Auto 4x4 ....

Založil Gogo, September 13, 2012, 03:18:30 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

T-Diesel


Lihobaron

tak pasatek dneska v tom marastu zabodoval, jel jako tank.. skoda ho bude  :'(

atnarfus

Na severu s tím lítají po silnicích normálně. Já tam v zimě ještě nebyl, což mne mrzí, ale co kolegové vyprávějí, tak auta po městě jen rachotí.

Lihobaron

no mi po revoluci koupili tranzita z finska zaprvy problem ze furt svitil asi proto mel dve baterky ale hlavne mel gumy s hrebikama tenrat este nebylo dostatku tehlech vyskokoprofilovejch na dodafky tak sme ty zkurveny hrebiky z gum dolovali v hradci na parkovisti soustruznickejma dlatama sme vypadali jak kdyz cistime vzorky na gumach :)

atnarfus


Gogo

JB a jak by to řešilo subaru??  To se nedá sjet nijak, než risk a štěstí a věřit že to klapne....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

jo a i autobusy na tebe pak troubej abys pridal  KO na to nepotrebuju cudlik, proste ten kopec sjedu..

Ladik

my co máme čudlík sjíždění svahu jen klikne dáme nohu z plynu a auto jede dolů samo

Lihobaron

neska je clovek zhejckanej.. sorry panove, ale co je to za ridice, kdyz mu dela problem sjet kopec v aute 4x4 aute?? ste se pomatli na rozumu??  *886*

jb

copak autem.. to dolu kopcom na lede jeste jde :)

a vidis, mels kupit subaru a resil bys max redukci dopredu popr. nastaveni stredoveho diff :)





Gogo

dnes jsem pořádně testoval automatiku i plnou 4x4, tak teda je to oooobrovský rozdíl, jsem teda čuměl...
a měl jsi recht, nahoru to jde, ale sjed dne po tom mýdle-úzkou cestou z chalupy na hlavní bylo peklo, pěšky bych byl rychlejší a i tak, když se to sune a už není čím brzdit nebo měnit směr.... uuf drsné!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

no tak s tim mas jezdit kdyz vidis jaky je maras a ne si to nechat ridit elektroniku  :P
neskaj bylo v zadverickem kopci veselo, pro kamiony uz min teda.

Gogo

nj nj Tondo, když zapnu na tvrdo 4x4 tak je to quatro :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

T-Diesel

nojo
kdybys mel quattro tak takovy problem nemas
ale inac machrovina neni vyjet, ale sjet dolu :)

Gogo

No já ji urval spíš díky tomu, že se přidal nečekane zadek, když předek hrábnul a už jsem se sunul dveřma napřed....než jsem to srovnal, tak jsem strany 2x prostřídal-levá-pravá..... uff
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

petrklm

Jasně - fyziku neošidíš. Uvědom si, že tam, kde si urval od podkladu čtyřkolku, by ses s dvojkolkou ani nedostal :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Gogo

KUAAAA  už třetí den sněží a sněží..... ráno jsem konečně  pořádně vytestil 4kolku. Tak už je to jasné, 2kolku už asi nikdy mít nebudu, leda bych se odstěhoval někam do zpět města....případně jinam.
Základní poznatek ale je, že díky pohonu a TCS a já nevím co všechno, je auto dost stabilní a drží, pokud se ale utrhne (což se mě podařilo) tak je to mnohem horší než když jde do smyku předohrab. No možná né horší, ale jiné, ještě to nemám tak v ruce a váha + vyšší stavba dělá taky své. Uff bylo to na měkko v trenkách!
Ale jinak stoupání v 20cm čerstvého mokrého sněhu, jako jízda na suchém asfaltu :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Ladik

Citace: Jerry.Gunman kdy January 01, 2013, 12:54:13 PM
Citace: Ladik kdy January 01, 2013, 12:47:34 PM
Citace: Jerry.Gunman kdy January 01, 2013, 12:45:16 PM
Já jedu zejtra akorát tak na otočku do Ostravy...

jhak dáváš otočku?
na ručku?
Mě to kurde nejde :)

nepiš sem pičoviny, piš to ke mně do chlívku, je tam teplejc a útulnějc, tu je to samej suchar
tož s tím rondlem pravda jen ty semafory mi tam vadí bo musím brzdit

No ganz jednoduše :D
Pořádně se rozjedu, v Ostravě přišlápnu brzdu, v Havířově na rondlu sa otočím a valím zase z5

Jerry.Gunman

Citace: Ladik kdy January 01, 2013, 12:47:34 PM
Citace: Jerry.Gunman kdy January 01, 2013, 12:45:16 PM
Já jedu zejtra akorát tak na otočku do Ostravy...

jhak dáváš otočku?
na ručku?
Mě to kurde nejde :)


No ganz jednoduše :D
Pořádně se rozjedu, v Ostravě přišlápnu brzdu, v Havířově na rondlu sa otočím a valím zase z5
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: Jerry.Gunman kdy January 01, 2013, 12:45:16 PM
Já jedu zejtra akorát tak na otočku do Ostravy...

jhak dáváš otočku?
na ručku?
Mě to kurde nejde :)

Jerry.Gunman

Já jedu zejtra akorát tak na otočku do Ostravy...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Ladik

Citace: FPT kdy December 22, 2012, 07:48:26 PM
Hele, pánové, nemáte někdo cestu kolem Znojma?

Ne :)

FPT

Hele, pánové, nemáte někdo cestu kolem Znojma?
--O-o-O--

jb

no tohle je zrovna I gen. forestera, ktera se nelibi ani me :) me se libi ta potom... ale design subaru je dobry v tom, ze se ti bud nelibi, nebo libi jako celek. Nejde byt nekde mezi.. a me se naopak /krom XV/ design novych subaru nelibi :)
Nekdy tu chalupu uz musim prijit konecne zkolaudovat :) tak dlouho jezdim okolo, az jsem zapomenul, kde to mas .)
Naposled jsem se tam flakal pred tydnem.. jsem nespechal, tak jsem jel pres hory.


atnarfus

Jasně, ty to máš kchaky metalízu a na to se dá koukat. Já mám klasickou hnusnou lahvovou zelenou, podobou jako na Subaru na fotce.

elpidio

Jj, mohl to být pěkný happy end...

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Gogo

Lihoňu vysaď, psal jsem o výšce auta voe né o problémech se zády :-)))
Franto, ono je zelená a zelená, a taky každému autu sluší jiná barva :-)
Mou zelenou vidíš na fotce a k SUVu stojícímu na samotě u chalupy to jde docela dobře, kolem jen les a hory :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Nechápu proč se zelená auta vůbec vyrábějí. Máme zelené auto pět let a nelíbí se mi čím dál víc.

Lihobaron

Citace: Gogo kdy December 21, 2012, 07:33:41 PM
ženě se do toho nastupuje hůř, potřebovala by schůdky :-)

sem myslil ze nejsi taka staresina kua a ty pritem joo *871*

Gogo

No subaru Jeníku ve výběru byl, ale když mě se líbí až ta XV -no všeobecně starší Subaru mají pro mě tragický design a i když to není podstatné, kukaj každý den na auto, které se ti nelíbí....
Kia docela ujde na rok vzniku :-) Líbí se mě co je na trhu, takže pro mě to byla lety ověřená klasika :-)
Trubky jsem nechtěl, mě to příde divné, moc nechápu na co tam jsou?! Ještě tak možná nášlapy, ženě se do toho nastupuje hůř, potřebovala by schůdky :-)  A barva... kapitola sama pro sebe, byly ve výběru 4 černé a všechny byly ve stavu...že jsem raději překousnul zelenou :-) A světe div se, se mě ta barva docela už líbí :-))))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

elpidio

Citace: Krtek kdy December 20, 2012, 05:25:23 PM
Já ? Místo rezervy

Jo, ty. Překvapilo mě, že se místo ní vejde nádrž na tolik litrů. To je slušný. Takhle schovanej plyn by mi nevadil.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy December 20, 2012, 10:00:44 PM
Hehe sportage a sedan :-)))
Woe to má kufr jako dodávka :-)))

Vašnosto, jsem komentoval Trtkovýho Kadlí-kaka a ne jejich Kiu  *886*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

jb

jinak gogo pekna kia, takovou. akorat cernou, tu ma mistostarosta.. pouze ma navic okolo auta vsude lesenove trubky.
Uplne stejnou tu mel cigan bagrista :) holt porad rikam, ze neco delam spatne :)
A kdyz si chtel benzin, forester nebyl ve vyberu ? :) svetlou vysku to ma stejnou

jb

Krtku to je presne ono, nekterra lpg radsi pri plnem plynu sami prepnout na benzin. Aby se vyhnuly problemu. I forester s orignal prestavbou od dylera se tak chova. A stag je podle me dobry ze kdo tomu rozumi muze nastavit dost parametru a doladit tak system na konretni auto. Hlavne saabisti a turbari to maji :) ale ja mam k polsku asi zrozenou neduveru ktera se jenom casem prohlubuje diky zkusenostem s jejich vyrobky

Gogo

Hehe sportage a sedan :-)))
Woe to má kufr jako dodávka :-)))
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

2 Gogo:
Njn, to je bolest sedanů.
Pokud chceš něco, co bude klasicky krásné (US sedan  ;D ) a zároveň ho provozovat na denní ježďání, tak jsi celkom v pérdeli buďto s prachama nebo s kufrem.
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Hele já mám asi menší rezervu Krtku :-))
Hehe tam se vlezl jen toroid  nějakých 55l tak nějak, ale natankovat tam jde jen 45l.
Flashlube jsem chtěl, páč tyhle ventily nejsou na LPG připraveny, jako byly v Laguně.
A řešit pak opravy za xx tisíc...to by ta úspora na palivu postrádala smysl.
1l Flashlube stojí 500kč a vydrží  cca 10tis km. Je tam nádobka na 400ml která je na 4000km.
Přepíná se to docela brzy, ráno jsem to sledoval -6°C a po 2km už jelo LPG.
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Horší chování motoru na LPG v přechodových režimech a na plný kotel bych přisoudil spíš poněkud horšímu software, který řídí vstřikování plynu. Ustálený režim není zase takový problém regulovat. Přechodové režimy ale jedou podle předprogramovaných hodnot a s tím si určitě nikdo nedal tolik práce jako vývojáři v automobilce. Nehledě na to, že LPG pohon je orientovaný hlavně na úsporu a podle toho bude naprogramovaný.

Krtek


elpidio

A tos přišel o půlku kufru, nebo ji máš místo rezervy ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Jo můžu potvrdit ten rozdíl mezi systémama. Ve Feldě jsem měl podtlak BRC. Tam byl benzostart a po překročení 2t otzaminů to přeplo na LPG. I když byl motor studenej takže sjem jednou zkolaboval a uchlastal auto uprostřed křižovatky :-( Jinak paráda
V Nubi mam Landi renzo omegaz. Jediná slabina jsou vstřiky který po 145 tis km odešly jinak naprostá spokojenost. Teď ale vnímam že při přepnutí na LPG to někdy kapku cukne a tak 1s jsem bez výkonu. Taky to přepíná při zahřádí vody někam k 50 stupňum.
V kadlíkovi mam teď STAGa. prej polská kopie toho nejlepšího co svět vymyslel. Na plyn přepíná při (prej) 39 stupních vody. Vychází mi to na cca 2 km tj skoro poloviční vzdálenost co Nubi takže milý překvápko. Škubnutí ani ztráta výkonu se nekoná, nejde to poznat když člověk nekouká na diody. Prej se vstřiky přepínaj postupně po 200 ms. Flashube nemam snad neni potřeba u motoru koncepcí z 90. let kterej točí jako naftoň. Akorát teda nad 4600 to vstřikuje benzín. Jenom pro sychr kvůli ventilum když nevíme co by to udělalo jenom na plyn. Jenže 4600 ot znamená na 5ku kolem 200 km/h, zatim jsem nezaznamenal potřebu točit víc jak 3500. Jsem zvědavej na spotřebu a jak to bude porovnatelný s palubákem.Jak máš velkou nádrž Gogo ? Já teď 75l kam se vejde něco přes 60l. Plovák mi neohýbaly aby se tam vešlo víc.

Jerry.Gunman

Citace: jb kdy December 20, 2012, 12:15:04 AM
Zkus full gas az do max. Otacek. Jestli to neprepina na benzin. A auto urcite reaguje pomaleji pri jizde na plyn. Lpg dele hori nez benzin a prudke zmeny otacek to odhali. Schvalne zkus na volnobeh skocit po plynu na obe paliva. Jinak ja mel sekvent vstrik od brc vc flashlube...a clovek by nerekl jaky je rozdil mezi znackami... Mechanik mi to nejdriv ukazal od ruznych vyrobcu a nakonec stejne slo brc...ale vahal jsem mezi LR a BRC. Noa nevim jestli to bylo tim ale i kdyz jsem poctive obcas prepinal na benzin a projel par km i dravejsim stylem odesly dva vstrikovace na benal. Ono cekal jsem spis ze odejdou vstriky na lpg i kdyz jsem menil filtry kazdy rok ..ale u nas lpg neni cistene jako palivo do spalovacich motoru...holt u nas se nepodporuje ekologickeho nic....teda krom fotovoltaiky apod... Tak hodne spokojenosti s lpg :) ja byl spokojeny ale az po cca pul roce  a dvou navstevach servisu...nerozumet tomu trosku tak me poslali doprdele ze to tak je a nejde to opravit...no a to je mechos u ktereho jsem si overoval par let co a ajk dela a zivi se tim od 1993....a stejne to zkusil jako kazdy servisak....

Ale vitaj Jeníčku haviřívský - dlouho jsi se neozval - jak jde život a co v krajinách severomoravských nového?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...