Poraďte odborníci na PC

Založil Krtek, October 21, 2012, 01:28:36 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

Ladik

dík, cečko má jen 30giga a je už jsem měl volné jen 2giga a tyhle sračky tam zabíraj minimálně 500mega
nííc sundal jsem 2,5 giga corel X5

Lihobaron

tak tak.. potreba je kolikrat aj k ovladacum tiskaren nebo grafiky.. nechej lezet na tem tvojim ceckudvojtecka ;)

atnarfus

Zjednodušeně. Pro spuštění aplikací vyvinutých v prostředí .NET potřebuješ runtime NET Framework. Jestli opravdu nepotřebuješ žádnou takovou aplikaci, tak to můžeš odinstalovat. Ve finále stejně odinstaluješ jenom aktualizaci. Protože nějaká ta starší verze je obsažená už v samotné instalaci operačního systému.

Doporučení: nech to tam, jinak to začne dělat psí kusy

Ladik

potřebuji promazat Céčko jednoho kompu a mažu softíky
jsem jen uživatel tak se ptám, k čemu je v kompu Microsoft .NET Framework?????
Zabírá mi to tu hromadu mega
Dík

FPT

--O-o-O--

Lihobaron

zatim teda dve veci W7 zklamaly uplne a to vyhledavani a ted to preferovani siti, to je podle me katastrofa..

Ladik

Citace: Lihobaron kdy April 04, 2013, 08:36:49 AM
podle me je preskocime stejne jako visty.. uz jich mame nekolik koupenejch s bookama ale jedem samo na 7mach.. MS ma politiku moznejch downgrejdu dycky vo dve verze dolu, takze pojedem co pude na 7mach a pak az na dalsi.. doufom teda, abysme podle soucasnyho vyvoje nebyli radi za 8my :)

já třeba v blbým corelu jedu furt X3 a osmičky už chtěj jen X6, se hrozím že pak neotevřu data, furt tu mám jeden comp s corelem 9 abych mohl případně data staršího data otevřít, protože 13tka už nebere nějaký data uložený v corel5 a občas je to třeba, v XP si klidně nainstalím všechny historické corely, v osmách prd

jinak nový comp s osmičkama tady stojí vedle, já občas do něj mrknu, poklikám a sednu zase ke starý hujdě co mě sere, že je pomalá :-)

Lihobaron

Citace: brano kdy April 03, 2013, 09:48:47 PM
No, pockaj si na 8 a jebne ta :)  *946*  *943*

podle me je preskocime stejne jako visty.. uz jich mame nekolik koupenejch s bookama ale jedem samo na 7mach.. MS ma politiku moznejch downgrejdu dycky vo dve verze dolu, takze pojedem co pude na 7mach a pak az na dalsi.. doufom teda, abysme podle soucasnyho vyvoje nebyli radi za 8my :)

fido

Citace: Lihobaron kdy April 03, 2013, 05:19:30 PM
dokaze mi nekdo zastance tech bozskejch a dokonalejch sedmicek vysvetlit, jak nastavit prioritu mezu wifi a lan pripojenim?? klasicky nastaveni preferovani siti proste nezabira, furt je preferovana jakakolif wifi sit a nastaveni metriky sice funguje, ale az po restartu.. jak na to?? diks

  ;D Koukam, ze nejsem sam. V praci jsem si wifi zapnul, kvuli ladeni nejakyho softu pro komunikaci s tabletem. Pak jsem na to zapomel
a 3 tydny jsem picoval, ze mi priserne hnije net a streamovany videa trhaj. Pak jsem zjistil, ze ten debil mi jede pres Wifi, prestoze
do ty samy site vede gigabiovej drat. Koho by to napadlo.

brano

No, pockaj si na 8 a jebne ta :)  *946*  *943*

Lihobaron

no me by zrovna stacilo jen to, kdyby fungovalo to co fungovalo bezproblemu v XP a je konfigurovatelny v 7mach ale nefunguje..

atnarfus

Máš víc možností. Chceš to jenom používat, máš tu Wokna. Chceš se v tom hrabat, máš tu Linux.

Já se nemohu dočkat funkčního Androidu pro x86. Hned si ho do noťasu vrazím. Toužím po systému co najede za pár vteřin, půjde v něm spustit internetový prohlížeč a nějaký multimediální přehrávač. Víc toho od počítače posledních pár let nechci.

Lihobaron

chce se mi brecet.. je to jako s autama, de to vod desiti k peti..

FPT

no jenom přes tu metriku, pravděpodobně.
--O-o-O--

Lihobaron

dokaze mi nekdo zastance tech bozskejch a dokonalejch sedmicek vysvetlit, jak nastavit prioritu mezu wifi a lan pripojenim?? klasicky nastaveni preferovani siti proste nezabira, furt je preferovana jakakolif wifi sit a nastaveni metriky sice funguje, ale az po restartu.. jak na to?? diks

Lihobaron

toz vitaj zase zpatky mezi nama, zivejma :)

T-Diesel

tak chlapi, dik za rady, je nainstalovano
vecer sem nasel este v hromade starych CD jinu kopii a tim sa to vyresilo
problem byl v cedu, bylo uz stare a neslo z neho cist
XP mam overene, na mojem starem kramu by 7 asi ani nesly spustit, hlavne su konzerva jakcyp a nevim, esi potrebuju neco noveho na to co na tom delam.

Lihobaron

aha.. tak to sem dest let pozadu  ;)

atnarfus

Tak to dělám už deset let a nikdy žádný problém.

Lihobaron

za bezproblemovej provoz na vic zivejch kompech najednou nerucim, ale prehodit z vyrazenyho kramu na jinej vpoho.. popripade zavolas na aktivacni linku a jedes dal..

atnarfus

Jak to přesně myslíš s tím že to nesledujou. To jako že už do neodmlouvá při aktivaci i když máš stejné číslo na víc compech?

Lihobaron


FPT

já vím, jsem tě nemohl zklamat přece (:
--O-o-O--

Lihobaron

Citace: FPT kdy March 30, 2013, 06:04:15 PM
a sedmičkám dej šanci, ser na zidana, ten neví, o čem mluví (:

sem presne vedel ze te to s tema 7mama nakopne  ;D

FPT

jo, s tím diskem jsem to nemyslel, že by to souviselo, jenom mě to napadlo jako obvyklej problém při instalaci.

a sedmičkám dej šanci, ser na zidana, ten neví, o čem mluví (:
--O-o-O--

Lihobaron

 jestli ti to hlasi chybnej soubor muze bejt i blba mechanika..ahci-legacy mod to nebude, ten ti zahlasi ze nemas vubec zadnej disk na kterej instalovat.. xp dej legalni.. dneska uz je nehlidaj.. jestli nemas, pockej do utery, poslu ti iso legal XP pro se SP3kou a vofocenou samolepkou.. doma mam jen kreky SP2 musel bys instalit SP3zvlast.. na 7my ser, predpokladam ze na ne nemas HW ale i kdyby byl HW dostatecnej stojej zahovno.. na sedmy prejdem  az po 3/2014 az zkoncej aktualizace :)

FPT

stáhni program nlite a udělej si vlastní cd. nemáš tam sata disk? potřeboval bys pro něj ovladače, nebo ho přepnout v biosu na legacy mode. proč tam nevrazíš 7 nebo 8?
--O-o-O--

T-Diesel

jo zidan dik za tu radu s ovladacama

kurnik sopa ale mam dojem ze sem stejnak skoncil driv, nez sem zacal
nejde me pokracovat v instalaci - bootuju z CD a v prubehu zavadeni systemu pise hlasku o chybnem souboru, tywoe a zadnu jinu instalacku tu jaksi nemam  - resp. jo ale nejde z ni bootovat.

a potom sem nasel este jednu ale nemam k ni serial a z toho druheho cd to nebere :(

FPT

no jasně, ale klidně zrušíš voba. jinak s tím inf adresářem je to dobrá rada.
--O-o-O--

Lihobaron

v prubehu instalace XPcek celej disk nezformatujes.. muzes pracovat pouze s oddily, ktery muzes rusit vytvaret nebo formatovat.. vono ani zformatovani neni zadnej pruser, pruser je pak az prepsani souborama pri nasledny instalaci.. jinak doporucuju jestli nemas nekde souhrne nechany ovladace vod strojovny zkopiruj si na ten druhej oddil celej adresar c:\windows kde sou v inf a system32 pak jednoduse dohledatelny..

T-Diesel

toz nic, idu na to, snad sa to povede

FPT

no, zas tak starej nejsi, aby tohle fungovalo (:
--O-o-O--

T-Diesel

za mych mladych let to bylo jednoduche - format c:
vcilka je tam nejaka zmena? :)

FPT

zůstane, ale pozor při formátování, ať nesmázneš celej disk.
--O-o-O--

T-Diesel

hej borci
konecne sem po x rokach sebral odvahu, abych reinstaloval svuj 5 let stary system
mam XP, dam znova XP
fyzicky disk co mam v kompu sem si dkysi davno spravcem disku rozdelil na dva oddily, tak mam vcil C a D, na tom Decku mam hromadu veci co potrebuju nechat a je toho moooc takze zalohovat jinam pro mna by bylo dost komplikovane
kdyz zformatuju C a nainstaluju winy, ostane me tam viditelne Decko? nebo hrozi, ze to nebude videt a k datam sa uz nedostanu?

Lihobaron


FPT

ne, pro tyhle případy mám vždycky u počítače čokoládu, to jí spolehlivě zabaví, než to dostavím.
--O-o-O--

Lihobaron

to jako kdyz se zaveli tato pod na to a ty mas rozestavenou ctvrt tak to jako pausnes, jo?? :)

FPT

já teda ty prsa pořád radši, i když simcity je jedna z mejch nej her...
--O-o-O--

Krtek

Já onehdá pořídil Citylife deluxe, snad za 50 Kč někde v levných knihách nebo to bylo k časáku. Taky jsem na tom pár tejdnů ulít.

Lihobaron

tyjo na simcity sem tezce ujizdel a tohle vypada cupr.. dnesni fakani se maj, my jako mali akorat vosahavali holkam prsa a ve volnejch chvilich mezi vosahavanim cvrnkali duhofky..

http://bonusweb.idnes.cz/simcity-prvni-dojmy-0q8-/Preview.aspx?c=A130218_130826_bw-preview_oz

T-Diesel

Citace: FPT kdy February 11, 2013, 09:19:21 PM
nebuď blázen, na to sem lákám návštěvy.

nevis jak sa to dela?
jeeee vy ste dosli na nastevu? sakra, ZROVNA VCILKA me ten rum dosel :)