Kde vzít baterku ?

Založil Krtek, January 02, 2013, 09:18:26 PM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

T-Diesel


brano


Krtek

Dneska baterka konečně objednaná. Páč jsem idiot a lempl tak mně ráno v 6 budí maželka od fabriky že potřebuje nastartovat. Je i možný že něco nechala svítit ale pochybuju. Spíš baterku překvapilo -6 a je po ní. Sice cestou manželce 2x během 8km chcíplo auto a baterka to pak už nahodila ale už jí nevěřim.

Ladik

Citace: Gogo kdy January 20, 2013, 08:09:20 PM
až na "krtkovo rysku"

krtek má rysku bohužel příliš nízko, někde v půlce stehna a nahoru to nejde ani boha, musí se z toho vylízat  *1025*

Gogo

Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron


bibo

podložil samostav klacíkem :)

Krtek

No neměla by se. Ale při porovnání se zbytkem autoparku zabírala už od novoty nějak dost vysoko. Tak jí nějak došteloval.

brano

Na daewoo sa nastavuje spojka?

Romanius

v buducom živote by som chcel byť krtkov mechoš :)

Krtek

Kdybych se nestyděl, řek bych že miluju svýho mechanika :-)
Minulou neděli jsem mu předával Nubiru a o víkendu pro ní jedu. jedna deska se úplně rozpadla a kotouče už zo měly taky skoro za sebou. Tak rozhýbání, vyčištění a promazání zadních brzd, výměna obou předních kotoučů za 1600, obě destičky za 400 a práce 900 kč. V rámci toho ještě přenastavil spojku (zabírala nějak moc nahoře i když je tam rok nová), přetěsnil víko ventilů páč od doby vývrtu nový díry na svíčku to rosilo. Zkontroloval termostat a dal na nějakej regenerátor baterku (jo furt nemam novou :-) ). Suma sumárum za 2,9 tis co chtít víc.
Už se těšim až se mi vrhne na Kadlíka.

Lihobaron

Citace: atnarfus kdy January 03, 2013, 09:03:40 PM
A stejně na to ve finále nikdo není zvědavej.

presne  OK

T-Diesel

ano ano, jak pravi klasik - to mate sterk, ciment, vapno, okapy, tasky... :)

atnarfus

A stejně na to ve finále nikdo není zvědavej.

Lihobaron

to nejsou vejmluvy, ja na proste seru.. kdo neveri, at tam bezi.. je to v ramecku za sklem, musel bych to vyndat, pak fotit nebo skenovat, ted sem na stolnim, musel bych zapnout booka abych to z mobilu dostal, booze to by bylo cinosti  *753*

T-Diesel

kdyby sa ti chtelo... to su take ty vymluvy
stejne jako kdyby sa ti chtelo soulozit tak si zasoulozis, zejo
enomze sa ti uz tristvrte roku nechce  *810*

Lihobaron

kdyby semi chtelo mam dole v kuchyni fotku kde sme vsicky jako maly a ja drzim v ruce auticko jako nejvetci poklad na svete :)

Lihobaron

jakto :) mam i segru.. ta je mladci, bracha je starsi  ;)

Gogo

Jardo neser woe Ty nemáš bráchu...
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Lihobaron

jo, tretim rokem v australiji.. sbalil sebe aj rodinu, vobjednal letenky a ahoooooj :) se chystam, ale chce to kdyz uz tak delsi dobu a to si ted nemuzu v praci dovolit..

T-Diesel

Citace: Lihobaron kdy January 03, 2013, 06:57:40 PM
brachoj na nubire prorezly zadni kotouce skrz :) ale mel ten model pred tim..

ty mas aj bratra?? no to sou mi novinky  *1033*

Lihobaron

brachoj na nubire prorezly zadni kotouce skrz :) ale mel ten model pred tim..

atnarfus

Vzadu je ruční brzda a jestli se jim to podařilo udělat nějak extra blbě, tak je možné všechno. I když korejci mívají vzadu na ruční brzdu malé bubny.

Běžně je brzdič jenom kus železa, na kterém se opotřebovávají pouze díry pro vodící čepy.

petrklm

Řekl bych, že je to nutný tak nejvejš podle servisu. Já se s tím nikdy nesetkal, vždycky to po vyčištění a výměně gumiček fungovalo. Nevím, proč zrovna Nubira to měla mít jinak.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

Krtek

Minule u zadních zarezly brzdiče a musely se komplet vyměnit. Tak předpokládam to samý. U Nubiry je to prej celkem běžný.

atnarfus

Brzdiče snad ne. Stačí písty a gumičky, všechno očistit a musí to zase makat jako nové.

Krtek

Prostě přirezly po 3 nedělní odstávce asi všechny 4 destičky ke kotoučum. U zadních se mi to už stalo kdysi. Zadek jsem tentokrát ještě urval ale předek kvílí jako kráva a občas kouří. Možná se urvala i destička ale vidět to neni (měl jsem sundaný kolo co víc kvílí). Brzdič je na tvrdo na kotouči, neni mezi tim prakticky mezera. Najel jsem asi 5 km, brzdil jsem prudce i plynule aby se to ošoupalo ale je to plat prtný. Počítam že kotouče budou nový a destičky taky. Brzdiče když se nerozhejbou tak taky. Asi už to má nárok, kotouče jsou originál od novoty (160 tis km) a destičky byly měněný v 60 tis km.

atnarfus


Krtek

Baterka nabitá a dneska 3x Soptíka nastartovala bez ztráty kytičky. takže pro novou bych s nim i dojel.... Kdyby neodešly brzdy :-( ???

brano

Jaj, Krtku... zas si pobavil :) Pozeram ze ludia maju rozne problemy. Ako pise franta, 1.6 benzin utoci cokolvek tam das. Ja som dnes kupoval do scenica pretoze to zabalila asi tiez, teda v benzine by este sluzila asi len tu klesne napatie pri starte a elektronika povie ze ne, vypise chybu a dostartoval som. stacilo pripojit kabel aj z nenastartovaneho auta a chytilo. Tiez po tyzdni stania. Kupil som bosch co tam pasoval rozmerom a polohov kontaktov, aky ma startovaci prud ani netusim. pravdu povediac neriesil som to nikdy pri nijakom aute. Startovacia baterie danej kapacity ti vzdy posluzi tak ako ma, problem je jedine keby si kupil aku trakcny  alebo urceny pre solarne systemy, lode, karavany a pod...

Lihobaron

franta ma slabou chce to jit po pasatech..

Ladik

Dotaz znel jde vzit baterkja byxh doporucil vzit sroubovak a najit Frantovo auto

Lihobaron

no, tak nejak.. anebo nez poleti ze skaly, tak ji vyndam..

elpidio

Ne, hádejte, mám Rujánu.

Lihobaron

ja musil na jare do pasaba koupit neco kolem 80ah  >:( ale zas prezije auto bych si dovolil tipnout :)

atnarfus

Korejci a mivaji na baterce obracene poly. Supermarkety a spol je nemaji.

elpidio

Já prvního Saaba taky koupil s 44Ah baterkou z feldy a jezdil....

...do zimy.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

No řešim. Je to hodina co vim že asi klekla tak se předběžně ptam. Hlavně páč na jinou baterku s proudem 610A jsem nikde nenarazil. Teda při 55Ah
A komédie bude až klekne v Kadlíkovi :D

atnarfus

Benzinovy motor utoci kazda baterka.

Gogo

Ty jsi teda eso Krtku :-)
Auto na přestavbu LPG svěříš někomu, kdo o tom jen četl, ale baterku řešíš....
Kdyby jsi zítra na první pumpě zastavil a vzal jednu, tak jsi měl po problému :-)
Otec žába, dítě žába....to jsou dneska věci...

Krtek

Koukam tahle by snad měla stačit tak bych pro ní kdyžtak sjel
http://www.battery-import.cz/varta-blue-dynamic/autobaterie-varta-blue-dynamic-60ah--12v--d48

Skladem je a když to do zítra neuchodí na nabíječce, je asi vybráno. 1 645 kč myslim neni moc. Utočit by to asi měla a snad takový mrazy nebudou a Soptík stejně startuje na první cinknutí klíčkem.

atnarfus

Není na nich nic špatného. Problém je v tom, že jeden výrobce tam napíše 320, druhý 450 a třetí 600. Ono je to ale v reálu to samé, protože to každý píše podle jiné normy.