, prej někdy veškerou potravu zpracujou a bobany nejsou. Teda dokud se krměj jenom mlíkem.
Po druhý to bylo už akčnější. Spadla mi na ní židle. To už se zvedala, chytala se všeho kolem a stavěla se na zadní tlapy. A tak nějak když jsem jí hlídal sám se chytla židle, rána a já viděl jenom židli na zemi a zpod ní čouhaly na všechny strany ruce a nohy. Jako fotka by to bylo i celkem komický. Pak řev jak kráva ale chytla to asi opěradlem na  dudlík takže jí to nic neudělalo. Ale když během čtvrt hodinky usla v kotci jak zabitá (nikdy nám přes den nespala) tak jsme vyrazili jestli to neni otřes mozku.
A zrovna nedavno jsme jí pořídili helmu na odstrkovadlo. Asi nejlevnější v Alpine Pro za 250 kč (po slevě dokonce za 50 kč)  Do tý doby klid, sem tam odřenina a najednou se Vřískot rozhodla že z krámu pojede po schodech. Máme tu asi 5 schodů do Jednoty, celkový převýšení cca metr. Vřískot vyrazila nekontrolovaně rovnou na schody, na prvnim to zapíchla a vzala to střemhlav rovnou na kokos.  Helma jenom odřená a malá řvala nejvíc že chudák kolo že má ohlý řidítka. Do dnes vypráví návštěvám jak jí helmička zachránila život ::)

bibo

spadnul mě kliuk  let čerstvejch z toho kola zlonmená ruka mezi loktem a  zapěstim měl jkeště jeden  90 stupnovej uhel nic moc přijemného  děti sou holt  potvory a žijem pro ně

Romanius

Citace: Lihobaron kdy August 08, 2012, 12:45:22 PM
Aha, tak to se omlouvám. Mě zmátla ta jateční váha a výška v kohoutku. Děti máme bohudík odchované, dokonce jsme to zvládli bez dnešních vymožeností jako jsou autosedačky, přílby na kolo, vlákniny, bifidusaktiv a posléze psychoterapeutů, takže ohledně autosedačky nedokážu poradit.


Hehehehe hehehe, pekne napisane a kruto pravdive. Dnes sa idu vsetci s tou bezpecnostou priposrat, decko padne z bicaku a hned rengen, chirurg, ortoped a najlepsie hned primar, potom sa ta zodrana koza prelepi naplastou a je to

atnarfus

Koupil bych sedačku z kategorie 9-36 kg. Ty mají pětibodové pásy pro menší děti, když povyroste tak pásy vytáhneš a budeš dítko zapínat už tříboďákem. Následně se dá oddělit samotný podsedák.

Ne zrovna asi tuhle, ale něco v té kategorii
http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedacka-nania-ferrari-beline-9-36-kg/
důležité je, aby to nahoře mělo posuvnou opěrku na hlavu (jak dítě roste vytahuješ to nahoru) a součástí té opěrky bylo solidní vedení pro pás.

Ladik

Citace: bibo kdy August 10, 2012, 08:12:05 AM
kurnik nějka se mě tam vytratila  čísla 19 kg

jsem si říkal, má kilo a místo inkubátoru ji rvou do sedačky :)

bibo

kurnik nějka se mě tam vytratila  čísla 19 kg

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy August 09, 2012, 08:57:20 PM
Taky myslim že ne, když jsou sedačky do 25 kg. A když vídam cizí PéZety s podprdelníkama tak to ve mně moc důvěry nevzbuzuje u předškolních PéZetů .
Mimochodem Jerry mailas dostals ?

To máš asi pravdu - já furt zapomínám, že moja malá je sice droboulinká a křehounká, ale je už školačka...
Sorry, e-mail jsem otevřel až teď, času proklatě málo, odpovím během dneška
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Taky myslim že ne, když jsou sedačky do 25 kg. A když vídam cizí PéZety s podprdelníkama tak to ve mně moc důvěry nevzbuzuje u předškolních PéZetů .
Mimochodem Jerry mailas dostals ?

bibo

to ještě nestačí  kluk má necelejch  kg a je to na hraně a to mám vzadu stažené pasy dolu at ho to neškrtí

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy August 08, 2012, 12:28:53 PM
Mam v plánu pořídit novou sedačku pro Vřískotka do auta. Manželka má nějakou Chico v ceně do 2 tisíc. Je asi do 18 kg. Nevim jestli pořídit to samý nebo má cenu připlácet. V mym autě jsme měli doteď darovanou starou rozdrbanou s takovou divnou nohou nebo co to je. A díky tomu už se Vřískot občas tluče do hlavy o strop když jí usazujeme. Nějak nevim podle čeho se zorientovat krom váhy a roku. Vřískotovi se líbí cokoliv takže její pocity nejsou směrodatný. Jestli ,máte někdo přehlet, dejte nějaký doporučení. parametry Vřískota jsou 2,5 roku, jateční váha 13 kg, výška v kohoutku 97 cm

Woe Trtku, Ty jsi fakt případ  ;D  ;D  ;D
Když je už takhl evelká, nestačil by jí "jenom" obyčejnej podprdelník? Takovej ten bobánek, co si ho mládě vrazí pod zadek a díky tomu sedí o cca 10-15 cm výše a už na něho můžou zabírat bezpečnostní pásy?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

Aha, tak to se omlouvám. Mě zmátla ta jateční váha a výška v kohoutku. Děti máme bohudík odchované, dokonce jsme to zvládli bez dnešních vymožeností jako jsou autosedačky, přílby na kolo, vlákniny, bifidusaktiv a posléze psychoterapeutů, takže ohledně autosedačky nedokážu poradit.

bibo

jaká koliv dvojková sedačka ne   1 vajičko dvojka ta polohovací a 3 podsedák

Krtek

Mi nedošlo že tu je někdo, kdo ještě nezná místní osazenstvo :-) Takže na vysvětlenou Vřískot = dcera

Lihobaron

My používáme na našeho psa přepravní plastový kotec, o sedačce jsem teda ještě neslyšel? Můžeš popsat ohledně toho něco více?

Krtek

Mam v plánu pořídit novou sedačku pro Vřískotka do auta. Manželka má nějakou Chico v ceně do 2 tisíc. Je asi do 18 kg. Nevim jestli pořídit to samý nebo má cenu připlácet. V mym autě jsme měli doteď darovanou starou rozdrbanou s takovou divnou nohou nebo co to je. A díky tomu už se Vřískot občas tluče do hlavy o strop když jí usazujeme. Nějak nevim podle čeho se zorientovat krom váhy a roku. Vřískotovi se líbí cokoliv takže její pocity nejsou směrodatný. Jestli ,máte někdo přehlet, dejte nějaký doporučení. parametry Vřískota jsou 2,5 roku, jateční váha 13 kg, výška v kohoutku 97 cm