Laskavá náruč státu

Založil FPT, March 05, 2013, 12:36:11 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek

hmm v druhym odstavci si asi plete padesátníka s invalidou. Propouštět invalidu je něco jinýho ale padesátník neni problém. Zrušení místa a nadbytečnost nebo dohoda. Jediná "výhoda" pro padesátníka je delší doba pobírání podpory.

Krtek

No občas ten pán mele píčoviny. Třeba dovolená v době mateřský se nikomu nenasčítá aby si pak vybral dovolenou za 3 roky najednou. Žádný zvyšování platu se konat taky nemusí. má jí dát, to co měla před tim, případně když ztratí kvalifikaci může jí přeřadit na hůř placený místo. Po 6 letech už jí její původní místo držet nemusí vůbec
To jenom k prvnímu odstavci, zbytek jsem ještě nečet.

Jerry.Gunman

.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Lihobaron


FPT

--O-o-O--

FPT

[ucitel] antEdatovat [/ucitel]
((:
--O-o-O--

fido

Citace: FPT kdy March 07, 2013, 02:50:23 PM
počkej, je tam datum 3. března 2013, to nesedí. že by hacker? (:

Aha vskutku :-) Mozna jsem to prehledl... I kdyz, nebylo by to poprve, kdy se novy
clanek antidatuje. Pamatuju si, kdyz prosel ESM, ve vsech alternativnich mediich bili na poplach, lziDnes mlcelo,
v diskuzich jim vsichni nadavali ve stylu "Tak co bude s ESM, kristalova lupo??" a az dalsi (mozna prespristi?) den se
to tam objevilo s datem z predchoziho dne.

FPT

počkej, je tam datum 3. března 2013, to nesedí. že by hacker? (:
--O-o-O--

fido

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-o-kyberneticke-bezpecnosti-dsw-/domaci.aspx?c=A130226_140102_domaci_jj

Teda, cekal jsem po vcerejsim a predvecerejsim "utoku", ze se to jako kazda "krize" okamzite vyuzije k nepopularnim
"opatrenim", ale ze to vytahnou hned druhy den, to me fakt pobavilo. Ale hlavne, ze bude ovcanuv Facebook,
oblibeny propagandisticky portal a e-banking v bezpeci. Na nicem jinem uz stejne nezalezi  :BMS:

jb

Citace: T-Diesel kdy March 05, 2013, 04:08:05 PM
nejsme daleko.
mame na stole novy vymysl kery nuti firmy a podnikatele aby si hlidali svoje dodavatele ve smyslu "spolehliveho platce DPH". Tzn. bude jakysi rejstrik, kde budu uvedeny vsecky subjekty, kere statu dluzija na odvodu DPH. Ja jako podnikatel v takovem pripade mosim dodavatelsku fakturu (dodavatel je na cerne listine) zaplatit tak, ze dodavatelovi poslu enom zaklad dane a samotnu DPH odeslu primo financaku, aby si takto stat pojistil, ze muj dodavatel nebude tu dan zadrzovat.

pro krtka:
muj dodavatel PEPA s.r.o. (firma, resp. podnikatel - platce DPH) dluzi statu na odvodu DPH nejake penize. Ja kupim od PEPY zbozi za 100 korun bez DPH, coz je 121 korun vcetne dane. PEPA mi vystavi fakturu ve vysi 121 korun,  na ucet PEPY prevedu stokorunu a zbylych 21 korun poslu primo statu.

Takze dalsi nastroj, jak si stat ulehcuje pracu a vyuziva jakychkoliv prostredku pro to, aby svoje penize dostal a nestydi sa na to zneuzit prakticky cokoliv.

toto plati i pro obce... jsme castecne platci.. parada je ze rict dopredu jestli bude stavba v rezimu prenesene danove pusobnosti popr jeste s odpoctem DPH... je tak rozdat vestecke koule... ucetni je nanervy a rve po nas, ze co s tim ma delat.. ze ji to musime rict, ja zas rvu, ze at mi poradi, kdyz byla na milionu skoleni o hovne.. a tak to tu vedem...

ale tak hlavne ze se vsecko zjednodusuje.. hlavne pro zmrdy nahore, kteri vsecko nahazou na ty nejposeldnejsi, coz je obecni urad a OSVC.... kdyz zavolam do prague tak krci ramenama ale sankce nebude platit ten chuj chemik co vypustil tyto paskvily...
no tak hlavne ze zrusili katastr a musim 30km daleko, mame datovou schranku takze vsecky povoleni apod chodim konvertovat, kazdy mesic jiny web na verejne zakazky, datova sluzba s centralnim ulozistem, tkere nefunguje atd atd
zapalit a zacit znovu.. tady uz nic nepomoze.. a do teho dotace... nadrazene legislative CR a nejak s ni nekorespondujici...

jedina moznost jak neco udelat je srat na pokusy na lidech tech idiotu zakonodoracu.. 


no ale co me prijde lepsi vyser, je platit DPH z nezaplacenych faktur... z tech, co mi nekdo dluzi, ale jsou vystavene...



fido

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/vlada-bude-resit-znaceni-lihu-a-koncesi-na-prodej/

Jasne, je to pro nase dobro, protoze statu na nasem zdravi samozrejme zalezi:
Novela, která zavádí koncese na prodej alkoholu, má zajistit lepší kontrolovatelnost obchodníků s lihem a lihovinami a měla by omezit prodej nezdaněného a nekvalitního alkoholu. Cílem opatření také je zlepšit ochranu spotřebitelů a jejich zdraví.

A ted to dulezite:
Zákon také zavádí povinnosti pro všechny výrobce a distributory, kteří označují lihoviny kolkem, složit kauci pět miliónů korun jako jednu z podmínek pro registraci k podnikání s lihem.

Ne, vubec to neni namirene proti stredni tride, kterou to z byznysu zcela vyradi.

bibo

ty woe já furt chodim na školení furt jen platim že jako toto mužu a je to prej k něčemu ale hovno seru na ně at si to dělaj sami  magoři   omlouvám se  vinko

petrklm

Leda prd, budeš se muset povinně zúčastnit školení, kde tě budou učit, jak se chovat ve firmách, kde se budeš ptát na práci. Naprostá blbost - kdo chce pracovat, tak se při pohovoru nebude chovat jako kretén, nebo snad jo?
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

bibo

jojo přeju všem sráčnim uřednikuim at se jimdaří vše vybrat j pomalu na to seru fakt mě to neba a oudu na ouřad práce třeba mě pak zaměstnaj na nějakém ouřadě a budu se mít 

fido

Jj, od tohoto mesice jsem platce DPH a divil jsem se, proc musim svuj ucet zaregistrovat. Bylo mi to objasneno prave timto opatrenim. Stat presouva odpovednost na zivnostniky. Genialni.

Krtek

já tomu rozumim Tondo. Akorát kdyby Pepa nebyl kretén tak k tomu snad nemusej sahat i když asi by si to takhle třeba ulehčili časem stejně. Blbost je že si to musíš hlídat ty, no  :BMS:

T-Diesel

nejsme daleko.
mame na stole novy vymysl kery nuti firmy a podnikatele aby si hlidali svoje dodavatele ve smyslu "spolehliveho platce DPH". Tzn. bude jakysi rejstrik, kde budu uvedeny vsecky subjekty, kere statu dluzija na odvodu DPH. Ja jako podnikatel v takovem pripade mosim dodavatelsku fakturu (dodavatel je na cerne listine) zaplatit tak, ze dodavatelovi poslu enom zaklad dane a samotnu DPH odeslu primo financaku, aby si takto stat pojistil, ze muj dodavatel nebude tu dan zadrzovat.

pro krtka:
muj dodavatel PEPA s.r.o. (firma, resp. podnikatel - platce DPH) dluzi statu na odvodu DPH nejake penize. Ja kupim od PEPY zbozi za 100 korun bez DPH, coz je 121 korun vcetne dane. PEPA mi vystavi fakturu ve vysi 121 korun,  na ucet PEPY prevedu stokorunu a zbylych 21 korun poslu primo statu.

Takze dalsi nastroj, jak si stat ulehcuje pracu a vyuziva jakychkoliv prostredku pro to, aby svoje penize dostal a nestydi sa na to zneuzit prakticky cokoliv.

fido

Citace: Krtek kdy March 05, 2013, 03:03:00 PM
a já si doteď myslel že vyúčtování daní jak je každej rok někdy v březnu-dubnu je něco takovýho. Předáš data o hospodaření a napálej ti daň.

Tomu se rika salamova metoda. Zacnes necim prijatelnym - siskou salamu. A tu zacnes po malych kouskach odrezavat, takze si toho nikdo nevsima,
az nezbyde nic. Nejdriv platis dane rocne, pak je vykazujes prubezne a nakonec skoncis jako v UK, kde uz to funguje tak, ze zamestnavatele posilaji
vyplatu statu, ten zkrouhne dan a co zbyde, posle zamestnancum. Dokonale se tak zavrsi system, kdy stat funguje jako kapo v koncentracnim
tabore, ktery pronajima sve vezne korporacim na praci a nechava jim drobne kapesne, aby meli na chleb a hry.


Krtek

a já si doteď myslel že vyúčtování daní jak je každej rok někdy v březnu-dubnu je něco takovýho. Předáš data o hospodaření a napálej ti daň.

FPT

koukám, že tu máme chlívek eurounijní, ale náš ryzí ještě ne... čím začít?
http://zpravy.ihned.cz/?p=012000_d&article%5Bid%5D=59439610
--O-o-O--