OS P--Okec kolem oparačního systému...

Založil Gogo, January 14, 2013, 02:18:12 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

atnarfus

Programy co pouzivas jsou stejne jenom pro desktop, tak te zadny sok neceka. Pouze start se predelal na tu obludnost pro slabozrake.

FPT

Citace: Ladik kdy January 15, 2013, 06:15:59 PM
Hele neděste mě, dneska mi přivezli Asuska allinone 27 palců a chtěl jsem ho s w7, Bohuzel není jaksi a tak jsem ho vzal s w8, mam se bat o své psychické zdraví? :) Je možný nějaký zpetny přechod na w7?
Nebuď blázen, žádnej problém s tím není, zvykneš si za chvilku.

Odesláno z mého ThinkPad Tablet pomocí Tapatalk 2
--O-o-O--

Ladik

Hele neděste mě, dneska mi přivezli Asuska allinone 27 palců a chtěl jsem ho s w7, Bohuzel není jaksi a tak jsem ho vzal s w8, mam se bat o své psychické zdraví? :) Je možný nějaký zpetny přechod na w7?

Krtek

Jo starej mail v SL mi zatim vyhovuje. V novym prej zrušili RSS čtečku a v novym Safari taky BMS
A co jsem se někde dočet jakmile si dáš iKraviny synchronizovat přes ten jejich cloud nebo jak to te'd zvou (dřív mobileme) tak při zrušení tý služby přijdeš o komplet data (kontakty, kalendář a nevim na co to ještě používaj) v iKravinách i v počítači BMS. Já jsem zastáncem připojení mobilu kabelem a synchronizuju si co chci.
Sbližování s iOsem je plýživý. Začalo to odstraněnim barvy jabka (v Tigerovi je ještě modrý, leopard už má jenom šedivý). Všude jsou větší a větší plochy šedý barvy. Místo hezkejch teploměrů (posuvníků u oken) máš šedivý něco a to ještě "na vyžádání". Třeba dashboard se mi líbí defaultně nad plochou ale lvové (mimochodem nemáš Snow ale Mountain Liona) ho maji jako další plochu vedle :-(

fido

Citace: Krtek kdy January 14, 2013, 05:22:52 PM
Právě to sbližování s iOSem mi DOST vadí. nucení do cloudu (i když zatim slabý), vnucování verzí místo uložit jako atd atd. Full screen režim kterej stojí za prd na 2 monitorech. Na 27" teleti je kravina mít fullscreen asi na cokoliv. Jak čtu kolem (a vídam v prodejnách) musel bych default asi dost přenastavit což pokaždý nejde (páč není třeba řekl Apple). Tak v tomhle Appla prostě podporovat nebudu.
Asi znáš
http://switch2mac.blog.zive.cz/
S tim člověkem se dost ztotožňuju. Nějaký vývojový Xcode jde mimo mně, to já neocenim.
Co mně sere že převzali vývoj Javy či co. No a pro Leoparda a SL už novější verze nevydávaj aktualizace i když to běhá prakticky na aktuálních strojích BMS

Vnucovani iCloud jsem nezaznamenal, verzovani misto ukladani nevim, ja moc standardni apple aplikace nepouzivam, fullscreen mi prijde fajn
(navic je zcela volitelny), protoze mam (zatim) jen 13" Air, jinak spolecneho s iOS jsem moc nezaznamenal. Sere me akorat Apple mail se svym
ribbon-like GUI, kteremu rikam "psychopatova nastenka". Proste takove to ploche UI bez jasne oddelenych prvku a okynek. Jinak se mi Lion
libi, ale samozrejme s odporem k Cloudu souhlasim - moje data nikdy nikdo "vlastnit" nebude. At si ho vrazi nekam.
  Ten blog jsem neznal, precetl a vcelku souhlasim. Ja jsem taky ten obcas nespokojeny konvertita z woken, takze si rad zanadavam,
a reakce v diskuzich me irituji. Vetsinou je tam jen souhlasne beceni a flame proti nespokojenym ;) Ale jak rikam, pocitam, ze Win8
hodne uzivatelu a vyvojaru tak znechuti, ze budou hledat alternativy a priliv nove krve to snad zlepsi.

Krtek

No jo já mam ty XPčka vlastně taky jenom virtualizovaný. Ale je to komplet přenesená moje bejvalá herní mašina pod Parallels 8. Až na pár detailů to šlape hezky.

fido

Citace: Gogo kdy January 14, 2013, 09:07:54 PM
Já se chystám testnout virtualizaci na w7, chtěl bych rozjet w98

to pouzivam i na WinXP, na hrani starych adventur, ktere uz pod novyma woknama nejedou. Obycejny Virtual PC, ktery
je ke stazeni zadarmo u Microsoftu. Konfigurace primitivni, IIRC jsem menil jen neco kolem nastaveni mysi,
instalace probehla bez problemu.

Gogo

Já se chystám testnout virtualizaci na w7, chtěl bych rozjet w98
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

bibo

wubec nechápu vo čem to tu mluvíte mam 95 a pak 1 xp  nic novějšího neznám

Krtek

Právě to sbližování s iOSem mi DOST vadí. nucení do cloudu (i když zatim slabý), vnucování verzí místo uložit jako atd atd. Full screen režim kterej stojí za prd na 2 monitorech. Na 27" teleti je kravina mít fullscreen asi na cokoliv. Jak čtu kolem (a vídam v prodejnách) musel bych default asi dost přenastavit což pokaždý nejde (páč není třeba řekl Apple). Tak v tomhle Appla prostě podporovat nebudu.
Asi znáš
http://switch2mac.blog.zive.cz/
S tim člověkem se dost ztotožňuju. Nějaký vývojový Xcode jde mimo mně, to já neocenim.
Co mně sere že převzali vývoj Javy či co. No a pro Leoparda a SL už novější verze nevydávaj aktualizace i když to běhá prakticky na aktuálních strojích BMS

fido

Citace: Krtek kdy January 14, 2013, 05:07:03 PM
Já používam na hry XPčka a na všechno ostatní OS X Snow leopard. Lion ani mountain Lion mi nesměj na komp. Takže až mně Apple odstřihne od aktualizací, nevim co pak budu dělat.
Proc ti tak vadi Lion a Snow Lion? Me se do Liona nechtelo kvuli sblizovani se s iOSem, ale pouzivat to nemusim. Mam to nastaveny, ze to funguje prakticky stejne, jako SnowLeopard.
Nakonec jsem do nej sel proto, ze nove verze XCode vyvojeho prostredi uz na SL nejely (a hlavne od Liona uz je to zadarmo). Mam ho asi 1/2 roku a zatim nelituju. Do SnowLiona
se mi nechce kvuli vydrzi baterky v MBA, kterou postupne zlepsujou, ale na urovni Liona to jeste neni.


Krtek

Já používam na hry XPčka a na všechno ostatní OS X Snow leopard. Lion ani mountain Lion mi nesměj na komp. Takže až mně Apple odstřihne od aktualizací, nevim co pak budu dělat.
DX 10 ani 11 nepotřebuju, nevidim v tom přínos. Takovej skok v grafice jako mezi DX7 a DX8-9 už asi nikdy nepřijde. Chápu že je to IN ale programátor nejsem a jak řiká otec, na to moje voko z Kašparovo krávy...

fido

-Win XP jsem pouzival do minuleho roku a byl jsem spokojeny. Nic mi nechybelo, vse fungovalo. Bohuzel DirectX 10 & 11 jen pro Vista a vys me donutil upgradovat.

-Win Vista mam 5 let na notebooku, se kterym jsem to koupil a je to strasne. Pomale a disk v podstate neustale srotuje. Vypnul jsem indexovani, restore pointy, vsechno, co nepotrebuju a srotuje furt.

-Win 7 jsem dostal pred asi rokem a byl jsem z toho nestastny, protoze nikdy nemuzu nic najit. Vsechno je zprehazeny a IMO k horsimu. Takze se pomalu stavam BFU, protoze na to proste nemam nervy - radsi si zvykam na vse v defaultnim nastaveni. Na druhou stranu, rychlosti se zase priblizily XP a spolehlivost je slusna.

-Win 8 tu mame na tabletu, neco pro to vyvijime a je to jak z jine planety. Naprosto nechutny, dementni a neovladatelny paskvil. Kdyz si nekdo na neco stezuje na ostatnich platformach (delame pro 5 platforem), tak ho strasime tim, ze pujde delat na Win8, coz zabira ;)

-OSX Lion mam na Macbook Air. I na 1.8GHz 2-jadru to lita rychleji, nez win7 na mem pracovnim 4-jadre na 3GHz, takze po vikendu u MBA mam v praci pocit, ze mi nekdo downgradoval pocitac na 486. Uzivatelsky je to nejprijemnejsi system, co jsem kdy pouzival. Pokud cloveku ovsem nevyhovuje defaultni chovani, tak je v prdeli, protoze zmenit lze malo co a pokud to clovek vyzaduje, zmeni se v linuxoveho admina, spousti prikazy z komand-lajny, edituje konfigy apod. Taky vyvojarske nastroje od programovani po filemanager jsou naprosto rudimentalni, az nepouzitelne. Mozna se to casem zlepsi (jak bude pribyvat vyvojaru znechucenych z win-8), ale v tuhle chvili je to spis konzumentsky OS.


Ladik

no mě teď dojde comp a v něj jsou osmičky takže uvidíme , bo vůbec nevím jak to vypadá a sedmičky jsem viděl někomu přes rameno
osmičky mám teď v novém telefonu HTC a tam jsem se už naučil a zvykl si
furt jen poslouchám proč sis nekoupil ajfon
nechci, nemám je rád, ze zásady ne

už kdysi mě srali lidi co došli a chtěli něco vyrobit a jejich první dotaz byl
Děláte na aplech?
Ne neděláme
No tak to asi neumíte vyrobit?
Umíme
Hm ale mě říkali, že to lze pouze na aplech.

bych zabíjel

Gogo

jj pro mě také, ale doufám, že je to jen otázka času...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

atnarfus

Stridam to kazdy den. V kanclu sedmicky a doma XP. Na obou je neco lepsi i neco horsi. XP jsou trochu prehlednejsi. Sedmicky to je hra na schovavanou.

Gogo

Kdysi jsme tu řešili win XP, 7....
Tak jsem z donucení nakonec přešel na win7,...
No a po chvilce zvykání, jsem spokojený, jedou dobře a zdá se mě to už i lepčí než XP :-) I když mě štve, že je tak neznám jako XP, co kde vymazat a pročistit, aby vše jelo jak má...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...