Tak co s barákem ?

Založil Krtek, April 17, 2013, 11:58:36 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

FPT

mě by zajímalo, co krtek s těma všema penězma dělá.
--O-o-O--

Ladik

ehm, nevím zda jsem to už někde nepsal já jen diskošku měsíčně 23aněco :)

Krtek

Jerry nenacpeš :-)
Lihoš, dík za upozornění, chybí no. Má to bejt za  105 tisíc.
Se nestačim divit v jakých poměrech tu děcká žijete. Paltit hypíka 15 neboi 20 tisíc... S mym krtkoplatem jsme teď rádi když bude hypík do 5 tisíc, víc bych splácet nikdy nechtěl. Kdysi jsem platil 6,5 leasing i s pojistkou ale to ještě nebylo děcko, bydlel jsem u rodičů a měl jsem poloviční výdaje.

saabik

Citace: Jerry.Gunman kdy December 10, 2013, 07:03:50 PM
2 Krtek: woe, to já nacpu baňce měsíčně na hypošku  :BMS:  *917*

To máš docela v pohodě. U mě to je polovina měsíční hypotéky. Si nestěžuj *886*

atnarfus

15?
150 jsi chtěl napsat ne?

Jerry.Gunman

2 Krtek: woe, to já nacpu baňce měsíčně na hypošku  :BMS:  *917*
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron

si koukej uzit este klidnyho spani  ;D jinak ti tam chybi nula  *753*

Krtek

Po novym roce už budu taky socka jako 3/4 národa :-) Hypotéka je přiklepnutá, už jenom čekáme až dorazej peníze. Včera jsem objednal okna na duben. Manželka mně ukecala že budou místo dvojskel trojskla a vezmeme rovnou i dvoje vchodový dveře. Celkem necham u Vekry 15 tisíc.


Akorát teda ČS asi niky nepřestanu považovat za komunistickej pozůstatek v dnešní době.

Krtek

Málem bych se zapomněl pochlubit. Moje první stavební dílo je hotový. Teda já byl jenom ten debil, co nosí kameny, kope hlínu a vozí beton. Ta hlavní práce hlavou byla na mym zedníkovi :D Na stranách vyzdil i dva sloupky z kamene. Celková suma 11 178 Kč. Zedník si vzal za 3 dopoledne 15 stovek + 3 kila za pomoc s instalací plotu.

Lihobaron

si stavej trebas z zabince woe :)

Gogo

To je ta věc chlopi, dnes se do všeho jebe železo a beton...kua lituji další generace až to budou bořit...
Dědci naskládali kameny s trochou hlíny a stojí to  200let.
Tady byl docela vítr a přívalové deště-pár střech v háji a zahrady pod bahnem-zajímavé, že jen u těch, co to dělali z betinu jak bunkr za války.
Kde jsou skládané zdi kua nic-bahno se opřelo, voda protekla a nic. Kde je beton, tak to urvalko celý svah a je to v ....
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

jb

tak ja nechtel rypat, asi se nadrel :)
ale ono kdyz vidim, co tu ve vsi stoji pres 100let a pritom padaji nase lidly postaveny dle koeficientu Eurocodu :)
jako obcas zasnu, kdyz neco rozeberem a logicky to melo uz davno spadnout, nebo uletet :) a ono si to prezije 5 generaci...





Krtek

Asi netlačí. No vzhledem k tomu že původní zeď byla sice vysoká cca 1,5m z naší strany ale byla jenom z kamene a hlíny a základy bylo taky jenom kamenný puzzle v hlíně, tak tomu věřim. Já dělal hloubku vlastně podle původní zdi.

atnarfus

V pohodě. Je to masivní, to udrží na místě jenom ta hmotnost. Jestli se tam netlačí spodní voda, tak to tam bude stát ještě za sto let.

Krtek

Ono možná na fotkách mate že ty velký šutry v díře už mam zabetonovaný páč byly na sousedky zahradě a přes bednení bych je pak do díry už nedostal.

Lihobaron

ale jo, je to dobry OK   :lulka:

Krtek

je to vykopaný 50 cm pod úroveň sousedovic zahrady. Z jejich strany je vidět jenom ten beton. Nebudu jim tam stavět umělecký dílo :-)

Ladik

Citace: Lihobaron kdy August 06, 2013, 10:09:00 PM
neni v tom armatura a nema to zaklad do nezamrzny.. chvili to vydrzi, ale tlak hliny je sfina..

OK

Lihobaron

neni v tom armatura a nema to zaklad do nezamrzny.. chvili to vydrzi, ale tlak hliny je sfina..

T-Diesel

no ale vypada to aspon festovne :)
z druhe strany od susedky budu tez videt pekne kameny nebo je to beton zasalovany hentu kysnu?

Krtek

Stav po 2. víkendu betonování a zdění. Zatim tam zařvaly 2 kubíky betonu a pár šutrů. To bude fakt podezdívka za 15 tisíc :-(

Krtek

Tak zeď Nářků je zbouraná. Zbyl z ní akorát schod nářků. Teď ještě nějak vykopat základy. Těm šutrum v díře řikam Jáchymové (po našem řiditeli). Prostě zmrdi, se kterýma jsme ve třech nedokázali pohnout. Holt zůstanou v podezdívce a obkopu to jenom kolem nich. Studna absorbovala do dneška rovných 50 koleček hlíny a drobný suti.

Krtek

jo, mobilhaus je sousedovic

elpidio

Mobilní šmajchlkabinet ?
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

ja bych taky myslel ze to je susedcino.

Lihobaron

Citace: brano kdy June 26, 2013, 10:05:00 PM
Ale jo, poznas , len sa pytam co to robi u Krtka :)

bych tipnul ze je to az za plotem.. za tim plotem, co tam neni, ale byl.. nebo teprve bude??  :)

FPT

no to je ten barák za jeden a čtvrt mega, ne?
--O-o-O--

brano

Ale jo, poznas , len sa pytam co to robi u Krtka :)

elpidio

Mobilhoum, ne ? Docela rozšířený a luxusně zařízený ve francouzských kempech.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

nepoznas?? normalni velkej prives, docela dobry bydleni, akorat horsi premistovani..

brano

Na obrazku 3 je co ? Nejaky mobilny dom?

atnarfus

Šutr za odvoz? Nebuď blázen, to se dnes prodává za těžký prachy. Už ani jezedáci ho nesypou kolem pole jako dřív. Pěkně to odlifrují někam na skládku a pak prodávají.

Krtek

To vyšší je kurník a to nižší je králíkárna. Otec se s ničim nesral.

Ladik

Citace: NiceOne kdy June 26, 2013, 06:27:26 AM
Stavení za tou zdí, je ten barák za milion a čtvrt nebo jen nějaká stodola?

:-))))

NiceOne

Stavení za tou zdí, je ten barák za milion a čtvrt nebo jen nějaká stodola?

Krtek

June 24, 2013, 09:52:21 PM #54 Last Edit: June 24, 2013, 09:56:13 PM by Krtek
Tady pár fotek jak to vypadalo a vypadá. na 1. fotce je stav k jakýmu jsem přišel. Prostě lochna 2x2 metry. 2ka je stav po prvnim odklízecim a bouracim víkendu. 3ka je po druhym víkednu odklízení. 4 a 5 je stav teď po včerejšku. Na 6ce je modře rozměr původní celý zdi a zeleně vyznačeno, kde teď jsem. Průšvih je že moje zahrada je asi 0,5m nad sousedovic. Zatim to mam vybraný do výšky mojí zahrady ale budu muset pak jít až na úroveň sousedky. Nahradí se to podezdívkou, kunama a drátěnkou. Takže pak budu asi ještě 60 čísel kopat základy. Kdyby měl někdo zájem o ty šutry, za odvoz necham co zbyde a zbyde odhadem 12 kubíků

Krtek

Jééé já sem sem nedal fotky Zdi Nářků... Jdu to napravit

T-Diesel

tak co krtulo, jak sa veci posunuju? Mesic skoro v tahu, sezona stavebni v plnem proudu... co?

Krtek

bomba.. včera jsem byl pro gumy na Kadlíka v baráku. Vylezla sousedka hned jak mně viděla dorazit. No a hned mi oznámila že nám spadla zeď dole na zahradě k sousedum. Tak to okukuju, sleduju ten divnej klid no a slepice komplet uklidila nějaká liška nebo kun(d)a  :WTF: Nevim proč, poslední dobou začínam bejt nějakej nasranej.

Krtek


ferinom

Ten odhad pre notarku je dory len preto, aby si vedela vyrubit % za ktore spravi dedicske konanie. Cim vyssia hodnota majetku, tym vyssia provizia a pritom asistentka len vypise "formular" co uz roky pouzivaju. :( A zial casto to po sebe ani poriadne neprecitaju.

Krtek

Tenhle víkend jsem prvně zkušebně vypnul bojler a zapnu ho až tam zase dorazíme. Při tom ladění jsem zjistil že na topení byla nastavená voda na 65 stupňů ale jde to dát až k 85ti. Co je lepší ? Zved jsem to na 75 a uvidim, jestli se pak barák třeba dřív nevytopí až sepne kotel. Je fakt že máti tenkrát řikala že z plynu neni takový teplo jako z uhelňáku. Jenže ten stihla 3x za den uvařit.
A už mam konečně odhad pro notářku, má to prej hodnotu 1,225 mega. Tak mně můžete oslovovat pane jedenačtvrtmilionáři :-)