Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

elpidio

Po delší době je tu zase čas na pěknou písničku  OK
Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

Citace: elpidio kdy April 25, 2018, 06:56:15 PM
Tak to musíš počkat na Kup teď.

Tady je jeden na sbazaru: https://www.sbazar.cz/beseda/detail/29167569-plechovy-pasak-bagr-buldozer
Díky, zkusil jsem to. Snad to vyjde...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

April 25, 2018, 08:43:37 AM #2647 Last Edit: April 25, 2018, 08:45:19 AM by petrklm
Citace: elpidio kdy April 24, 2018, 07:08:26 PM
Přesně takový jsem měl a možná někde mám. Obávám se jen, že nezustal ušetřen mých dětských zásahů. To znamenalo minimálně demontáž elektromotorku. Taky mi, myslím, prdl jeden pás. Každopádně mrkni na Aukro. Podobných starých hraček je tam plno, ale ceny jsou dost vysoko. Jaký byl výrobce?
Na Aukru mám účet, ale nemám štěstí, vždycky pozdě, no... Značka (mám jen dojem) byla Tatrasmalt, takový to "T" shora zasazený do "M".
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

petrklm

Citace: Krtek kdy April 24, 2018, 06:25:54 PM
O pásáku taky mluvim. Zrovna nejde moc najít vhodnej obrázek. Akorát je mechanickej a neni na baterky. Je to tenhle:
Taky hezkej, ale prostě musí bejt na baterku, přes to vlak nejede...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target


elpidio

Citace: petrklm kdy April 24, 2018, 08:34:39 AM
Pánové, možná jsem se s tím už vtíral, ale pořád sháním pásovej traktůrek na placatou baterii. Jak jsem známej kolenovrt, rád zaplatím za funkční kousek, něco podobnýho, jako tady:


Přesně takový jsem měl a možná někde mám. Obávám se jen, že nezustal ušetřen mých dětských zásahů. To znamenalo minimálně demontáž elektromotorku. Taky mi, myslím, prdl jeden pás. Každopádně mrkni na Aukro. Podobných starých hraček je tam plno, ale ceny jsou dost vysoko. Jaký byl výrobce?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

O pásáku taky mluvim. Zrovna nejde moc najít vhodnej obrázek. Akorát je mechanickej a neni na baterky. Je to tenhle:


petrklm

Krtku dík, ale musí to bejt pásák. Dělalo se několik modifikací, podle výrobce. No nic, třeba se někdo ještě ozve, deadlinu mám v půlce srpna...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Na baterku nic nemam ale v tomhle stylu mam takovej ten pásovej buldozer nebo nakladač či co to bylo. Bejval modrej nebo zelenej.

petrklm

Pánové, možná jsem se s tím už vtíral, ale pořád sháním pásovej traktůrek na placatou baterii. Jak jsem známej kolenovrt, rád zaplatím za funkční kousek, něco podobnýho, jako tady:

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Po upgrade je potřeba udělat reinstall, aby si to netáhlo ten bordel ze starého systému. Pak fungují dobře.
--O-o-O--

petrklm

Citace: FPT kdy March 11, 2018, 11:26:14 AM
W10 jsou rozhodně rychlejší než W7 i W8 na stejné konfiguraci. Zaměřil bych se spíš na to.
Koupil jsem ho s předinstalovanejma W8, pak byly W10 zadara, tak jsem je tam natáh a za nějakou dobu (cca rok) se to začalo brutálně zpomalovat, až jsem to musel reklamovat (stihnul jsem to před Vánocema, kdy tomu byly dva roky). Datartu nevadily ty W10, akorát mi to vrátili s W8, co tam byly původně (tedy až napotřetí...). Dneska to funguje rychle a bez problémů, akorát ty naskakovací panely mě serou, protože se musí dvakrát kliknout, než můžu dělat dál, no. Samozřejmě to má svý mouchy, třeba vypínací tlačítko je vpravo nahoře, ale co už.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Ale třeba na W7 se mi nestalo že by po aktualizaci vyskočila hláška že najednou "Tento software nelze na tomto systému použít" a trhni si.... Tento software, byla část ovladačů notesa HP, samosebně půl roku šlo "tento software" s tímto systémem používat...  :WTF:

FPT

W10 jsou rozhodně rychlejší než W7 i W8 na stejné konfiguraci. Zaměřil bych se spíš na to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
--O-o-O--

Krtek

Dát tam Wokna 7. Poslední koukatelnej a rozumnej systém od M$

petrklm

Nenašel jsem vhodnější rubriku, tak to mrsknu sem: mám plečku noťas s W8.1 Bing a neskutečně mě serou černý vyskakovací pruhy dole a po levý straně kdykoliv tam přejedu myší. Na Technetu jsem našel návod na deaktivaci, ale nefunguje to. Máte někdo nějakej nápad? Ne, W10 nechci, už tam byly a děsně tu plečku zpomalily.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik


Ladik

Citace: saabik kdy February 10, 2017, 05:43:21 PM
Potřebuju nějaké druhé menší auto na nákupy. Nabízím 170:-D

chlapci chlapci :-)
takové nerozumné návrhy tady  :lulka:

nene, já su spokojený vlastník, nic se prodávat nebude
aktuální průměrná spotřeba na zimních gumách 10,4 litru s celkem těžkou nohou na plynu.

saabik

Potřebuju nějaké druhé menší auto na nákupy. Nabízím 170:-D

elpidio

Dobrá, tak sto šede, ale to je poslední nabídka  BOHOUS
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Citace: elpidio kdy February 09, 2017, 10:10:23 AM
Za sto pade beru.

jsi upad ne  *974* :lulka:
za stopade koupíš  maximálně trojku starou

elpidio

Za sto pade beru.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Tak už to je šest let co mám doma diskošku, toto letí ;-)

petrklm

Tak všichni, co tu trávíte aspoň občas volnej čas - přeju Vám hezký Vánoce a v novým roce se mějte hezky. Ale né zas tak moc, to byste mě nasrali!!!  ;D

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Bzučoun

Před nějakými patnácti lety jsme ji čistili, koupili jsme nějaký ten prostředek (měli to tenkrát normálně v drogerii), nalili do studny, nechali působit, druhý den studnu úplně vyčerpali a když voda znovu natekla, mohlo se začít čerpat.

T-Diesel

máte někdo zkušenost s čistěním studny?
Dělal to někdo z vás samodomo?

FPT

Tenhle problém jsem nikdy neřešil, ale obecně jsem se setkal s různejma nesmyslama, když si DC nekonfiguroval DHCP, bohužel.
--O-o-O--

War

FPT: Tak když jsi milovník Windows, řeším následující problém. Vůbec nevím, kde bych to měl hledat. Podle Technetu je problém spíše v Microsoftu, protože prý stále ještě neumí Windows Server pracovat s více interfaces. A to je to co mi na Microsoftu vadí.

Popis:
Potřeboval bych nasměrovat, kde je problém, protože nevím kde vzniká.
Máme školní síť rozdělenou do cca 6 VLAN
10.1.20.0 - VLAN 20 učitelé
10.1.30.0 - VLAN 30 studenti
10.1.40.0 - VLAN 40 wifi
atd.
Máme 2 virtuální servery v Hyper-V. Domain Controller 1 a 2 (DC1 a DC2), mají na sobě role klasicky role k AD, zejména DNS. Každý server má 6 interface pro každou VLAN. Síťové karty serverů v DNS odkazují sami na sebe. Router HP MSR přiděluje pro každou VLAN IP adresy skrz DHCP.

Pokud pingnu z PC z VLAN učitelé na DC1/DC2 odpoví mi DNS z jiné VLANy (zejména studentské). Bohužel pouze jenom na cca 10% PC z celé sítě. Celý minulý rok to fungovalo naprosto správně. Pokud se tento počítač vrátí Obnovou systému o 14 dní zpátky, problém se vyřeší, odpověď DNS bude správná. Pokud tam nainstaluji čisté Win10, bude to fungovat správně, ale po čase dojde/může dojít opět k popisovanému problému.
Restart DNS serveru nepomáhá. Vymazání cache na serveru nepomáhá. ipconfig /flushdns nepomáhá. Jakmile se PC dostane do stavu chybné odezvy, nelze s tím nic udělat. Na koncových stanicích běží Office, Avast, Bakalar. Na serveru byly dodatečně vytvořeny reverzní zóny pro každý interface/VLANu. Na routeru byla dodatečně vypnuta DNS proxy.
Který program může způsobit chybnou odezvu DNS? Na stanici nebo na serveru?
Může být problém v tom, že DHCP nepřiděluje DC1, DC2?
Saab 2.0i LPG

FPT

No, ono fakt nestačí jenom vydat ovladače. Primární vnucování cloudu je vopruz, to uznávám. Ale reflektuje to způsob, jakým mnoho lidí pracuje - a pravděpodobně čím dál víc bude.
--O-o-O--

Krtek

Díky za osvětu náčelníku. Něco z toho bych pochválil i když jsou to řekněme detaily co fakt nevyužiju. Co má podpora novýho HW společnýho s OS nechápu, když stačí vydat ovladače a může to fungovat X let dál. Ale vim že doba je takhle blbá a kdybych si teď pořídil novej YFoun tak ho ani nesynchronizuju s jabkem protože musí mít nový iTunes (nový, hnusný, velký, zbytečný...) a ty už nebějahi na starym OS X

Ta výsuvná obrazovka místo pull down menu mně třeba irituje k vzteku. Klasicky totiž vytvářim dokument kterej má nějakej nadpis. Třeba v první buňce nebo na prvnim řádku. A nebývá to jedno slovo. Chci to "uložit jako" a pojmenovat přesně podle nadpisu - třeba "Krtkovo tabulka o trtkání". Jenže díky tý vyjetý obrazovce nevidim zpracovávanej dokument ani přesnou formulaci toho nadpisu. Primárně mi to vnucuje nějakej Cloud atd Kdyby rovnou vyjel filerequester kde by v seznamu disků byl i ten cloud a ostatní místa jako ve starý verzi, nekec bych ani ň. Takhle dáš uložit jako a další krok je vybírání umístění a pak ho teprve doopravdy vybíráš. Sice je to detail ale pokud používáš víc programů/systémů kde 8 z deseti to používá (podle mně) normálně a ty dva nový od MS ti dělaj tyhle vylomeniny tak tvůrce proklínáš. Já se chci soustředit na práci co dělam a né na proces její tvorby
Rozumim že vytisknout je asi správnější výraz v tom kontextu nicméně měnit to po 20 letech windows v Čechách ???? Asi jako chtít dneska měnit klasický OK na "dobře nebo budiž" což by bylo v našem jazyce správnější.

FPT

Citace: Krtek kdy July 18, 2016, 07:45:01 PM
Tak znova a konkrétně, co mi to přinese za výhody oproti sedmičkám ??? Mně nezajímaji změny pod kapotou páč asi ani nebyly potřeba (NTFS je tu léta, o data nepřicházíme, síťe fungujou, nevim co víc chtít abych to nemusel vidět).
Zapomněl jsem do plusů zmínit nastavování velikostí oken přenesenim k okrajum, to je návyková paráda (kterou má linux asi 15 let).  Pro mně je nejdůležitější jak se s tim dělá a jak je to přehledný. Což sorry ale jde to od osmiček do háje. Sedmy považuju za celkem parádní systém (proč na něm teda nezůstat a proč dělat "vývoj pro vývoj" ?) ačkoliv na něm X aplikací prostě neběží ani v tý nejvyšší verzi s nějakou tou jejich interní virtualizací :-( V sedmičkách mi chybí akorát pod horní lištou řádek s nástrojema. A wokna, kde nevidim kolik obsahu je mimo něj, páč mizej posuvníky považuju za ergonomickej omyl.
Je fakt že s 10kama mam zkušenost asi 2 hodiny než jsem to dal pryč zas na sedmičky a většinu posuzuju podle vzhledu officů 2013 (či co to je za verzi).
Proč pojebaný menu soubor neni pull down jako je to normální ale z boku se vysere obrazovka zakrývající tabulku a jsou tam volby úplně nesouvisející s původnim menu soubor ???? A koukam CZ překlad stojí za to, místo tisk je tam vytisknout což celkem mate (prostě to nenajdu na první pohled a vždycky to hledam když 99% aplikací používá slovo tisk).
Upgradem toho získáš hodně, otázka samozřejmě je, jestli tě něco z toho bude zajímat. Tak třeba:
* Výrazně lepší průzkumník, například panel Rychlý přístup je bezva věc.
* Lepší podporu nového HW, což na starým počítači samozřejmě není moc důležitý.
* Rychlejší a menší systém.
* Výrazně rychlejší usínání a buzení počítače.
* Přístup k aplikacím ze Store - překvapivě se mezi nimi dají najít i vysoce použitelné věci.
* Virtuální plochy.
* Mnohem spolehlivější vyhledávání.
* Lepší zabezpečení počítače - od přihlašování po šifrování.
* Použitelnej task manager.
* Lepší podpora displejů s vysokým rozlišením (i když dokonalý to ještě není, ale posun je znát).
* Synchronizace dat přes MS Account.
* Spolehlivější aktivace.
* Jednodušší obnova systému (tady je znát inspirace telefonama, je tu soft reset i hard reset).
* Nová nabídka Start - když se jí člověk trochu pověnuje, je to moc hezká věc.
* Centrum akcí - všechna oznámení hezky pohromadě, stejně jako základní ovládání počítače (stejné jako na telefonu).
* Edge - zajímavý dost, i když zatím pro mě poměrně nestabilní (ale pravda je, že mně padají úplně všechny prohlížeče).
...a bohužel ještě dost zajímavých funkcí, které u nás nefungují, zejména Cortana.

Stačí to jako příklady?

Jinak k tomu "vývoji pro vývoj" - ono se to tak dělá, že se pořád vymýšlí něco nového, to už je holt lidská nátura. A kdybys viděl Office 2016, musel bys pravděpodobně uznat, že MS dokonce poslouchá připomínky uživatelů (což je mimochodem krásně vidět právě na těch W10), protože ta tvoje výsuvná obrazovka je mnohem jednodušší a dokonce se tam vrátil zase "Tisk" místo "Vytisknout", i když je to samozřejmě logicky špatně (máš Otevřít, Uložit, tak by mělo být Vytisknout. Ale ne, Češi jsou zvyklí na Tisk, tak tam prostě bude Tisk).

Jinak mi přijde úsměvný, že když konečně někdo začne dělat pořádek v UI tak, aby ty věci dávaly smysl a nebyly v nabídkách naházený bez ladu a skladu, tak se vždycky najde horda ludditů tvrdících, že když to tak bylo vždycky, tak to muselo být dobře. Ale to je něco, co s počítačema úplně primárně nesouvisí...
--O-o-O--

FPT

Citace: T-Diesel kdy July 18, 2016, 04:34:16 PM
jinak Windows mobile je super, sice su za exota jako se vsim ale pro blbca bez velkych naroku na oblbovani okoli novyma ajfonama je to super systém, maximalni spokjenost
Windows Mobile právě super vůbec nejsou, pro mě to byla poslední kapka - já mám WM od verze 6.5, byl jsem do nich hodně zažranej, na posledním mobilu jsem byl insider fast, takže se telefon pořád updatoval (a pravda je, že tam cpou nový funkce a opravy fakt pod tlakem), ale když jsem byl teď v Anglii, tak pohár trpělivosti přetekl. Viděl jsem, jak ten telefon najednou ožil, začaly fungovat snad dvě třetiny funkcí telefonu, který tady prostě nejdou, protože MS nechce. Tak jsem vyhrabal ze šuplíku starej iPhone 4S, místo něj tam putovala Lumia 930 a tímto jsem s WM skončil. Netvrdím ani omylem, že iOS je nějak zásadnějc lepší, spousta věcí mi tam vadí, ale aspoň nemám pocit, že jsem druhořadej uživatel. A to samý je v desktopu - do práce jsou W10 super, je to rychlej a stabilní systém, kterej běží snad na všem, ale na "podporovaným trhu" má prostě spoustu dalších funkcí pro domácího uživatele, který tady nejsou a dost možná ani nikdy nebudou. Přitom ČR je docela velkej trh s obrovskou penetrací Win systémů (včetně mobilních) a nadprůměrně velkým počtem early adopterů.
Vlastně trochu lituju toho, že jsem si nenechal Lumii 720 s WP7, to byl super systém dělanej tak, jak si myslím, že má vypadat pracovní telefon.
--O-o-O--

Krtek

Tak znova a konkrétně, co mi to přinese za výhody oproti sedmičkám ??? Mně nezajímaji změny pod kapotou páč asi ani nebyly potřeba (NTFS je tu léta, o data nepřicházíme, síťe fungujou, nevim co víc chtít abych to nemusel vidět).
Zapomněl jsem do plusů zmínit nastavování velikostí oken přenesenim k okrajum, to je návyková paráda (kterou má linux asi 15 let).  Pro mně je nejdůležitější jak se s tim dělá a jak je to přehledný. Což sorry ale jde to od osmiček do háje. Sedmy považuju za celkem parádní systém (proč na něm teda nezůstat a proč dělat "vývoj pro vývoj" ?) ačkoliv na něm X aplikací prostě neběží ani v tý nejvyšší verzi s nějakou tou jejich interní virtualizací :-( V sedmičkách mi chybí akorát pod horní lištou řádek s nástrojema. A wokna, kde nevidim kolik obsahu je mimo něj, páč mizej posuvníky považuju za ergonomickej omyl.
Je fakt že s 10kama mam zkušenost asi 2 hodiny než jsem to dal pryč zas na sedmičky a většinu posuzuju podle vzhledu officů 2013 (či co to je za verzi).
Proč pojebaný menu soubor neni pull down jako je to normální ale z boku se vysere obrazovka zakrývající tabulku a jsou tam volby úplně nesouvisející s původnim menu soubor ???? A koukam CZ překlad stojí za to, místo tisk je tam vytisknout což celkem mate (prostě to nenajdu na první pohled a vždycky to hledam když 99% aplikací používá slovo tisk).

elpidio

Já na to vlítnu o víkendu. Takto to plánuji již od Vánoc.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

tak ste mna premluvili :)
diky tome, prdnu tam W10

jinak Windows mobile je super, sice su za exota jako se vsim ale pro blbca bez velkych naroku na oblbovani okoli novyma ajfonama je to super systém, maximalni spokjenost

FPT

Jako už mnohokrát, asi mluvíme každej o jiným systému.
Zvláštní je, že mám hned několik uživatelů, kteří si upgrade na W10 doslova ani nevšimli (a to upgrade jak z W7, tak z W8), takže ono to doopravdy asi tak strašný nebude.
Kdybys chtěl opravdu vědět, o co přocházíš, tak na wikipedii existují stránky, které shrnují zásadní novinky jednotlivých systému a světe, div se, ono těch novinek je mnohem víc tak nějak "pod kapotou", než na povrchu. Ale chápu, pro spoustu uživatelů jsou nový ikonky nepřekonatelnej problém.
Já za sebe osobně jsem rád, že XP už jsou dávno v propadlišti dějin a jestli to jenom trochu půjde, tak nebudu muset podporovat ani sedmičky ani osmičky a zbyde mi jenom jeden systém.

Jinak btw zdaleka nejvíc změn přinesly právě Visty, to byl podle mě jeden z nejlepších a nejhezčích systémů - akorát mizerně odladěnej s pekelnejma HW nárokama. Naštěstí se v dalších verzích poměrně hodně poučili a třeba právě ty W10 jdou dnes bez problémů rozběhat na takovejch kalkulačkách, že se tomu sám nepřestávám divit.
--O-o-O--

Krtek

No já to vidim jinak. Sedmičky a XPčká jsou hezký a přehledný. Ale systém, kde nevidíš ohraničení okna nebo tlačítka je prostě blbej. Kolikrát člověk kliká někam kde čeká funkční oblast a nic. Teda to je zatim u mně spíš o těch officech páč 10ky nepoužívam.
Na telefonech a tabletech můžou bejt ty dlaždice asi OK.

A co to přináší za novinky prosim tě ať vim o co přicházim ? XPčka přinesly NTFS, veljek zárak kdy člověk přestal přicházet o data při kolapsu elektriky.
Visty byly s Aerem fakt hezký a konečně měly logo misto tlačítka start. Akorát moc náročný ale já s nima byl víc jak rok spokojenej. DirectX nad 9 nepovažuju za přínios, v grafice rozdíl nevidim.
7ky přinesly výstřižky, konečně může zmizet prtscr z klávesnic
8 - 8.1 - překopali přehledný prostředí na míň přehledný, co to mělo za plusy nevim.
10 podobně jako W8.1

FPT

Ribbon stál za hovno ve 2007, už ve 2010 byl super a teď si nějak nedovedu představit office bez něj. W10 jsou hnusnější než W8, s tím souhlasím, ale zvyknout se na to dá. Věci navíc to bohatě vynahrazují. Už W8 byly konečně trochu moderní systém, W10 jsou skoro aktuální (snad to nebude trvat další dva roky).
Nevím, jestli jsi někdy používal windows a office na tabletu a telefonu, ale tam je to prostředí ještě o dost jiný (pokud teda nemáš na windows permanentně zapnutý tablet mode, ale to je pak o něčem jiným). Na klasický stolní PC to patří úplně v pohodě a dokonce to většině uživatelů dost usnadňuje život, pokud ovšem vylezou z ulity Windows 95.

Jinak já jim vyčítám spoustu věcí a nakonec asi půjdu pro své osobní potřeby (pracovní ne) od Windows jinam, ale to nesouvisí s tímhle, ale s tím, jak MS dokázal dokurvit docela funkční ekosystém, a když do něj mají konečně docela adekvátní desktopovej systém, tak zaříznou ten zbytek.
--O-o-O--

Krtek

Hlavně je to hnusnější a nepřehlednější. Asi jako ty nový officy. Už ribon stál svýho času za hovno ale co teď vyváději..... to už je (snad) vrchol. Chápu že je doba telefonová a tabletová ale takovýhle prostředí nepatří na počítače.

T-Diesel

dik, to su dobre poznatky  OK
Citace: FPT kdy July 17, 2016, 01:17:56 PM
Je to lepší, stabilnější, rychlejší.
A můžeš to využít k přeinstalaci - upgraduješ a pak během měsíce můžeš downgradovat zpět, pak můžeš updatovat kdykoliv.