OT - český národ jsou fakt ovce

Založil atnarfus, February 01, 2012, 10:11:36 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

binobago

My si pícháme dole v turniketu takovým pípátkem, jinak nás to nepustí, dokonce na vrátnici srovnávaj náš ksicht s fotkou co jim vyskočí na počítači po pípnutí. Ale nějak jsem zjistil, že mám na konci měsíce napsanecjch na každej den 8 hodin i když jsem třeba byl na služební cestě a žádný cestovní příkaz jsem na sekretariát ani nestačil dodat nebo jsem měl půl dne průjem a přišel až v poledne. Takže u nás to funguje.
Ich bin kein Mitglied dieser Konferenz, dennoch möchte ich einen Pinguin

atnarfus

Mě osobně evidence docházky spíš vyhovuje. Když jsem dělal ve školství, tak jsem se tam jeden den zapomněl do šesti do večera, což nikdo neviděl. Když jsem druhý den potřeboval jít o půl hodiny dřív, tak na mne zástupce ředitele koukal jako na vraha.
S píchačkama stačí když to na konci měsíce sedí.

War

Docházkový systém jsem implementoval v jedné pražské nemocnici. Všichni zaměstnanci z toho byli děsně nadšení. Pro zajištění snadnějšího průběhu byla ještě proti snímačům chipů  instalována ip kamera. Těch ksichtů a neochoty, to jsem ještě neviděl. Neustálé reklamace na neexistující závady, vzbouření lékaři, u kterých najednou bylo vidět, jak dlouho opravdu v pracovní době jsou, sestřička, která si nenápadně nesla hrst chipů, aby odepsala celá oddělení atd atd.
...už nemají docházkový systém. Oficiální stanovisko je, že nefunguje ;-)
Saab 2.0i LPG

Gogo

Tohle jsem Krťo na mysli fakt neměl :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Nechci rejpat do zipu ale... Zrovna včera jsem měl možnost vidět génia co byl posedlej zipem. Jel jsem od někud od Sparty směrem k letišti. 2proudovka kde na semaforech jel levej pruh doleva a pravej pruh pokračoval rovně. Levej plnej blikajících aut co se chystaly odbočit ale byla červená. No a blb si v klidu jede v pravym hezky až na konec a zhruba 2-3 místa před semaforama se začne "zipovat" do levýho. Prostě pablb BMS

Gogo

¨no Franto, nediv se, já se vždy znovu a znovu divím, ale zbatečně lidstvo jako takové je marné.
Jedinci jsou docela v poho, ale jakmile stojí 5 lidí, tak další už v 90% přestanou uvažovat a následují....
Ad pravidlo zipu :-(((
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Zid@n


powerslide

Citace: zid@n kdy February 02, 2012, 09:48:43 AM
v hradci -17

kecas, bo ja nemam zadnej teplomer takze nemuzes vedet kolik bylo..

powerslide

Citace: Jerry.Gunman kdy February 02, 2012, 06:33:32 AM
Citace: atnarfus kdy February 02, 2012, 05:37:58 AM
Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 10:32:40 PM
reknu sefovi at me taky udela turniket a da nejakou pichacku, ji budu pravidelne v turniketu pichat :)
Bych tě chtěl vidět, jak by se ti v půl šesté ráno chtělo.
Při dnešní ranní venkovní teplotě -16°C

me se nechce uz ani v lete.. teda me, jako pravymu zidanoj.. ja sem jen jedeeeeen.. lado ty kurvo :)

Zid@n

Citace: Jerry.Gunman kdy February 02, 2012, 06:33:32 AM
Citace: atnarfus kdy February 02, 2012, 05:37:58 AM
Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 10:32:40 PM
reknu sefovi at me taky udela turniket a da nejakou pichacku, ji budu pravidelne v turniketu pichat :)
Bych tě chtěl vidět, jak by se ti v půl šesté ráno chtělo.
Při dnešní ranní venkovní teplotě -16°C

v hradci -17

Jerry.Gunman

Citace: atnarfus kdy February 02, 2012, 05:37:58 AM
Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 10:32:40 PM
reknu sefovi at me taky udela turniket a da nejakou pichacku, ji budu pravidelne v turniketu pichat :)
Bych tě chtěl vidět, jak by se ti v půl šesté ráno chtělo.
Při dnešní ranní venkovní teplotě -16°C
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Citace: zid@n kdy February 01, 2012, 10:32:40 PM
reknu sefovi at me taky udela turniket a da nejakou pichacku, ji budu pravidelne v turniketu pichat :)
Bych tě chtěl vidět, jak by se ti v půl šesté ráno chtělo.

atnarfus

Citace: Krtek kdy February 01, 2012, 10:32:27 PM
Tak se nedivim že jste na tom tak jinak... U nás jezdí panstvo na 7 hodinu a v půl 9 už je výrobní porada. :-)

Naše panstvo jezdí na devátou a porady nejraději dělá v pátek ve čtyři odpoledne. Když jde člověk ve tři domu, tak se hrozně diví jak je tohle možný, když oni jsou tam do pěti.

Zid@n

reknu sefovi at me taky udela turniket a da nejakou pichacku, ji budu pravidelne v turniketu pichat :)

Krtek

Tak se nedivim že jste na tom tak jinak... U nás jezdí panstvo na 7 hodinu a v půl 9 už je výrobní porada. :-)

FPT

--O-o-O--

atnarfus

Směnu mi to počítá, protože jsem si odpíchnul příchod na pracovišti. Turniket na vrátnici pouze do databáze háže záznam kdy jsem prošel vrátnicí a vrátný hlídá aby nikdo neprošel mimo turniket.
Já jsem tedy na šéfa po příchodu zahlásil "hele Pavle já tam nebudu stát jako debil v tom mrazu".

Když by se to hromadně ignorovalo, tak s tím něco budou muset udělat. Takhle to nikdo řešit nebude. Management jezdí na devátou, tak frontu na vlastní oči nikdy neuvidí.

Krtek

No a tobě to počítá vůbec dnešní směnu ? U nás je to podobně (bez turniketů ale s otevíránim dveří u vchodu) s tim že je to alepsoň kapku logický. Na vrátnici jedna píchačka  a na pracovištích si přímo volíš činnost a jde to rovnou do úkolek na normy. Teda pokud jsi lopata.... my máme jenom tu na vrátnici. tam kdybych si nepích tak můžu pjebat všechny pracoviště a nejsem v práci.

atnarfus

Zkušenost z dnešního rána mne utvrdila v přesvědčení, že český národ je složen z ovcí.

V kolbence máme píchačky (systém evidence docházky). Je to pár let zpět co zahodili hodiny a papírové karty, místo nich nainstalovali na vrátnici čtečky a rozdali RFID karty. Loni nějakou hlavu napadlo, že čtečky dají přímo na pracoviště. Tím se zamezí předčasnému odchodu dělníků na šatnu...
Jenomže čtečky na vrátnici byly přeci jenom pod dohledem. Po přesunu na dílny se tak rozmohlo švindlování s přesčasy, odchody z areálu bez odpíchnutí...
Hlava co vymyslela předchozí kravinu nelenila a systém zdokonalila. Na vrátnici jsou nainstalovány turnikety. Kdo tam na čtečku neplácne kartu, toho to nepustí dovnitř ani ven. Aktuálně se tedy označuje příchod/odchod na pracovišti, plus se karta musí použít na vrátnici. Šéf tak v databázi vidí jestli to spolu koresponduje či ne.
Teď už se dostanu k tomu co jsem chtěl napsat. Provoz turniketů byl zahájen dnes ráno. Přikvačil jsem do práce a hledím jako blázen. U vrátnice padesát metrů dlouhá fronta v trojstupu. Odhadem víc než stovka jedinců mrznoucích v -12st. Říkám si, to jim jebe, tady mrznout nebudu, navíc bych na pracoviště přišel pozdě a na frontu jsem se vykašlal a proniknul do areálu vjezdem pro vozidla.

Myslíte že mne alespoň jeden jediný jedinec následoval? Ne všichni si to tam remcajíc odstáli, na pracoviště přišli se čtvrthodinovým spožděním a do oběda místo práce nadávali na ty zkurvené turnikety. Vysvětlete mi, proč se stovka lidí nedokáže urthnout a ignorovat zjevnou zhovadilost. Zmůžou se maximálně na mlácení pantem při svačině. Ani mráz a ztráta času naděláváním ranního pozdního příchodu je nedonutí k akci.

Opravdu jsem ztratil zbytek naděje, že by bylo možné místní poměry jakkoli změnit.