Domácí vaření piva

Založil FPT, May 14, 2013, 02:17:26 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lihobaron


Krtek

sice k smích ale je to smutný. Takhle to tu fakt dopadne blbě.

Lihobaron

Citace: jb kdy January 31, 2014, 12:36:23 PM
1.A tmavost + slozeni sousedu uz bylo neunosne.
2.mam tam akorat zamcene veci v garazi.

*886* *886*

jb

ano, ale uz u jine :)
bydlim od leta v havirove na jilove, rodice se prestehovali na celadnou. A tmavost + slozeni sousedu uz bylo neunosne. A nemam nervy po praci porad nekomu vysvetlovat "normalni" veci, ze o pulnoci se nehraje a nezpiva, nerve televize, bo ti co je zivi, vstavaji v 6 a ne v poledne apod. Ze decka se musi hlidat, a ne ze mi litaj kolem auta na kole a ja mam furt kdesi sramy az na plech..Mel jsem tam par vystupu a uz jsem na to stary :)
mam tam akorat zamcene veci v garazi.


jo a pivo nevarim :) to aby to bylo k tematu :)



Ladik

Jeniku, bydlíš furt tam u cesty?

jb

nejlepsi je stejne cista voda :) a na chut pka domaci dzus z jablek, pekne zakaleny.

Vena

Jamamalicha? Matlama, patlama, matlama...paprtala. Patlama, matlama, matlama... žbluch.
My mu nerozumime, ale my mu verime. My ho stejne nechame popravit.
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

skapu to, schladim to, piju to a co ze pak to??

Jerry.Gunman

Citace: Lihobaron kdy January 29, 2014, 01:52:58 PM
BEZ PIVA TO NEBUDE NIKDY ONO!

Bez soli, panáčku - bez soli :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron


Jerry.Gunman

Citace: Vena kdy January 29, 2014, 12:16:09 PM
ty voe mošt *820* ;D. brrr. jen při představě, že něco takového piji na mne jdou osypky.

BEZ PIVA TO NENI ONO!

Se stavem mých jater bych se po vypití jednoho štěněte do rakve SAKRAMENTSKY těšil :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

ty voe mošt *820* ;D. brrr. jen při představě, že něco takového piji na mne jdou osypky.

BEZ PIVA TO NENI ONO!
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Ladik

Citace: fido kdy January 29, 2014, 09:50:18 AM
Domaci Cola? mozna by slo pouzit recept z filmu "Zivot a neobycejna dobrodruzstvi vojaka Ivana Conkina", tedy: na kilo hoven kilo cukru :-)

Krtek pije dietní colu
je třeba nahradit v receptu ten cukr :-))))))

Jerry.Gunman

Já raději využiju kamarádských a příbuzenských kontaktů k tomu jablečnému nebo vinnému moštu :D :P :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

fido

Domaci Cola? mozna by slo pouzit recept z filmu "Zivot a neobycejna dobrodruzstvi vojaka Ivana Conkina", tedy: na kilo hoven kilo cukru :-)

Ladik

kuci, mistr googl a hledat vaření coly z domácích zdrojů :-)

Krtek


Jerry.Gunman

Brrrr, kurňa - co s pivem. Hořké to je, smrdí to, člověka z teho akorát natahne. Jo takhle dobrý domácí jablečný nebo vinný mošt, to by bylo něco jiného :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

kurva kurva ta fotka proti tomu voknu nema chybu taky bych si dal par kousku s laskou delanyho asi pudu hledat nakej veci hrnec a prihodnou naberajdu :)

fido

:) tak to je slusnej splavek. Ja to doted varil po 10 litrech, ale uz me to taky sere, ze to je moc prace a malo produktu, tak chci koupit
30-litrovy sud. Pracnost stejna, produkce vyssi. Ostatne pri vyrobnim procesu trochu podvadim, ze to varim hustejsi, mensi objem,
protoze nemam zarizeni na zchlazeni velkeho objemu (hrnec hodim do drezu a obsypu ledem) a pak to proste do kvasny nadoby
doredim vodou a rozmicham tycovym mixerem. Pri kratsim lezeni je to trochu poznat, ze je ta chut nekonzistentni, ale za ±6 tydnu
se to pekne spoji.

Lihobaron

vypada krasne teda  OK zelbohu ja pri svejch 80ti pres leto 120ti litrech mesicne nemam sanci takhle po hrncich na sporaku uvarit :)

FPT

když já nemám poslední dobou prostor ani na tohle...
--O-o-O--

fido

Citace: elpidio kdy January 25, 2014, 03:53:11 PM
To je z koncentrátu ?

Kupuju akorat hotovou uvarenou sladinu, na rmutovani doma nemam prostor.

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

fido

abych dodal adminovi motivaci k dalsim pokusum....


Tak takhle to vypadalo 2 tydny pred vanocema:


A takhle jsem si to dneska nalil do pullitru:


Cca 14% polotmavy spodne kvaseny lezak, 3x chmeleny premiantem a zateckym cervenakem. Slozeni: Slad, chmel, prazska voda z kohoutku.
Chutove je vynikajici a nechci se chvalit, ale vsechny prumyslove produkovany piva to smazne jako hovno. Takze si tak rikam, ze kdyz
lze dobre pivo uvarit doma v hrnci na sporaku, tak jak se da vubec pivo zkurvit?


T-Diesel

Citace: Ladik kdy October 22, 2013, 02:18:21 AM
Dolu daval deda jabka

dolu? naco?
blka sa davaju nekde k vrchu, aby nasakly tu kyselost a aroma, az potom odeberes z hrnca tak sa dostanes k jablkam a ty su pekne kysele a smradlave, to je potom puch v celem baraku :)
ale je to dobre

Lihobaron

dela se vselijak ale hlavni na tom je mit domaci bo kpupit zeli je jak zrat polystyren:

http://www.stream.cz/adost/792869-kysane-zeli

Ladik


Lihobaron

nezapomel.. kmin, sul cibule a zeli, nic jinyho nedavam.. sul sem letos trefil najednicku, kminu semi zdalo zezacatku vic ale cim je ulezelejsi je to paradnejsi ty cibule je strasne moc ale je to fakt super jen ten smrad kdyz je pak i v kanclu je to hruza des :)

Krtek


elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

já nakládal zelíčko a taky sem poupravil poměry na cca 10kg zelí sem dal 3kila cibule.. všicky mě maj za blázna ale je to mnamózní záležitost až na ten smrad všade  *886*

Ladik


FPT

jo, trochu jsem nedodržel technologický postup a ono to nějak nedalo. chystám se na další, ale teď nějak nebyl čas.
--O-o-O--

Lihobaron


fido

aha, takze "za staleho michani vylejeme do hajzlu"? :)

FPT

--O-o-O--

Lihobaron

tak jak to pokracuje??  pivo1

elpidio

Citace: fido kdy July 31, 2013, 03:35:34 PM
v tehle fazi kvaseni bych to toho nechtel vypit vetsi mnozstvi. Zarucena ukrutna bolest hlavy a do rana by to cloveku asi roztrhalo streva :-D

Takže takovej lepší burčák
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

Citace: elpidio kdy July 31, 2013, 02:54:10 PM
Nebo vypitý...

no takhle sem si jednou koupil dve krabice vina, uz nevim po kolika to bylo flaskach a nechal si to u taty ve sklipku :)

fido

v tehle fazi kvaseni bych to toho nechtel vypit vetsi mnozstvi. Zarucena ukrutna bolest hlavy a do rana by to cloveku asi roztrhalo streva :-D