O autech

Založil Ladik, October 02, 2012, 06:34:13 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vena

Budoucnost automobilismu je v Teslách Elona Muska  :lulka: pivo3
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

elpidio

Co jsem se tenkrát zajímal, tak to neuměl nikdo. U toho Suchomela to bylo za očalouněnou. Asi z jinýho auta, ale jako nová. Ale už to bude hezkých pár let. U mě to bylo aktuální v roce 2007.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Já ji potřebuju ještě očalounit, tak si říkám, že by to třeba uměl někdo rovnou opravit. Nemáte někdo zkušenosti s tím čalouněním?
--O-o-O--

elpidio

Kolegovi kdysi měnili stropnici u Suchomela za 3500. Mně to na CD taky padalo. Říkal jsem tomu nebesa.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Njn, je to moc, ale tady na výběr není.
--O-o-O--

petrklm

To je moc... kolik máš nohou?  *886*
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

--O-o-O--

elpidio

Kolik má pedálů?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

1991 9000 CC 2.3 turbo FPT 147 kW/330 Nm. Kola nechci, díky za nabídku, ale přesně tyhle na tom teď jsou a mám k tomu ještě druhou sadu cross-spoke (: V podstatě přesně tohle byl můj první SAAB, jenom byl bílej a měl ETS, tohle naštěstí nemá. Jinak k tomu mám ještě redbox, takže by to mělo mít ještě cca o 20 koní víc. Uvidím, nejdřív to musím přihlásit a udělat tomu prvotní servis, než to vůbec pojedu projet. Zatím někde teče olej ze serva, takže jsem to horko těžko dostal do garáže, a s největší pravděpodobností je načaté turbo, tak asi půjde na repas. Práce je na tom dost, ale není to vůbec zrezlý a motor jde hezky, tak to snad bude dobrý.
--O-o-O--

elpidio

Paráda, gratuluju  OK  Co je to zač?  Úplně se mi vybavilo jak mě v tom někdy v roce 2000 svezl kámoš a byl jsem jasnej. Ani nevím jestli ho pořád má. Nechceš kola?
https://elpidio.rajce.idnes.cz/SAAB_kola/
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Ale jo, občas jo, ale 9000 CC úplně minimálně.
--O-o-O--

petrklm

No to jsi fakt nadšenec, já měl poslední dobou dojem, že Saaby se už moc nevyskytujou. Občas se ale něco ukáže:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/saab/900/18045087?goFrom=list
http://auto.bazos.cz/?hledat=SAAB+9&hlokalita=&iddel=1
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Tak už jsem zase FPT... (:
--O-o-O--

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Podle mě může.
--O-o-O--

elpidio

Myslíte si, že může můra v autě spustit alarm? Jsou tam prostorová čidla.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik

To mi připomíná, že kámoš nedávno koupil funglovku nové BMW5 kombi. No a zjistil, že mu do auta zatéká voda při dešti zadními levými dveřmi. A pátými dveřmi mu tam fouká. Reklamuje to, ale prodejce se zatím k ničemu nemá. Že prý takhle teče snad do každé nové pětkové v kombíku.
Do tohohle třeba aspoň nezatéká...

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

On ten muj korejec je vlastně Osel Ecotek anóbrž nějaká Australská sekačka Holden. :-)
Jedinej problém s olejem vidim tu cenu. Asi budu trvat na Totalu (leju ho tam celej život) a Quartz 7000 stojí na netu kolem 98-120 kč... Jenže + poštovný. Nebo to koupit kdekolivv  okolí za 20-300 kč/l což mi je DOST proti srsti.

atnarfus

5W-40 a 10W-40 můžeš libovolně míchat. Musíš ale dodržet specifikaci oleje (normu), kterou předepisuje výrobce motoru.

Čtvrtinu litru na tisíc bych vůbec neřešil. Litr oleje koupíš za stovku. To je na ty čtyři tisíce kilometrů zanedbatelná částka. Návratnost investice do opravy je nereálná i když by jsi měl auto ještě deset let.

Pravděpodobně by stačilo vyměnit gufera na ventilech, to je na většině motorech docela jednoduchá akce. Neznám ale korejce.

Krtek

Dneska mi mechanik potvrdil že ze Soptíka nikde olej neteče ale že ho žere :-( Takže co s tim ? Mně napadá jako první věc že budu dávat od příště olej 10W40 místo aktuálního 5W40. Zatim žere tak 0,2-0,25L/1000 km. Ale co mam zatim dolejvat ? Mam poslední litrovku 5W40ky, stane se motoru něco když to pak začnu mixovat s tou 10W40kou ? Vzal bych stejnej Total Quartz 7000 místo 9000ky. Řešit nějaký těsnění v motoru nebo GO asi nemá smysl, kor když půjde v létě prodat.
Voda tekla z termostatu takže mam novej a brzdovka tekl z načatý trubičky u LZ kola, taky vyměněná za novou.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 13, 2017, 05:51:25 PM
Svět se měni, koukam do statistiky a poslední pokutu jsem dostal naposledy v roce 2006... a za poslední rok 3, všechny za rychlost o 0,00prd. Naposledy dneska na obchvatu PB jsem měl 71 na padesátce. Chápu že tam byla značka omezující rychlost ale nechápu proč. "Práce" tam sice jsou ale pochybuju že bych ublížil těm bagrum na louce u cesty. Připadá mi že se fakt přitvrzuje v preventivní buzeraci, kamerování a nesmyslech :-( Fakt si řikam, proč já vůl vlastně chci nový auto.

To ti nepřipadá, to je bohužel fakt.
Skončíme DOSLOVA jako ti staří Římani...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

atnarfus

To se činíš. Já dostal pokutu naposledy ještě na fichtlovi. Měl jsem nepovolenou úpravu na vozidle (zvednutý výfuk). Vzali mi techničák a zaplatil jsem 50Kč pokutu. To už je tak 25 let.

Když už jsem zmínil fichtla, nesledujete ty borce ze slovenska co jedou na fichtlech kamsi do Afriky?
http://afrika.napionieri.sk/
https://www.facebook.com/napionieri

Krtek

Svět se měni, koukam do statistiky a poslední pokutu jsem dostal naposledy v roce 2006... a za poslední rok 3, všechny za rychlost o 0,00prd. Naposledy dneska na obchvatu PB jsem měl 71 na padesátce. Chápu že tam byla značka omezující rychlost ale nechápu proč. "Práce" tam sice jsou ale pochybuju že bych ublížil těm bagrum na louce u cesty. Připadá mi že se fakt přitvrzuje v preventivní buzeraci, kamerování a nesmyslech :-( Fakt si řikam, proč já vůl vlastně chci nový auto.

Ladik

Citace: Krtek kdy December 22, 2016, 06:04:46 AM
Jsem rád že i odborníci potvrzujou teorii Krtkovo risky.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jak-spravne-brzdit-na-snehu-v-aute-s-abs-plne-brzdy-nejsou-to-prave/

kua Krtku, ta tvoje ryska mi rve srdce  :lulka: ale možná když je to ,,Krtkova riska,, .... :-)

FPT

Diesel je Ford, jak jinak. Nudný auto to podle mě úplně nebude, i když uznávám, že kombinace V6 a 4x4 bude určitě zábavnější. Ale na denní dojíždění je to podle mě ok, rozhodně to nebude nudnější než V40, kterou jezdím teď.

Proč by to měla být kasička?
--O-o-O--

Krtek


Jerry.Gunman

Citace: elpidio kdy December 21, 2016, 06:14:43 PM
Od koho ten diesel vlastně je ? Jinak jako kasička je vhodná i poloviční Vectra :)

Dízl by měl být od Pequod/Citroën
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

elpidio

Od koho ten diesel vlastně je ? Jinak jako kasička je vhodná i poloviční Vectra :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik

Tak proč ne. Já mám taky poloviční mondeo *886*. Akorát to bude asi pěkná kasička.

petrklm

Introš to má hezkej, mně se světlý barvy líběj, ale jinak je to neskonale nudný auto... nafta a manuál...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Tak v Ústí by tam byl stejně tak den dva...
--O-o-O--

elpidio

Ale notak. Vždyť to nemá ani jaguára.
Ne, hádejte, mám Rujánu.


atnarfus

Baví mne to, jen to kolísá od super po trapné.
První díl byl fajn. Druhý díl zábavný, ale jinak nic moc. Třetí díl super. Čtvrtý trapný.

elpidio

Co říkáte na "nový" The Grand Tour ? Já jsem zatím docela zklamán.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Tady asi ne, ale když se něco dozvíš, klidně to sem napiš, mně to třeba zajímá.
--O-o-O--

petrklm

No fuj, apage satanas  *943*
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

saabik

Znáte někoho, kdo má reálnou zkušenost s Toyotou auris hybrid? Zajímá mě hlavně spotřeba ve městě, dojezd na elektřinu a praktické využití hybridu. Případně zda s tím má problémy, nebo se dojezd na elektřinu snižuje v průběhu užívání. Když ne, zkusím Toyota fórum. Ale asi to moc lidí mít nebude, co?

FPT

No hurá, takže za dva roky už si s tím 3.0 V6 zase nebudu muset připadat divně...
--O-o-O--