Nové auto do rodiny

Založil Marek, December 23, 2016, 11:58:17 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FPT

Tak já začínám uvažovat nad tímhle:
https://www.autoscout24.cz/offers/saab-99-16-klepper-turbo-benz%C3%ADn-modrá-305573336
(:
--O-o-O--

Ladik

viděl jsem nedávno v telce pořad o pohonech aut a pára taky nebyla špatná :-)
Nebýt toho Forda jednoho co jim to pokazil

T-Diesel


FPT

No vidíš, koukám na Leon ST TGI, to vypadá zajímavě.
--O-o-O--

Krtek

CNG my LPGčkaři nikdy nepřijmem ajko alternativu. Neni to tolik let osvědčený (což mi nevadí), malej dojezd, čerpání a přepočty L na kg a málo čerpaček. Nechápu, proč třeba stát víc nepodporuje LPG když je tu (odhaduju) 20% čerpaček i s LPG kdežto na CNG tak 1% ?

T-Diesel

benzin+lpg?
CNG?
diesel? ja vim ze ho nechces, ale alternativa to je :-)

Krtek

Já jsem fanda LPG takže jsem limitovanej prakticky jenom na Dacii protože i ten přiblblej Fiat skoro nic nenabízí

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

FPT

Výborně! Hned jdu koupit dva!
--O-o-O--

Vena

Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

FPT

Myslím co máme za alternativy.
--O-o-O--

Krtek

Dál máme auto.cz a uživatele hybridů s nicekm Dylan Mc něco.... najdi ho v diskuzích už pár Priusů ojezdil.

FPT

Tondo, poslouchej. Já jsem otevřený alternativám, ale zatím všichni jenom plkají a nikdo nic rozumného neřekl. Nechci naftu, je to možná iracionální požadavek, ale přes to prostě vlak nejede. Takže co tam máme dál?
--O-o-O--

T-Diesel

tome...
ale vis co, zkus to. Anebo rekni ze to proste chces a nehledaj zpusob, jak to rozumne zduvodnit a normalne si to kup.
Souhlasim s nazorem, ze kdyz uz mosi byt z nejakeho duvodu hybrid, tak teda ten plug-in je asi nejmensi zlo.
A alternativy ze nejsu? Su, ale ty je odmitas hned zkraju.

FPT

Právě že v kopcovatým Ústí to podle mě bude mít ve spotřebě výhody, rekuperuješ v podstatě pořád. Slibuju si od toho samozřejmě technologickou hračku, pak i nižší náklady na servis - jsou to v podstatě všechno jednoduchý technologie. Já osobně si myslím, že to cesta vpřed je a rád bych to vyzkoušel v reálu, pokud budu mít tu možnost.
--O-o-O--

petrklm

Tak to jsme na tom stejně a proto o nějaký elektrice ani vzdáleně neuvažuju. A co vlastně si od toho hybridu slibuješ? Mimo tedy tý (podle mne dost diskutabilní, především v kopcovatým Ústí) nízký spotřeby. Stejně to budeš nabíjet při jízdě po městě... ale jestli to má bejt technická hračka - proč ne :).
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Citace: petrklm kdy January 30, 2017, 04:59:33 PM
Pak bys měl lepší plug-in, tedy pokud máš nějakou garáž s elektrikou - ráno bys měl plný baterky. Ale ne na dlouho. Asi jsem zbytečně skeptickej, elektriku v autě považuju za další slepou uličku (zlatej Cimrman...).
Plug-in by byl samozřejmě lepší, ale teď ho není nějak kde nabíjet a nedělám si iluze, že někdy brzo bude.
--O-o-O--

Krtek

Já ani ne ačkoliv mi je proti srsti. Už delší dobu sleduju tohohle týpka:

http://www.roznovan.cz/~kubis/models.php#models5

Akorát že každej asi nemůže bejt solárbaron

petrklm

Citace: FPT kdy January 30, 2017, 01:09:08 PM
Ale to samozřejmě chápu, ale pokud mám +/- 90% cest po městě, pak by to mělo být v pohodě.
Pak bys měl lepší plug-in, tedy pokud máš nějakou garáž s elektrikou - ráno bys měl plný baterky. Ale ne na dlouho. Asi jsem zbytečně skeptickej, elektriku v autě považuju za další slepou uličku (zlatej Cimrman...).
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

No ty vole, project 100 litrů za rok crcačkama po městě tak snad změnim životní styl. Ale na tenhle provoz toho gibrida trochu chápu

FPT

Ale to samozřejmě chápu, ale pokud mám +/- 90% cest po městě, pak by to mělo být v pohodě.
--O-o-O--

petrklm

Taky myslím, že nafta je zlo, hlavně ve městě, ale hybrid mě taky nepřesvědčil. Ono to s tím dobíjením za jízdy mimo město není tak růžový, prostě to víc žere, aby se dobily baterky. Fyzika se ošidit nedá. Nedávno jsem zahlídnul článek o tom, jak dlouhej kopec by bylo potřeba sjet, aby se dobily baterky. Bohužel jsem nedošel dál, než k tomu titulku. Třeba se mi to povede najít...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

Citace: Jerry.Gunman kdy January 29, 2017, 11:18:58 AM
No a pročpak naftové auto v žádeném případě nechceš?
Zejména kvůli potenciálním problémům s CR diesely.
--O-o-O--

FPT

Citace: T-Diesel kdy January 29, 2017, 09:52:36 AM
zkus to jako druhe auto v rodine a na ten operak.
abys pak nebyl prekvapeny, testy v novinach a televizi su jedna vec ale realita a prakticky zivot byva jiny. Mna to teda prekvapilo dost nemile, ale za ten rok pouzivani bys mohl odvodit, zda to je ta sprava cesta pro tebe.
Ono asi jde hlavně o to, co od toho člověk očekává. Nicméně pořád nevidím moc těch alternativ.
--O-o-O--

Jerry.Gunman

Citace: FPT kdy January 28, 2017, 01:43:36 PM
...A když k tomu přidám základní požadavek, že v žádným případě nechci další naftový auto, tak mi to prostě vychází dobře...

No a pročpak naftové auto v žádeném případě nechceš?
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

zkus to jako druhe auto v rodine a na ten operak.
abys pak nebyl prekvapeny, testy v novinach a televizi su jedna vec ale realita a prakticky zivot byva jiny. Mna to teda prekvapilo dost nemile, ale za ten rok pouzivani bys mohl odvodit, zda to je ta sprava cesta pro tebe.

FPT

No tak odkázání na značkovej servis mi fakt nevadí. Hybrid je něco jinýho než komplet elektro, to je úplně jiná pohádka. O tom operačním leasingu uvažuju, ale všechno záleží na tom, kolik najezdíme - jestli to bude první nebo druhé auto.
A já si naopak myslím, že hybrid je právě ta správná cesta, čisté elektro asi ještě dlouho ne, ale tohle klidně.
--O-o-O--

T-Diesel

minimalne to, ze si v drtive vetsine pripadu odkazany na znackovy servis.
nizka spotreba je pekna vec, ovsem v praxi sem cumel, jak to vlastne funkuje, resp. nefunkuje.
A i kdyby, kapacita baterek sa snizuje v mrazu a starim, takze tu spotrebu to este vic ovlivni.
Mam klienta co vymenil RS6 za teslu a rikal, ze kdyz ta tesla jede, uchcava z toho blahem. Mozna i proto, ze vic stoji v servisu nez jezdi a nejvic najezdil na trase domov - viden, bo tam je nejblizsi servis.
Ale samozrejme, japonec je hybrid, neni to komplet elektrika, navic to ma vyzkusane a asi to nejak slape, ale... videl sem tam nabidku na operak, nechces to nejdriv zkusit, a pak si to treba odkupit?
jinak hybrid a elektromobilita obecne je dle meho nazoru v masovem meritku nesmysl a technicky prakticky nerealizovatelna vec, politici si mozu mlet a tlacit nevim co, ale je to slepa vyvojova vetev. Asi jako blue-ray :)

FPT

No ten princip je právě v tom, že při stop-and-go provozu to má právě nejnižší spotřebu. Stejně jako třeba tady v Ústí, kde je dost kopcovitej terén. Jakmile ho vytáhneš na dálnici, už to má spotřebu jako normální auto, tím se dostávají přes těch pět litrů. A zrovna ta Toyota mi nijak nevyšlapaná nepřijde, vždyť s tím mají zkušenosti spoustu let.
--O-o-O--

Krtek

Tak jestli jezdit v průměru za 5,4 s hybridem, to můžu jezdit za 5,5 po městě s naftou a průměrně pod 5. Já věřim že ve měste je to na chvíli OK ale asi s tim nejde nalítat 100 km jenom na elektriku v Práglu každej den a aby se to nabylo nějak třeba při 50km cestě na chatu, nebo jo ?

elpidio

3-4 ve městě nevěřím, ale pokud to bude i těch 5,4 jako v dlouhodobém testu SM, tak je to slušný. Pro mě jsou hybridy sice pěkná, ale stále nevyšlapaná cesta. Ale někdo ji vyšlapat musí :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

No když to porovnáváš s neměstskýma autama na benzín a žralo by to v reálu fakt do 4 v benzínu tak to už asi kapku význam má. Tvuj přístup k naftě se mi líbí  OK

FPT

Hlavně tam nevidím těch 100 tisíc rozdíl, respektive nevím, s čím to srovnáváte. Ve městě to bude jezdit za 3-4 litry benzínu a mně momentálně jedno auto žere po Praze skoro deset a druhý lehce přes 7. A když k tomu přidám základní požadavek, že v žádným případě nechci další naftový auto, tak mi to prostě vychází dobře. Jedinej problém je, jestli je to dost velký, ale na to musím podívat sám.
--O-o-O--

Krtek

A ony ty zázraky fakt žerou nějak málo ? Věřim že po měste to nějak poznáš ale aby to žralo místo 5 nafty 2l benzínu, tomu nevěřim a menší rozdíl myslim  nestojí za řeč, natož za příplatek. Ty tech 100 litrů projedeš po Práglu v centru ?

FPT

S jakým omezením?
A 100 tisíc příplatek, jak bych to tak řekl... Když ročně za naftu utratím cca 100 tisíc, tak se mi to vrátí docela rychle. Prodej nějak moc neřeším, já to auto prodávat neplánuju. Okouzlující je spotřebou, technologií a tak.
--O-o-O--

T-Diesel

fakt ti ten hybrid stoji i s tim omezenim za priplatek 100 tis?
tzn. o petinu drazsi auto? a potom vetsi problém při prodeji ojetiny?
v cem je ten hybridni pohon pro teba tak okouzlujici?

ja sem zatím nenasel člověka, co by me dal rozumne argumenty. Krom politiku co si to neplatili z vlastního, ale ti nemeli argument, jen to proste chteli :)

FPT

Citace: T-Diesel kdy January 26, 2017, 09:05:11 PM
a proc zrovna toto? Duvod?
Protože se mi líbí hybrid a toyota má pořád ještě pověst spolehlivých aut. Máš jinej tip?
--O-o-O--

Ladik

Citace: T-Diesel kdy January 26, 2017, 09:05:11 PM
a proc zrovna toto? Duvod?

protože nepotřebuje kurník pro slípky ale jezdit  :lulka:

T-Diesel


FPT

--O-o-O--

T-Diesel


FPT

--O-o-O--