Gumiarábikum a naše světlá budoucnost pod dobrotivou vládou islámu

Založil Jerry.Gunman, June 27, 2012, 09:16:01 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek


fido

Takže narazíš-li na upřímně věřícího muslima

No, to bude zrejme ono. Ono, kdyz narazis na uprimne vericiho zida, tak se dozvis, ze jako gojim jsi vlastne dvounohe zvire urcene k tomu, aby mu slouzilo. (viz izraelsky vrchni rabin Josef Ovadia)  A kdyz narazis na uprimne vericiho krestana, tak narazis treba na Hajka, coz taky neni zadny med. Paradoxne v leckterych muslimskych zemich (napr. Syrii) narazis na liberalnejsi muslimy, nez ty, ktere nam importuji do Evropy a kteri samozrejme nejvic vykrikuji a narokuji si.
Vezmeme dalsi muslimskou zemi - Iran. Take velmi pokrokova a liberalni...az do islamske revoluce, ktere zhusta napomohla CIA. Nebo Egypt,sekularni zeme, kde cele muslimske bratrstvo odrizli od moci a kazdym rokem se tam situace zlepsovala. Kde jsou dnes? Teokraticka shithole. Lybie? Velmi liberalni zeme, dneska teokraticka shithole. Irak? Dokud tam vladli siite, tak na islamske pomery zlata zeme. Dneska bordel a ISIL (o nemz se uz take vi, ze je to produkt USA). Paradoxne mi z toho vychazi, ze muslimske zeme samy o sobe mely tendenci se liberalizovat a odkopnout dogmata z koranu a Zapad se vzdy pricinil, aby zase spadli do toho nabozenskeho pekla jak z 6 teho stoleti.


Jerry.Gunman

Citace: fido kdy July 28, 2014, 10:57:57 AM
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1463-zide-a-arabove-odmitaji-byt-neprateli-kampan-na-socialnich-mediich-se-rychle-siri

Stale tvrdim, ze 99% lidi je normalnich a chteji jen zit, aniz by se do nich nekdo furt sral.

Njn, s většinou lidí se dá vcelku obstojně domluvit, i když u "palestinců" se mi zdá těch 99% docela nadsazených. Blbý je, že i běžný, "civilizovaný" muslim, když přijde na lámání chleba Ti řekne, že takhle je to prostě psáno v koránu, čili nazdar bazar, o tomhle se nediskutuje a fertig.


Citace z webu http://al-islam.cz/uvodni-charakteristika-islamu/islam-a-muslimove-zakladni-pojmy.html
====================
Co je to Korán?
Korán je přesný záznam slov, které byly Alláhem zjeveny proroku Muhammadovi skrze anděla Gabriela. Muhammad zjevené verše diktoval svým společníkům. Verše pak byly zaznamenány písaři, kteří si je ještě za Prorokova života nechali od něj potvrdit a vzájemně si text kontrolovali. Ani jediné slovo ze 114 kapitol Koránu, tzv. súr, nebylo od té doby změněno. Text Koránu, jak ho známe dnes, je do posledního detailu tím stejným jedinečným a zázračným textem, který byl Muhammadovi zjevený před více než čtrnácti stoletími.

O čem se v Koránu hovoří?
Korán je posledním a konečným zjevením slova Alláha, a proto je pro každého muslima základním zdrojem jeho víry a jejího praktického uvedení do každodenního života. Zabývá se všemi tématy, které se týkají nás jako lidských bytostí. Jeho hlavním tématem je vztah mezi Alláhem a Jeho stvořeními. Korán poskytuje návod na fungování zdravé společnosti, spravedlivého ekonomického, politického a náboženského systému a stanovuje zásady správného chování. Korán se též zabývá náboženskými pravidly, poznáním, uctíváním Alláha, všeobecnými právními normami a morálními principy.

Konec citace
====================================

Když si porovnám základní knihy hlavních 3 náboženství, pak se doberu názoru, že

Tóra je "historie Židovského národa", leč psaná lidmi, podle vyprávění jiných lidí, kteří si vzpomínají, jaké to bylo, když mezi nimi žil prorok, který tvrdil, že mluvil přímo s Bohem.  Tedy (nedokonalý) záznam pořízený (nedokonalými) lidmi - a přesto, či právě proto se rabíni už pár tisíc let přou o správný výklad a na dalších pár tisíc let mají ještě o zábavu postaráno

Bible navazuje na Tóru (Starý Zákon) a samotný Nový Zákon je "úředně deklarován" jako Evangelium (dobrá zpráva) podle Marka, Matouše, Lukáše či Jana. Pak tam jsou ještě Skutky Apoštolů (vyprávěni o tom, co apoštolové dělali), listy apoštola Petra a apoštola Pavla, zjevení sv. Jana - a to je vše. Takže zase lidský záznam o skutcích Božího Syna a jeho učedníků. Takže i zde lze mít několik různých názorů a podle analogií se lze dohadovat o tom, co by asi měl člověk dělat, aby správně pochopil a splnil vůli Boha. Navíc, řekněme si upřímně, křesťanství nesmírně prospělo, že již není vládnoucí ideologií - můžeš ho akceptovat vcelku ¨, zčásti nebo vůbec ne - můžeš cokoli, ale "nemusíš" nic :).

Korán (jak uvedeno výše) žádný prostor pro pochybnosti či svobodnou volbu nepřipouští, protože
(1) je zcela přesným záznamem boží vůle, jak ji archanděl Gabriel zjevil proroku Mohamedovi a ten ji dále přesně diktoval písařům
(2) uvádí naprosto přesný postup, jak si má člověk počínat v té které situaci. Před časem jsem tady pro pobavení zmínil návod, jak správně muslimsky defekovat - tohle v Tóře ani v Bibli k nalezení fakt není.
Navíc, jedním ze zcela zásadních pilířů islámu je i víra v božské předurčení (...osud, ať už se nám zdá dobrý či špatný, který Alláh stanovil a  určil každému ze Svých stvoření dle Jeho předešlé vědomosti a jak je to, dle Jeho moudrosti, potřeba. ... ...Nic se v jeho Království nemůže stát proti Jeho vůli. Jeho znalost a síla, které jsou vždy v pohybu, jsou stále nad Jeho stvořeními. Je moudrý a milosrdný a cokoli udělá, má vždy smysl. Pokud je toto v naší mysli a v našem srdci, pak můžeme přijmout s dobrou vírou vše, co dělá, ačkoli tomu nemusíme úplně rozumět, nebo si myslet, že to tak být nemá.... )  - opět, viz http://al-islam.cz/zaklady-viry/zakladni-clanky-islamu.html

Tedy jablko nepadá dolů proto, že gravitace a  pan Newton - ale protože TAK JE VŮLE ALLAHOVA. Takže proč bádat a pátrat po nějakých přírodních zákonech, fyzice, chemii, strojírenství a co já vím po čem ještě, když VŠE SE ŘÍDÍ VŮLÍ ALLÁHA, teď, včera, před tisícem i za dalších tisíc let.

Takže narazíš-li na upřímně věřícího muslima, již z principu své upřímné víry se on s tebou a ty s ním nedomluvíte o nic lépe, nežli se mravenec z milovického lesíka domluví s korálem z Velkého Bradlového Útesu u Austrálie.

A jelikož základem smírného soužití je dohoda o tom, že pocamcáď je to moje a vodcamcáď je to tvoje, pak se obávám, že dlouhodobé smírné spolunažívání jakékoli společnosti s islamisty prostě není možné.

Co z toho plyne, již nechávám na inteligenci čitatelů
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...


Jerry.Gunman

Citace: Vena kdy July 26, 2014, 08:35:48 PM
Jerry: no i s tímto výkladem lze polemizovat. Americkou podporu dostávali všechny mudzahedinske skupiny, nejen ti kolem bin ladina. Usáma byl pravoverny muslim, v podstatě fanatik a během afghansko ruske války se rozhodl zasvětit život propagaci islámu a potírání bezvercu. Viděl jek rusaci zachází s afghancema a tak se rozhodl bojovat s kazdym, kdo podle jeho názoru nějak utiskuje či diskriminuje muslimy. Alkajdu založil ve stejném roce kdy se rusaci stáhli z Afghánistánu.
Takže vinit Američany, že alkajdu stvořili je podle mě nejen nepresne, ale i nespravne. Hlavni vinu tady nesou rusaci, nebot díky tomuto konfliktu doslo k binladinove radikalizaci a nejen jeho. Poslední kapkou pro něj bylo, když SA nechala na švem území rozmístit americke vojáky a jejich spojence, kteří se chystali vytlačit iracany z Kuvajtu. Byl přesvědčen, že SA Husajna zvládne sama a nechtěl, aby ve svate muslimske zemi byli vojáci jiného vyznani.
Myslím, že v tom článku na válce je jedna chyba. A totiž, že CIA dodala afghancum stingery. O tom zrejme rozhodl Reagan, CIA tady byla proti.


Takže pokud lze usa obviňovat ze stvoření alkajdy, tak pouze v tom smyslu, že usa existují a vyznávají hodnoty, ktere jsou pro radikální, fanatickej muslimy neprijatelne.
Jednoznačnou vinu za rozbití Afghánistánu, povrazdeni statisicu obyvatel a radikalizaci mudzahedinu nese sovětský svaz.

2 Vena (Alkajda, USA, SSSR):
"Neobviňuju" USA ze stvoření Al-kejdy - vždyť jsem tam kdesik psal, že měla být nástrojem na vykopání SSSR z Afghanistánu, který se pak vymknul kontrole. Měl jsem totiž za to, že Al-Kejda vznikla ještě za ruské okupace Afghanistánu - a že A-K byla jednou z mnoha frakcí mudžahedinských bojovných "bratrstev", které tam proti rusům, byvše vyzbrojovány Američany, bojovaly

O neuvěřitelnou svinskost toho, co dělala okupační vojska SSSR v Afghu, se (jak předpokládám) taky přít nebudeme 
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Pánové, nedovolte prchlivosti cloumati vašimi majestáty...

Hentoťtoto bylo původně myšleno jako taková virtuální hospoda pro přátelská klábosení - osobní útoky á la blb, hovado, idiot a spol snad nejsou na místě

I oponovat se (snad) dá slušně a kultivovaně
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: Vena kdy July 27, 2014, 09:26:00 PM
A co psalo fido nevím, protoze je tady uzitecna funkce "ignorovat", takže už asi půl roku nevidím co tady ten blb blaboli.

Inu, co jineho cekat od ignoranta  :lulka:

Ladik


Vena

Ty se mi snad zdas. Ty jen omilas, že usa založily alkajdu a vůbec si nepolozis otázku, proc usa podporovali mudzahediny. Usáma založil alkajdu az po staženi ruksaku z Afghánistánu, čili by ji založil tak jako tak, mel na to vliv a hlavně prostředky.
Voe, ja neříkám, že vše co usa delaji je dobře. Jen se snažím vidět věci ve všech aspektech, takže mě nestačí vypálit, že za všechno zlo muzou usa a mit vystaráno a ještě se pochválit, jak tomu rozumim. Tobě to tak staci, je to jednoduchý a nemusíš o ničem moc přemýšlet.


Ani Afghánistán, ani Irák nebyly normalne fungující státy. A v Libyii by se usa neangazovali, kdyby.......
To si doplň sám, jestli na to stacis.
A diktátoři v tech státech rozhodne snesitelni nebyli.


A co psalo fido nevím, protoze je tady uzitecna funkce "ignorovat", takže už asi půl roku nevidím co tady ten blb blaboli.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek



Takže pokud lze usa obviňovat ze stvoření alkajdy, tak pouze v tom smyslu, že usa existují a vyznávají hodnoty, ktere jsou pro radikální, fanatickej muslimy neprijatelne.
Jednoznačnou vinu za rozbití Afghánistánu, povrazdeni statisicu obyvatel a radikalizaci mudzahedinu nese sovětský svaz.
Tim podle mně popíráš jejich větší zainteresovanost do vzniku Al kaidy.

Celkově tu zastáváš náore že USA to co páchaji v cizích zemích dělaji dobře. NA tom trvam. A já s timhle názorem nesouhlasim.
Co rozmrdali a kde byl klid ? Xkrát omýlanej Afghanistán, Irák, Lybie, všechny státy kde podporovali arabský jaro.
Nemá cenu do těchhle států šířit nějakou svobodu a demokracii. nejsou na to vyspělí. Potřebujou diktátora kterej tam udrží pořádek a bude na venek snesitelnej. Což ti nedavno svržení byli. Takovej Irák neexportoval nikdy tolik opia jako pod nadvládou USA :-(
Funkční stát z našeho pohledu (montovna aut s konzumnim způsobem života) může vypadat divně a při tom bejt úplně jinej. Jak psal Fido, je blbost svojí optikou koukat na jinou civilizaci. Chce to naučit se žít vedle sebe a necpat se do druhých.

Vena

Konkretne?


Jasně, prachy, výzbroj a výcvik jim USA v tý době neposkytli. Teď ještě tu o červený karkulce.


Kde jsem tvrdil, že usa afghánský mudzahedinum neposkytly zbrane a penize?

Véna má zase holt SVOU pravdu o svatých USA který zachraňujou svět.


Kde jsem tvrdil, že usa jsou svatý, který zachranujou svet?


Bohužel zatim kam v posledních 20 letech šlápli, rozmrdali fungující státy a je tam akorát bordel kterej má šanci se rozšiřovat dál. Díky USA !

Který fungující stát v posledních dvaceti letech usa rozmrdaly?
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek


Vena

Hm, koukám, že by člověk neměl nic psát, když se vrátí nadranej z hospody.
Nicméně, krtku, můžeš mi vysvětlit, proc prekrucujes moje slova a vkladas mi do úst co jsem nikdy neřekl?
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

fido

Me nejvic bavi ta dedukce, ze kdo je proti USA je levicak, kdo je pro, je pravicak. A vice versa v pripade Ruska. Typicke skatulkovani hodne dementa bez nazoru. Pritom kazdy autenticky pravicak (ne ti, co si to o sobe mysli), si nad sucasnym USA odplivne. Napr. jako Patrick Buchanan.


Krtek

Véna má zase holt SVOU pravdu o svatých USA který zachraňujou svět. Bohužel zatim kam v posledních 20 letech šlápli, rozmrdali fungující státy a je tam akorát bordel kterej má šanci se rozšiřovat dál. Díky USA !

brano

A to za nemyslim, ze by krtek a franta isli skakat do izraelskych vojakov. Je to smutne co sa tem deje, ale ja by som do toho nezasahoval. A keby gazu uzavreli a nemali by ako utocit na izraeal, zacnu sa mydlit medzi sebou tak ako vsade. To je take typicke arabske.

Vena

Citace: Krtek kdy July 26, 2014, 09:17:45 PM
Jasně, prachy, výzbroj a výcvik jim USA v tý době neposkytli. Teď ještě tu o červený karkulce.


Umíš čist a chápat psane slovo? Evidentne ne. Neustále se tu vyjadrujes k historii o které evidentne nemáš ani ponětí. Baví te tady ze sebe dělat ještě většího blba než je nezbytnou nutne? Ale ja to chápu, vam komousum a levicakum všech odstínů staci plivnout na usa a máte vystaráno, tímto se považujete odborníky na všechno a zahraniční politiku zejmena.
A k tem provokaterum ze západu o kterých psal brano: typicti krtkove a atnarfusove.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

brano

https://m.youtube.com/watch?v=oWlxLq-2RQA

https://m.youtube.com/watch?v=fQrS5Vv6jpA

Presne ako u nas Ti, ktorych meno sa nesmie vyslovit... Zneuzivaju deti a potom picuju o civilnych obetiach. A ti provokateri zo zapadu.  :BMS: :BMS: :BMS:

FPT

No, upřímně, ono to, čemu se u nás (v bývalém sovětském satelitu) běžně věří, může a nemusí být pravda.
--O-o-O--

Krtek

Jasně, prachy, výzbroj a výcvik jim USA v tý době neposkytli. Teď ještě tu o červený karkulce.

Vena

Jerry: no i s tímto výkladem lze polemizovat. Americkou podporu dostávali všechny mudzahedinske skupiny, nejen ti kolem bin ladina. Usáma byl pravoverny muslim, v podstatě fanatik a během afghansko ruske války se rozhodl zasvětit život propagaci islámu a potírání bezvercu. Viděl jek rusaci zachází s afghancema a tak se rozhodl bojovat s kazdym, kdo podle jeho názoru nějak utiskuje či diskriminuje muslimy. Alkajdu založil ve stejném roce kdy se rusaci stáhli z Afghánistánu.
Takže vinit Američany, že alkajdu stvořili je podle mě nejen nepresne, ale i nespravne. Hlavni vinu tady nesou rusaci, nebot díky tomuto konfliktu doslo k binladinove radikalizaci a nejen jeho. Poslední kapkou pro něj bylo, když SA nechala na švem území rozmístit americke vojáky a jejich spojence, kteří se chystali vytlačit iracany z Kuvajtu. Byl přesvědčen, že SA Husajna zvládne sama a nechtěl, aby ve svate muslimske zemi byli vojáci jiného vyznani.
Myslím, že v tom článku na válce je jedna chyba. A totiž, že CIA dodala afghancum stingery. O tom zrejme rozhodl Reagan, CIA tady byla proti.


Takže pokud lze usa obviňovat ze stvoření alkajdy, tak pouze v tom smyslu, že usa existují a vyznávají hodnoty, ktere jsou pro radikální, fanatickej muslimy neprijatelne.
Jednoznačnou vinu za rozbití Afghánistánu, povrazdeni statisicu obyvatel a radikalizaci mudzahedinu nese sovětský svaz.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

Tohle třeba zrovna my ne. Nějaký starý Řecko, Řím, Mezopotámie. Pak nějaký naši panovníci. Kolumbus... Ale nějaký souvislosti zrovna ne. Co bylo v Evropě když byli v Egyptě Faraoni ? Kdo ví. Co bylo tou dobou v Japonsku nebo jižn í Americe ? Taky netušim. Nás to učili stylem 0-100 - Metopotámie 100-500 - Řím, 500-1000 Řecko, 1000-1800 něco u nás, 1800 Napoleon, Habsburkové, 1. světová... a pak přišel listopad 89 a už vůbec nevěděli co učit. S občanskou naukou tohle asi nesouvisí vůbec. Důležitý bylo vědět že máme vládu, parlament a že bude i senilát.

FPT

No já nevím, jak vy, ale já jsem se tohle ve škole normálně učil.
--O-o-O--

T-Diesel

Citace: Jerry.Gunman kdy July 25, 2014, 09:19:54 PM
Je mi líto, Krtku, ale v tomto taktéž nemáš pravdu.
Pokud bychom šli důsledně do historie, pak "první střelu" vypálili mohamedáni.

Islám vznikl na začátku sedmého století

.
.
.
.
.

A dnes, po 330 letech se sem islamisti serou znovu - akurát že nového Karla Martela či Jana Sobieského, kteří by je zastavili, jaksi zatím nevidno.
Dejž Bůh, aby to bylo pouze prozatím...

trochu sem ten jerryho prispevek zkratil at to tu nezabira tolik mista ale mozu k tomu enom jedno - skoda, ze o takovychto souvislostech drtiva vetsina naroda nema ani potuchy. Myslim, ze ve skole by meli deckam vykladat spis totok nez biflovani nazvu knizek kdejakeho zaslouzileho spisovatela. Bohuzel mam takovu obavu, ze ani vetsina ucitelu dejepisu o tomto nema potuchy. Umija vyjmenovat vsecky zeny karla IV a mozna jak sly po sobe jednotlivi panovnici ceskych zemi ve stredoveku, ale sirsi povedomi do celoevropskeho(svetoveho) deni v te dobe jim chybi.
Aspon tolik teda moje zkusenosti, mozna ze postupem doby sla uroven ucitelu a probirane latky nahoru, ale moc sa me tomu verit nechce.

a vubec, existuje este predmet obcanska nauka nebo uz je to enom sexualni vychova a financni gramotnost?

Jerry.Gunman

2 Vena:
Ano, striktně vzato, Američané Al-Kajdi nezaložili - proto jsem také psal, že vytvořili :D

Al-Kajdu lze považovat za takový skoro soukromý podnik, většinu času vedený Usámou Bin Ládinem.  Počátky A-K sahají do doby sovětské okupace Afghánistánu, kdy velkou část jejích členů tvořili mudžahedíni - kteří v té době dostávali značnou podporu z USA - mj. právě i díky osobě a osobnosti Usámy Bin Ládina

Ergo, ač ji nezaložili, rozhodně ji amíci vytvořili - na tom si dovolím trvat :D :P

Dobrej článek na téma Usáma  je k nalezení na Válce - http://www.valka.cz/clanek_14318.html
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Jerry.Gunman

Oj, já hovado.
Samozřejmě, že Lockerbie bylo 21/12/1988 a nikoli 98, omlouvám se za překlep
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

A alkajdu Američani opravdu nezalozili.

Je fakt, ze povazovat polskeho Zida Zbigniewa Brzezinskeho za americana je trochu moc.Ale tak je to s chudakama americanama porad.... Nakonec, ani jejich soucasny prezident (nejhorsi lidsky dobytek, ktery obyval Bily dum), neni american  *785*
https://www.youtube.com/watch?v=rLdMdXxKCLo

brano

A v malom bazene hovna neplavali?  :burka:



Citace: elpidio kdy July 25, 2014, 08:18:30 AM
Jsem v Malno a typickeho Sveda abych pohledal. Ve stredu prijdeme na koupaliste co je u hotelu a v bazenu plno tmavych deti, zadna blond hlavicka. Zato je koupaly zahalene maminky. Ve velkym bazenu nebyl vubec nikdo. Kdyz jsme se ptali proc, tak tam pry plavalo hovno a musi to vycistit. V Brne mame neco podobneho - koupaliste Zabrdovice.

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Vena

Libye teroristy podporovala az do roku 2003. Po pádu Husajna dostal kaddafi strach, že by mohlo dojít i na něj a tak si začal hrát na polepseneho.
Když se dostal k moci Husajn, byl Irák díky příjmům z ropy celkem bohatou zemi. Krátce na to se nechal vyprovokovat Íránem a zahájil válku po ktere mu zůstala rozbita zem a dluhy, ktere musel nějak uhradit. Zaplatit nebylo čim a Husajn dal neurvale najevo, že pokud peníze nedostane, tak si je opatří. A tak sotva skončil jeden konflikt už začal nový vpadem do Kuvajtu a sa. Jenže se přepočítal a špatnou situaci zeme tak ještě vic zhoršil a v tom uspesne pokračoval az do svého konce.
A alkajdu Američani opravdu nezalozili.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

98 ? Sákryš jsem žil v nějakym bludu že to bylo cca 75-85. Dík za upřesnění.

A cpal se Daddám někam ven ? Napad akorát Kuvait. Tam dostal po tlamě a zahnali ho domu. S takovymhle zákrokem naprosto souhlasim a tak by to mělo vypadat. Ale napadat jinou svobodnou (z pohledu váldy, vládne svobodně a dělá si DOMA co chce) zemi je prostě zločin. Stejný to bylo přece i v Jugoslávii.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy July 25, 2014, 10:20:42 PM
Abych oponoval... Lybie pokud vim posledních 20-30 let už žádný teroristy nepodporovala.
A ve zbytku těch států si místní vládci drželi pořádek takovej že k nám se od nich nic nesralo. Nebejt studený války, vytvoření Al kaidy amíkama, nemuseli se vůbec snažit expandovat a otravovat náš svět.
Saddám byl ještě zlatej proti tomu co tam je te'd za "demokracii" a vládní "systém". Tyhle barbaři prostě potřebujou někoho kdo bude vládnout tvrdou rukou a udrží si pořádek.

Á konto Libye: Vždyť to kurwa píšu, že do konce studený války, ne? Račte použíti svých wočíček, váženosti :D :P Navíc Libyjskej "majstrštyk" nad Lockerbie, byť pravda s použitím českého Semtexu, byl proveden až 21/12/1998, což zase až tak moc dávno nejni :(

Jo, a Al-Kejdu si skutečně vytvořili Amíci jako nástroj, jímž chtěli vykopat Rusy z Afghánistánu. Holt, legenda o čarodějově učni opět prokázala svoji trvanlivost a mrazivou pravdivost, co na to říci. V tu chvíli jim SSSR přišlo jako větší nebezpečí (a tehdy tomu tak vskutku bylo), jenomže vytvořením Al-Kejdy amici vyháněli čerta ďáblem :(

Sadám byl zlatej? Mno, maximálně bronzovej :D - i proti tomu, co je tam dneska. Nezapomínej na osmiletou válku Irán-Irák, která Irák tak zrujnovala, že si Sadám musel dojít pro peníze do Kuwajtu - a protože jich potřeboval hodně, vzal si s sebou zopár pomocníčků, aby mu s jejich transportem pomohli

A toho "osvíceného tyrana" bychom potřebovali taky - i když já bych spíše hlasoval pro krále. Tyran zní poněkud ... tyranisticky :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Abych oponoval... Lybie pokud vim posledních 20-30 let už žádný teroristy nepodporovala.
A ve zbytku těch států si místní vládci drželi pořádek takovej že k nám se od nich nic nesralo. Nebejt studený války, vytvoření Al kaidy amíkama, nemuseli se vůbec snažit expandovat a otravovat náš svět.
Saddám byl ještě zlatej proti tomu co tam je te'd za "demokracii" a vládní "systém". Tyhle barbaři prostě potřebujou někoho kdo bude vládnout tvrdou rukou a udrží si pořádek.

Jerry.Gunman

50 let jsou hranice na světě daný - co je to 50 let proti Římu (1.000 let), Byzanci (1.000 let), Egyptu (5.000 let) či Španělskému, Rakouskému či Britskému impériu?

Libye, Irán, Irák byly v pohodě, když fungovaly "po jejich" - no nevím :)

Libye, která od puče plukovníka Kadáfího až do konce studené války podporovala teroristy po většině západní Evropy?

Irán, kde dynastie Pahlaví rozmrdala co mohla - aby se ve srovnání s tím, co zavedl Chomejní, ukázala být ještě zlatou?

Irák, kde byl napřed převrat Abdala Kásima, jehož vystřídal ještě krvežíznivější Sadám HUsajn?

Opět s tebou nebudu souhlasit :D

I když je fakt (a v tomto se shodneme velmi snadno), že to, jak EUpolitici vymdrdali  s Kadáfím i zcela nekritický způsob, jakým EU vlády šmahem podporovaly "arabské jaro", to si nezaslouží ani znechuceného odplivnutí, v tom máš tedy pravdu
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

--O-o-O--

Krtek

OK islám v Egyptě zvítězil teprve před pár sty let. V Evropě ne. Hotovo, nechat bejt. Menšiny nebrat. Nevidim v tom problém. Co kolonizace ameriky, severní i jižní, to neni naše sraní se ven ? Každá civilizace se chová naprosto přirozeně - snaží se obsadit svět a vytlouct ty ostatní. Ale podle mně už cca 50 let jsou hranice na světě daný a nevidim důvod je měnit a kecat si navzájem do věcí do kterých nikomu zvenku nic neni. Taková Lybie, Irán, Irák sjou toho zdárný příklady. Když to tam fungovalo "po jejich", fungovalo to. Pak se tam přisral "náš západní a jedinej správnej svět", rozmrdal co moh a teď se divěj. Krom toho že na jedný straně se mele o boji proti terorizmu ale chybí mi tu ten základ - zákaz vstupu lidí z potenciálně nebezpečných států do tý "naší civilizace". Do tý doby si můžeme mlýt o boji co chceme a obětovat zbytečně naše vojáky kdekoliv.

Vena

Krtku už si nic zjišťovat nemusíš, Jerry ti to přesně popsal. Ted ještě jak se s tim popasuje ten tvůj princip.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

fido

Citace: Krtek kdy July 25, 2014, 08:55:02 PM
Egypt JE muslimská země. I jestli tam byli křesťani dřív je mi to fuk. Dneska je to tam menšina. A to je v každym státě problém. Národnostní a etnický menšiny by se vůbec neměly nechat vznikat.

Pominu tu posledni vetu, ze ktere mi beha mraz po zadech, ale i kdybych ji mel brat vazne, tak pak by vubec v Egypte nezakorenil Islam, protoze by ho tehdejsi obyvatele vyhladili jako tu tvoji mensinu.
Edit: Jinak Krtku, abys mel predstavu, jak strasne jsi dnes mimo, tak vez, jsem jsem ve svetle teto diskuze musel dat +1 karmu Venovi. A to bych nikdy neveril, ze udelam.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy July 25, 2014, 08:16:43 PM
Veno ty asi nechápeš princip. My nemáme co dělat tam, oni nemaj co dělat tady. Jednoduchý a bylo by to i funkční. S timhle přístupem tu nikdo o kobereček hlavou tlouct nebude. Že se kdysi eurokřesťani srali do kolonizace světa má za nás ledek tuhle odvetu. Holt dospěli islamisti do úrovně naší civilizace v dobách kolonizace. Vůbec mně netrápí vraždění křesťanů v Egyptě.

Je mi líto, Krtku, ale v tomto taktéž nemáš pravdu.
Pokud bychom šli důsledně do historie, pak "první střelu" vypálili mohamedáni.

Islám vznikl na začátku sedmého století - a v následujících +- 150 letech se velmi bouřlivě rozšiřoval po jižních územích (západo) římské říše (blízkém východě a severní Africe) tedy tam, kde nebylo organizované síly, jež by se mu postavila.  Přes území dnešního Tunisu a Maroka se tehdejší Saracéni a Maurové dostali do Španělska, jež si z velké části podrobili - a byli zastaveni až vojsky Karla Martela v bitvě u Poitier v roce 732.

Následujících několik set let je Frankové a (dnešním slovníkem řečeno) Španělé krok po kroku vytlačovali z Evropy, což se finálně podařilo až v roce 1492 :D Mimochodem, značnou roli v tom hrála královna Izabela Kastilská se svým manželem Ferdinandem II. Aragonským. Ano, přesně ta Izabela, která financovala výpravu "toho bláznivého janovana" Christofora Kolumba :D
On ten Kryštof Kolumbus taky nevyplul objevit Ameriku, ale najít snazší cestu pro koření do Indie, protože pozemní cesta byla po pádu Byzance uzavřena.

Když tedy byli muslimové zastaveni v expanzi ve Francii (bitva se odehrála mezi dnešními městy Potitiers a Tours), začali muslimové tlačit na Byzantskou říši. Nejprve obsadili Svatou Zemi (tj. území dnešního Izraele) a postupně, posíleni kádrem poislámštělých seldžuckých a osmanských turků, dobyli a totálně rozvrátili Konstantinopol.

Následujících "pár set let" se mohamedánská vojska přes Balkán pokoušela dobýt Evropu (BTW, po dobu nějakých 150 let patřila turkům větší část Uher, bojoval s nimi i Zikmund Lucemburský a slavná  Bitva u Moháče se odehrála poblíže dnešních maďarsko-chorvatských hranic) a podruhé se expanzi islámu do Evropy podařilo zarazit až při druhé bitvě u Vídně (1683), kdy spojená vojska křesťanské koalice pod vedením polského krále Jana III. Sobieského uštědřila Turkům takovou porážku, že o té doby prakticky jenom ustupovali.

Takže prosím nepiš nic o tom, jak se Eurokřesťani srali do islamistů - a tohle je následek. Ve skutečnosti to bylo přesně naopak. Islám se hned od svého vzniku projevoval jako extrémně expanzivní ideologie, jejíž šíření do Evropy bylo už 2x zastaveno, ovšemže  za cenu obrovských obětí.
A dnes, po 330 letech se sem islamisti serou znovu - akurát že nového Karla Martela či Jana Sobieského, kteří by je zastavili, jaksi zatím nevidno.
Dejž Bůh, aby to bylo pouze prozatím...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

Když ti tak záleží na principu, tak by ti to nemělo byt fuk. Ze křesťanští koptove jsou přímými potomky starých Egypťanů. Arabove to ví a proto na ne pořádají pohromy nebot přítomnost koptu jim denne dokazuje, že jsou v Egypte vetřelci.
Mas to nějaký pomotany. Vadi ti evropske kolonizace, ale Arabské ti nevadí a dokonce je schvalujes. A v případe blízkého východu mají na svědomí radikalizaci muslimů, arabsko židovský konflikt, a i nynější rozvraceny stav především dvě zeme: anglie a francie.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Krtek

Egypt JE muslimská země. I jestli tam byli křesťani dřív je mi to fuk. Dneska je to tam menšina. A to je v každym státě problém. Národnostní a etnický menšiny by se vůbec neměly nechat vznikat.

Vena

No vida, tak informace o hromadne obrizce žen v Iráku je zrejme podvrh. Realita ale je to, že radikalove v mosulu zničili mešitu spojovanou s hrobkou biblického proroka Jonáše a pokračují tak v ničení svatyni, hrobu a mešit místních siitu.


Krtku, zjisti si kdo kam začal lézt první, když ti tak záleží na tom principu. A výrok, že ti nevadí vraždění     křesťanů v Egypte mluví za vše. Ty vůbec nevis, ktera bije.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.