Stavba krovu

Založil atnarfus, February 28, 2013, 08:24:26 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lihobaron

nejslavnejsi fotka z cely my akce :)

p.s. koukam ja ne na tom krovu "zajety" to strzeni hrany takze sme to taky delali vrchni frezou, ne hoblikem..



Lihobaron

hoblik to chce ale slusnejsi, ne nejakou mrtku, tim se natrapis..

atnarfus

Dřevo mám vlastní. Když si to nechám pořezat na pile, tak mne matroš na krov vyjde tak na 1500 za kubík. Zkoušel jsem to že by mi to připravila firma, ale to jsou kujóni. Prodají mi řezivo za 6000 od toho odečtou 1500 za dodanou kulatinu. Vejvar na tom mají naplánovaný slušný. Dál bych samozřejmě zaplatil hoblování, moření...

Myslím si že hoblování el. hoblíkem musím v pohodě zvládnout. Špekuluju jenom čím to zařezat. Také to nechci dělat ozdobné. Jenom zaříznout pod úhlem. Musím se mrknout jestli tady pokosovou pilu někdo nepůjčuje. Tou by to šlo asi dobře. Hrany pak ofrézuju horní frézou (mám vlastní).

atnarfus

Vím prd. Musím všechno zjistit. Na pile chtějí řezat z čerstvého, tesaři to také chtějí na barák namlátit než se to zkroutí.

Lihobaron

prave dys se to vysusi tak ze to zkrouti, syrovy a zatizeny to pak uz drzi tvar.. ja si nechal krovy privyst uz naimpregnovany a s vohoblovanejma koncema stalo to nejakou kacku a pak dys sme do s kamosem delali von privez vobycejnej(ne tesarskej) eleltrickej hoblik vod narexu za 5tis a slo to stim hoblovat krasne ze sem litoval ze sem za to platil.. konce sme nedelali ty vozdobny, mam jen pokosovou pilou zarizly konce do uhlu cca 45 a je to vobjety tim narexem, strzeny hrany a vypada to podle me lip nez ty vobloucky a paradicky.. natiral sem to nejakym slabovrstvym remersem, drahy jako prase a uz mam jizni krov voprejskanej, ted na jare musim prebrousit a pretrit..

bibo

to je potřeba sušit ne jinak se to kroutí budeš mít vrtulník

Ladik

jooo to já ti neporadím, já su jen obyčejný grafik :)

brano

A nechces to nechat vysusit? asponn trochu?

atnarfus

Určitě máte někdo praktickou zkušenost se stavbou krovu. Krov samotný vlastnoručně stavět nebudu, ale chci si připravit matroš. Kácení mám domluvené, pořez mám domluvený. Teď ale co s tím, až to budu mít na zahradě.

Potřebuji poradit:
1. zařezání a ohoblování konců trámů (čím, jak, nepopraská to, když je dřevo čerstvé...)
2. nátěr proti houbě
3. nátěr konců trámů a palubek (čím)