Modrá bestie

Založil fido, October 15, 2013, 07:53:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Romanius

hořííííí :) ale jede

FPT

--O-o-O--

War

Ještě bys měl poskytnout rozhovor pro skupinu B5 :-)
Saab 2.0i LPG

fido

To je hrozny, co jsou nekteri lide ochotni udelat, jen aby se dostali na obrazovky televize  ;D

od casu 2:46
http://sport5.cz/detail/carbonia-cup-2014-506/


fido

Tak proti puvodnimu planu jsem se rozhodl jet 30.8. zavod na Slovakiaringu. Je to pekny okruh a kdyz jsem nemel moznost si poradne uzit Lausitzring, tak si to snad vynahradim tady. Je to predposledni zavod, pak uz se jede jen na podzim Most, ktery mam okoukany a navic byva v rijnu uz hnusne, takze buhvi, jestli ho pojedu...

bibo

chudák auto co to s nim děláš  :)

fido

Modra bestie v plamenech:


Po zachranne akci s hasicakem:

fido

Citace: saabik kdy July 24, 2014, 10:17:48 PM
Co to je za věcičku na tom skle? Navigace to asi nebude, že?:)

AIM Lap timer, pocitadlo a merak casu kol. K tomu je vysilac, ktery se polozi na boxovou zidku a kdyz jedu kolem, tak mi to odpipne kolo. Velmi uzitecna vec, aspon clovek vidi, jestli zlepsuje jizdu, vidi, kolik ho stoji chyba a treba pri kvalifikaci vidi, ze uz zajel dobry cas a nema cenu dal trapit auto.  V tu stredu jsem ho ale vubec nevyuzil :) Navic mam pocit, ze nefungoval, on je infra a kdyz hodne smazi slunicko, tak to rusi. Chtel jsem to otestovat a pripadne narychlo spichnout z kartonu nejaky "ksilt" k vysilaci, ale mel jsem pak jine starosti...

saabik

Co to je za věcičku na tom skle? Navigace to asi nebude, že?:)

fido


fido

To nevim :) Ale takove veci se na zavodech dejou. Vsechny dily dostavaji strasne rany, vibrace, obrovske teploty, kdy se vsechny spoje roztahuji a zase smrstuji. I na profi zavodech se na aute pracuje nekolik dni predem, vsechno se proveruje, dotahuje a stejne obcas nekde neco rupne, nebo se uklepe...
Kdyz jsem videl ten praskly cep, ktery je fakt masivni kus materialu, ustrizeny jak laserem, tak uz verim vsemu. Konkretne cepy se doporucuje menit prubezne, ale kdo na to ma.

jb

a ktery konicek neni iracionalni propast na penize ?

ale zajimave zavady se vam deji :) ulomit cep bych jeste s trochou fantazie pochopil, ale ulitnout odvzdusnovak ze trmenu ? to kupujete cinskou paterovyrobu ? :)

fido

Citace: War kdy July 24, 2014, 02:42:42 PM
já jsem přes ty hmotné statky, takže co vyhraješ kromě toho poháru a šampusu v rámci druhého místa?

Jeste dobry pocit a uznani souperu :) Z hmotnych statku, za absolutni vitezstvi, tedy za cely ten rocni
serial muzes vyhrat rocni startovne, takze pristi sezonu trochu usetris. Ale jinak to jen stoji spoustu
penez, takze je to zcela iracionalni zabava.

War

já jsem přes ty hmotné statky, takže co vyhraješ kromě toho poháru a šampusu v rámci druhého místa?
Saab 2.0i LPG

Jerry.Gunman

2 Fído:

Nooo, tváříš se, jako bys právě zjistil, že ta bloncka v růžovém triku byla nakažená něčím... nepříjemným  :D

BTW, ten blonďatý kolega na 3. místě, co se mu to vyrazilo na holeních? To taky nevypadá moc přitažlivě  :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Tak takhle to vypadalo rano:


A takhle odpoledne...takze to nakonec dopadlo docela dobre, i kdyz jiste zklamani je na me videt :)

FPT

Hezký, tyjo. Když jsme jeli včera večer domů, potkávali jsme cestou závodní auta, tak jsem si říkal, jak jsi asi dopadl. Ještě, že jsem nakonec nejel, určitě bys řekl, že nosím smůlu a už mě nechtěl ani vidět (:
--O-o-O--

fido

July 23, 2014, 10:07:07 PM #105 Last Edit: July 23, 2014, 10:18:53 PM by fido
Tak mame za sebou Lausitzring. Mam dve verze vypraveni, kdo chce kratkou, at preskoci cely dalsi odstavec  :P

Jak jsem se rouhal, ze me neprovazi zadne technicke problemy a jine katastrofy, tak ted jsem si to vybral merou vrchovatou. Kdo chtel prijet a neprijel, litovat nemusi, stejne by se nesvezl. V prvnim treninku jsem dal 2 kola a po probrzdene cilovce jsem za sebou nechal trochu smradu. Kdyz se smrad nerozptyloval dalsi 3 zatacky a ponekud zcernal, jsem pojal podezreni, zastavil a zjistil, ze auto vespod hori. Konecne vim, proc je hasicak na zavody povinny ;) Po uhaseni podvozku a odvozu jerabem do depa (trenink zrusili, stejne jako dalsi kategorii, protoze jsem vykropil olejem 5 zatacek a museli uklizet) jsme zacali hledat pricinu - vypadalo to na uvolnenou prirubu pomocneho olejoveho cerpadla, coz obnaselo rozebrani dalsich hadic a vypusteni oleje. Hodina v haji, takze dalsi trenink pryc. Po smontovani a kratkem testu vypadalo vse OK, takze jsem se chystal na posledni trenink. Bohuzel, pod autem se opet objevila louze - cerveneho oleje z prevodovky. Ta byla zcela sucha. Takze dalsi hledani - uvolneny bajonet na hadici k chladici - pak somrovani u ostatnich tymu, nez jsem sehnal 3 litry dextronu. Zbyla mi uz jen kvalifikace, na okruhu, ktery vubec neumim a dal jsem na nem jedine ostre kolo a jeste blbe.

Kvalifikaci jsem nicmene zajel prijatelne, takze druhe misto. V zavode se trochu prohazelo poradi, chvili jsem jel prvni, pak se propadl na druhe
a kdyz uz jsem zacal ucinne utocit na prvni, tak zavod predcasne ukoncili, protoze nejake BMW M3 nestastne skoncilo ve zdi. Takze opet druhy.

Bilance toho dne byla desiva. Shorely 2 auta, jedno lehce ohorelo (moje), kolega s Mustangem ulomil cep rizeni, takze sice zmasakroval kolo, gumu, podbeh apod. ale rekl bych,ze se vlastne podruhe narodil. BMW z naseho zavodu je na srot - vylitnul vypustak z brzdice, takze ve dvou kilech bez brzd  ven z trati. Plno lidi melo problemy s prehrivanim, protoze teplota byla opravdu vrazedna.

Video mam, sestriham, ale IMO stoji za hovno, protoze smazilo tak, ze je silne preexponovane, kvuli vetrani jsem pootevrel okno spolujezdce, takze zvuk je prebuzeny a samozrejme jsem pro velky uspech opet zapomel prichytit sedacku, takze tam sebou mrda cely zavod :-D


fido

Lausitz je paradni okruh, je to z Prahy necele 2h jizdy, je tam obri tribuna, ze ktere je videt vetsina okruhu a je hodne rychly.
Kazdy rok tam jezdim na tuhle serii (moje oblibena): http://www.adac-gt-masters.de/uk/

saabik

Lausitzring je v den, kdy mám dovolenou. Napíšu ti na skype, ale vypadá to veeelmi reálně:)

fido

Jste vitani, aspon rozsirite navstevnost na tribunach...jen si rezervujte mista s predstihem. Posledne bylo na vyber uz jen z poslednich
par...tisicovek...mist  ;D Ale i tak to stoji za to. Aspon na pitlane nepotrebujete zadne specialni guest karty, jako na profi zavodech ;)


FPT

Jůůů, Most, přijedeme se na tebe podívat (:
--O-o-O--

fido

Citace: Jerry.Gunman kdy June 17, 2014, 10:34:17 AM
Jak zmiňuje Romko, taky bych se nebránil Ti udělat "zátěž" PP sedačky. Leč jest mi se obávati, co by mých poctivých 115 kg udělalo s vyvážením vozidla :D

kalendar, kde muzu nekoho povozit uz mam dany - pred kazdym zavodem je 3x 20minut volny trenink, tak se klidne stavte ;-)
23.7.2014 Lausitzring
30.8.2014 Slovakia Ring
11.10.2014 Autodrom Most

na testovaci dny na okruhu uz prdim, to stoji moc penez a nic z toho. A normalne na silnici se to neda poradne predvest, protoze
1. silnicni gumy jsou na limitu neovladatelne
2. je to o o papiry/o zivot.

FPT

--O-o-O--

Jerry.Gunman

Jak zmiňuje Romko, taky bych se nebránil Ti udělat "zátěž" PP sedačky. Leč jest mi se obávati, co by mých poctivých 115 kg udělalo s vyvážením vozidla :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

myslim, ze individualni prevoz auto s kouli + vlek + vette, se pod 7kkc nedostane a jeste bych resil, kde bude "prevoznik" spat, protoze tam musim byt den predtim.
A 7k je dost, za to mam jednu predni gumu, nebo desticky. Spis doufam, ze by mohl mit nejaky jiny zavodni tym misto v kamionu, to pak vyjde o dost levneji.
Jinak kouli mam u Trolla, a pravdepodobne bych mohl mit i "platak", ale nemam na to papiry... mozna by se mi uz vyplatilo si je dodelat.

FPT

Co je cenově přijatelný?
--O-o-O--

fido

June 17, 2014, 06:31:54 AM #95 Last Edit: June 17, 2014, 06:34:02 AM by fido
:) ve volnych treninkach klidne, obcas i vozim kamarady, nebo sveho mechanika. Predevsim, pokud se mi povede zajistit cenove
prijatelny prevoz, tak bych jel i Slovakiaring v srpnu, coz mas trochu bliz... okruh je to jinak skvely, ale nechce se mi tak daleko
po vlastni ose, zvlast, kdyz je vzdy nejake riziko, ze zpatky nebudu mit cim jet

Romanius

Citace: fido kdy June 16, 2014, 06:44:46 AM
A za mesic se jede Lausitzring, na ten se tesim, je rychlejsi, sirsi a vette lepe sedne  8)

tak to mám ponuku, ktorej len ťažko odoláte pane - zaťažil by som tú pravú sedačku, aby tak nelítala. a sice tam budem pracovať (ako ťažítko), ale nič za to nechcem :) čo Vy na to mladej pane?

fido

Citace: Romanius kdy June 15, 2014, 10:42:55 PM
týýý jo, to je jízda!  :o

A za mesic se jede Lausitzring, na ten se tesim, je rychlejsi, sirsi a vette lepe sedne  8)

Romanius

týýý jo, to je jízda!  :o

fido

dik ;)

jo, ta zidle je k posrani. A je to takhle od vyroby, nejde to proste napevno zaaretovat. Priste to musim aspon prikurtovat, kazi to zaber :-)
A saltpaka dostane kratke razeni, to je tuzsi. Tady je ta kulisa uz pekne vycvachtana.


petrklm

Srandovní je, jak se hejbe ten šaltr a sicna... a gratulace, no  OK
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

bibo


fido

Tak jsem si rekl, ze uz bylo dost testovani a ze je cas to zkusit naostro. Napoprve to nedopadlo spatne, v kvalifikaci prvni, v zavode druhy a prohral jsem proti
650konovymu GT-R, ktere jezdi uz nekolik sezon, tak to nebyla ostuda. Zavod byl skvely, byla to bitva od zacatku do konce. Po 9 minute jsem udelal nepeknou
chybu, cimz se prede me na chvili dostal nebodovany ucastnik z tridy zavodnich aut na slickach, coz prubeh trochu zdramatizovalo. Pak je vtipna druha pulka
kdy zacalo prset, coz je se zadnim nahonem vzdycky sranda.
Kameru jsem premistil do kabiny ke stropu, takze to zabira i ruce a zrcatka, coz je zajimavejsi na pohled.
http://youtu.be/ZoTUxoKDoGg

No a nejaka radost na zaver ;)

Romanius

jasná vec, stará páko :)

Ladik

Bo tu nechodis ty stary sedivy slovak, seres na nas ;), dom uz stoji? Uz byvate?
sorry ze su mimo tema Fido ;)

Romanius

týýýý jo, že aké autííí  *1033* *1033* *1033*

fido

Citace: jb kdy May 06, 2014, 04:05:52 PM
a neni levnejsi koupit x bow nez vsechny ty upravy ? :)

jako ja casy amateru neznam a videjo vzdycky rychlost zkresluje

No, na porizeni moc ne, protoze jety X-bow je za 1.5-2 mega a da se s tim jezdit akorat na okruhu. Ale urcite se s tim pak da jezdit levneji, protoze 790kg
tezka formule nespotrebuje tolik gum a brzdoveho spotrebaku. Znam par lidi, co jezdili amaterske okruhove pohary a presli na formule, protoze je to levnejsi.
Jinak samozrejme celkove dava vic smysl zacit s lehkym autem, nez se snazit preprat nelitostnou fyziku ;) Kdybych byl tak bohaty, ze bych mohl mit vymazlenou
civilni vette na jezdeni po silnici a X-bow na okruh, tak je to samozrejme idealni, ale to bohuzel nejsem...




jb

a neni levnejsi koupit x bow nez vsechny ty upravy ? :)

jako ja casy amateru neznam a videjo vzdycky rychlost zkresluje

fido

Citace: jb kdy May 05, 2014, 05:00:56 PM
nejezdi tam motorky pod 2 ? :) 

Hmm, tak pod 2 tam nikoho (z amateru) nevidim, naopak je tam jeste dost tech, co maji pres 2,5 minuty
http://www.motoreport.cz/?a=racing&okruh=1&strana=1&strankovani=100

vlastne to vypada podobne, jako ty auta o vikendu


fido

May 05, 2014, 05:47:47 PM #81 Last Edit: May 05, 2014, 05:52:58 PM by fido
Citace: jb kdy May 05, 2014, 05:00:56 PM
nejezdi tam motorky pod 2 ? :) 
neni to nejak mala zivotnost desek ? gumy chapu, ale desky zavodni spis vydiraly kotouce

Ano, jezdi ;) Naprosto nepochybuji, ze by mi tam motorka ujela. Ale ja jezdim s 1.4 tuny, na semislickach a navic jsem amater, co byl poctvrte na okruhu,
takze se merim s amatery. A jestli mam cas jako preplnovany Mustang na slickach(!), ktery jezdi amaterske zavody uz 3 roky, tak se neni za co stydet.
http://okruhy.sk/data/vysledky/sop-brno-vysledky.pdf kategorie BTC, AFAIK jeli vsichni na slickach.

Kazdopadne rezervy tam jsou velke, chtel bych tak 5 vterin sundat. Urcite na priste zvetsim odklony, protoze pneu jsem mel sjete jen zvenku, takze je
videt, ze to v zatackach lezelo jen na pulce gumy.

Desky me taky prekvapily. Mam (mel jsem) Yellow Pagid. Treba se seriovyma brzdama jsem problem nemel, tam driv shorely prachovky, nez by se sjely desky,
ale ty Alcony brzdi ukrutne a pokud se brzdi pozde a intenzivne, tak to mizi pred ocima.