Octavia- nová

Založil Gogo, December 11, 2012, 07:15:46 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Co říkáte na design (vzhled!!) Nové Octavie.

Líbí se mě.
Lepší než předchozí řada.
Docela ujde....
No nic moc-předchozí se mě líbila více.
Nelíbí se mě.

FPT

to jsou teda testy, tyjo.
--O-o-O--

Ladik


T-Diesel

to mosi byt supr praca
akorat si lamu hlavu proc skodovaci maju Fko na prevozkach
asik aby jim to ladilo k favoritovi, formanovi a felicii :)

elpidio

Testujou. Tady jezdí hodně po dálnici na Olomouc. Mají po republice nějaký trasy. Známej studoval na inžinýra přes auta a toto chtěl dělat. Testujou se různý varianty motorů a převodovek co třeba nikdy nepůjdou do výroby.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Nevíte někdo, proč denně potkávám na D8 nový škodovky s F značkama? Octavie, Rapidy, Citigo, dneska novej Superb. Každej den aspoň dva kousky. Jedou bůhví odkud do Prahy.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Jj, svet se v kravskou (_!_) obraci.....
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

To je už moc teda  *974*

Romanius

Ti rozhodci su asi taky dost simply clever

T-Diesel

to je urcite zmanipulovane, zaplacene, znarodnene, ovlivnene, zfalsovane, hacknute a cracknute :)

Ladik

Nejlepsi design roku v sériových autech, mrknete dole v clanku na zebricek ;)

http://m.idnes.cz/auto/novinky/clanek.A121210_122610_ak_aktual_fdv.idn

jb

pezot dela dobra auta.... na pohled :)

nastesti OII vs P407 je me egal, bo me se libi ta divna auta, se skaredyma plastama a s hodne hvezdickama... ale ve znaku, ne z NCAP..




brano

Tak som ti to Jerry skontroloval aj u francuzov a je to tak ako v Nemecku, Octavia všeobecne drahšia ako p407 v rovnakom rocniku. Ono to má aj logiku, pozri sa čo sa zvonku vlaci k nám, Octavia minimálne lebo sa to neoplati, ford, Renault, Citroën, Peugeot vo veľkom lebo sú lacné a dá sa na tom ešte niečo uvarit. Ja mám oII preto že bola cena aká bola, predam to za rok za viac ako som kúpil. Keby som dostal cenu o 40% menšiu aká je obvykla na p407 kľudne to kúpim. Všetko je otázka vhodnej ceny.

Lihobaron


Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy February 21, 2013, 09:12:33 PM
uz se perou??

Proc se rvat ve vecech, ktere muze vyresit klidna a gentlemanska strelba ze zalohy a bodnuti otravenou dykou ;)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Jak psal sám velký Power, ve Felicii si člověk zvykne na zvláštní posez. Já dodávám, že tato pozice je replikovatelná v jakémkoli německém autě. V žádném pažoutu ani rendlu se mi ale tohoto "normálního" posezu nikdy nepodařilo dosáhnout.
Jsem zvyklý sedět jako na židli a to ve 407 nejde. Tam se musí ležet a to mi nevyhovuje. Už jenom proto, že se musím na křižovatce naklánět dopředu, abych viděl přes Bsloupek. Když se uvelebím normálně (opěradlo hodně svisle) tak mám čelo téměř opřené o přední sklo a temeno hlavy o strop. To auto je prostě navržené úplně jinak a dlouho bych si zvykal. Dost věcí mi tam vyloženě překáží a asi by mi překážet nikdy nepřestalo. Loketní opěrka je moc vysoko, ty prevíty pod volantem to je na uříznutí a zahození.
Do kokty dřepnu, nad hlavou je dost místa když sedím jak ve škole, nikde mi nic nepřekáží.

Lihobaron


Jerry.Gunman

Citace: atnarfus kdy February 21, 2013, 08:18:21 PM
Se 407 mám jenom krátkodobou zkušenost, ale nenapadá mne nic v čem by byla O2 výrazně horší. Spíš naopak. Vnitřní prostor, podvozek a brzdy, tam jednoznačně O2 vyhrává.
Do 407 se prostě nemůžu vejít a to je u auta střední třídy smutné. Hledám kompromis abych kolenem neovládal rádio, hlavou nemlátil do stropu a přitom dosáhl na volant. Že by si za mne někdo sedl, to je naprosto nemožné. Do O2 si prostě dřepnu tak jak mi to vyhovuje a nemusím nic řešit.
Speciální kategorie je parkování. Kokta má krátký čumák a slušný rejd. Frantíka někam naládovat s tím metrovým převisem, to je akce.

Když bych se měl rozhodnout zda 407, nebo O2, beru bez váhání O2 a to opravdu čistě bez zaujetí pro značku. Pažout je postavený spíš na efekt, kokta je taková obyčejná praktická plechovka.

Se 407 jsem jezdil 3 roky a dovolím si s Tvým tvrzením upřímně nesouhlasit :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

Se 407 mám jenom krátkodobou zkušenost, ale nenapadá mne nic v čem by byla O2 výrazně horší. Spíš naopak. Vnitřní prostor, podvozek a brzdy, tam jednoznačně O2 vyhrává.
Do 407 se prostě nemůžu vejít a to je u auta střední třídy smutné. Hledám kompromis abych kolenem neovládal rádio, hlavou nemlátil do stropu a přitom dosáhl na volant. Že by si za mne někdo sedl, to je naprosto nemožné. Do O2 si prostě dřepnu tak jak mi to vyhovuje a nemusím nic řešit.
Speciální kategorie je parkování. Kokta má krátký čumák a slušný rejd. Frantíka někam naládovat s tím metrovým převisem, to je akce.

Když bych se měl rozhodnout zda 407, nebo O2, beru bez váhání O2 a to opravdu čistě bez zaujetí pro značku. Pažout je postavený spíš na efekt, kokta je taková obyčejná praktická plechovka.

jb

jo a nova octavka je hezka :) akorat ja radsi ruzne krabice typu T5 apod.

jb

ze se v nemecku prodava golf chapu, ale ze tam cekali na dacie, to je divne...

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy February 21, 2013, 04:20:14 PM
No jo, mas pravdu asi. Aj ked teda teraz som sa na tvoj podnet pozrel na ceny susedom do zapadneho nemecka a je to tiez nejake podozrive, rovnaky rocnik a skodovky su v priemere drahsie ako stredna trieda p407. uz sa asi dojebali aj ti nemci.

V Germánii je Škoda (oprávněně) vnímána jako součást VW Gruppe - a Němci v Německu, podobně jako Francouzi vo Francůzsku preferují vozy svých výrobců před těmi "zahraničními".

Jenom tak z plezíru, jak si stojí ojeté Octávie oproti 407 ve Frankreichu?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

February 21, 2013, 04:20:14 PM #184 Last Edit: February 21, 2013, 04:22:53 PM by brano
No jo, mas pravdu asi. Aj ked teda teraz som sa na tvoj podnet pozrel na ceny susedom do zapadneho nemecka a je to tiez nejake podozrive, rovnaky rocnik a skodovky su v priemere drahsie ako stredna trieda p407. uz sa asi dojebali aj ti nemci.

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy February 21, 2013, 12:25:59 PM
To porovnanie je uplne v poriadku. Su to auta rovnakej kategorie  datumu vzniku. Romko, preco hrozne?  Normalne auto. Ale nic zvlastne. Tak ako octa. Je len pisem ze ta octavia je lepsia asi vo vsetkom podstatnom a preto aj cenu ma taku aku ma aj po rokoch na rozdiel od p407. A miesto vzadu je lepsie v oii a kufor ma podstatne vacsi. Napriek o dost vacsiemu razvoru p407. Niekde je chyba.

Dovolím si několik drobných přípodoteků:
(1) Octa je nižší střední, P-407 je střední třída
(2) P-407 byla projektována jako "čtyřdveřové kupé", OII je liftback
(3) budeš-li porovnávat ceny ojetin jenom na CZ a SK trhu, vyjde Ti vítěz od Škodovky vždy, protože holt národ československý je i přes dlouhodobou, vytrvalou a upřímnou osvětu nás, anti-škodovkářských věrozvěstů neustále přesvědčen, že Škůdka je prostě the best of the best. Výrobce pak na tuto blbost logicky sází a proto jsou Škodule v CZ dražší a hůře vybavené, než téměř kdekoli jinde po světě
(4) Pokud úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, jízdní stabilitu a mnoho dalších důležitých věcí řadíš mezi nepodstatné, pak samozřejmě lze tvrdit, že škodovka je lepší asi ve všem podstatném
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

To porovnanie je uplne v poriadku. Su to auta rovnakej kategorie  datumu vzniku. Romko, preco hrozne?  Normalne auto. Ale nic zvlastne. Tak ako octa. Je len pisem ze ta octavia je lepsia asi vo vsetkom podstatnom a preto aj cenu ma taku aku ma aj po rokoch na rozdiel od p407. A miesto vzadu je lepsie v oii a kufor ma podstatne vacsi. Napriek o dost vacsiemu razvoru p407. Niekde je chyba.

Romanius

Citace: Jerry.Gunman kdy February 20, 2013, 11:26:14 PM
Jednou opatrne pochvalim Octavku a zasejc se mu to nelibi ;) ... to jsou dneska lidi
A to srovnani Octy a P-407 doufam nemyslis vazne, ze ne?

tiež čumím na to zrovnanie. a p 407 je nejaké hrozné auto? nešiel som v tom dlho, len po meste, ale povedal by som že normálne auto, skor príjemné. a zvonku sa mi navyše moc pozdáva

Ladik

Citace: Jerry.Gunman kdy February 20, 2013, 11:26:14 PM
Jednou opatrne pochvalim Octavku a zasejc se mu to nelibi ;) ... to jsou dneska lidi
A to srovnani Octy a P-407 doufam nemyslis vazne, ze ne?

musíííš jemněěě, víš že je PRCHLIVÝ :-)))

Jerry.Gunman

Citace: brano kdy February 20, 2013, 10:43:24 PM
Ja ti nevviem co proti tomu stale mas. Sice to nejazdi za 3,8 na sto ale aj dvojka octavia je lepsie a pouzitelnejsie auto ako napriklad P407. Zodpovedaju tomu teda aj ceny ojazdenych kusov :)

Jednou opatrne pochvalim Octavku a zasejc se mu to nelibi ;) ... to jsou dneska lidi
A to srovnani Octy a P-407 doufam nemyslis vazne, ze ne?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

brano

Vnutorny priestor v com? P407 nema vnutorny priestor. to je ponorka.

Krtek

Já v P407 nikdy nejel ale napadá mně co třeba vnitřní prostor ? Pohdolí když to neskáče jako koza ?

atnarfus

Pod to se klidne podepisu. Nenapada mne nic co by na 407 bylo lesi nez na O2. Mozna sedacky, ale to bych musel se 407 najezdit trochu vic.

brano

Ja ti nevviem co proti tomu stale mas. Sice to nejazdi za 3,8 na sto ale aj dvojka octavia je lepsie a pouzitelnejsie auto ako napriklad P407. Zodpovedaju tomu teda aj ceny ojazdenych kusov :)

Jerry.Gunman

Jézuszmárija, to zase bude po všech autoservrech a časopisech onanie nad 610 litrovým kufrem u nové, ještě lepší, ještě krémovější a ještě křupavější Octávie  ::)

I když, pokud by se rozvor skutečně natáhnul na těch takměř 270 cm, pak by asi mělo smysl Ochcávku považovat za "cosi mezi" na přelomu nižší střední a střední třídy. Tož budiž Octávii přáno, aby se konečně stala tím autem, za jaké je už 16 let vydávána :D

http://www.auto.cz/skoda-octavia-combi-prvnich-fotkach-610-litru-deklasuje-konkurenci-72991
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


Lihobaron

oktafka je dobry auto.. nic vic, nic min..

petrklm

Citace: brano kdy February 11, 2013, 09:03:36 PM
Ako hovorim, vsetko je otazka ceny a stavu.
Ale jo, máš pravdu. Kdyby tohle neplatilo, tak nemám cinquecento (pro manželku) a Alhambru (na různej bordel, kterej pořád vozím, protože nemám garáž), a Licolna Town Cara (na emoce) :D
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Ako hovorim, vsetko je otazka ceny a stavu.

petrklm

Citace: FPT kdy February 11, 2013, 08:56:41 PM
bezva, brano má octavii, takže další auto se dočkalo rehabilitace.
U mne ne...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

bezva, brano má octavii, takže další auto se dočkalo rehabilitace.
--O-o-O--

petrklm

Aha, tak to pardoooooon, ale asi mě zmátnul název diskuze - "Octavia- nová"   *1025*
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Nehovorim o novej, hovorim o tom co sa mi dostalo do ruk. 2007/1.9TDI 77kW. Nova toto kurvitko urcite ma.

petrklm

Neříkej, nová Octa nemá DPF? To je dost průser, protože aspoň v Česku (o Německu ani nemluvím), se nedostaneš do centra měst, euro je dneska modla :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

brano

Tak myslim ze skodovka sa sere tak priemerne, druha vec je ze pomoc je casto jednoduchsia ako pri inych znackach.  Neviem co stale mate, je to vzdy otazka ceny a ponukanych vlastnosti. Vena pise ze octavka bola male auto. Ja pisem ze je to vyrazne vacsie co sa tyka kufra a miesta vzadu ako napriklad Volvo V60 alebo mercedes C. Ja by som nikdy nepovedal ze budem mat skodovku a vidite, je doma. a viem ze je to konecne auto ktore drahsie predam ako som kupil. a jerry, specialne pre teba som teraz pocas 4000km sledoval udaj o spotrebe na palubaku a podla tankovania, rozdiel je uplne nepatrny, v rozmeszi nejakej chyby merania. Spotrebu mam dlhodobo 5,9l/100km a to je na to ako jazdim myslim fajn. 1,9dCi od <> mal viac, asi aj pre filter castic ktory nastasie skodovka nema. je to vec nazoru ale nemam proti tomu autu nejaky vaznejsiu vytku, uplne normalne pohodove auto.