Barákbordel

Založil Krtek, March 04, 2013, 10:36:27 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Krtek

No ještě že jsem to vzdal... Téma střecha je aktuálnější než kdykoliv před tim. Po včerejšku už nemáme cca 5% tašek na střeše. jsou roztahaný na půl km kolem baráku. Sousedovi to odfouklo zabržděný auto a já měl co dělat abych dovřel jedno okno když jsem před tim fujavcem větral. Jsem zvědavej jak to budeme řešit. Sousedi nad náma maji plný pokoje hrnců a vaniček a kdykoliv prší už slyšim i tady jak jim do toho chčije voda :-(

ferinom

Mozno to bude zniet drsne ale asi fakt plati ptavidlo "vsetko zle je na nieco dobre".

bibo

krtku rozumné rozhodnutí

Krtek

no a "díky" posledním událostem jsem z tohohle vybruslil. Od příště už předseda jenom u sebe doma

fido

hehe, predseda SVJ, to je teda vyhra. Manzelka to delala 5 let, z dobre vule zadarmo, zaridila vsechny velky rekonstrukce, travila tim spoustu casu, na kazdou picovinu si zvala nekolik firem, aby to byla ta nejlepsi a zaroven nejlevnejsi, vsechno si nechala odsouhlasit na schuzi, vsichni se tvarili spokojene...a po par letech ji asi podle hesla "podle sebe soudim tebe" zacali podezirat, proc to dela a jestli z toho neco nema, zacali ji pomlouvat a pak proti ni postvali cely barak, ze pry dela neschvalene rekonstrukce a chce prodat nebytove prostory apod. Normalni palacovy prevrat.
Jsem se nasral, rekl jsem, at tu fci slozi, zvedl jsem ruku, ze hlasuju pro tu nejvetsi svini, co to na ni upekla, ostatni jako ovce zvedli ruku taky a sup, mela to na krku. Pak jsem sepsal oznameni na cely barak, kde byly vsechny obvineni vyvraceny, dukazy, kolik baraku usetrila tisic a ze jejich obvineni ukazuji na skutkovou podstatu trestneho cinu pochybeni pri sprave ciziho majetku a ze budto dodaji dukazy, nebo ze se omluvi. Skoncilo to omluvou a ja jim od te doby davam na kazde schuzce cocku. Myslim, ze litujou dne, kdy otevreli drzku.

No, Krtku, asi jsem ti neporadil, jak s tim papirovanim, uz je to dlouho co jsme to delali, ale radim ti dobre - zdrhni dokud je cas ;)

brano

Citace: bibo kdy March 04, 2013, 12:14:52 PM
tak do toho bych nešel ani náhodou krtku neblbni  budeš největší vocas pro barák a jeho okolí

Ale to až tak nevadí ne?  :)  bývať v geriatrickej bytovky musí byt radosť teda.

Lihobaron

Citace: bibo kdy March 04, 2013, 12:14:52 PM
tak do toho bych nešel ani náhodou krtku neblbni  budeš největší vocas pro barák a jeho okolí

zas ale budou nejaky provize vod dodavatelu :)

ferinom

March 04, 2013, 12:19:30 PM #18 Last Edit: March 04, 2013, 12:23:20 PM by ferinom
Krtku, par poznamok

1) neviem ako vy, ale my platime od m2. Najvacsi problem bol prave s babkami co ziju v 3-4 izbovych bytoch a nemali na to. Zial ak by sme sli podla nich, tak  dnes sa chodi na 10 poschodie peso, lebo vytahy by nepresli reviziami. Nastastie uz prevladaju v cizniaku mladi, takze sa dalo prehlasovat. Dom ma 64 ci 68 bytov plus minus.
2) My sme zobrali dost velky uver, ale pripadna rezerva ostala. Ale cinziak je po komplexnej rekonstrukcii. Komplet nove spolocne rozvody plyn, voda, kanalizacia, (okrem elektriky), novy bleskozov, zatepleny dom, nova strecha, nove vytahy (aj ked programatorov z fy.Majes by som kopal do prdele za tu nezvladnutu logiku, lebo dva vytahy maju jedno ovladanie na privolanie aj ked sme s tym nesuhlasili), zrekonstruovane balkony, nove okna na pivniciach a kopec dalsich drobnosti. Fond to zdvihlo na mojom byte s 68m2 cca o 30 EUR mesacne. A napriek tomu ze bolo vela dochodcov proti, nakoniec neplaticov je cca 7-8 a aj to su ti co boli aj v minulosti. Da sa povedat ze ked sa este spravi elektrika, tak dom je komplet zrekonstruovany.
3) Never tomu, ze na co sa 10 rokov sralo, este 10 rokov vydrzi. U nas si to mysleli tiez, ze opadava len omietka, kym nezacalo do bytov zatekat aj cez spary panelov.

Predtym som bol tiez aktivny na schodzach, vysvetloval technicke veci ktorym som rozumel, ale nakoniec som sa na to vysral. Aj ked polovica pochopila, druha si snad myslela ze z toho nieco mam. A to som nebol ani ziaden clen.
Teraz sa staram o svoj baracikna dedine, opravujeme si ho podla moznosti a stavu, a na domove schodze chodim len aby som mal prehlad a pokecal s niektorymi byvalymi susedmi kedze byt si este drzim.

bibo

tak do toho bych nešel ani náhodou krtku neblbni  budeš největší vocas pro barák a jeho okolí

Krtek

u nás to neni tak drahý jako v Praze :-)
Ono e tu 10 let do ničeho neinvestovalo tak to dalších 10 let vydrží :-)

FPT

80 tisíc? a s nima jako uděláš co?
--O-o-O--

petrklm

Počítej s tím, že jen na údržbu (ne investice) budeš potřebovat tak 50,-/metr bytový plochy.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

rezerva na účtě by zbyla ještě cca 80 tisíc. S důchodcema ale na zvýšení moc nehneš, no. I když bábě chčije stropem do bytu, ona víc než pětikilo nedá. Tak jí přehlasujem a bude z ní dlužník a neplatič :-)

FPT

zvednout příspěvek do FO. a razantně. jinak neuděláš nic. a úvěr si vezměte, nebuďte hloupí, nebudete mít rezervu na havárie. třeba plynu nebo čehokoliv.

zvýšit na 2000,- minimálně. argumentuj potřebama oprav.
--O-o-O--

Krtek

a to je štěstí že jsme si zvýšení na pětikilo odhlasovali před pár lety. Do tý doby se platilo 200 kč. Teď bych to rád dostal na 1000-1500 kč.

Ladik

moje žena na svém bytě dává do fondu měsíčně 2500Kč
500Kč to tak před milionem let,

Krtek

Pro představu máme 2 vchody v každym 6 bytů 3+1. 3patra nad sebou.

ferinom

Citace: Krtek kdy March 04, 2013, 11:46:06 AM
Latě, tašky. To stačí.  Nikdo v okolí to tu asi nijak nezateploval. Půda se využívá akorát tak pro holuby  *943*

Aha beriem spat. Nejedna sa o plochu strechu.

Krtek

Latě, tašky. To stačí.  Nikdo v okolí to tu asi nijak nezateploval. Půda se využívá akorát tak pro holuby  *943*

ferinom

800000,-CZK (cca 32000,- EUR) na 12 bytovke? Si robis prdel nie? To je aj so zateplenim?

Krtek

S tim všim se samosebně počítá. Teď stojíme před neřešitelnym takřka kalouskovskym problémem:
Je potřeba nová střecha a to co nejdřív. Do horních bytů už teče. Střecha podle baráků kolem vyjde na 800+ tisíc. my máme ve fondu oprav 400 tisíc a 12 bytů platí po pětikilu měsíčně. Úvěr jsme zamítli. Ale v létě to chceme udělat :-)
Já vim do čeho jdu, horší je pro mně ten ouřední šiml :-(

petrklm

17 let praxe v bytovým družstvu mě nutí, abych stoprocentně souhlasil s LadYkem...
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Ladik

přesně, budeš jen za chuja ať se budeš snažit sebevíc
něco vymyslíš, zařídíš, domluvíš ale jedna sousedka říkala že její (syn, dcera, kamarádka, bratr...doplň dle situace) to měli za polovinu a ty určitě blablabla jsi hajzl
a teď jak máš tu funkci tak si na ně vyskakuješ
furt bude někdo chodit a snažit se předat ti svou ,,opici,, (problém) aby ses o ni staral a budou se doptávat zda jsi už vyřešil ten problém o kterém ti říkali a o kterém ty už víš týden a furt se nic neděje, samo problém který je tam 10 let a všichni na to srali

za půl roku nejpozdějc tu budem číst, že jsou to kurwy a sereš na ně :-))

ferinom

Ja som myslel ze si kupil baracek. To si mal schodzu s mysami, mackami a dalsimi domacimi zvieratkami ci co?

Naco sa este ondies v "cinziaku" funkciami? Karierny rast do CV-cka? :D Dopadnes tak ze sa s kazdym pohadas a svoje stihat nebudes.

Krtek

Potřebuju poradit jakožto novej funkcionář :-) V našem domě se po cca 10 letech nečinnosti obyvatelé rozhodli začít něco dělat. Sdružení Vvlastníků bytových Jednotek (SVJ) zaregistrované máme, k tomu máme nějaké rozhodnutí soudu z doby jeho vzniku (cca rok 2000). Jelikož se dlouho nic nedělo, min. týden byla svolána schůze kde jsme si zvolili nový výbor (předseda, místopředseda, člen). A teď nikdo nevíme co se musí kde hlásit, jaké formuláře použít a jaké úřady o tom informovat. Situace je ztížená tím že někteří členové původního výboru už umřeli před delší dobou. já jsem teda novej předseda a měl bych to všechno zařídit a olítat.
Zatim jsem se proklikal sem:
https://or.justice.cz/ias/tangle/iform

To vypadá že bych v OR změnil lidi online a byl by klid. Akorát netušim jestli by to bylo správně. máte někdo zkušenosti ?