Strašně mě sere mršení češtiny

Založil Krtek, January 12, 2013, 04:56:08 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Gogo

klid Krtku, prostě jsi schizofrenik :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Mně taky vykulilo že jsem něco založil v nepřítomnosti. Teď to chápu i když logický by mi připadalo aby měl FTP 2 témata.

Ladik

Sem si uvědomil, ze by to mohla byt hezká konspirace, někdo se vydává za krtka, hele včera jsem tu vodel nějaký nový Nick, něco jako pptp nebo tak nějak, z mobilu se mi nechce hledat

Ladik

Boze, hned mi bylo jasne ze to Tom rozdelil Ty plky, kdo chodi na nejaky kecaci fora musi to znat, krtku na foru o tvem lačeti to není?

FPT

jaký čarování? normálně jsem rozdělil témata.
--O-o-O--

T-Diesel

coco jake cary mary?
kurnik ale doposud sem zil v klidu ze podkast ani k zivotu nepotrebuju a vcilka vidim ze je kolem teho mela jako vepr :)
ale inac souhlas s krtkem, ja bych sa bez podkastu taky obesel

Krtek

Tome koukam pěkně čaruješ s foŕem.... Teda doufam že ty ináč jsme v průseru  *871*

Gogo

souhlas Romko, v reklamě na nejvyšší úrovni je to naprostá katastrofa, co se češtiny týká...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

do našej maličkej reklamnej firmičky občas chodí maník z takej tej veeelkej nadnárodnej celoeuropskej, ba priam celosvetovej reklamnej agentury, je to stráááášne doležitý a velmi vážený človek, odborník vo svojom odbore. A ked otvorí hubu, tak mu nerozumiem ani hounou. Ak spomenie podcast, tak to je jedno z mála čo rozumiem. :) Skrátka od týchto "odborníkov" sa to dostáva k realizátorom reklám, od nich k pomocnému personálu, technikom, zvukárom, dabovačom a hercom a takto sa to postupne dostáva do slovníka bežného človeka, ktorý najskor ani nevie o čom to je.
Ked na tohoto odborníka čumíme a nechápeme, tak samozrejme on je nad vecou, my sme debilní debili, len on je riaditel nadnárodnej spoločnosti! no idiot to je!!!
to je len postreh z našej brandže :)

Gogo

to je vývoj, lpění na tradicích  je výsadou jen některých... ale těžko rozeznat, co je dobře a co naopak...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

je to marný, je to marný, je to marný.
--O-o-O--

atnarfus

No, řekněme že podcast je tak nějak přesnější, ale je to vlastně fuk.

Mě osobně nejvíc vadí, když se v češtině používají anglická slova s výslovností pro čecha pohodlnou. Úplný vrchol je, když je ještě začneme skloňovat. Na druhou stranu každý jazyk přejímá cizí slova. Samotná angličtina je pěkný slepenec.

Gogo

ahaa tak podcast je vlastně pořad... no tak to už nezní tak atraktivně, myslel že ten podcast je nějaká nová bomba interaktivního formátu s možností volby atd... tak to joo, tak podcasty :-)) sleduju takéééé!!!! Teda já spíš ty pořady.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Třeba pořad. Proč mlýt kravinu stahněte si podcast o cestování z webu našeho rádia. Když jde říct "stáhněte si pořad o cestování z webu našeho rádia". Je to normální, význam stejnej ale je to míň free, coool a neni to in.

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

tal ja zas krtka chapu, taky me kolikrat sere poamerictovani ceskejch slov..

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Já právě nepotřebuju vymejšlet "lepší" slova na to co už existuje a svý pojmenování to má.

Gogo

Krtku Krtku Krtku...... ale nic :-) Tak holt vymysli lepší slovo a bude to :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

Citace: Ladik kdy January 12, 2013, 05:59:43 PM
Kuci, tento tyden jsem 2x koukal na Prime na porad o vareni Prostreno

*871*

Ladik

Kuci, tento tyden jsem 2x koukal na Prime na porad o vareni Prostreno, jeden z Tech ucastniku byl celej nas krtek, vsude chtel rvat hermelin, sebevedome se vyjadroval, ze jako ma na vyhru a pod, jsem ho videl a rikam hele Krtek a manzelka koukala co to melu ;-)bylo to opakovani uz jsem to kdysi zahlid a napadlo me to same ;-)

Lihobaron

Citace: FPT kdy January 12, 2013, 05:00:53 PM
lidi dneska normálně používají empétrojka místo číslicově stlačený záznam zvuku dle normy Motion Picture Expert Group - vrstva 3.

*886* *886*

atnarfus

A psané slovo je vždy bible.
Jednou je to kniha, podruhé článek v novinách, potřetí webová stránka...

Nekomplikuj si život.

Krtek

Písnička je vždycky písnička ať je to na CD v rádiu nebo v MP3 ale kecaný slovo je najednou podcast....
Mně prostě vadí že někdo vymyslel módní slovo pro dávno existující věc.

atnarfus

Přiznám se Krtku, že se v tom trochu přestávám orientovat. Podcast je specifický právě způsobem šíření. Pochybuji že by Cimrmanové, nebo ti dva pitomci z Evropy 2 šířili svá díla právě tímto způsobem.

Krtek

A je to snad něco jinýho než jsem řek já ? Digitální audiozáznam pořadu.

FPT

--O-o-O--

Krtek

Podcast je pořad ke stažení v MP3 (nebo jiný kompresi). Jako termín to začaly používat jablečný ovce když velkej Jobs řek že to tak bude a že doteď nikdo nic takovýho nevymyslel. Což samozřejmě neni pravda, mam doma 15 let straý CDčka s Mrázkem ústřednou a taky to nebyly podcasty.

FPT

protože podcast je terminus technicus. on to není pořad, ale formát. stejně jako lidi dneska normálně používají empétrojka místo číslicově stlačený záznam zvuku dle normy Motion Picture Expert Group - vrstva 3.
--O-o-O--

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Proč sakra dneska každej používá tyhle nesmyslný názvy a ne třeba obyčejnej pojem rádiovej pořád ? Se děsim až někdo vytáhne že poslouchá podcasty Járy Cimrmana BMS