Smartphones (Android, iPhone...)

Založil atnarfus, February 10, 2012, 09:32:03 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Greg

Dobrý deň, poradiť že je lepšie kúpiť HTC One M9 alebo LG G4

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron



elpidio

Jo, tak jsem to dělal. Přihlásil jsem se na Google účet z nového telefonu a na PC už jen přidat apky co chci do nového zařízení. Jen jsem tam opravdu nenašel jak to trochu probrat a zobrazují se tam všechny co jsem kdy stáhl (a některé i zapomněl jako apku na hledání duchů :)  ).  U novějších androidů Sony už lze přes PC Companion přehodit telefony a mělo by zůstat nastavení a apky. Tak snad někdy příště až budu měnit Xperii SP za Z1 mini.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

War

Ono se tam ty android aplikace nemusí nutně instalovat přes mobil, ale přes PC skrz play.google.com. Je to pohodlnější
Saab 2.0i LPG

atnarfus

Teoreticky by to tím mohlo být. Manželka měla ZTE Blade a ten se se starou simkou dokonce občas kousnul. Signál ztrácel taky. Teď ho má dcera s novou simkou a telefon maká naprosto spolehlivě. Simku ti vymění zadara, tak to stojí za pokus. Stačí si o ni na netu zažádat a dojde ti až domu.

elpidio

Může to být tím. Mně to taky někdy dělala a pomohlo otření kontaktů. Dnes jsem dostal novou a stará by měla během čtyř hodin odejít do křemíkového nebe.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

Citace: atnarfus kdy February 17, 2014, 09:26:14 PM
Simku ti v každé prodejně mobilů kleštičkama ostřihnou. Vhodnější je ale výměna za novou, protože mám zkušenost, že tyhle staré v nových telefonech někdy blbnou.

Aplikace na GooglePlay nijak neprobereš. Tam si to navždy pamatuje co jsi měl nainstalované. Použij to jenom jako vodítko a do nového telefonu si z toho nainstaluj jenom to co opravdu používáš.

Na novém telefonu se po prvním zapnutí prostě pouze přihlásíš na svůj aktuální účet u google.

no ja mam simku z roku 2000 jeste paegas zelena a v HTC proste obcas sviti ze neni sit.. pomoze jedine restart.. ze by to bylo tim ?

atnarfus

Jde to neuveritelne dopredu. Mam telefon s Androidem tri roky a kdyz to porovnavam s Nexusem 5, co si ted poridila manzelka, tak je to uplne neuveritelny rozdil. Zrak mam hodne dobry a tak dokazu ocenit full HD rozliseni. To uz je opravdu jako fotka, pixely nerozpoznam.

elpidio

Díky za rady. Už aby přišel novej.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Simku ti v každé prodejně mobilů kleštičkama ostřihnou. Vhodnější je ale výměna za novou, protože mám zkušenost, že tyhle staré v nových telefonech někdy blbnou.

Aplikace na GooglePlay nijak neprobereš. Tam si to navždy pamatuje co jsi měl nainstalované. Použij to jenom jako vodítko a do nového telefonu si z toho nainstaluj jenom to co opravdu používáš.

Na novém telefonu se po prvním zapnutí prostě pouze přihlásíš na svůj aktuální účet u google.

ferinom

February 17, 2014, 08:45:36 PM #261 Last Edit: February 17, 2014, 08:47:28 PM by ferinom
Ked sa prihlasis do Google Play (obchod play ci ako sa to teraz vola), tak mas moznost si zvolit v mojich aplikaciach vsetky alebo nainstalovane. Takze na starom mobile zvolis nainstalovane a na novom mobile pod tym istym kontom vsetky a z nich potom naistalujes vyberom postupne tie co mas v starom. ;)

Oba telefony mozu bezat uplne normalne paralelne pod tym istym kontom na google. Dokonca s roznymi nainstalovanymi aplikaciami na kazdom z nich.

elpidio

A když nesynchronizuu ? Kalendář nepoužívám, kontakty přetáhnu programem co byl u toho. Spíš mně šlo o to zachování aplikací co mám na starým. Když se přihlásím do Google Play a dám moje aplikace, tak mi to vyjede všechny co jsem kdy nainstaloval a nevím jak to probrat a vyházet ty co tam nechci. Nový telefon tam přidám jak ? Až ho budu mít a přihlásím se z něj pod svým účtem ? Ještě si budu muset nechat vyměnit SIMku. Mám ještě původní z roku 1997 a na tu jde zazálohovat jen 100 kontaktů a je (asi) velká.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Kontakty, kalendář a další věci, které synchronizuješ se překopírují automaticky. Aplikace si budeš muset nainstalovat znovu. Ostatní data si musíš překopírovat ručně.

elpidio

Jak nejlépe dostat do nového telefonu Xperia SP vše ze starého telefonu Xperia U ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

ferinom

Citace: Ladik kdy September 20, 2013, 11:22:57 AM
kua řekněte mi proč?
to je jak za komančů

http://mobil.idnes.cz/fronta-na-iphone-drazdany-0yr-/iphone.aspx?c=A130920_003816_iphone_jm

jinak moje dítě na tom občas vydělá peníze nějaké, koupí nějaký iphone ( neznám ty jejich 4, 4S a pod.) třeba za 13 a po půl roce používání prodá za 14 200, to se asi u jiných telefonů nestává

Vsetci nadavaju na cinske vyrobky, ale pre americanov vyrabany phone za par supov z ciny sa udu udupat a zaplatit neskutocne prachy. Kam tento svet speje?  ::)

elpidio

Databáze otisků prstů půjde na dračku
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

September 20, 2013, 11:22:57 AM #255 Last Edit: September 20, 2013, 11:25:23 AM by Ladik
kua řekněte mi proč?
to je jak za komančů

http://mobil.idnes.cz/fronta-na-iphone-drazdany-0yr-/iphone.aspx?c=A130920_003816_iphone_jm

jinak moje dítě na tom občas vydělá peníze nějaké, koupí nějaký iphone ( neznám ty jejich 4, 4S a pod.) třeba za 13 a po půl roce používání prodá za 14 200, to se asi u jiných telefonů nestává

atnarfus

Jestli máš nějaké apk soubory, tak ty samozřejmě přes USB napereš do nového telefonu na kartu a následně nainstaluješ. Když by jsi aplikace instaloval z Google Play, tak se ti automaticky aktualizují... Navíc je to samozřejmě trochu víc user friendly, než nějaké většinou pokoutné stahování apk z kdoví jakých zdrojů.

Krtek

A předpokládam že když mam svuj účet (já vim no...) a postahovaný aplikace na tablet tak je prostě přes USBčko naperu někam do mobilu a nainstaluju tam. Takže tam bych žádnej účet dělat nemusel. Myslim si to správně ?

atnarfus

Googlovský účet potřebuješ vlastně jenom pro přístup do Google Play (repozitář aplikaci).

Krtek

Hodila ho tam prvně po 5 letech (taky moc často nenosí hrnek s kafem po kapsách :D )
SyncMate jsem testnul s tabletem. Synchronizovalo (po wifině, muj tablet se neumí připojit USBčkem k poči) to kalendář a kontakty a nepotřebuju mít žádnej účet na Googlu ! Přesně tohle jsem potřeboval. Ještě nějak takhle poznámky (ty tym zaškrtnout nejdou) a můžu si taky pořídit nějakej telefon s androidem.

War

Jestli manželka hází telefony do kafe častěji, tak bych to řešil nějakým odolnějším modelem, třeba od Catepilar :-)
Saab 2.0i LPG

atnarfus

September 05, 2013, 09:40:25 PM #249 Last Edit: September 05, 2013, 09:42:12 PM by atnarfus
Asi dva měsíce to má kamarád. Vypadá to docela dobře, co jsem to měl v ruce tak to i dobře funguje. Pouze mu odešel po týdnu reprák, tak dostal nový kus. Jedině na co si stěžuje, je citlivost GPS a doba než se to fixne. Podpora ze strany výrobce se zdá být OK. Nedávno pustili novou verzi systému a něco tam nefungovalo (myslím foťák). Za dva dny byla záplata.

elpidio

Stejně k tomu ten účet u googlu potřebuje
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Vybráno
http://www.czc.cz/gigabyte-gsmart-rio-r1-bily/123155/produkt

Na synchronizaci je prej v pohodě program syncmate. Vypadá to že umí všechno co potřebuju (kalendář, kontakty) a asi i něco navíc a je zadarmo.

Krtek

Hele bando shánim pro manželku  něco za 3-4 tisíce. Odešel jí její Sony Ericsnon když jí spad do kafe :-(
Koukam že parametrama by to mohlo bejt lepší než muj YFoun 3GS (3Mpix foťák a 3,5" display). Speciš požadavky nejsou. Fajn by byla dual sim a možnost nějak inteligentně to snchronizovat s jabkem kabelem (nebo wifinou). Prostě připojim a stahnu si kontakty (fotky, písničky...) do telefonu a naopak do kompu. Proboha jenom žádný nesmysly jako účet na googlu, cloudy a podobný kraviny !!!!! Manželka má mail na seznamu, jinak nikde nic na netu nepoužívá a zakládat nebudeme. Uvažoval jsem i o koupi novýho YFouna pro mně a jí dát svýho. Kde ale sehnat nejlevnějšího novýho ? Je jedno jestli 4, 4S nebo 5. Vodafoni nějak nemaj na webu možnost vybrat si telefon bez tarifu.

atnarfus

Nedelam si iluze ze by neco takoveho dlouhodobe fungovalo.

elpidio

To vím. Já myslel jsetli někdo nemá zkušenosti s něčím jako je namátkou toto.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

CT ma aplikace iVysilani, CT24 a CT4. Ostatni televize urcite take neco maji.

elpidio

Vyzkouším, díky. Mám nainstalovanou ČT24 a ta jede dobře, ale chce to dobré připojení. Teď mi klesla rychlost po vyčerpání FUP na nějakých 200 kilo a to už nestíhá. Ani to Ócko. Nějaká apka kde by byly všechny i-vysílání pohromadě asi nebude nic extra, co ? Je fakt, že stejně čumím jen na tu 24.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

NiceOne


elpidio

Jakou apku na sledování TV v mobilu s androidem ? Známý má Nokii s win a běželo to krásně. Programy ČT i třeba Óčko.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Dve vteriny? No hruuuuuuza :) lidi sou rozezraniii to je des

atnarfus

U Androidu je to stejné. Aplikace může být ve třech režimech, běžící, uspaná, nebo zastavená. Jako uživatel nemám náladu řešit v jakém je stavu. To si řeší systém.

SirTom

No, a hlavně u WP to systém nežere, protože aplikace je uspaná, není potřeba ji ukončovat.
Alespoň jsem to tedy někde četl :)

atnarfus

Také nechápu, proč bych jako uživatel měl řešit ukončování aplikací. Když systému dochází paměť, tak něco killne, proč bych to měl dělat ručně. To že budu mít tři čtvrtiny paměti prázdné naopak některé akce zpomalí. Jasně vidím rozdíl, když mi systém killne internetový prohlížeč a musím dvě vteřiny čekat než se znovu spustí. Osobně jsem raději, když ho za půl dne chci použít a on je ve stavu jak jsem ho opustil.

SirTom

@niceone
Předpokládám, že tím zamykáním myslíš, že se vypne displej (protože zamykací obrazovka toho samo zobrazuje spoustu) - to je pokud vím u smartphone normální. Tuším, ale že na to existují aplikace, které budou na nabíječce nutit displej zapnutý. Ale osobně bych se bál, že mi pak ten displej může brzo odejít...
Jo ale chybějící dioda mi občas taky vadí, nevím proč ji spousta výrobců vynechává.
Výdrž je bohužel standard u většiny Smartphone.
Aplikaci pokud vím netřeba zabíjet, technicky k tomu není důvod, nic nežere, nepracuje, je uspaná.. (a jak píšeš, v nejhorším to jde to tlačítkem "zpět").

Zkus aplikace:
(Bing) Translator - umí překládat krom textu, hlas, ale zejména "obrázky" - ukážeš mu foťákem text a ono ti to rovnou přeloží v obrázku. Ideální třeba na dovolené na ukazatele apod.
Místo weekview se mi víc líbí Simple Calendar
PhotoBeamer - velmi vtipné - můžeš ukazovat fotky z telefonu v zásadě na jakékoliv zařízení co se dostane na internet.
Pokud jezdíš nějakou MHD tak WMM Jízdní řády.
Skype, Skydrive
Místo Flashligh X zkus jen Flashlight - funguje stejně, jen dlaždice zároveň ukazuje stav baterky.
Počasí se mi velmi osvědčil Forecast, má pěkné grafy srážek a teplot (zapnou se otočením telefonu naležato)
OneNote

brano

No to uz snad radsej tu Lumiu...

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.