Bazar, veteš...

Založil elpidio, March 19, 2012, 08:48:45 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Citace: petrklm kdy February 21, 2013, 03:53:08 PM
Tak už dlouho vzpomínám, kdy jsem naposled v klidu sednul do sedačky a pustil si aspoň jedno celý cédo... jo, před Vánocema semaforskou Kytici. Ale muziku jenom v autě, samo mp3 a hlavně random, protože mě štve, když vím, co bude následovat :)

Já si v auťáku vozím takových +- 60-70 CD, která průběžně měním
Kytice, Toulky českou minulostí, 3 muži ve člunu a Na toulkách, Saturnin, nějakej ten Mozart - a samo i písničky let 60., 70. a 80. - a to, že vím, která bude pak, mne ani v nejmenším neznepokojuje :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

petrklm

Tak už dlouho vzpomínám, kdy jsem naposled v klidu sednul do sedačky a pustil si aspoň jedno celý cédo... jo, před Vánocema semaforskou Kytici. Ale muziku jenom v autě, samo mp3 a hlavně random, protože mě štve, když vím, co bude následovat :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

Citace: jb kdy February 21, 2013, 11:29:41 AM
no ani nevim, kdy jsem naposled poslouchal CD stylem, ze jsem si sedl a poslouchal...
max v aute poslechnu radio nejake cas rock nebo v praci beat po netu... stejne furt nekdo vola a odbiham atd.
takze ze neco je neprehledne, me nevadi :) ani nevim, jak to vypada :)
a kdyz nahodou si neco chci poslechnout v kvalite MP3 apod tak si to pustim pres youtube s chrchlatek

ty jsi můj člověk Jeníku ;-)
to jde vidět, sever moravy a spousta práce ;-)

Romanius

používam tag&rename, stiahne info bud z freedb alebo z amazon/tracktype.org, da sa navyše manipulovať so skladbami ak su rozhadzane a soft nevie presne priradit mp3 k pesnickam, hned stiahne aspon maly nahlad obalu. softik sa da najst na nete aj v portable verzii, ale inak stojí 30 doláčov

bibo

 ještě že mám jen to radio v autě ještě nějaký tága fuj  ZEMAN

elpidio

Petr: to právě krásně uměl ten Media Tagger. Zadalo se něco o desce - název, interpret, rok - a on si našel a nabídl možná alba. Zkontroloval jsi počet sklateb a on vložil informace do tagů. Pak jen jednim klikem na upravit název podle tagu, nebo vložit z názvu do tagu a bylo to. Právě třeba ty čísla sklateb. Poslední dobou ale nejde to stahování z databáze. Nepoužil jsem to ani nepamatuju, ale snad by to měla vyřešit jiná adresa serveru. Jestli chceš zobrazovat názvy z databáze, tak bys měl mít program, nebo přehrávač, co podporuje freedb.org.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

no ani nevim, kdy jsem naposled poslouchal CD stylem, ze jsem si sedl a poslouchal...
max v aute poslechnu radio nejake cas rock nebo v praci beat po netu... stejne furt nekdo vola a odbiham atd.
takze ze neco je neprehledne, me nevadi :) ani nevim, jak to vypada :)
a kdyz nahodou si neco chci poslechnout v kvalite MP3 apod tak si to pustim pres youtube s chrchlatek

petrklm

Taky bych chtěl mít v mp3 pořádek, ale... spoustu jsem jich dostal na CD, bez jakejchkoliv informací (tedy mimo interpreta). Kdysi jsem viděl, že si počítač sám najde na netu info a přiřadí to k těm skladbám. Tenkrát mě to nezajímalo, ale dneska bych to i bral. Víte někdo, co s tím? A zase - jsem laik, tak žádnej expertní slang nezvládám :)
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Romanius

Napr cislo skladby - obcas nieco dotiahnem a nie je to ocislovane, oznacene, otagovane. Ja viem ze je to blbost, si to vypocujem proste v nejakom poradi, ale pokial je prechod z jednej pesnicky do druhej, tak to proste neladi. Alebo ked cely album zacina "predohrou" a ona zacne hrat az 7ma. To su take drobnosti, len cely posluch je skratka lepsi ked to hra v poradi.

elpidio

Já musím mít v MP3 pořádek. Používám soubor Media Tagger pro snadné pojmenování a upravování názvů souborů i tagů. Tagy potřebuju pro to, aby se mi na displayi autorádia nebo mobilu objevilo kdo a co to hraje. Např. v autě to mám nastavený tak, že se mi zobrazuje interpret. Hlavní pro mě ale je, aby se soubor jmenoval správně a vždy stejně. Adresář umělec, podadresář umělec - rok - název alba, jednotlivé mp3 se pak jmenují číslo sklatby - umělěc - název sklatby. Totéž je v tagu. V Media Taggeru je to otázka jednoho kliknutí.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

mate posluchat radijo jako ja a byli byste bez starosti s tagama nebo netagama.

Krtek

abych hledal na netu písničky co mam doma na CDčkách...

Ladik

Romko, co hledám je vždy na netu ;-) a vždy to google najde

Krtek

Citace: LadYk kdy February 20, 2013, 11:59:30 PM
hledá v databázi?
kluci chtěl bych mít tolik času jako vy abych mohl řešit takový blbosti
prej všetko si vyplňujem :-)))
ale samo nová složka 29 znám, to dělá muj syn, anebo se jmenují složky hudba, hudbaaa, huuuuudba, hudddbaa a podobné rozlišení ;-)
ale kluk je spokojenej neztrácí čas blbostma a jde radši za holkou než by seděl u compu a tááágoval :-))

No takhle nějak funguje muj anarchokolega v práci. Nafotí vadu, a rozešle na celou fabriku 10 obrázků s názvama aaa AAA kkk LLL JJj BBBJ . Tomu řikam systém. A jak psal Romanius jestli mam pojmenovat soubor kde je to jenom jako jméno souboru nebo to mít v tagu kde se podle toho soubor pojmenuje sám je asi jasný co je jednoduší.

Romanius

taguje soft, ne ja :) a databazu preto, že ked si chcem niečo nájsť, zobrať niekam zo sebou, dať do mobilu, ntb, tak to musím asi nájsť v tej hromade - tak dám vyhladať napr. sensucht a nájde mi disk 22, rammstein, a este disk 24 rammstein, made in germany, a disk 25 ramm volkerball. u nas mame spoločné dvd aj so synom, takže vznikal hrozny chaos :)

Ladik

hledá v databázi?
kluci chtěl bych mít tolik času jako vy abych mohl řešit takový blbosti
prej všetko si vyplňujem :-)))
ale samo nová složka 29 znám, to dělá muj syn, anebo se jmenují složky hudba, hudbaaa, huuuuudba, hudddbaa a podobné rozlišení ;-)
ale kluk je spokojenej neztrácí čas blbostma a jde radši za holkou než by seděl u compu a tááágoval :-))

Romanius

každému vyhovuje asi niečo iné. ja si všetky mp3 tiež tagujem, je to pre mňa normálne, ked tam je všetko vyplnené. navyše sa to lepšie hladá v databaze. a itunes som v živote nevidel, takže to nie je kvoli tomu že ma k tomu nuti nejaký soft

Ladik

žádný soft mi do toho nemá co kecat když to po něm nechci, je to jen špion a jednou nám to všecko spočítaj co máme na černo abychom platili
mě neva když mám na displeji xxx, když si to cedlo do auta beru vím co jsem tam dal a beru to jako spotřebák, ošoupe se, zahodím

brano

Spravne  blabla To urcite. doteraz je problem najst spravnu verziu albumu na zdrojoch tagov. pretoze  skoro vsetko co vyslo malo rozne verzie s roznym poctom skladieb a nezriedka aj poradim pesniciek na albume. podla toho na aky trh to islo. jasne, maxim turbulence asi najde spravne.

Krtek

a nejde o iTunes, ID3 tagy jsou standard snad už 15 let

Krtek

Vždyť řikam. A v autě ti rádio ukazuje track XXX. Fakt super, po tom jsem vždycky toužil. Nevim co s tim naděláte. Psát to tam kde to má bejt při grabování což stačí jednou a jmenuje se tak i soubor. Nebo iTunes uměj stáhnout z netu údaje asi ke všem CDčkum co vyšly. Už na Amize jsem měl přehrávač CD kterej někam vlez a aniž bych cokoliv zadával, našel moje vložený CD a zobrazoval názvy, umělce atd. Pak při konverzi to samosebně správně otagoval a dodnes neni problém.

brano

Fakt si neporozumieme. Pesnicka sa vola tak ako sa volat ma. ale v nanve suboru. ziadny tag. naco. ziadny umelec. ziadny album. a aj tak ti to pomiesa.

Krtek

a jak se ti jmenujou ty písničky na disku ? Jestli to máš psát normálnš do jména souboru nebo do tagu v přehrávači tak je to jedno, ne ? A když je tam někdo nedal při grabování a jenom pojmenoval soubor tak je to debil

brano

Ja tam kurva nechcem mat ziadne krtkotagy. ako by sa tam dostali? rucne to robit nebudem a automat dojebe aj to co dojebane nebolo. chcem adresar a tam pesnicky co tam maju byt. ja si ich budem hladat a pustat.

Krtek

Jaký nálady ? Máš tam mít tagy s názvem písničky. Pak ti tak iTunes pojmenujoi i ten soubor na disku. Dokonce pak odpovídá i adresář celýmu albu. Mně to přijde logický a praktický.
Jestli je někdo blb a pouští si track 1-999 z adresáře novásložka(15), jeho boj

atnarfus

Mi povidej. Co mi dalo, nez jsem na androida nasel player, ktery ukazuje soubory tak jak jsou v adresarich. Ja zadnou pitomou galerii, ktera si to rozhaze podle nalady, vubec nepotrebuji.

brano

iTunes mam posledny a neexistuje nic horsie. Krtku, ja nechcem ziadnu hudbu organizovat, ja sa zorganizujem sam. Sorry, v tomto spolocnu rec fakt nenajdeme.

Krtek

nevim jaký máš iTunes ale já neznam lepší program na organizaci hudby. Akorát by tam něměli cpát ty kraviny co vždycky povypínam (filmy, podcasty, rádia atd BMS)

brano

February 19, 2013, 10:12:39 PM #103 Last Edit: February 19, 2013, 10:14:53 PM by brano
Citace: elpidio kdy February 19, 2013, 10:11:35 PM
Kontaktuje se přes formulář, který bývá dole pod aukcí v popisu. Zrovna dneska jsem se ptal prodejce v USA na poštovný. Dole je: "Questions and answers about this item" a "Ask a question".

no, nejak som sa cez to dostal... btw. ebay je amerikasky vymyslel? kvalita a privetivost rozhrania by tomu zodpovedala. asi ako itunes. neprehladne a nakokot.

elpidio

Kontaktuje se přes formulář, který bývá dole pod aukcí v popisu. Zrovna dneska jsem se ptal prodejce v USA na poštovný. Dole je: "Questions and answers about this item" a "Ask a question".
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

no.. nejspis brzo poznas :)

brano

Uz som sa niekde preklikal a nieco poslal. ale neviem ci dobre   :WTF:

Lihobaron

tak tohle sem taky nikdy neresil kua..

brano

February 19, 2013, 09:28:34 PM #98 Last Edit: February 19, 2013, 09:33:37 PM by brano
Citace: elpidio kdy February 19, 2013, 07:51:26 AM
Tak to nevím, to se mi ještě nestalo. Když něco hledám, tak mám zadanou lokaci ČR a poštovný to pak hází zatím správně. To bylo kup teď ? Asi bych napsal prodejci a pokud sliboval free poštovný, tak mu pohroz negativem. To na ebay funguje dobře. S více negativama se prodejcům zobrazuje jejich zboží dole. Když kliknu Buy It Now, tak to nabídne ještě potvrzovací obrazovku včetně poštovnýho, ne ?

Ja neviem, vobec neviem co mam urobit, stale mi to strasi v kosiku a chodi mi kazdu chvilu mail aby som zaplatil. A neviem ani ako kontaktovat predavajuceho, je to preplacane milionom informacii ale nic pre mna potrebne tam nevidim.

fido


elpidio

Citace: brano kdy February 18, 2013, 10:24:51 PM
Hele, pidio, ty si taky ebay nakupovac, ako zrusim nieco na co som klikol ze buy ale nechcem to. Pretoze postovne bolo ze free ale ked som klikol buy tak skocila cena + 20e postovne... a to teda jaksi pri veci za 5e nie som ochotny akceptovat.

Tak to nevím, to se mi ještě nestalo. Když něco hledám, tak mám zadanou lokaci ČR a poštovný to pak hází zatím správně. To bylo kup teď ? Asi bych napsal prodejci a pokud sliboval free poštovný, tak mu pohroz negativem. To na ebay funguje dobře. S více negativama se prodejcům zobrazuje jejich zboží dole. Když kliknu Buy It Now, tak to nabídne ještě potvrzovací obrazovku včetně poštovnýho, ne ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Citace: brano kdy February 18, 2013, 10:20:28 PM
Potrebujes naozaj 3,5" jack na oboch stranach? Nie radsej cinch? Alebo predlzovacku na 220V?

*974* *886* *1026* *1025* :lulka:

FPT

fido, super, zítra přijdeš?
--O-o-O--

brano

Citace: elpidio kdy November 29, 2012, 03:27:37 PM
Raději jsem se na to vykašlal a už se neozval.
Hehe, teď vidím, že jsem dobře udělal.

Hele, pidio, ty si taky ebay nakupovac, ako zrusim nieco na co som klikol ze buy ale nechcem to. Pretoze postovne bolo ze free ale ked som klikol buy tak skocila cena + 20e postovne... a to teda jaksi pri veci za 5e nie som ochotny akceptovat.

brano

Potrebujes naozaj 3,5" jack na oboch stranach? Nie radsej cinch? Alebo predlzovacku na 220V?

Ladik

To je moc dlouhy Ti rekne :)))

fido

Citace: FPT kdy February 18, 2013, 07:29:14 PM
skoro se bojím se tady na něco zeptat, ale...

nemáte někdo doma krátkej kabel, co by měl na obou koncích 3,5 stereo jack? krátkej, ideálně 10-20 cm.

podival jsem se do krabice s kabelama a nasel jsem dva takovy, uplne novy, delka asi metr. Ani
nevim, od ceho jsou, ale nikdy jsem je nepouzil, takze mi jeden jiste nebude chybet.