mujsob.cz :: cafe

Jaký mobil ?

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
  • Když osobní, tak né nákladní
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
Re:Jaký mobil ?
« Odpověď #14 kdy: Duben 02, 2016, 08:12:26 odpoledne »
si dělejte prdel vwollowé. Při mý ceně 12,10 kč/ minuta je to fakt super

Offline Jerry.Gunman

• 2 760
  • +7/-9
  • King George the First von Milowitz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: Duben 02, 2016, 06:18:05 odpoledne »
A má sex sám se sebou :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Offline FPT

• 2 430
  • +10/-3
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #12 kdy: Duben 02, 2016, 05:07:20 odpoledne »
Třeba volá...
--O-o-O--

Offline elpidio

• 1 473
  • +9/-4
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Duben 02, 2016, 04:21:38 odpoledne »
Počkej až bude volat na sex po telefonu.
Ne, nehádejte, mám SAABa...

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
« Odpověď #10 kdy: Duben 02, 2016, 10:19:09 dopoledne »
Výbornej telefon ten Ťamťung.... sám si volá bez mýho vědomí z jedný simky na druhou ! Zatim mi provolal 36 kč. Kdybych nečuměl do samoobsluhy ob den na výdaje (provolam běžně 0 - 20 kč) tak bych to ani nezjistil. Ty hovory nejsou nikde v odeslaných ani přijatých protokolech  *871* Někdy volal 40s, někdy 5s, čas vybranej úplně namátkově. Fakt pecka.

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
« Odpověď #9 kdy: Březen 10, 2016, 08:29:03 odpoledne »
Opět se ptám proč by to mělo být na NASce když to samý mi dělá timemachine u iMacka ? Až teda na tu geografickou zálohu ale to bych musel mít NASku mimo barák a né hned vedle.

Offline War

• **
  • 157
  • +0/-0
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Březen 10, 2016, 10:58:38 dopoledne »
Proč bys dával věci z mobilu na NASku? Protože pro nás ostatní jsou soubory, kontakty, kalendář, fotky důležité a přistupujeme k datům zodpovědně, dáváme data na disky určené pro dlouhý běh, které jsou zrcadlené, probíhá na nich rozdílová a geografická záloha.
Saab 2.0i LPG

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
« Odpověď #7 kdy: Březen 08, 2016, 04:45:00 odpoledne »
A proč bych tyhle data cpal na NASku proboha ??? Mobil je propojenej kabelem s iMackem. Nic víc neni potřeba propojovat.
Ony by ten cloud uměly asi i ti oji Zyxelové ale z principu je to špatně.

Offline War

• **
  • 157
  • +0/-0
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2016, 04:20:20 odpoledne »
Proto jsme ti říkali, aby sis koupil NASku od Synology a mohl jsi synchronizovat proti ní - privatni cloud
Saab 2.0i LPG

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
« Odpověď #5 kdy: Březen 07, 2016, 05:28:34 odpoledne »
Když já jako exot razim heslo že internet na mobil nepatří. Už je teda J5ka doma. Musim říct že jsem celekm zklamanej jak dokázal Samsung pojebat podporu 2 simek oproti blbýmu Gigabytu za dvojku :-( A pak taky věci co šly se 4.4 na 5.1 prostě nejsou. Fakt zlepšení za každou cenu. Ale zase je šance že tady něco doinstaluju.
Zas porovnávat s Yfounem kterej stál tenkrát 3x tolik je asi nefér... ale i dneska mu v něčem natrhne prdel :-(
Jinak nevim co je zastaralýho na synchronizaci dat po kabelu. I nejnovější YFouny to standardně dělaj s iTunesama. Moje data prostě nebudou kolovat po světě a uchovávat na nějakym serveru. Za 5 let se někdo zblázní a zpoplatní to nebo rovnou odstřihne a ručně si zas datluj někam kalendáře a kontaktů.

Offline War

• **
  • 157
  • +0/-0
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Březen 07, 2016, 11:22:38 dopoledne »
S tímhle se začínám potkávat častěji. Je třeba trvat na starých děravých systémech (osx přes kabel), odmítat standardy (caldav) a k tomu hledat nový telefon, který bude podporovat staré věci, čímž vlastně hledáš starý telefon..
Saab 2.0i LPG

Offline FPT

• 2 430
  • +10/-3
    • Zobrazit profil
    • blog
« Odpověď #3 kdy: Březen 07, 2016, 07:21:50 dopoledne »
Myslím, že kdybys přišel na pohodlnost internetovýho synchronizování, dost by se ti uvolnil výběr.
--O-o-O--

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
« Odpověď #2 kdy: Březen 06, 2016, 09:35:14 dopoledne »
Po dvou bezesných nocích a otrávený prodavačce v krámu to vypadá na Samdung J5 duo:

http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-galaxy-j5-duos-j500/#section

Bohužel za tu cenu postrádá "pár detailů" co jsem vyžadoval. A velikost je už fakt na hraně. Jenže jsem zjistil že ty vemena s Androidama skoro nevyráběj telefony s klasickym home tlačítkem, krom Samsunga. Vpínání nahoře místo na boku (kterej DEMENT tohle vymyslel ? Že by patent na rozum měl fakt jenom Apple ?) nemá taky asi žádnej mobil. Synchronizaci s OS X má dořešenou asi zase jenom Samsung. Alespoň že to má pořádnou baterku.

Offline Krtek

• 2 157
  • +12/-26
    • Zobrazit profil
    • Krtkovo estránky
Jaký mobil ?
« Odpověď #1 kdy: Březen 05, 2016, 03:46:44 odpoledne »
Zdravim zdejší odbornictvo a rád bych se dočkal rad na téma nový mobil.
Akuálně mi ještě pořád spolehlivě slouží iPhopne 3GS a nechce se mi ho měnit i když baterka už vydrží sorva 3-4 dny :-( Já jsem neáročnej. Hnusí se mi novější verze iOS než je 6 (oni i OS X a wokna dostávaji na prdel s každopu verzí). Byl jsem smířenej s tim že až klekne pořídim nejlevnějšího Appla a bude to.
Jenže jsem dostal služebního Samsunga J1. Musim říct že se mi Android 4.4 celkem i líbí jak je nastavitelnej a přizpůsobitelnej. Tak mně chytá fantas pořídit něco co by mi nahradilo oba telefony.
Předně co nechci a nepotřebuju - jakýkoliv internetový synchronizování, účty a jiný kraviny. Pak mi nezálěží na kvalitě a velikosti displaye, tuhle komerci nežeru, maximum je tak 4,5-5", klidně i něco menšího. Obdobně tloušťka, na tý záleží snad ještě míň, teda nesmí to být moc tenký, tlustý klidně 2 cm. Včera jsem strávil půlku noci hledáním ale nenarazil jsem na nic, co by mi úplně vyhovovalo. Nezálěží na CPU, paměti a parametrech, prostě když to bude fungovat jako 3GS nebo ten J1, budu spokojenej

No a teď moje skromné požadavky:
0) - úplně nejpodstatnější - musí to být dvousimkáč
1) Musí to jít synchronizovat kabelem s kontakty a kalendářem v systému Mac OS X. Ideálně i poznámky, obrázky a hudba ale na tom už netrvám. To celkem splňujou Samsungy díky utilitě Smartswitch (proto jsem dneska moc nespal)

2) Chci vypínací tlačítko nahoře. Jakmile mam telefon s bočnim, v 90% příchozí hovor típnu při zvedání telefonu ze stolu  :-(
3) Tlačítkovej home button, základní tlačítko má bejt tlačáítko a né čmáranice.
4)Podsvětlený ty 3 spodní Androiďácký tlačítka
5)Signalizační LEDka jako byla na Siemensech - zmeškaný hovory a SMSky, aby člověk nekontroloval šmrdlánim mobil každou chvíli.
6) bylo by fajn kdyby něco vydržel. Takže  by mohl mít něco z kovu, 3GS mi přiojde pevnej dost, Samsung už míň.
7) když už je to Android tak verze alespoň 4.4 (kvůli podpoře synchronizace s Applem) tak skoro musí mít 1 GB+ paměti a úložiště řekněme 8+ GB. Teď mam na Samsungovi 512/4096 MB a nic moc, navigaci do něj žádnou zatim nedávam. Co čtu, na karty se programů dneska moc nenacpe :-(
8) baterka by byla fajne alespoň 2500 mAh i když minimum řekněme 2000. J1 se tváří že vydrží při mym použití tak 8-10 dní.
9) LEDka od blesku použitelná jako baterka, na to jsem si fakt dost zvyknul.

Nějakej foťák, GPS a asi datový přenosi (OK na wifi trvam) beru jako samozřejmost ale na parametrech nezáleží už vůbec, OK GPS musí prostě fungovat a né že mně to nechá uprostřed Smíchova trčet na křižovatce že to loví satelity..

Původně jsem měl představu o ceně 2-3,5 tisíce a zatim jsem nenarazil na telefon který by to splňoval ani do 6 tisíc. Tak řekněme že na ceně asi nezáleží, když už jsem byl připravenej na dalšího YFouna.
« Poslední změna: Březen 05, 2016, 03:54:15 odpoledne od Krtek »