Hukot od přední nápravy-Altea-pokračování

Založil miru, February 23, 2012, 11:09:34 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Gogo

Hele TOMe tak mezi náma, jak je náročné rozebrat převodovku, prohlédnout a po výměně něčeho zase složit?? Myslím časově atd a pro člověka, který ví co dělá!!
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

miru

Ahoj,
jo jsem z Prahy-mám to v garáži v Malešicích.
Napišu SZ.
Díky .
miru

Tom

Jestli jsi z Prahy tak jsem pro, minimálně by mě samotného zajímalo, kde byl zakopán pes.
Můžem se domluvit.


miru

Ahoj,viz předch. zpráva kvůli možné ev. opravě.
Díky za odpověď.
miru

miru

Pro Toma:
Ahoj, převodovku-tu poškozenou- mám doma v garáži (Praha). Odkud jsi- a ev. měl bys zájem to ev. opravit,nechal bych si ji  opravenou jako rezervní,pokud by to stálo za to.
Jinak auto s tou vyměněnou jede zase jako dřív, hluky-popisované zvuky- snad zmizely. Doufám,že to tak vydrží ??? ??? ???
Díky za odpověď.
miru

Jerry.Gunman

Citace: Tom kdy February 29, 2012, 05:17:16 PM
Nazdar, nějakou dobu jsem fórum nemohl najít a posledních 14 dní mě trápil zánět spojivek tak jsem byl offline  :)

Vitaj, ať už z jakéhokoliv důvodu přicházíš
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Tom

Nazdar, nějakou dobu jsem fórum nemohl najít a posledních 14 dní mě trápil zánět spojivek tak jsem byl offline  :)

FPT

--O-o-O--

Tom

February 28, 2012, 07:13:55 PM #13 Last Edit: February 28, 2012, 07:23:07 PM by Tom
Psal jsem už na starém fóru, že to budou pravděpodobně ložiska a s největší pravděpodobností na diferenciálu. Už jsem to také řešil na OII nebo Caddy.
Pro zajímavost, ložiska tam jsou dvě a jedno vyjde na cca 750kč, 2 litr oleje ten je po 240 kč/l, podotýkám originální díly VW.

Škoda že v servisu ti nenabídli variantu rozbory převodovky a výměny poškozených dílů, ale pro ně je asi jednoduší objednat repasovaný díl a mají po starostech.

Co jsem to řešil já, za výměnu dílů v převodovce a výplach jsem si řekl 2tis a za demontáž + montáž skříně z vozu taky 2tis.

Vždycky je lepší se do ní nejdříve podívat, zahodit do kovošrotu lze vždycky, ale pro zajímavost, řešil jsem poškozený diferenciál na atypické motorizaci a vyšel na 6 500kč +d, pro zajímavost na vrakovištích chtěli za skřín bez záruky 20 - 25 000kč.


Takže asi tak  ;)

FPT

--O-o-O--

atnarfus

February 23, 2012, 09:39:35 PM #11 Last Edit: February 23, 2012, 09:42:36 PM by atnarfus
Nemusíš, já ti věřím. Trochu jsem si popletl pojmy. Repase asi není to co generálka. Generálka to určitě nebyla. Jestli tedy za generálku považuju to že zůstane obal a vše co podléhá opotřebení je nové. To samozřejmě nikdo nedělá. Naládují se tam nová některá ložiska, možná synchrony a když se to podaří, tak převodovka přežije auto. Tomu se asi tak říká repase.

FPT

--O-o-O--

atnarfus

Komplet repase za 12k je sen. Možná tak výměna hlavních ložisek a jednoho vadného sinchronu. Komplet repase by jenom na materiálu vyšla na víc i v případě převodovky z Favorita.

Servismenům se do oprav převodovek většinou moc nechce, tak nadhodí nesmyslnou cenu. Mají ale recht, ono spasovat převodovku aby neřvala, to už se musí umět. Osobně si také myslím, že je lepší koupit spolehlivě fungující převodovku z bouračky, než nechat udělat pochybnou generálku.
U starších aut ale sehnat dobrou převodovku, to je jako vyhrát ve sportce. Viz například mé oblíbené Felicie. Snad už žádná převodovka není bez alespoň drobného problému.

Vysypaná převodovka po 80k km, to je fakt divný. Než bych kupoval novou, tak bych tuhle rozebral. Nakonec tomu třeba moc nebude. Máš jí zahodit rozebranou, nebo tak jak je?

FPT

Tyjo, tak to je dobře, že má ta VW Gruppe tak levný náhradní díly, na piškota stála komplet repase převodovky dvanáct tisíc. V autorizáku.
--O-o-O--

Gogo

Manuál a takhle zrasovou převodovku... ::)
to snad ani kdyby jezdila nasucho, tak nejde...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...


FPT

--O-o-O--


FPT

--O-o-O--

Gogo

No potěš, ale nevěš hlavu, to se buhužel občas podaří no :-(
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

miru

Ahoj,na starém foru jsem pśal nedávno o svém problému o hučení od před. kol na Altee-87 tkm.No a teď mi to v servisu pomohli řešit  :-\ Tak si vám dovoluji podat informaci co to bylo (doufám , že to tím bude vyřešeno...)
Při návštěve servisu, který dobře znám a věřím jim , jsem chtěl aby to projeli a zjistili co a jak. Při vypouštění oleje z převodovky se v oleji objevily špony -asi z vysypaných ložisek. Celý se to tam prý jakoby houpe na pouzdrech atd.Konečná diagnoza-převodovka v háji. Má najeto 87 tkm a prý se to u těchle PD objevuje. Řešili to už na stejných Octaviích a VW.
Takže výměna. Autorizák (Auto Jarov-tam jsem to nové kupoval) se k tomu nepřekvapivě staví zády,prý to řeší i na garanci do 3 let stáří vozu, ale já to mám 4 a půl roku a i vzhledem ke kilometrům by z nich asi nic nevypadlo ani na kulanci. Ta by se stejně poskytovala na výměnu nové převodovky a práci,což může být dohromady někde kolem 70-80 tisíc, tak bych možná od nich v dobrém případě dostal jen část tý ceny jako příspěvek na opravu u nich.
Takže jsem si našel použitou převodovku, na kterou budu mít nějakou (byť časově omezenou) záruku a budu měnit kus za kus.
Repase je prý hodně náročná na práci a mohla by vyjít dráž než koupě použité převodovky z bouračky (cena kolem 10000).
Auto mi jinak pochválili-že prý prolezli podvozek a čistili sání a prý je to v moc dobrém stavu :D  :D  :D ...
No dovedete si asi představit ,jakou mám radost. Ne-vlastně jsem dost nas....
Tak tolik k mému hučení od přední nápravy.
Ať vám to jezdí líp.
miru