Spolecensky marasmus

Založil fido, November 19, 2013, 10:25:14 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

FPT

Nejsem. Ale rád se učím, přijde mi to jako jeden ze smyslů života.
--O-o-O--

Krtek

Nejsi ty náhodou tak trochu taky učitel ? Třeba já věděl že po maturitě jsem vědomostně na životnim vrcholu a nic dalšího už do palice dostávat nechci.

FPT

Bavíme se o základní škole. A ano, věřím si, že to dokážu svoje dítě naučit líp než většina učitelů, co znám.
--O-o-O--

Krtek

Všeobecnej přehled... Tak asi jo no. Takže z matiky z učňáku chápu že derivace a integrály jsou složitý věci, existujou... A jsou mi v (mym) životě naprd. Kdybych o nich nevěděl vůbec, možná bych neměl z matiky 4ku ale třeba jenom 3ku a větší klid tehdá.

jb

ja nejsem ucitel, ale ze sveho pohledu vidim, ze zaku ubyva a investic do skol naopak porad pribyva... zacalo to interaktivnim tabulema, pak nove hriste, ted chcou vytah... je tam jeden postizeny a laborky jsou v podkrovi.. ALE naraz je z vytahu pro postizeneho jenom zaminka, aby si ucitelky vozily prdel.. zatepleni a okna vc predokenich zaluzek, to je klasika.. nova kuchyn v jidelne... a ted dosli s nejakym nano nastrikem na steny a pozadavkem na klimu.. kua sak v te skole uz ty decka ani nejsou.. furt nejake volno, prazdniny, v cervnu uz jenom vylety, kdyz je ct volny hned je patek reditelske... a do teho prazdniny.. nevim, ale i ta priprava doma.... co se jako pripravuje furt napr matikarka a fyzikarka ? na zakladce se neuci antihmota ale newton a ten s jablkem otravuje zaky uz par stoleti ..
a to nemluvim o tom, ze jsem parkrat nekoho chtel z ucitelu a to bylo je u kadernika, na nehtach... a 2 mesice prazdnin v lete uz ani nezminuju...

ale cest vyjimkam..

a to ze se uci 90 procent veci, ktere pak nepotrebujes k zivotu, to je vsem jasne uz davno, ale vseobecny prehled je proste nutny..  a tech 90procent "zbytecnosti" se uci i na stredni, vysoke a v praci uz ani nemluvim... kdyz vydrzi legislativa platna pul roku bez zmeny, tak jasam

petrklm

Citace: fido kdy June 18, 2014, 06:31:56 AM
Ona je otazka, o kolik lepe to dokaze vysvetlit prumerny dnesni ucitel. Kdo neco umi a dokaze se
uzivit lepe, tak uz z te tragedie, jakou reprezentuje nase skolstvi, davno utekl.
Prásknout za sebou dveřma školy není tak jednoduchý, znám dva (jeden dokonce chlap), co se zase vrátili. Blbci to fakt nejsou, ale poptávka na trhu práce je už někde jinde, než počátkem století. Ani ty blbý pojišťovny už neberou...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

fido

Ona je otazka, o kolik lepe to dokaze vysvetlit prumerny dnesni ucitel. Kdo neco umi a dokaze se
uzivit lepe, tak uz z te tragedie, jakou reprezentuje nase skolstvi, davno utekl.

Krtek

Amen.
A krom toho, hrazdu, kruhy a bradla doma nemam :-)

Romanius

dokážete vysvetliť matiky, fyziky, chémiu, prírodopis a toto všetko medzi sebou previazať? čiže napr. čo ste naučili svoje dieťa vo fyzike hned aplikovať v prírodopise? spojiť dejepis s češtinou? možno do dejepisu zakomponovať náboženstvo (aj to patrí do našeho života). a navyše škola naučí deti aj spoločenskému správaniu, fyzickej kulture ...
Obávam sa, že tieto snahy o domácu výuku sú tak trochu moderný nezmysel )ako mnoho podobných v poslednej dobe)

FPT

--O-o-O--

fido

 ;D Ani ja... ale napr. otec me pravidelne zkousel a byl vzdycky strasne nabiflovanej, az jsem si pripadal jako blb. V dospelosti mi to dlouho
vrtalo hlavou, jak to daval (teda, krome zemepisu, chemie a dejepisu, ktery zvlada dodnes) a pak jsem si vzpomel, ze si proste pujcoval moje
ucebnice s predstihem. Proste si myslim, ze dospely clovek, s nejakym slusnym backgroundem, nastuduje latku ze zakladky za par minut
a pak to dokaze diteti vysvetlil.

FPT

Nevybavuju si ze základky asi nic, co bych nedokázal vysvětlit vlastnímu dítěti.
--O-o-O--

Krtek

Chápu že domácí vzdělávání má svoje místo ale nějak si neumim představit to ve velkym. Osnovy se  měnily asi dostkrát. Třeba moje rodiče neuměly množiny protože je to nikdo nikdy neučil. Nechápali na co jsou, do smrti je nepotřebovali. já díky nim chápu že třeba cikáni jsou podmnožina bílý rasy a né negoridní. Ale jinak.... Těžko bych naší holce vysvětloval nějaký ty vzorce na zjednodušování zlomků. To byl pro mně děs i když mam matematickou základku a maturitu. Radši si to spočtu v desetiných číslech a bez zlomků se obejdu do smrti. Nemluvim o chemii, fyzice, dějáku... Děják je asi jenom o tom bychlování. To jde asi stylem, nauč se a pak povídej. Podle mně většina ropdičů nemá šanci bejt tak všestranně vzdělaná aby dokázali učit PéZeta celou základku. Ve školách maj učitelé 2, max. 3 předměty a ještě jsou rozdělený na 1. a 2 stupeň.
Na XB profilu svobodných je ale těch nejgeniálnějších a nejchytřejších rodičů.....

FPT

Citace: fido kdy June 17, 2014, 10:15:21 AM
Asi bych byl ten posledni, kdo by preferoval statni skolu pred domaci vyukou, ale ten clanek je nocni mura a jeden blabol vedle druheho. Napr. kecy o tom,
ze se deti musi ucit plno veci, ktere nakonec v zivote nepotrebuji. To jako co? Treba dejepis? Ano, chapu, to je velmi nevyhodne, kdyz ovcani vi neco o
historii. Zemepis? Jasne, nejlepe kdyz budou znat jen trajektorii mezi arbeitem a kotcem na prespani. Matematika? Jasne, lepsi bude "financni gramotnost"(tm),
hit soucasnosti, ktery uci deti, jak si spocitat uroky z uveru. Velmi poucne. Cestina? No, tak to vidim uz ted, ze je to pro vetsinu lidi zcela zbytecny obor...

Obecne jsem presvedcen o tom, ze je uplne jedno, cim si clovek potrenuje mozek v dobe, kdy se vyviji, i kdyz to stejne zapomene, protoze uvolnenou kapacitu
v budoucnu pouzije na neco jineho. Lepsi vyprodukovat nabiflovane deti s nejakou kapacitou, nez zakrnele debily, co jsou ochotni se venovat jen tomu, co
je zrovna bavi. A jakkoliv si myslim, ze je skola jen umele vytvorena dzungle, jsem presvedcen o tom, ze cloveka po jejim opusteni neceka ve svete nic
vyrazne jineho, takze kazdy trenink na setkani s blbcema je dobry.


Článek je nesmysl, navíc já jsem ten poslední, kterej by brojil proti biflování a memorování. Pokud mám být schopný vyhledávat relevantní informace, musím mít jisté základní pemzum znalostí, které se prostě musím naučit, protože ze začátku nedávají smysl. Moje práce se z velké části skládá z vymýšlení a hledání alternativních a nových řešení na stávající problémy, kdybych neměl v hlavě to množství nabiflovaných znalostí, ani si neškrtnu.

Problém je v tom, že systém je nastaven zcela špatně. Domácí vzdělávání to samozřejmě nevyřeší, ale hodně by tomu pomohlo například částečné domácí vzdělávání. To je koncept na delší povídání, který by teoreticky mohl způsobit zásadní změnu systému, aniž by si toho někdo všiml. Ale to asi není sem.
--O-o-O--

fido

taky mi pripada, ze dobre reseni neexistuje. Vyuka doma? Cely system je postaven proti tomu, takze to bude nekonecne hazeni klacku pod nohy. Dalsim problemem je financni zatez,
protoze system je nastaven tak, aby zena dite porodila a odevzdala ASAP do pece statu k indoktrinaci a vratila se do arbeitu.
Statni skola? Az tak moc bych nenamital, kdyby ji neznefunkcnili "socialni inkluzi"(tm), neomarxistickym hnisem a ekonomickyma pakama, ktere z toho udelaly zaopatrovaci ustav pro
ty, co nic neumi a uci to ostatni. Cest vyjimkam.
Soukrome skoly? IMO jen segregacni nastroj pro elitu, ktery oddeli bohate a uspesne (cti: vsehoschopne) od chude luzy. Nejde o vzdelani, protoze prestiz se odviji predevsim od toho, kolik rodic za "vzdelani" utrati.

Predpokladam, ze vyvoj bude takovy, ze domaci vyuku zregulujou k smrti, statni skoly uz budou jen supermarketem Ritalinu, ze kterych bude odchazet nevzdelana luza primo na socialku, nebo nekam k pasu. Jediny kdo bude mit systemem uznane vzdelani bude omezena vrstva, ktera projde soukromou skolou, budto diky financnimu zazemi rodicu, nebo s obrovskymi dluhy na cely zivot (spolu s hypotekou). Aneb, kdo dluzi, nezlobi.

Kdyz nad tim premyslim, vlastne jsem popsal, jak to ted funguje v USA, coz je nas velky vzor a kazdou picovinu, kterou zavedou, my nekriticky prijmeme...

Jerry.Gunman

Já se obávám, že takovýmito změnami se naše školství moc nahoru nevyhoupne...

Nedávno jsem si na CD-MP3 poslouchal Hovory s TGM, kde vzpomíná na "základní školu", do níž chodil. Kantora tam popisuje a doslova tituluje jako "takovou žebrotu", protože byl nucen se po jednotlivých barácích doslova doprošovat o plat, jenž měl pobírat za každé dítko. Mám takový pocit, že posledních 15-20 let k tomuto stavu opět směrujeme.

Na základkách učí hlavně vystreslé ženské, které toho zase až tolik neumějí, prestiž mají mizernou, plat nevalný a společenské postavení nic moc. A jelikož jedno podmiňuje druhé, tak si na ně kdejaký parchant od zbohatlických (či cigánských) rodičů papulu otevírá - a tím se vše ještě prohlubuje.

Ale kudy z toho, to nevím :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Citace: FPT kdy June 17, 2014, 07:23:38 AM
Pravda, ve škole se naučí flákat, podvádět, klást důraz na formu a postup místo výsledků a orientovat se podle hodin místo podle úkolu. Typický zaměstnanec.

Asi bych byl ten posledni, kdo by preferoval statni skolu pred domaci vyukou, ale ten clanek je nocni mura a jeden blabol vedle druheho. Napr. kecy o tom,
ze se deti musi ucit plno veci, ktere nakonec v zivote nepotrebuji. To jako co? Treba dejepis? Ano, chapu, to je velmi nevyhodne, kdyz ovcani vi neco o
historii. Zemepis? Jasne, nejlepe kdyz budou znat jen trajektorii mezi arbeitem a kotcem na prespani. Matematika? Jasne, lepsi bude "financni gramotnost"(tm),
hit soucasnosti, ktery uci deti, jak si spocitat uroky z uveru. Velmi poucne. Cestina? No, tak to vidim uz ted, ze je to pro vetsinu lidi zcela zbytecny obor...

Obecne jsem presvedcen o tom, ze je uplne jedno, cim si clovek potrenuje mozek v dobe, kdy se vyviji, i kdyz to stejne zapomene, protoze uvolnenou kapacitu
v budoucnu pouzije na neco jineho. Lepsi vyprodukovat nabiflovane deti s nejakou kapacitou, nez zakrnele debily, co jsou ochotni se venovat jen tomu, co
je zrovna bavi. A jakkoliv si myslim, ze je skola jen umele vytvorena dzungle, jsem presvedcen o tom, ze cloveka po jejim opusteni neceka ve svete nic
vyrazne jineho, takze kazdy trenink na setkani s blbcema je dobry.

FPT

Pravda, ve škole se naučí flákat, podvádět, klást důraz na formu a postup místo výsledků a orientovat se podle hodin místo podle úkolu. Typický zaměstnanec.
--O-o-O--

fido

Debilizace ovcanu pokracuje
http://ona.idnes.cz/unschooling-svoboda-uceni-dc4-/deti.aspx?c=A140616_104459_deti_haa#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

chtel bych byt prvnim zamestnavatelem deti, ktere absolvovaly unschooling. Proste budou pracovat, kdyz budou mit
naladu, kdyz budou unavene, si zdrimnou a kdyz budu chtit prehnane vykony, tak si demokraticky odhlasuji, ze mam
jit do prdele. Dokonaly rozvrat.


brano

Svojim sposobom bol hitler pasak... Bohuzial sa vydal zlym smerom. A rus bol najprv jeho kamarat. Ale tych vietnamcov som myslel asi inych, tych co poznam ja mali ruske S-75  a migy a prisun municie a zbrani z sssr a ciny a na hociminovej ceste privazovali soferov o volanty aby pri naletoch neutiekli. A keby vietnamec mal moznost pouzit to co mali k dispozicii americania tak to pouzije. Samozrejme ja som zastanca riesenia spravit vysoky plot a nechat to tak, ale to uz nejde. Myslel som ze sa s tebou da diskutovat, ale to asi nie.

fido

tak tohle uz je na me fakt moc... za vsechny ty hrdinne okupace, ktere jmenujes, by v pripade jine zeme skoncily soudem pro valecne zlociny, ale kdyz je to USA, je to vyraz humanniho zachazeni s vlastnimi vojaky. K popukani! Kdyz to vezmeme do dusledku, Hitler byl taky pasak, kdyz poslal svoje kluky s tankama proti polskym kozakum na konich. Proste mu zalezelo na kazdem zivote. Nebo u Stalingradu jim to slo taky dobre, jen podcenili zasoby jidla a tepleho obleceni... proti tomu rusaci, hanba hovorit, ze. Nebo vietnamci se samopaly a rakosovymi klobouky proti vrtulnikum a napalmu. Takove plytvani zivoty, fuj!

A btw, ja nemluvil o stovkach, ci tisicich zapadnich zoldaku. Staci par desitek schopnych velitelu, a pak prachy na zverbovani latentnich nacku a uzitecnych idiotu z Praveho sektoru.

brano

To snad nie je ani mozne... Je ti jasne ze keby tam boli tie stovky a tisice zapadnych mrtvol tak uz toho je plna ruska tv a tvoje nezavisle media. Inak aj pri tych zahranicnych intervenciach maju americania celkom dobre skore ked to berieme na pocet mrtvol. Len on ten zapadny svet si ten zivot ceni trosku viac. Je to vidiet uz od druhej vojny, korea, vietnam , americania sa snazili zivoty svojich setrit a nenechavat tam ani mrtvych, rus , vietnamec, korejec , afganec na to sral, nas mnogo tak co...  A ten prvy pristup je mi o dost sympatickejsi. Bez nejakych iluzii.

fido

Citace: brano kdy May 17, 2014, 09:37:09 AM
Idnes. Pry. Udajne. Fido, to robis zadarmo alebo z presvedcenia. Ja verim ze tam su aj zahranicne sily, je to logicke. Ale urcite v mizivom pocte v pomere k ruskym tajnym a provokaterom. A ked tam su zapadny teroristi tak urcite tak ze to nikto nedokaze  a uz vobec nezisti od akej spolocnosti. Alebo si myslis ze maju  vo vrecku preukaz?


Verim....ale...urcite v mizivom pocte....   Hele, Brano, to delas zadarmo, nebo z presvedceni? Ze tam jsou ze zapadu je samozrejme zname uz dlouho a obvykle to vyjde najevo, kdyz jim ty vojacky nalozi do pytlu a shani se, kdo si je odveze domu. Me nejak neni jasne, proc se o tom nepise od zacatku, kdyz kdejakeho vousateho muzika hned oznacovali jako dukaz ze tam jsou rusky vojaci(!).


brano

Idnes. Pry. Udajne. Fido, to robis zadarmo alebo z presvedcenia. Ja verim ze tam su aj zahranicne sily, je to logicke. Ale urcite v mizivom pocte v pomere k ruskym tajnym a provokaterom. A ked tam su zapadny teroristi tak urcite tak ze to nikto nedokaze  a uz vobec nezisti od akej spolocnosti. Alebo si myslis ze maju  vo vrecku preukaz?

fido

uz jsem se ctel odkazat na lziDnes, protoze TV nesleduju (po 3 minutach sledovani zprav mam neodolatelnou chut ji prohodit oknem) a ejhle, co je v dnesnim tisku (zarucene duveryhodnem  ;) ):

Ztráty prý utrpěli i zahraniční žoldnéři: šest mužů prý ztratila polská firma ASBS Othago, 14 americká Greystone a padesátku americká firma Academi, dříve známá jako Blackwater. Americká zpravodajská služba CIA a Federální úřad pro vyšetřování (FBI) podle starosty údajně přišly o 25 pracovníků, včetně 13 mrtvých.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/krize-na-ukrajine-slavjansk-dpw-/zahranicni.aspx?c=A140517_081106_zahranicni_hro#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


Takze americti zoldaci z Greystone a Blackwater???, to jsou ale preci ti z Branova clanku,kde se vysmival zfalsovane ruske propagande. Tak ted jsem tedy opravdu zmaten! Co delaji americti zoldaci na Ukrajine, kdyz je to preci Rusko, kdo se do toho neustale vmesuje?

Krtek

Hmm zrovna dneska na ČT 1 hlásili že UK armáda je banda amatérů co pi osvobozování kdo ví čeho postřílela X vlastních civilistů. A že je tam lidi moc nevítaj. Mně to moc protiruský nepřijde.

fido

:-) kdybych videl v mainstream mediich jakkoliv vyrovnane zpravodajstvi (protoze svinstva se deji na obou stranach), tak bych o tom polemizoval, ale to se nedeje. A jeste prikladaji pod kotel - sirit cokoliv protiruske je novinarina, sirit cokoliv opacneho, je trolleni. To zni velmi objektivne, vid...

brano

http://www.kyivpost.com/content/ukraine-abroad/washington-post-ukrainian-firefighters-become-target-of-pro-russian-militia-346386.html

Jasne, vsetko co je pro ruske je pravda a co je proti je propaganda a klamstvo. Si daj obklad a rozmyslaj. Pravda je uplne inde a nie je to ani jedna z veci co nam ukazuju media z jednej aj z druhej strany.  Tie tvoje linky maju ake dokazy? Mozno to ja nechapem ale to co linkujes to sa vacsinou neda ani citat, to su take bludy ze az.

fido

a tohle me dneska taky pobavilo. Oslavny clanek o zidovskem oligarchovi, ktery dava deset tisic dolaru za kazdeho rusaka. A ja po tech letech protiruske propagandy myslel, ze oligarcha je ten zly, mafian, co okrada lidi a je nad zakonem. Kdyz je to na Ukrajine a je to proti Putinovi, najednou je mafian se soukromou armadou legitimni demokraticky prostredek? Tak kdo dokaze udrzet v hlave takovyhle doublethink, tak je pro me beznadejny matrixacek.
http://zpravy.idnes.cz/oligarcha-kolomojskij-v-dnepropetrovsku-f1t-/zahranicni.aspx?c=A140514_145242_zahranicni_tp


fido

a tam mas prosim jaky dukaz? Me prijde vtipne, ze se tu smejete protiproudu, britskym listum (fajn, to je zumpa), novinkam (taktez), ale Guardian, nejhorsi komousska novinarska stoka, je najednou relevantni zdroj. Jsem zvedav, jestli na guardianu vyjde clanek, ze ty fotky desitek do pasu ohorelych lidi s prostrilenyma hlavama byli ve skutecnosti herci, ci figuriny ;)


fido

Oh! ze by konecne taky neco nasli na rusaky?! Ono po tech mesicich lhani, desitkach blamazi, fotek a videi, ktere odhalovaly zapadni prapagandu uz to zacinalo vypadat skoro neduveryhodne jasne  :lulka:

Vena

Nic nového pod sluncem. V roce 2006,kdyz Izrael valčil [size=78%]s hizbalahem, reuters po jedné akci idf přidala do zaberu stoupající kouř, aby zvysila dramaticnost. Sice to pak přiznala a omluvila se, ale škody už byly napachany: prostacci už sili do Izraelců jak nemilosrdne a krute si počínají.[/size]
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.


fido

to je velmi pravdepodobne. Ale kdyz se takhle navzajem osocujou, tak toho na sebe taky nejvic prasknou. Zapadni propaganda dlouhe roky
kydala na Rusko, jaka je tam vladne oligarchie a jak se porusuji lidska prava (sic!) a po pravde receno, Rusko ma proti Zapadu tolik munice,
ze se takhle muzou ostrelovat jeste dlouho. A kdyz se dva perou...

brano

Fido, nezer tak tu rusku propagandu, rus klame minimalne tak ako ostatni  *974*

fido

Asi to patri do vtipu, ale protoze je to pravdive a smutne, tak spis sem

fido


jb

Smejdum dochazi mrkvicka(CKP, OSA apod), tak hledaji, jak vydelavat a pritom nic nedelat...


FPT

Jsem je před nějakou dobou poslal do prdele a čekal, co z toho bude. Vypadá to, že z toho nebude nic.
--O-o-O--

FPT

S tou ČKP mě hodně potešili.
--O-o-O--