Pořízení nové plechovky

Založil atnarfus, January 01, 2015, 09:23:53 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ladik

Citace: elpidio kdy December 27, 2015, 06:50:32 PM
Tak mi tu radost z manuálního řazení Ladik natolik pokazil, že jsem na to vod tý doby nešáh   BOHOUS

šikula :)

elpidio

Tak mi tu radost z manuálního řazení Ladik natolik pokazil, že jsem na to vod tý doby nešáh   BOHOUS
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

Citace: Kill Frenzy kdy December 17, 2015, 11:00:30 AM
Mna brzdi odpor vzduchu a balonove gumy furt :lulka:

mě brzdí rozdávání bodů naší policií
v současné době jsem ale bez škraloupu

Kill Frenzy

Mna brzdi odpor vzduchu a balonove gumy furt :lulka:

petrklm

Citace: Krtek kdy December 16, 2015, 09:54:54 PM
No mě šlo hlavně spíš o tu spotřebu paliva z kopce. Je přece blbost šlapat na pedál a ještě tam cákat benzín aby to vůbec jelo.
U mejch aut to dělá cca 2 litry/hodinu volnoběhu. Asi nejde chtít, aby převodovka přes HD měnič točila motorem, když ten měnič je stavěnej na přesně opačnou funkci. Z mírnýho kopce opravdu musím občas protočit motor, protože by se to jinak zastavilo, takže i automat s HDM trochu brzdí.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

atnarfus

Na ten tempomat by to ale mohlo z kopce motorem rychlost udržovat. Jinak jsem samozřejmě taky rád, že i z mírného kopce to jede samo.

Krtek

No mě šlo hlavně spíš o tu spotřebu paliva z kopce. Je přece blbost šlapat na pedál a ještě tam cákat benzín aby to vůbec jelo.

atnarfus

Citace: Krtek kdy December 14, 2015, 01:41:18 PM
Hele automatníci a dokáže to nějak vyřadit při jízdě z kopce nebo to furt brzdí motorem ? A když chci brzdit míň, musim šlapat na plyn ?

Dnešní auta nebrzdí motorem už ani s manuálem. Na pětku Roomster nebrzdí vůbec, na čtyřku taky ne, až na trojku je trochu nějaký odpor cítit. Když nešlapu na plyn, tak to asi otevře wastegate na turbu, do motoru jde minimum vzduchu a plachtí to jak na neutrál. Na spotřebu dobrý, ale na tempomat to musím z kopce hlídat, protože se to pořád rozjíždí.
Ve Felicii sundám nohu z plynu a i na pětku by to za chvíli stálo.

Ladik

já nepodřazuji, jen musím vydržet tu miliontinu sekundy než to vystřelí, když sešlápnu plyn :-)
prostě spokojený člověk, jsem rád, že nemusím nic řešit ;-)

elpidio

Já to mám stejně správně :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

saabik


FPT

Aha, tak ve Volvu to mají správně, bezva.
--O-o-O--

saabik

Já bych na volvu ruční řazení na automatu někdy i použil, ale oni to mají opačně - vyšší stupeň od sebe a nižší k sobě. Takže jim na to peču a kvedlám jen ve služebním. Co nevidět ale dostanu novej kočár s automatem, takže už nebudu muset kvedlat vůbec. A už dnes vím, že mi to chybět nebude. Ladikovi naprosto rozumím:).

FPT

Já teda to manuální řazení docela používám, protože motorem to nebrzdí, takže na dlouhým kopci dolů (třeba v kombinaci s tempomatem) si podřazuju, aby to brzdilo. Sem tam to použiju při předjíždění, podřadím si za tři, když vím, že bude potřeba rychle vyrazit, ale to fakt málokdy, respektive to dělám jenom, když jedeme do Ústí, na konkrétní rovince. V naprostý většině případů mi ale stačí D, tohle používám jenom proto, že můžu, když jsem to neměl, nechybělo mi to.
--O-o-O--

elpidio

Však jsem psal jak je to malý... To přehlídneš raz dva. V Brně bylo ještě krásně. Já jel z Plumlova přes Drahany a až k Brnu viditelnost okolo padesáti metrů a jeden nad nulou max.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

dneska sembyl v brne pocasi naprd mlha no hnus ale sem se rozhlizel, hlavu si moh ukroutit nikde sem cervenyho saaba nepotkal, jen cervenou hatapku, to je naky podezrely, ne??  8)  :lulka:

elpidio

Nekaž radost. Mám to dva týdny a mačkám na všechno :) Dokonce dálkový ovladač co má čtyři čudlíky. To je teprve pomáčkání...
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Ladik

mám disco pět let, mam tam i sekvenci ale za těch pět let jsem ji použil asi jednou a to jen ze zvědavosti, jo a jednou jsem si do toho brnknul nechtěně a divil se, že to blbě řadí :-))
a hned mě napadlo, kurwa už je to tu, dyť oni to říkali, že ty britské vozy jsou na piku :-) pět let a už se to sype a vono ne ;-)
Elpíďo, nesahej na to woe, pokazíš to, prej si sáám podřadím, ....bóože to jsou lidi dneska :-)

jb

hmm tak to furt menis brzdy ? :) no me to docela sralo na skutru ktery ma sice variator ale choval se stejne.. motorem nic.. pusti to..
coz bylo celkem nahovno kdyz jsem se vysplhal ve dvou na prasivou :) dolu ten kotoucek brzdil mene a mene ... ani brembo nestacilo
ale pravda tam manualne nepodradis :)

Lihobaron

zalezi na prevodofce, pasat kdyz fungoval do 3ky nebrzdil, pustis plyn a je to jako bys vyrazil, 4-5tka uz brzdila, ale neni to natvrdo, proste ten prokluz tam je jak k vysokejm tak i k nizkejm votackam.. fokus brzdi jen pri zamknuty 4ce a to este jen pri mirnym ubrani plynu. pri pusteni plynu vodemkne a prokluzuje, brzdi to motorem jen strasne malo.. v kolone to vadi, bo kdyz pred tebou jede blb chvili rychlejc pak pomalejc jen plynem to neukocirujes, musis si nechavat vetsi mezeru.. ale neni to nic hroznyho, co by se mumselo resit na diskuznim forumu  :)

elpidio

Mně to při jízdě z kopce motorem moc nebrzdí, ale je to spíš jako neutrál. Teda po městě. Při vyšších rychlostech, kdy tam bude pětka to bude asi jinak. Po městě z kopce, když chci jet 50, buď párkrát přibrzdím, nebo přesunu řadící páku z polohy D do M a podřadím si sám. Většinou z 4 na 3 a to pak brzdí motorem jako u manuálu. Já si ale zatím jen zvykám. Ostatní automati ti zde odpoví lépe.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

Hele automatníci a dokáže to nějak vyřadit při jízdě z kopce nebo to furt brzdí motorem ? A když chci brzdit míň, musim šlapat na plyn ?

Lihobaron

Manuální řazení tě brzo přestane bavit.. Já to používám jen ráno při zařazování z vedlejší na státofku abych to nemusel drtit pod kickdownem na plny kule, jen to nechám z citem vykulit do votáček.. Na rádio ser, dyk tam stejnak prdek hrajou a raci si kup soudek piva  pivo1 pivo1 BOHOUS

elpidio

Mám pětikvalt a zamyká 3-5. Ještě to má možnost manuálního řazení nahoru/dolů. To občas použiju při jízdě z kopce pro brždění motorem. Baví mě jezdit na klid. Přijde mi, že automat uklidňuje :) Člověk nemá chuť prasit a užívá si tu pohodu. Při klidné jízdě si to točí 1500-2000. Co je v 9-3 úplně na hovno, to je zvuk rádia. S tím budu taky muset něco udělat. Aspoň vytlumit dveře a jiný repro. http://www.ahifi.cz/autohifi-montaze-do-vozidel-saab/
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: elpidio kdy December 13, 2015, 04:42:38 PM
Jinak dva pedály nádhera.  Vůbec nepoznám co tam je za rychlost :)
OK OK :lulka:

Citace: elpidio kdy December 13, 2015, 04:42:38 PM
Pořád si nemůžu zvyknout na rozjezd s automatem a mám tendenci ubírat plyn.
jo přesne takhle jezdí kluk dyš jede s fokusem, že prej to moc vytáčí :)

Citace: elpidio kdy December 13, 2015, 04:42:38 PM
Co je lepší - ostřejší rozjezd a pak zvolnit, nebo plynule pozvolna přidávat.
vostřejší rozjezd je výhodnější jen z hlediska spotřeby, podle mě je ale lepčejší šůšo ňůno pohodáro, z hlediska šetření převodofky určitě, natož než se zahřeje..

Citace: elpidio kdy December 13, 2015, 04:42:38 PM
Nepoznám úplně jistě kdy přeřadí a kdy jen uzamkne měnič. Těším se na delší jízdu.

u mě trvá asi 10km než se převodofka prohřeje pak teprve začíná zamykat, a to ešte jen poslední kvalt.. mám starej typ převodofky, 4kvalt s uzávěrem jen na 4ce.. Ty máš uzávěr jen na posledním stupni, nebo i na nižších??

elpidio

Citace: Lihobaron kdy December 11, 2015, 05:28:18 PM
tak jak?? už turbíš??  :lulka:

Zatím turbím po Brně  BOHOUS
V týdnu pojedu k Suchomelovi do Ústí nad Orlicí vychytat nějaké mušky: check engine - lambda, rozleštit světlomety, pro jistotu geometrie a pod. Jinak dva pedály nádhera. Vůbec nepoznám co tam je za rychlost :)
Proti 9000 je to o hodně menší, hlavně uvnitř, ale nic malýho. Rozměrově jako O2. Je to taky o dost nižší a celkově tvrdší. Pořád si nemůžu zvyknout na rozjezd s automatem a mám tendenci ubírat plyn. Pak si zvyknu a dobrý. Co je lepší - ostřejší rozjezd a pak zvolnit, nebo plynule pozvolna přidávat. Nepoznám úplně jistě kdy přeřadí a kdy jen uzamkne měnič. Těším se na delší jízdu.
Ne, hádejte, mám Rujánu.


Lihobaron

Citace: elpidio kdy November 21, 2015, 04:58:41 PM
Tak teda dopadlo  BOHOUS
Po letech se mi vrátila na palubku ručička turba. Začátkem prosince bude doma.

tak jak?? už turbíš??  :lulka:

Lihobaron


bibo


Lihobaron

jak ten golf, kupilsi nebo nekupil??

bibo

já teda s lpg nemám naprosto žádnej problém ted na to mám najeto asi 120 tis a bez jediné závady 

jb

tak kdyby to fungovalo takto tak ok.. ja napr 3mesice jezdil na reklamace ze pri plnem plynu to prepinalo na benal a uz se nevratilo... odesly 2vstriky... pritom jsem to obcas projel 20km na benal ...  obcas to kuckalo ale to je asi kvalitou plynu... nevim proste za 35t jsem cekal neco jak pises.. nevim ze to mam..  a to nemluvim o tom ze v pameti zavad bylo x zavad ktere souvisely s propojenim LPG s original kabelazi.. 

proste za me uz jedine original zastavba a tu bych naopak velice rad :)

Krtek

co ti na tom konkrétně vadí ? Mě teda stačí nastartovat, ject na plyn, doject, chcípnout motor. A krom jedný revize ročně se o nic dalšího nemusim starat.

jb

asi ne protoze jsem mel jenom dve ne tri :)
jedno karbec a jedno BRC sekvencni vstrikovani plus sracka proti zaklepavani s davkovanim...
po prvnim jsem dlouho zvazoval a nesetril jsem na te prestavbe... nicmene i to napojovani kabelu apod.. nevim
asi je to o narocnosti a pozadavcich...

Krtek

Asi nevíš o čem mluvíš. Já mam "přebastlený" 3. auto jak ty řikáš. Vlastně byly 4 ale CTSko byl asi fakt bastl páč to byl kus na kterym se Halda učil.

jb

kdyz LPG nebo CNG tak jedine z prvovyroby z fabriky.. ty predelavky jsou vice ci mene bastl...

petrklm

LPG není marný, ale do tohodle auta mi přijde zbytečný. Místa v kufru moc není a rvát tam ještě nádrž mi přijde trochu ujetý.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Lihobaron

podle me neni problem v LPG ale v koupi auta uz s nim.. ale jak znam tady ty "nase americany" bych si tipnul ze nad LPG asi vohrnujou nos tak nejak celkove :)

Krtek

Tak to je snad plus, ne ? Já už bych třeba nechtěl auto BEZ LPG

Kill Frenzy

2 petrklm> pekny Maverick  OK , chcel som takehoto pre zenu, ale zial mal LPG...

elpidio

Naživo ještě hezčí. Je k tomu složka snad se všema dokladama ze servisů a možná i za benzín. Ještě nechám rozleštit přední světla a pak asi něco s hudbou. Je až s podivem jaký hrůzy do tak drahých aut dávali. Máte někdo zkušenosti s vytlumením dveří ? Líbilo by se mi něco jako toto.
Ne, hádejte, mám Rujánu.