Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

petrklm

Jo, nakonec jsem se dohrabal k tomu, že to má nějaký vlhkostní čidlo a proto se to při řezání mokrýho dřeva musí nějak obejít. Asi zase jedna slepá ulička :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Vlhkost a vodivost to byla, myslím.
--O-o-O--

petrklm

Pánové, chápu, co tu pilu zastaví, ale co tomu dá ten impuls? Asi by to chtělo lepší angličtinu, no... https://www.youtube.com/watch?v=rnlTGndRi38
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

2 JB:

Zlatá slova, do kameňa tesat
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb

no ja nastesti systemy krom katastru apod nepotrebuju... a byt sedim v jine budove, tak jsem oficalne zamestanec uradu.. a kdyz to clovek vidi zevnitr, tak se divi, ze vubec neco funguje...

proto me vzdy nasere urednice nekde na cizim urade, ktera me zacne cvicit za nejake cyparny, typu spatna kolonka vyplnena ve formulari velikosti 3xA4, ktery je z pulky furt to same dokola, pritom sama vi, v jakem stavu vsecko u nich je...
na to posledni dobou slysim.. JSEM OBET SYSTEMU PANE... ja jej netvorim.. nacez odpovim a ja jsem obet obeti systemu... a taky ho netvorim...

pokud nekoho napadne, jak toto zmenit, ja uz rezignoval, protoze rozhodujou o vecech lidi, co jsou znami vlivnych a jsou protlaceni a ne lidi, co necemu rozumi, ti jsou naopak naobtiz, bo maji blbe dotazy a kazi zabehle penezovody :)




War

k těm pokutám zaplať ihned a nebudeme prudit s body. Už mi chodí pokuty skrz Datovou schránku a údajně existuje obesílání lidem lépe těm, kteří nikdy neprudili a okamžitě zaplatili než-li těm, kteří začali zdržovat nebo odmítli vypovídat.
V této parkovací modré zóně https://www.google.cz/maps/place/Korunn%C3%AD+313%2F13,+120+00+Praha-Praha+2/@50.0753287,14.440371,3a,75y,301.24h,63.46t/data=!3m7!1e1!3m5!1szloKsAHq4YDlG1yPvzhWWQ!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26output%3Dthumbnail%26thumb%3D2%26panoid%3DzloKsAHq4YDlG1yPvzhWWQ%26w%3D374%26h%3D75%26yaw%3D329%26pitch%3D0%26thumbfov%3D120%26ll%3D50.075329,14.440371!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x470b9485990fc4c1:0x2a309fce27f511ac!6m1!1e1 vysekli v řadě 3 parkovací místa a dali je do zákazu zastavení. Takže modrá, zákaz zastavení a modrá stále v jedné lajně. Samozřejmě rezidenti, včetně mě, si toho nevšimli a ihned pokuta od měšťáků.
Měl jsem velkou chuť se vzepřít a začít prudit skrz všechny dfensovi FSM, ale pak mě to přešlo.. :-)
Saab 2.0i LPG

brano

Pyrát si  *912*
Mna uz tento rok trikrát pokutovali za to ze som nemal prilbu na mopede. Pokazde majáky a hukacky, si to užívam ... Sa na nich stale usmievam a ze chytili ste chlapca na mopede bez prilby, to bude zas pochvala .

Ladik

Takze pokud jako provozovatel vozidla zaplatim nic dal neresi, pokud nekoho udam bude to mit mnohem drazsi a prijde o body, v tomto pripade tri a moznost, ze pri dalsim takovem prestupku i o ridicak na rok

petrklm

Kdo odpracuje dva roky po důchodu (a nemarodí), tak má nárok na mizivý zvýšení. Nechtěl jsem to státu nechat, tak jsem zašel na OSSZ. Vyfasoval jsem papír, kterej musela vyplnit naše mzdovka a zase tam jít znova. Paní u počítače se mě ptala, jestli jsem ten rok odpracoval celej. Říkám, že jo. Ano, já to tady vidím... A ten další rok? No taky. Ano, já to tady vidím...
Nejsme hádavej model, v mým věku už by mi mohla prasknout nějaká žilka :). Ale proč ten vševědoucí stát nezvyšuje důchod automaticky, když ty informace má?! Nejspíš doufaj, že se na to spousta lidí vykvákne a stát tedy ušetří - čti rozfrncá to jinde.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

no mě dneska baba v účtárně oznámila že díky podanýmu daňovýmu přiznání na prodej bytu manželce příští rok kolbenka daňový dělat nebude, musí si ho podat sama :-( Ještě jsem nenašel odvahu jí to říct. Akorát mi teda neni jasný proč se nemohlo do normálního ročního zúčtování daní teda zanést i ten prodej bytu.

atnarfus

Tihle na evidenci obyvatel popadnou papír, naklofou do compu a víc se v tom nerejou. Štve mne ale finančák. Mám odpočet na nevýdělečnou manželku. Každý rok požadují potvrzení z úřadu práce, že je v jejich evidenci a pak si to stejně ověřují, že tam fakt je. Proč si to kurva rovnou neověří a musím lítat s papírama jako pako.

Krtek

Já to taky nechápu, furt jsem věřil že ty czechpointy a spojený registry k něčemu jsou a zatim to evidentně funguje sotva napůl.
S manželkou jsme se rafli u řidičáků... Já trval na tom ať mě bába někde změní adresu v počítači že to nahoře na občankách dělala ta jiná a že nepotřebovala ani žádost. A o patro níž jinej systém. Xift se mi stejně už 10 let nemění. Tak jsem prej podle manželky ztropil ostudu když jsem rejpal a  chtěl po státní instituci  abych si to moh změnit sám okamžitě online jako třeba v Airbank :-)
Zase ale můžu pochválit třeba VZP kde už o nás po týdnu od ustřižení rohu na občance věděli a nemuseli jsme tam ani chodit (ale sichr je sichr).

FPT

Trochu mě děsí použít slova logický, slušný a ouřad v jedný větě...
--O-o-O--

Ladik

Citace: atnarfus kdy August 17, 2015, 08:17:26 PM
Každej ouřada má na stole počítač připojený někam drátem. Bohatě jim musí stačit, když se někde přihlásíš k trvalému pobytu. Nikdo mi nevysvětlí, proč mají padesát databází do kterých ládují stejné údaje.
Proč na evidenci vozidel řeší kde bydlíš? Musí jim stačit identifikace majitele v podobě rodného čísla. Kompijůtr si hrábné do jiné tabulky na jiném úřadě a hned ví kde teď zrovna bydlíš.

Když chtějí prachy jde to rychle dnes.
Stac. radar vyfotil mou motorku zezadu v Rosicích u Brna a obsílka ZAPLAŤ NEBO UDEJ KDO ZAPLATÍ mi poslali jako majiteli vozidla jen týden potom na mou adresu podle spz tedy podle údajů v databázi vozidel

atnarfus

Každej ouřada má na stole počítač připojený někam drátem. Bohatě jim musí stačit, když se někde přihlásíš k trvalému pobytu. Nikdo mi nevysvětlí, proč mají padesát databází do kterých ládují stejné údaje.
Proč na evidenci vozidel řeší kde bydlíš? Musí jim stačit identifikace majitele v podobě rodného čísla. Kompijůtr si hrábné do jiné tabulky na jiném úřadě a hned ví kde teď zrovna bydlíš.

Krtek

Nic pro ouřady (opak ničeho proti, snad chápete...) ale přijde mi při nejmenšim logický a slušný že když někde bydlim, mam tam bydliště, chodí mi tam pošta, mam tam registrovaný všechny svoje záležitosti atd atd. Aby mi pošta chodila někam, kde už dávno nejsem... bych se musel asi sám fackovat.

FPT

Já hlavně nevidím důvod, proč úředníkům cokoliv zjednodušovat.
Jsem se přestěhoval, tak mě vyzvali ke změně sídla, došel jsem na úřad (šel jsem tam kvůli něčemu jinýmu), tak jsem se tam stavil, že prej za kilo. Tak jsem řekl, že to v žádným případě.
Přišla mi další výzva, pak další s termínem, teď už hrozej, že mi živnost zrušej.
Jejich boj.
--O-o-O--

jb

velky technicak mas mit nekde doma v krabici... takze kradez moc nepada v uvahu...

nevim ja budu za chvili ve stejne siutaci jako krtek zacinam mit pristup jak admin... uz jsem trikrat zmenil adresu za 4 roky a auta mam furt na tu jednu a nic se nedeje...

posta chodi do schranky kde uz dva roky nejsem ale mam tam trvaly pobyt apod...

skoda penez za cyparny... ale kdyz uz postavis barak tak je jakasi pravdepodobnost ze uz tam chvilu zustanes takze casem to mozna prehlasim...
ted me staci papiry ke stavbe a veci s tim spojene... delat ty samy cyparny v praci a pak jeste pro sebe je frusrujici... sama slepa ulicka rano, odpoledne i vecer.. nakonec kopani a fyzicka prace je krasny odpocinek...

me proste asi nikdy neprestanou nadzvedavat veci typu fotka digi na obcanku ale na ridicak NE to je treba papirova z fotolabu... apod
digitalne me vyfotila bez bryli ze se ji to leskne... a jsem jiny clovek... nechcou mi obcas dat veci na poste... jo a ostrihal jsem se a oholil.. asi bych me,l jit zas na urad zmenit obcanku...

vsecko se digitalizuje ale nakonec stejne vypisuju formular a baba si to preklepe rucne.. proste psycho ... systemy zrusit... stejne mezisebou nekomuniujou, pokud vubec jedou samostatne

FPT

Jasně. A protože se techničáky běžně kradou, tak k převodu auta budeme potřebovat úředně ověřenou plnou moc. Nestačej nám vobčanky, protože co kdyby náhodou někdo ukradl auto, TP, ORV, OP a nechal si udělat evidenčku a pojistku, aby mohl auto přihlásit na sebe. Ok, nakonec všichni známe někoho, komu se to stalo, žejo.
--O-o-O--

Krtek

jo takhle, když ukradneš techničák tak tě to (podle tvý logiky) zplnomocňuje k přihlášení cizího auta na sebe. Slušnej oddíl.
Já jsem rád že teď je to alespoň na jednom místě než na dvou jako dřív. Ale někteří budou frflat furt.

Na evidenčku máme stejnej názor.

FPT

Vo evidenčce nemluvím vůbec, to je kokotina na entou, to v první řadě vůbec nemá existovat.
--O-o-O--

FPT

Je to totální hovadina. Správně to má fungovat tak, že se všechno vyřídí u toho, kdo auto kupuje. A plná moc? Už jeden takovej dokument máme, říká se mu technický průkaz.
--O-o-O--

Krtek

krtkoland je Beroun a Příbram. Nikdy jsem tam nebyl dýl jak hodinu včetně odbavení. Tak to asi jinde jde taky. No a když jedeš pro auto v sobotu tak stejně podle "starýho lepšího" stystému bys musel v tejdnu projebat jinej den na dopravce. Já prostě myslim že když budou nově ouřady fungovat aj maji, je to efektivnější pro všechny než dřív i kdyby fungovaly původně sebelíp.
Je fakt že ta evidenčka to komplikuje ale ta platila i před NOZ.

FPT

...a když se všichni přestěhujeme do krtkolandu, budou fronty i u vás...
--O-o-O--

elpidio

Fronty 00 nic jsou možná u vás. Tady jak nepřijdeš půl hodiny před otevřením, tak tam strávíš minimálně tři hodiny a nemáš ani jistotu, že se na tebe vůbec dostane. Lístků vydají omezený počet a když auto nekoupíš brzy ráno, tak můžeš rovnou přespat. Spousta lidí se živí tím co ten můj známý - přepisy. Takovyhle lidi stráví u okýnka běžně pres hodinu a odchází s pěti značkama. Nezapomeň taky, že ještě před tím přihlášením musíš zajet na STK na evidenčku. To taky nejde v Brně bez objednání a musíš někam za město.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Jasně, ale když pojedu koupit auto nedejbože třeba v sobotu, protože jindy nemám čas, a co třeba rovnou někam k Semilům, kde je nejbližší DI spoustu km daleko? Nene, občane, ty budeš fungovat v době, kdy fungují úředníci. Nasrat.

A s tou značkou je to zajímavý, úřad ti vydá novou, jedná-li se o zápis údajů podle § 7c, ale § 7c zmizel.
--O-o-O--

Krtek

abych řek pravdu mě to přijde lepší takhle. Kupuju auto, stejně na to vyhradim celej den a je to hned i přihlášený. Než jak trotl koupit, doufat že to někdo odhlásí a pak se zase kvůli autu někam táhnout to přihlásit. Když už v místě původního majitele jsem, nevidim důvod to hned nepřihlásit. Akorát to chce teda myslet dopředu a pořádně plánovat. U nás maj na DI otevřeno krom pátku každej den skoro do 4-5 h a fronty 0,00 nic takže celkem pohoda.

elpidio

Citace: FPT kdy August 03, 2015, 03:47:43 PM
Můžeš je dostat, pokud chceš, ale standardně to není. A k převodu auta potřebuješ mimochodem OVĚŘENOU plnou moc, pokud tam nejdete oba (prodávající i kupující).

Prý nemůžeš. Musel si ji až sám "omylem" přejet a zničit, aby dostal místní. Inspektorát Kladno prý taky zážitek.
S tou ověřenou plnou mocí je to dobrej vopruz. Naštěstí to udělá každá pošta. Já konečně prodal ten obytný přívěs. Přijeli si pro něj až z hlavního města a taky tady museli strávit několik hodin na přepisech. Naštěstí mi poradil známý, který se tím živí, že při STK stačí do protokolu dopsat větu, že byla provedena na žádost kupujícího - pana XY, a to nahradí evidenčku, bez které to nejde přihlásit. Kupující ti zase dopředu nepošle plnou moc, pokud to neviděl a neví jestli to koupí a nedá ti peníze aniž by to měl přepsaný na sebe.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Aha on asi ten dokument stát kapku zapoměl aktualizovat podle novýho občanskýho zákoníku. To mě moc nepřekvapuje. Mimochodem dneska jsem byl opětovně přihlásit Nubiru do PB.
Byl jsem 2. na řadě a i s čekánim jsem vypad za necelou půlhodinu. U okýnka byly jiná baba, vzala si žádost a velkej TP a to bynjí stačilo. Tak jsem si hned rejpnul že kolegyně co sedí naproti ní mě minule vyhodila a že chtěla i tu přílohu co jsem jí pak podal. Ona ta kolegyně je asi jaksi tupější. Furt mlela něco o hmotnostech a LPG. Nepochopila že to auto se jako nový přihlašovalo i s plynem. tak ta dnešní tam zase jenom škrtla bydliště Beroun a zapsala PB a bylo hotovo. V příloze velkýho TP jsou totiž stejný hmotnosti jako ve velkym TP což je logický.

FPT

Můžeš je dostat, pokud chceš, ale standardně to není. A k převodu auta potřebuješ mimochodem OVĚŘENOU plnou moc, pokud tam nejdete oba (prodávající i kupující).
--O-o-O--

elpidio

Teď jiný nedostáváš a vše navíc musíš řešit v místě registrace auta. Takže teď např. známej koupil auto v Kladně, tak tam musel jet a přijel se značkou SC.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

co neni pravda s výměnou RZ ? Když se stěhuješ nebo prodáváš auto mimo kraj tak dostáváš jiný. Teď při stěhování jsem jiný nedostával a když jsem kupoval i prodával Kadlíka tak ten nový dostal pokaždý.

FPT

Výměna RZ a živnostenský úřad.
--O-o-O--

Krtek

co tam neni pravda ?

FPT

No, hezký, ale minimálně dvě věci tam nejsou pravda. Můžeme se spolehnout i na to ostatní?
--O-o-O--


FPT

Ve Vodafonu na prodejně v pohodě funguju na občanku. A na přepis TP jsem se vždycky vysral a nestalo se vůbec nic. Dokonce mi na to dali i parkovací kartu, úředníkům je to úplně jedno.
--O-o-O--

Krtek

Jo a ve Vodafonu nepochodíš nic s občankou (je jedno jestli máš nebo nemáš) aniž bys znal pin do jejich sámošky. Divný. Třeba na manželky mobil neznáme ani pin, sámošku nepoužíváme tak jsem zvědavej co s tim vykoumaji.

Krtek

protože ve velkym TP je adresa majitele která se mění a musíš to hlásit.
Na sociálku myslim nemusim ale na VZP radši zajdu.

FPT

Ve Vodafonu ti to měli udělat na občanku (kterou nemáš, aha). A proč vůbec auta přepisuješ?
--O-o-O--

elpidio

Cestou zpět to vem přes zdravotní pojišťovnu a sociálku. No a pak už jen samá pozitiva a sociální jistoty.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Ať žije byrokracie. Dneska jsme začali vybíhat nový občanky, řidičáky a ostatní papíry co člověk "potřebuje" k životu. A přihlásit obě auta do PB. A to by nebylo aby všechno proběhlo na první pokus a bez nervů.
Na občankách celkem pohoda. Nechtěli žádnou žádost vyplňovat, vyfotili si naše xifty a po 3 nedělích si jí máme vyzvednout. OK milá pani, akorát nechápu co jim trvá 3 neděle když minule mi jí dělali na počkání. (Stejně jsem zastánce komár stylu - mít jednu papírovou knížečku a dopisovat tam změny všeho).
Pak jdem na řidičáky. Fronta taky žádná. Žádost sice potřeba nebyla ale tam už nefotěj. Podotýkam že to je stejnej úřad (ale jinej odbor) o patro níž ve stejný budově. Takže hurá do města k foťákovi pro fotky a nazpátek na úřad. Zase celkem milá pani a bylo to i rychlý a za 14 dní budou k vyzvednutí. Zase nechápu co na tom tak dlouho trvá a když už teda, proč je jiná doba na řidičák a jiná na občanku ????
No a nakonec přepsat obě auta. (okýnko vedle) Taky bez front tak si beru čekací lístek, žádost ze stolu a už je "na mě řada". Baba za přepážkou na mě čumí celou dobu a hned mi dala sodu že ještě nemam vyplněný žádosti na obě auta a každý že bude na jiný pořadový číslo (asi aby vykázala víc činností). Vyplnim Sparka, bába mě pošle o patro výš s papírem do pokladny zaplatit 50 Kč. OK, ptam se, jestli nemůžu zaplatit hned i za druhý auto. Prej ne, na to dostanu u okýnka další papír. Tak jo, Spark přihlášenej, baba mi dá papír na pokladnu s Nubirou a patlá se v tom. Já se zase proběh k pokladně. A baba u okýnka mi pak hlásí že mi Nubiru nepřihlásí že nemam přílohu k techničáku o montáži LPG. OK moje blbost asi to má u velkýho TP bejt pořád. Akorát jsem nepochopil na co to potřebuje (údajně jí chybí nějaký údaje o hmotnostech či co). Auto bylo v roce 2003 přihlášený jako nový v PB i s LPG (možná i u týhle vyzobaný slunečnice), pak jsem se přestěhoval a přihlásil auto v roce 2005 do Berouna (tutově jsem s sebou přílohu nebra)l a najednou je to nazpátek do PB problém. Při tom vidim ve velkym TP že na konci je adresa bydliště majitele PB, zápis o stěhování do Berouna na dalšim řádku a očekával bych že ona dopíše další řádek se stěhovánim do PB. Tak holt až v úterý... Ale zanadávat jsem si musel  *886*

Pochválit musim pani na poště, úprava 2 SIPO inkas bla za 5 minut a skoro jsem nestačil kejvat.

Vodafone jsou taky borci. Mam paušál ale bez znalosti PINu do samoobsluhy se mnou na pobočce nezmůžou nic  *871* A sám si v samoobsluze ani přes operátora adresu bydliště nepřenastavim.

Zlatá Airbank a její skenování občanek v bankovnictví.

Pojistky u Generali taky paráda. Pán na pobočce mě (a sebe) nechtěl zdržovat patlánim se v jejich programech, vytisk 5x (mam 5 pojistek) papír že žádam o změnu adresy v pojistce číslo XY, 5x podpis, pošlou to na ústředí a ať to zaříděj tam. Taky otázka 5 minut.

Česká pojišťovna nepřekvapila. Pani se začala patlat v jejich "systému" (rozuměj programu). Jééé ono to v tom změnit nejde. Dam vám tam novou korespondenční adresu a snad se změní adresa bydliště i u dcery a manželky (mam je pojištěný obě ve smlouvě kde můžou měnit prej jenom údaje o mě kdo to jenom platí a pojištěnej v tom neni....). Tak uvidim za měsíc online kam se to pohlo.

Zítra razíme do spořky, tam se musim obrnit trpělivostí a tlumit svojí averzi k nim.