Pořízení nové plechovky

Založil atnarfus, January 01, 2015, 09:23:53 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

elpidio

Citace: atnarfus kdy January 02, 2015, 04:29:44 PM
Mírně jetá O2 by byla ideální, máte-li takovou ve svém inventáři, tak beru.

Příští týden nahradí další Yeti naši služební O2 s posctivýma 350 tisícema. Může být ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

atnarfus

Mírně jetá O2 by byla ideální, máte-li takovou ve svém inventáři, tak beru. Ty co jsou na volném trhu jsou navíc mírně nabourané, nebo mají jiný mírný průser. Za několik let jsem použitelnou ojetinu nesehnal, proto musím koupit nové.

Začnu šádovkou, protože tam jsem vyrazil se skoro hotovou věcí, že chci Monsteráka. Když by byl za podmínek jako ho kupoval otec, tak bych neváhal. Auto je to vzhledově zvláštní, ale byl to účel od samého začátku a dá se na to zvyknout. Na příměstské pojížďky a jednou za rok cestu k moři je to vyhovující krabice. Díky velkému rozvoru je i vzadu dost místa. Kufr je docela malý, ale ještě se to dá. Teď to ale podle ceníku stojí téměř o 100 tisíc víc. Akční verzi prodávají jenom s financováním. Se Škofinem nechci mít nic společného.

Další možnost by byla Fabia 2 v kombíku. Auto je to vyloženě ošklivé a narozdíl od Monsteráka to nebyl záměr. Z výběru ale vypadla hlavně pro nedostatek místa v podélném směru. Navíc už jsou jenom skladovky a výběr je dost omezený.

Fabia 3 v kombíku ještě nikde k okouknutí není. Vlezl jsem si alespoň do krátké. Ač tomu papírové hodnoty nenasvědčují, to auto je uvnitř malé ve všech směrech. Když do toho lezu, pokaždé se fláknu o skloněný A sloupek, je to úzké a že by si za mne sednul dospělý člověk, to ani z leknutí. Navíc je nacpaná zbytečnýma kravinama. Například instalace radaru do předního nárazníku je u městského auta geniální nápada. Ta plechovka prý z rozflákaným radarem nejezdí.

Zbývá tedy Rapid. O tom zase za chvíli samostatně. Je to jediná škodovka která připadá v úvahu.

T-Diesel

roomster pro nenarocneho cloveka napul kutila co furt neco taha sem tam je uplne v klidu
kdyz sa odhledne od teho dyzajnu s kerym ne kazdy mosi byt srozumneny

Vena

Oktávky jsou ale v kurzu u zlodějů. A roomster je zoufalost, vlastni zkušenost.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Citace: saabik kdy January 02, 2015, 02:34:08 PM
Pro Frantu by byla ideální lehce jetá oktávka II. Je to velmi dobrý, velký a dostatečně na úrovni automobil.

Njn, když on chce nový :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

saabik

Pro Frantu by byla ideální lehce jetá oktávka II. Je to velmi dobrý, velký a dostatečně na úrovni automobil.

elpidio

Jak to tu pěkně ožilo :) Stejně chceš slyšet ať vezmeš růmstra. Já mám rád Yetiho, ale ten nemá moc kufr. A jelikož to musí být škodovka, tak je ve výběru jen Fabia - malý, Rapid kombajn - snad, Octavia - dražší. Jinak - viz T-Diesel.
Správná odpověď je pochopitelně jetá 9-5 Aero kombi :)
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Jerry.Gunman

Noooo, pokud bys jako zkousnul, že by to nebyla Škoda, ale auto, pak by se dalo zopár malých/velkých auťáků najít ...
Zkusil jsi třeba popřemýšlet o
Citroën C3 Picasso
http://www.citroen.cz/vozy-citroen/citroen/citroen-c3-picasso/cena-vybava-a-specifikace.html#sticky

nebo Citroen Berlingo
http://www.citroen.cz/vozy/citroen/berlingo-multispace/cena-vybava-a-specifikace.html#sticky

OOK, abecedně:
Chevrolet - se už ofiko neprodává
Citroën - C3 Picasso, Nemo Multispace, Berlingo
Dacia - Logan MCV, Dokker, Lodgy, Duster
Fiat - Qubo, Dobló Panorama
Honda - Jazz
Hyundai - i30 combi, ix 20 by bylo asi dost malé...
Kia - Ceed SW
Lada - to je ekvivalent Felicie i technicky - Kalina kombi nebo Priora kombi
Peugeot - Bipper Teepee nebo Partner Teepee
Renault - Clio combi nebo Megane combi
Seat - Ibiza combi nebo Tolédo
Škoda - Fábia combi, Rapid nebo Hnůjster

no a to by bylo asi tak vše.
Výběr je více, než široký, tož vybíraj ogárku, vybíraj... :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

To je fakt, u nás maji pěkný vystavený i30ky kombíky s klimou, normálnim motorem (1.4 bez nafukování) a solidní výbavou. Za 299. Do nějakejch 330-350 se dá sehnat i 1.6ka s nějakym dalšim výbavovym paketem.

T-Diesel

nebyla by nekde zapomenuta skladovka nebo predvadecka O2 v kombajnu? :)
to je myslim tvuj sen
inac by sas tam celkem dostal s ceedem.

War

Škodovka má na fleetová auta jiné ceny než pro domácí uživatele. Domluv se s nějakou firmou ;-)
Saab 2.0i LPG

FPT

--O-o-O--

Lihobaron

toz kua bude to siasoidni ale tesim se na prubeh i vysledek  OK sem se nad tim zamyslil a sam ani nevim, co bych si vybral ja :lulka:

Jerry.Gunman

Noooo, pokud se má jednat o vozidlo
(1) předpokládám, že nové
(2) za +- 300 - 350 TKč,
(3) za ty prachy co možná největší
(4) ideálně přibližovadlo se slepicej na kapotě
tak si kup Hnůjstra nebo Rapida, jiných možností jako teda moc nemáš :)
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

T-Diesel

no to su zvedaf jak oba dopadnete :)

franto neskaj auto kategorie 350 - 400 obavam sa bez el. rucky uz tezko pujde sehnat :(
pokud teda hledis po reprezentativnejsi kategorii a ne dacii

Krtek

No vidíš a já chtěl zmínit že pro případ průseru mam v záloze Dacii. Sice sjem žádnou ještě nejel ale kámoše jsem uvrtal do Dokkera. Už přes rok je s nim spokojenej, a to i po první servisce. Jestli mi klekne nečekaně Soptík tak vyrazim a svezu se. Buďto Logan kombík nebo Lodgy. Tu jsem zmínil doma a manželce se strašně líbí. Mně teda taky ale cenově je to dalších zbytečně vyhozených 50 tisíc.

atnarfus

Tak nějak mne koncem roku popadlo, že bych si koupil novou plechovku (auto spotřební kategorie). Nepopadlo mne to náhodou. Občas jezdím táty Roomsterem a docela mi to auto vyhovuje a letos končí výroba. Škodovka ale dostala zvláštní nápad, že monsteráky doprodá pouze s financováním. Financování je jako vždy "výhodné" a ve střední výbavě to vyleze přes 300k a to je přiznejme-si už docela dost. Nabízejí je i za hotové, ale za naprosto nesmyslnou cenu. Monsteráka jsem nucen zavrhnout.
Znáte to, když už se v tom člověk začne vrtat, začne okukovat co se dá pořídit jiného. I když je mi jasné, že Vám má zoufalá snaha o pořízení co nejlevnější a přitom co největší plechovky úplně ukradená, nebo dokonce směšná, aby to tu úplně nechcíplo, budu Vám sem házet své poznatky a zjištění. Mám nějaká auta podle netu vyhlédnutá a jestli mi to nezarazíte, budu Vás tu pár měsíců prudit ve stylu Siase (mám jasné požadavky, ale nakonec si koupím něco co jim úplně odporuje).

Jsme na startovní lajně a nástupce Felicie by měl být vlastně nová Felicie :)
kombík, možná i liftback, určitě ne sedan, co největší kufr
dostatek místa pro čtyři pasažéry, tedy i na zadním sedadle za 190cm vysokým řidičem
benzínový motor, výkon nedefinován, ale aby to prostě trochu jelo
klima, dálkový centrál, nějaký ten pytel
podélné lyžiny na střeše (furt něco vozím)

Kára by to měla být jednoduchá a servisovatelná doma v garáži. Žádné el. ruční brzdy a podobné kraviny. Nehledím ani na délku záruky, stejně s tím na servisní prohlídky nikdy jezdit nebudu a případná prodloužená záruka mi nebude poskytnuta. Naopak hledím na dostupnost dokumentace, dílů, software a pod.

Poslední požadavek je s ohledem na předpokládanou cenu 300-350k trochu nesplnitelný, ale auto by mělo být "reprezentativní". Tím mám na mysli, že si nekupím auto primárně určené pro maminy ani Dácii.

PS: dopředu přiznávám, že auta se slepicí na chladiči mají naprosto neracionálně výhodu