Levný povoz pro tchána

Založil atnarfus, September 15, 2013, 09:30:31 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

atnarfus

Ja vim ze je to ford. Koukalo to z toho auta vsude.

ferinom

Citace: atnarfus kdy October 15, 2013, 09:40:26 PM
Přesně tak - dobře. Levný pelech s levným provozem, který mu opraví i místní kutilové v JZD, případně já na ulici, když tam přijedu. Navíc to má řetěz, tak to nezkurví roztlačováním jako ten korejský pelech předtím.
Do té korejské plečky nacpal za opravy tolik co teď stála Felicie a stejně to nejelo a STK by to neprošlo. Navíc Felicie je proti Kia Pride docela luxusní auto.

Inak ta KIA Pride je licencne vyrabany Ford Festiva v Korei, ktory pre Ford navrhla Mazda a predavala ho tiez ako Mazdu 121. Vyroba a predaj vsetkych troch prebiehal paralelne na roznych trhoch pod roznymi menami. :) Len tolko k tomu korejskemu kramu. ;) 

atnarfus

Nemam s tim nic spolecneho. Po prvnim pokusu o nakup auta, ktereho jsem se ucastnil, tchan odvezl korejce do dalsiho servisu. Tam to take odsoudili na srotiste. Nasledne tchan zapadnul d prvniho bazaru a tam koupil auto. Stastny clovek.

Jerry.Gunman

A asistoval jsi nějak při výběru a následné koupi nebo se Ti podařilo se tomu vyhnout?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Přesně tak - dobře. Levný pelech s levným provozem, který mu opraví i místní kutilové v JZD, případně já na ulici, když tam přijedu. Navíc to má řetěz, tak to nezkurví roztlačováním jako ten korejský pelech předtím.
Do té korejské plečky nacpal za opravy tolik co teď stála Felicie a stejně to nejelo a STK by to neprošlo. Navíc Felicie je proti Kia Pride docela luxusní auto.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Akce dopadla dobře. Tchán dnes koupil krátkou Felicii 1.3 z roku 99. Podle fotek to vypadá dobře. zadní lemy opravované, ale než mu kus plechu upadne, to snad Nežárkou nějaká voda ještě proteče.
Hlavně je to normální tuctové auto, ne jako minule exot.

Lihobaron

na srubky to uz je rozbrane  *974*

Ladik

Citace: Lihobaron kdy September 26, 2013, 07:56:30 PM
ze skaly?? hradec lezi preci na rovine  *871*

a jooo, ono to cukaturou k zadne skale nedojede kurde, tuz to je woe problem, to treba rict servisakum neprizpusobivym a oni ti to rozeberou zdarma na srubky

Lihobaron

ze skaly?? hradec lezi preci na rovine  *871*

Ladik

Jeste furt? Jeste si to nehodil ze skaly?

Lihobaron


Ladik

Citace: Lihobaron kdy September 25, 2013, 04:37:10 PM
ale mana rikala, ze..

... ale Máňa říkala, že to není směroplatný...
to říkala ta vaše
ale naše Máňa říkala, že málo šukáš a moc mluvíš


Lihobaron


Ladik


Lihobaron


Jerry.Gunman

Citace: ferinom kdy September 25, 2013, 08:32:06 AM
jerry, tesat do kamena. :)

to iste mame doma a to sme svokrovcom facko darovali.

Kdysi (10 let tomu?) jsem se neprozřetelně nechal zatáhnout do procesu výběru mobilního telefonu a operátora pro maminu (* 1937) Po 2 měsících jsem toho měl plný (_!_), tak jsem z toho vycouval, takže se vrátila k pevné lince, aby (protože víš, co já tam musím každý měsíc platit jenom za to, že ten telefon mám?!?! A proč jsi mi to neřekl?!?!) se po dvou letech opět vrátila k otázce mobilního telefonu - protože "Irena (* 1935) to taky má a moc si to pochvaluje."
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

jerry, tesat do kamena. :)

to iste mame doma a to sme svokrovcom facko darovali.

Jerry.Gunman

September 25, 2013, 07:06:23 AM #5 Last Edit: September 25, 2013, 07:07:57 AM by Jerry.Gunman
Radit rodičům nebo tchánovi, to je předem ztracený a IMHO zcela zbytečný boj, protože:

* on přece sám nejlíp ví, co potřebuje
* on řídil auto už v době, kdy Ty jsi se pohyboval hlavně za pomoci bičíku - a že to tehdy byly auta, které potřebovaly NĚJAKÉ ŠOFÉRSKÉ UMĚNÍ, ne jako ty dnešní předražené plastové krabice s různýma těma ábéesama, klimama a podobnýma věcma, které šofér k ničemu nepotřebuje
* chlapi v hospodě (známí, kolegové z práce... dále dosaď dle libosti) mu poradí daleko líp
* co takový mlaďoch (jsi-li od něj mladší o 10 a více let, jsi mlaďoch s mlíkem na bradě) může vědět o autech, o životě a tak vůbec
* ať už mu nabídneš cokoli, vždycky to bude špatné, protože to bude moc nové/ moc staré/ bude to mít moc najeto / bude to moc daleko / a zcela určitě to bude MOC DRAHÉ.
* atd atd atd

Jakmile se jednou jedinkráte necháš zatáhnout do procesu výběru auta, stáváš se AUTOMATICKY ZODPOVĚDNÝM ZA JEHO VEŠKERÉ PRŮSERY!
- pokud se Ti nakonec podaří ho "dokopat" do koupě dle Tvého doporučení, připrav se na 3-4 telefonáty týdně ve smyslu "ten tvůj klumpr zase nejezdí, moc žere, špatně jezdí - jo, že já vůl jsem raději neposlechnul Pepu z hospody, ten mi dobře radil..."
- pokud v průběhu "výběrového řízení" rezignuješ a řekneš tak si kup co chceš, připrav se na na 3-4 telefonáty týdně ve smyslu "ten tvůj klumpr zase nejezdí, moc žere, špatně jezdí - jo, že já vůl jsem raději neposlechnul Pepu z hospody, ten mi dobře radil..." To, že jsi na věc rezignoval, to skutečně nebude bráno v ptaz a bude to "tvůj klumpr" :D
- pokud v průběhu "výběrového řízení" od toho dáš ruce pryč, budeš na věky věků v rodině za černou ovci, která není schopná tátovi ani trochu poradit, vždyť se podívejte, co si ho nechal koupit. Jo, tihle dnešní mladí, člověk se o to stará, zadky jim utírá, krmí to, přebaluje, piplá se s tím - a oni mu nejsou schopni poradit ani s tak jednoduchou věcí, jako jaké auto si má teda jako vybrat

Osobně jako nejlepší řešení vidím říci hned na začátku, že tomu nerozumíš a že on beztak nejlíp ví, co potřebuje - a ušetříš si MNOHO problémů v rodině  :lulka:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Já už jsem to vzdal.
Že chce něco levného, vyhlédnul si tři Felicie, tak jsme to objeli. Jeden vrak větší než druhý.
Vyrejpal jsem mu na netu dvě Fabky 1.4 OHV. Rád auta roztlačuje... Už jsem myslel, že dnes jednu z nich koupí. Zase mu ruplo v hlavě a zkusí ještě jednou nechat opravit ten korejský vrak co má. Mezi tím bude Fabka v háji a já už dělám že nic.

jb

 fiesta (od 2002)  je pro nekoho, kdo oceni prednosti. Neni to preposilovane mekke auto pro ty, co se chcou vozit, s co nejmensi namahou.
Na svezeni ale skvele. Ovsem ma rezervy, co se tyce kvality sedadel, plastu, a laku... v tom jsou skoda a vw jinde.
A nepredpokladam, ze je tchan nadseny ridic, ktery oceni hydraulicky posilovac s citem ve volantu, podvozek, ktery temer bez uprav snese 150koni a brzdy, ktere nemaji milion asistentu, musi se na ne durazneji, kdyz chces brzdit, ale daji se dobre davkovat.

ferinom

Mozno ani taka Fiesta by nebol zly vyber (Fusion za tu cenu asi nekupis). Fordy su v cechach skoro ako skoda.

atnarfus

Tchánova Kia Pride se odebrala na věčnost (podpálené ventily jsou na exotu této značky a hodnoty neřešitelné). On ale sem tam potřebuje na nákup a k lékaři. Nemáte na prodej, nebo nevíte o něčem menším, levném (do 50k Kč), co by ještě pár let jezdilo? Tentokrát žádný exot. Ideálně nějaká masovka typu Fabia.