Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 13 Hosté prohlíží toto téma.

elpidio

July 09, 2012, 08:32:28 PM #425 Last Edit: July 09, 2012, 08:55:55 PM by elpidio
Jo, Slavia. Něco takového jsem si představoval. Jen přidám pár debilních dotazů: tam je nějaké placené parkoviště ? Co tam jede za tramvaj, co je za zastávku u Slavie a co potřebuju za lístek ? Blbý je, že jsem nikde nezjistil začátek koncertu. Jen to, že pouští od 17:00. Jestli bude koncert od sedmi, osmi, devíti...? No a známý je tím, že nejde pod tři hodiny. Dostanu se i zpět ? No a aby to nebylo moc jednoduchý, tak před tím možná pojedu koupit foťák do Českých Budějovic. V tom případě bych mohl být v Praze dřív, protože bych ho musel nechat u známého, aby nebyl v autě. Byla by šance, že když přijedu do Prahy brzy, že zaparkuju u toho stadionu ?

Tohle? http://jizdnirady.idnes.cz/pid/spojeni/?submit=true&f=%C5%A0t%C4%9Bp%C3%A1nsk%C3%A1&t=slavia&

Jo, a horko je mi taky.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

synot tip je Slavia? no, blbě, v podstatě nikde. když jsem tam byl na P!NK, parkoval jsem vedle v Tescu, ale pak to byla hoňka to stihnout do 22.00, aby nezavřeli parkoviště. já osobně bych zaparkoval v klidu jinde, třeba na karláku, a jel tam tramvají.
--O-o-O--

Romanius

Kde parkovat nevim, ale vim ze je mi horkooooooo :-)

elpidio

Dotaz na pražáky: Kde parkovat poblíž Synot Tip Areny v den koncertu Bruce Springsteena ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Bezva. A to ho jako vyndaj? Mohli by mi to přitom i opravit, potřeboval bych to na polomotu.
--O-o-O--

atnarfus

Evidencni prohlidka je na dve věci. Nedavno ale ministr dopravy navrhoval, ze by bylo dobre delat nejakou prohlidku pri prevodu auta. Tak se teba dockame jeste jedne - dukladnejsi. Mel by se pri ni kontrolovat tachometr, zda neni stoceny.

FPT

Vyplňuješ provozovatele, to je právě ta sranda. Ale je to jedno, aspoň u nás na úřadě.
A evidenční kontrola se dělá při každý změně, aby se nekšeftovalo s papírama.
--O-o-O--

bibo

zase krtku žiješ v čechách proč něco dělat jednoduše

Krtek

ehm ona se evidenčka dělá při každym převodu ? Já myslel že je to jako ekoterorpoplatek jenom 1x za 2 nebo kolik let pokud se auto převádí. Fakt nechápu proč tyhle poplatky nenazvou jednoduše jako daň  :BMS: :BMS: :BMS: Pod výrazem evidenční prohlídka bych si představoval prohlídku, kde si zapíšou nějaký číslo (asi VIN) a ten maji natrvalo v databázi. Dále už neni třeba auto zase evidovat když už zaevidovaný je... no nic zase přemejšlim o kravinách :-(

bibo

jen vlastnika dej

atnarfus

Údaje o autě opíšu z techničáku. Váhám ale jestli jméno psát do provozovatele, nebo do vlastníka. Nedávno jsem převáděl traktor a kupodivu jsem vyplňoval pouze provozovatele. Udělám to zase tak, nebo raději oba.

brano

Kokoti...

http://www.cas.sk/clanok/227378/drahsie-registrovanie-aut-vyssi-poplatok-aj-za-silnejsiu-octaviu.html

15 kategorii ceny registracie aut spravili, uz tomu tupemu debilovi hrabe ako nevie kde zobrat prachy. A ten argument ze 20 statov eu ma zavedene poplatky... ked bude u nas fungovat vsetko ako v nemecku a budeme mat rovnake platy potom mozno...

FPT

Citace: atnarfus kdy July 04, 2012, 01:44:21 PM
Jo, to je ono, jenom já to mám asi patnáctou kopii. Ani v případě originálu ale nejsem moc moudrý z toho co tam vyplnit. Nemáš tam i nějaké instrukce?

.
.
.
Už jsem našel, mají tam nějaké vyplněné vzory. Jdu nad tím bádat.

Normálně opíšeš z techničáku, ne?
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: atnarfus kdy July 04, 2012, 01:44:21 PM
Jo, to je ono, jenom já to mám asi patnáctou kopii. Ani v případě originálu ale nejsem moc moudrý z toho co tam vyplnit. Nemáš tam i nějaké instrukce?
.
Už jsem našel, mají tam nějaké vyplněné vzory. Jdu nad tím bádat.

To je ještě docela fpoho formulář, když jsem kupoval prvního Scorpia (1998) tak pro VIN byl předtištěn cca 10 místný "chlíveček" a soudruh orgán na dopravce nějak nedokázal pochopit, že se mi tam (cca) osmnáctimístný VIN code FAKT nevejde
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Jo, to je ono, jenom já to mám asi patnáctou kopii. Ani v případě originálu ale nejsem moc moudrý z toho co tam vyplnit. Nemáš tam i nějaké instrukce?

.
.
.
Už jsem našel, mají tam nějaké vyplněné vzory. Jdu nad tím bádat.

FPT

--O-o-O--

atnarfus

Citace: FPT kdy July 04, 2012, 09:41:38 AM
Ony nejsou jednotný???

Kupodivu nejsou. Dřív to byl zelený profesionálně dělaný formulář. Teď je to bílá A4 na které někdo neumětelsky udělal chlívky.

brano

toto nechapem,  elpidio... ty by si dobrovolne cpal prachy tym hajzlom ked nemusis? keby ich pouzili zmysluplne ale oni ich prejebu na ciganov lebo na svoje ksefty... ani a nic. a vobec neviem preco stat vybera nejake prachy za registraciu aut ked platime na chod statu dane. ja auto registrovat nechcem, chce to stat. a za moje peniaze. divne.  :WTF:

FPT

Ony nejsou jednotný???
--O-o-O--

atnarfus

Naše radnice má své vlastní sesmolené ve Wordu a následně kopírované stále dokola na kopírce. Nepřehledné, se spoustou zbytečných kolonek a bez jakéhokoli vysvětlení co kam napsat.

FPT

Formuláře mi zrovna nepřijdou nijak složitý, na to, že s nima pravidelně bojuju.
A vyřídíš to za jednu návštěvu, to je pravda. Odstávka registru mi zkomplikovala přehlášení polomota, taky počkám po dovolený...
--O-o-O--

atnarfus

Už jsem to zjistil co a jak.

Abych to vyřídil sám, tak si musím připravit plnou moc od každého zúčastněného, dva záznamy o evidenční prohlídce (na jméno invalidy i na jméno finálního majitele), kopii průkazky invalidy, pojistku sjednanou na finálního majitele.

Invalida je osvobozený od ekologického poplatku i od poplatku za registraci. Celé to vyjde na 1200Kč a měl bych to sfouknout za jednu návštěvu úřadu. Aktuálně mi to ale komplikuje odstávka registru. Budu to muset nechat až po dovolené až se situace uklidní.

Jedinou překážkou je správné vyplnění formulářů. Nevím který osel je připravoval, ale já se v tom vůbec nevyznám.

FPT

Pojistku neřeš, přihlásej ti to i na starou platnou, nebo na novou na někoho jinýho. Je jim jedno, kdo platí pojistku, musíš prostě přijít s platnou zelenou kartou - originálem, ne vytisknutou z netu.
--O-o-O--

Krtek

a co řešit s tou pojistkou na invalidu ? Zaplatí, prodá auto a pojišťovna mu pojistku vrátí. Sice starost navíc ale nemělo by to stát nic, ne ?

atnarfus

Já ZTP naštěstí nepotřebuji. Příbuzný ho potřebuje, tak ho má. Tím že ošidíme stát o "ekologický" poplatek žádný invalida neutrpí. Pouze využijeme možnost, kterou nám zákonodárci dali.

I tak bude převod stát 2000Kč (2x poplatek za registraci a 2x evidenční prohlídka). Myslím že za vyplnění pár chlívků v databázi je to pořád slušný ranec.

bibo

tak toto je trochu jiné ne ja mit tu možnost tak to taky cpu přes invalidu a i tak to nebude nejlevnější přepis 800,- a další přepis zase 800,- za auto ktreré nemá hodnotu ani 5 tis  ač je v perfektnim stavu

elpidio

Tady jo. Na podobný vychcanosti jsem alergickej. Obzvlášť poté, co jsem zažil jaký to je, když člověk ZTP opravdu potřebuje.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

July 02, 2012, 11:13:37 PM #398 Last Edit: July 02, 2012, 11:15:11 PM by atnarfus
Ty by jsi pravděpodobně poslušně zaplatil 11 tisíc na poplatcích jenom proto, aby jsi se necítil jako malý český člověk.

elpidio

Malý český člověk v akci.  :BMS:
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Musí se to přihlásit na toho finálního majitele, páč jezdí jako prase.

Mě jde o to, jestli projde, když si pojistku udělá rovnou finální majitel. Netuším jestli nebudou bazírovat na tom, že to musí být pojištěné na jméno toho invalidního mezičlánku.

Romanius

Jj potom klidanko jezdit a pokuty dojdou invalidovi :-)

bibo

tak pojistku odhlasiš aš jak to bude jupovat ten poslední majitel ne
a nebo jesli to je v rodině nepřehlašovat udělat jenom polopřevod a nechat to bejt

atnarfus

Nemáte někdo praktickou zkušenost s převodem auta zatíženého ekologickým poplatkem s využitím invalidy za účelem odbourání tohoto poplatku?

Máme v rodině Favorita ve velice dobrém stavu. Poplatek 10 000Kč překračuje tržní cenu auta. Přesto by ho jeden příbuzný chtěl a nám je líto ho hodit do šrotu (jezdí, ale je nadbytečný). Máme v rodině i držitele ZTP/P. Můj plán je tedy takový, že auto převedeme na invalidu a následně na finálního majitele. Je v tom nějaký zádrhel?
Osobně mne asi nejvíc trápí pojištění. Budeme muset udělat pojistku na invalidu, následně pojistku na finálního majitele a pojistku na invalidu zrušit. Nedalo by se s tím nějak vyjebat?

Romanius

kurňááááá, vy máte dobrých atlétov !!!  :P

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy June 28, 2012, 12:24:02 PM
Globalni zmeny podnebi - to akoze v zime snezi, na jar je premenlivo, v lete je teplo a na jesen fuka vietor? No ano, malo by sa to ujednotit, priroda je akasi divna a ma to zle vymyslene.

Přesně tak :)

Navíc bojovat proti globálním změnám podnebí je snazší, nežli boj proti oteplování či ochlazování.
Anžto se počasí mění furt, je nutno bojovat neustále a rvát do toho stále více a více peněz  :BMS:  :BMS:  :BMS:  :BMS:  :BMS:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

Globalni zmeny podnebi - to akoze v zime snezi, na jar je premenlivo, v lete je teplo a na jesen fuka vietor? No ano, malo by sa to ujednotit, priroda je akasi divna a ma to zle vymyslene.

Jerry.Gunman

Citace: Romanius kdy June 28, 2012, 12:04:36 AM
globálne oteplenie sa nekoná? nevadí, začneme masírovať sprosté davy globálnym ochladzovaním

Globální oteplování je taky ne zcela spolehlivé - a navíc to tu už bylo :D

Nejjistější jsou globální změny podnebí - pod to se dá schovat naprosto cokoli
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Romanius

globálne oteplenie sa nekoná? nevadí, začneme masírovať sprosté davy globálnym ochladzovaním

brano

Uz vidim tie eurodotacie na projekt roztapania ladovcov... :WTF:


Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy June 26, 2012, 08:22:31 AM
Citace: Krtek kdy June 25, 2012, 09:00:24 PM
tak to je asi tak dokázaný jako že jí dopstaneš. Já na tyhle nesmysly za a) nevěřim  aza b) jakožto diabetik se mu vyhejbam jak to jde.
To už bych radšim pil čistou vodu, než ten chemickej produkt...

Njn, ale kde tu čistou vodu chceš sehnat?
Ony naše vodovody už asi také nejsou nic moc extra
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Citace: Krtek kdy June 25, 2012, 09:00:24 PM
tak to je asi tak dokázaný jako že jí dopstaneš. Já na tyhle nesmysly za a) nevěřim  aza b) jakožto diabetik se mu vyhejbam jak to jde.
To už bych radšim pil čistou vodu, než ten chemickej produkt...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target