Za bukem

Založil FPT, March 25, 2012, 10:26:32 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Berme to tak, že všichni savci dostali šanci na ovládnutí planety jenom v důsledku "pravidelně se opakující náhody" - tj. nárazu planetky na Zemi, kdesi v oblasti dnešního mexického Zálivu. Geologická etapa zvaná druhohory  trvala od -251 do -65 mio let, pokrývala tedy období takměř 190 milionů a po většinu této doby vodě, souši i vzduchu na této planetě zcela zřetelně dominovali dinosauři a jejich blízcí příbuzní plazi.

Kdyby ta planetka do Země nebóchla, tak se velmi pravděpodobně vyvine inteligentní vědomí u Troodona http://cs.wikipedia.org/wiki/Troodon nebo Bambiraptora http://cs.wikipedia.org/wiki/Bambiraptor a dnes bychom měli období páření a naše samičky by snášely vejce :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Vždyť já taky vždycky řikam že ČLOVĚK JE TAKY PŘÍRODA, na to ekoteroristi zapomínaj. Tak jako brablenci v lese si stavěj mraveniště, my stavíme panelový autostrády a betonový monstra. Je to prostě chování jednoho přírodního druhu. A taky se nemusíme hned posrat z vědomí že jednou stejně vychcípáme.

Ladik

moc koukáte na televizi a věříte tomu co Vám chtěj vnutit, myslím že to bude fakt jen ta necelá vteřina a bude to jak s těmi ledovci
nejdříve křičeli půl milionu km a pak zjistili že jich je tak 50tisíc celkem

FPT

Přesně. Myslím, že planetě je to úplně jedno. Argumentujeme přírodou, ale jde jenom a pouze o nás samotné. A dokud si to nepřiznáme, bude to špatně.
--O-o-O--

Gogo

No já myslím, že joo, pokud je většina planety moře-pro nás neobyvatelné, tak jsme ho slušně vydrancovali....:-(
Globální změny klimatu atd-nemám na mysli, jsem přesvědčen, že je to opakující se záležitost, na kterou až takový vliv nemáme. Nicméně na stav a populaci obyvatel (mimo humanoidů) vliv máme a nemyslím, že dobrý. Ale co asi to tak má být, vždy byl některý druh dominantní a až si vyžral nebo zničil zdroje, zaniknul ....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

FPT

--O-o-O--

Gogo

Ty brďo, ale že jsme jí za těch pár vteřin ale dali sodu cooo :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Romanius

Vyborne, tak nejak to bude

Jerry.Gunman

Citace: Gogo kdy March 27, 2012, 12:17:58 PM
... Ale zase na druhou stranu už jsme planetě dali docela dost zahulit :-(  Tak nevím no asi je to holt vývoj noo...

Já bych to zase až tak moc neprožíval, z planetárního hlediska jsem jen takový nepatňounký nádech před komářím říhnutím   :D
* Zemeguľa má tvar bramboroidu o průměru cca 12.700 km s povrchem cca 500 milionů km2
* 71% z toho tvoří moře, takže na veškerou souš připadá necelých 150 milionů km2
* z nich jenom několik málo % tvoří souš, která je lidmi nějak výrazněji využívána
* "průmyslová" historie  lidstva trvá nějakých 250 let
* náš první prapředek, jehož jsme ex post uznali  za rozumného, tedy Homo Habilis, žil před nějakými 2,7 miliony let

Kdybychom si historii planety země představili jako den, pak celá dosavadní historie lidského rodu (od prvního kosmatého prapředka s vizáží a inteligencí běžného fotbalového fanouška až po dnešek) by se natěsnala do posledních +- 50 sekund před půlnocí, přičemž celá "industriální doba" z těch posledních 50 sekund ukrojila poslední půl setinu vteřiny těsně před půlnocí

Nedávno jsem viděl celkem hezký obrázek, kterak se na oběžné dráze baví dvě planety:
-  hele, mně se tadyhle vyrazila nějaká breberka, prý lidi... S tím si nedělej hlavu, to za chviličku přejde :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Gogo

Mě přijde šílené, jak někde stojí výstavba na protestech kvůli žábám, ale že tam lidi mají kamiony až málem v obýváku, to se jich ochránci zbytků přírody nezastanou.... Ale zase na druhou stranu už jeme planetě dali docela dost zahulit :-(  Tak nevím no asi je to holt vývoj noo..
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy March 26, 2012, 10:39:36 PM
Ona by si vůbec ta příroda měla uvědomit že nám tu nějak překáží a přizpůsobit se. Nejlepší by bylo řeky zalejt betonem, havěť vystřílet a lesy vypálit....

Souhlas - začal bych od té politické...
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Jj, ale nejlepší byla ta geneze toho omezení, chvíli jim to trvalo, ale nakonec posunuli i značku začátek obce (:
--O-o-O--

Krtek

Ona by si vůbec ta příroda měla uvědomit že nám tu nějak překáží a přizpůsobit se. Nejlepší by bylo řeky zalejt betonem, havěť vystřílet a lesy vypálit....

petrklm

Tam to znám - to omezení je kvůlivá rackům na skládce v Dolních Chabrech :), asi je auta rušily...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Jerry.Gunman

Dneska ráno jsem jel do Prehé po dálnici od Ústí n.L.
Cca 10 km před Práglem, uprostřed polí- a kurwa (80) za účelem omezení hluku, kokoti
BMS BMS BMS

Ovšem je pravda, že se tam poblíže krajnice pohybovalo nějaké zvíře a proto na něj řidiči troubili jak nadržení jeleni :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

FPT

Njn, ono to s tím hlukem není tak jednoduchý... Nejhorší na tom je, že to je placebo efekt, se skutečným měřením se nikdo neobtěžuje.
--O-o-O--

Krtek

Tyhle omezení kvůli hluku, rychlosti a emisím já bojkotuju jak to jenom jde. V okolí nám cpou za každou zančku začátek obce retardér. OK chtěj mít ticho a pomalý auta... jenže abych projel tu vesnici ve stejnym čase jako dřív na 4ku 60kou, musim tam dát za 2, plnej kotel a 70 a poserte se buzeranti !

FPT

Je to v podstatě přesně tak. Začalo to tak, že si lidi koupili levně byty hned vedle hlavní a nejzatíženější tepny v hlavním městě a začalo jim vadit, že tam jezděj auta. Je to takovej pražskej sport, u letiště to máme taky.

A protože penězovody vysychají, tak se těm lidem po spoustě let, kdy je úřednictvo celkem oprávněně posílalo do prdele, najednou vyhovělo. Rychlost se snížila na (50) a na části magistrály se vyměnil povrch za míň hlučnej. Nutno ovšem říct, že ty opatření nejsou úplně bez účelu, protože ten novej povrch je fakt super a je to obrovskej rozdíl v tom hluku. S tou (50) už to tak slavný není, protože ta měla bejt původně dočasný řešení, než se vymění povrch a udělaj protihlukový stěny. Jenže na stěny jaksi není místo, protože se s nima nikdy nepočítalo. Takže nám to omezení zůstane pravděpodobně natrvalo, i když jeho dvě třetiny vedou místama, kde krom dvou paneláků žádný byty nejsou.

Upřímně řečeno, kdyby jim zaplatili výměnu oken, všechno by se vyřešilo.

Dalším bodem je, že město před pár lety zakoupilo spoustu úsekových radarů z dotací z EU, které ovšem měly tu podmínku, že musí prvních pár let sloužit pouze pro monitorování hustoty provozu, ne pro měření. Rozdíl je ovšem pouze softwarový a ta doba u většiny zařízení vypršela vloni nebo letos. Takže bylo jenom otázkou času, než se nám ASVP rozmůže po Praze komplet.

Největší vtip na tom je to, že snížením rychlosti se hlučnost (nikoliv překvapivě) zvýšila, průjezdnost snížila pouze marginálně (protože provoz je tak hustý, že silnice byly přes den na limitu a v noci tam jezdí minimum aut), takže pokud to budou chtít skutečně řešit, budou muset udělat ten novej povrch.

Není to tak dlouho, co se nový primátor zaručil, že limity jsou tam pouze dočasně... No, zajímalo by mne, co se s tím jeho přesvědčením stalo.
--O-o-O--

atnarfus

To je systém, který naučil Pražáky jezdit podle těch jejich nesmyslných rychlostních omezení co si tam nastavěli  ;) a navíc plní kapsy vyžírkům napojeným na magistrát.

elpidio

Co je automatizovaný systém vybírání pokut ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik


FPT

Normální. Úsekový zatím neměřej, i když už blejskaj, takže jsou evidentně v testovacím provozu.
--O-o-O--

Romanius


brano

Nech skapu...a co je to za radar? myslim princip...

FPT

Vyzkoušeno za vás: Radar za Nuselským mostem ve směru do centra je už v plné parádě, funkční a napojený na automatizovaný systém vybírání pokut.
--O-o-O--