Pokec

Založil Ladik, January 31, 2012, 12:22:48 AM

« předchozí - další »

0 uživatelé a 13 Hosté prohlíží toto téma.

Jerry.Gunman

Citace: Krtek kdy April 24, 2015, 06:26:51 AM
Tys to asi nepochopil. Místo jedný baby to dělá robot kterej je drahej (asi se nikdy nezaplatí) a lítá kolem něj 3x víc dražšího a kvalifikovanějšího personálu.
Krom toho roboti nejsou všespásný a často je fakt lepší mít tam přičmoudlýho lopaťáka.

Jo, občas takové okolostojičnosti nastanou, 100% souhlas
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Tys to asi nepochopil. Místo jedný baby to dělá robot kterej je drahej (asi se nikdy nezaplatí) a lítá kolem něj 3x víc dražšího a kvalifikovanějšího personálu.
Krom toho roboti nejsou všespásný a často je fakt lepší mít tam přičmoudlýho lopaťáka.

FPT

Hlavně je to správně, proč by lidé měli dělat práci, kterou může dělat robot?
--O-o-O--

Krtek

Naše kolbenka v bedně:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/307823-nemecti-investori-sazi-nejradeji-na-ceskou-kartu/

Škoda že u tý automatizace nezmiňujou že ten slavnej robot na skládání aušusú do beden nahradil práci 1 baby za minimální mzdu (ideálně agenturní s cestovníma náhradama místo výplaty BMS ). Ladil se 3 roky a místo tý baby u něj jsou prakticky půl směny nástrojáři a půl směny elektroúdržba. Zbytek už zvládne dokodrcat seřizovač :-( Fakt ušetřený prachy když to stojí pár mega. Ale ono ve výkazech líp vypadá nákup robota za 20 mega než výplata 2 lidí  :WTF:

saabik

Máte někdo nějakej tip na dovolenou v Černý Hoře? Začátek srpna, na týden (+-) s polopenzí (pokud možno), vlastní doprava a 4 dospělý + 2 děti. Ubytování v apartmánu, nebo nějakým bungalovu. K moři.

Lihobaron

sice nevim vo cem se uz dvacet let mluvi ale JÁ SE PODLE TOHO UŽ DVACET LET ŘÍDIM!!  pivo3 BOHOUS

FPT

je zajímavý, že o tomhle se mluví už přes dvacet let, existuje na to spousta důkazů, ale pořád nic...
--O-o-O--

Lihobaron

eště by bylo potřeba "ozdravnit" kouření  :lulka:  :)

Kill Frenzy

Konecne, ja som to vedel...na zdravie

Lihobaron

svet se v prdel vobraci, mliko je jedovaty, ve spenatu neni zelezo a.....

....když pijete alkohol, máte játra více chráněná, než když nepijete
kardiolog Milan Šamánek   *886* *886*

http://www.novinky.cz/domaci/364758-pijte-alkohol-denne-ochrani-vam-to-jatra-a-prodlouzi-zivot-radi-odbornici.html

Jerry.Gunman

Citace: ferinom kdy February 26, 2015, 05:59:36 PM
Je snad dnes 1.4? :)

Turci chcú v Karlových Varoch postaviť sochu Atatürka

http://www.sme.sk/c/7667626/turci-chcu-v-karlovych-varoch-postavit-sochu-atatrka.html

No, jestli jim to Rusové dovolí, aby si Turci na jejich území stavěli své sochy... :D :P
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

ferinom

Je snad dnes 1.4? :)

Turci chcú v Karlových Varoch postaviť sochu Atatürka

http://www.sme.sk/c/7667626/turci-chcu-v-karlovych-varoch-postavit-sochu-atatrka.html

atnarfus

Na sjezdovku to mám deset minut autem, tak se zajedu sklouznout i v týdnu po rachotě.

elpidio

Mám zatím tu dobrou půlku. Ťuk ťuk..
Ne, hádejte, mám Rujánu.

jb

ja se na sjezdovku koukam, ale moc nelyzuju...

a ockovani chripky je letos tak 50/50 spatne namichali koktejl :)

T-Diesel

kurnik tak dluho jak letos sa mna to este nikdy nedrzalo :(
skoda ze sa mna tak nedrzija penize :(

petrklm

Jo, ani za mlada jsem nestíhal bejt dvakrát v tejdnu na sjezdovce :(. Teď, coby kmet, se o to ani nepokouším. Z práce chodím mezi pátou a šestou večer a o víkendech se léčím :).
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

FPT

tuhle zimu dvakrát, což je vopruz, protože normálně na to netrpím.
--O-o-O--

atnarfus

Já furt trpěl na bolení v krku, dutiny a podobné speciality. Co jsem se dal na lyžování, jako zázrakem mne to pustilo. Dřív jsem týden léčil bolavý krk, dva týdny byl klid a nanovo. Tak celou zimu. Dvakrát týdně na sjezdovce mi evidentně prospívá.
Chřipku už jsem taky spoustu let neměl, ale nechával jsem se očkovat. Letos poprvé ne a zatím OK.

petrklm

Chřipku jsem neměl spoustu let, zato různý virózy mě navštíví tak jednou - dvakrát za rok, nosí to manželka ze školy :). Očkovat jsem se nechal tři roky za sebou, ale proti viróze to logicky nezabralo.
Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

saabik

Od doby, co se nechávám povinně očkovat, neznám co je chřipka. Ťuky ťuk.

Jerry.Gunman

já sa už "pár dní" prolívám horkým čajem a žeru prášky, většinu dne jsem prospal - tak to snad trochu pomůže  :burka:
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Krtek

Mě tak nějak před 14 dny bolel jednu neděli celej člověk. Pak další 2 dny rýma, 2 dny kašel a klid. Ťuk ťuk

elpidio

Já měl akorát asi dva týdny nepříjemný suchý kašel a trochu pocit jako že na mě něco leze. Bohužel zrovna když jsem byl ve Francii. Teď už snad dobrý.
Ne, hádejte, mám Rujánu.

T-Diesel

tak koho z vas dostihla letos skripka?
pry je vsade epidemie

ja od pulky ledna furt nejsem ve svoji pokozce, otravuju nejake viry a bacily, kdyz uz sem myslel ze to mam za sebu tak zas cosi na mna dolezlo... vcera a dneska sem zalezly doma, caje a pataky, hruza :-(

elpidio

Schválně kdo uvidí mimozemšťana. Live ISS
Ne, hádejte, mám Rujánu.

Krtek

tak jsem strávil fajn večer pokecem s technickou podporou ČEZu. Ze supervýhodnýho tarifu na plyn je koukam nejdražší co maji a nemůžu z něj vybruslit. No co, tak nastane další tabulková pakárna s hledánim dodavatele plynu

Jerry.Gunman

2 Vena:

Souhlas, až na to "nejsme tak bohatí, aby se k nám sem stěhovaly hladové hory" a to, že "Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít"

Hladové hory z venku se sem začínají stěhovat a naše vlastní hordy díky dramatickému rozdílu mezi porodností naší a jejich začínají představovat problém větší než malý.
A byť tu nemáme žádné mimořádné přírodní bohatství, měli jsme (a snad možná ještě máme) budoucnost. A o tu se, prostřednictvím politiků i nás samotných, pomaličku a poznenáhlu necháváme připravovat. Kousek po kousnu, krůček po krůčku - ale furt :(
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

Vena

January 15, 2015, 10:24:54 AM #2455 Last Edit: January 15, 2015, 10:36:24 AM by Vena
Převzato z internetu, autor neznámý:



''Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu budeme furt.
Těžko nás porazit, když nebojujeme.
A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy dýl jak čtyřista let - to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady. To není špatné.
Politika tady stojí za hovno. Svatá pravda. Politici jsou šmejdi a kradou atd. a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře? To není špatné.Žijeme v drahotě a bídě. Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat třeba z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku. To není špatné.Že jsou šéfové parchanti? Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci. To není špatné.Daně jsou vysoké. Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš. Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl. Nakonec to není tak špatné.Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti? Jsou. Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem. To není špatné.Zdravotnictví stojí za hovno. No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbanátek, a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby. To není špatné.Počasí stojí za hovno. Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení. To není špatné.Příroda stojí za hovno. Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká. To není špatné.Celé je to tu na hovno. Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží. Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady. A to není tak špatné.Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme. To není špatné. Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout Nakonec se mu líbí. Zůstanu tu zřejmě i příští rok.''
Není většího nebezpečí než domněnka, že něco skutečně existuje jen proto, že si přejeme, aby tomu tak bylo.

Jerry.Gunman

Citace: saabik kdy January 14, 2015, 02:45:41 PM
To jsou nesmysly. Faktické i věcné *974*

Ale přesto s názorem předřečníka usilovně souhlasím :D
.         Citroen C5/III Exclusive, auto s guľama
Colt Diamondback + Remington + Government + CZ 27

Proč mají včely med? Protože mají královnu
Kdyby měly presidenta, maj akorát hovno...

saabik

To jsou nesmysly. Faktické i věcné *974*

petrklm

Lincoln Town Car Executive 2001 - V8, 4,6l

Even The Way May Be A Target

T-Diesel

Citace: Krtek kdy January 13, 2015, 10:02:35 PM
Jo to bych i chápal Saabiku. Ale protočí se víc peněz v těch rohlících nebo ve zlodějinách Agrofertu, Metrostavu a Skansky ? Ta spodina trhu tohle odsrala a pár miliardářů (viz Kellner a nákup Krávacomu) vydělá.

krtku, ty si nekdy pamatujes, ze nase vrchnost udelala nekdy neco ve prospech spodiny???
vse je podrizeno zajmu uzke skupiny co to vsecko diriguje, enom sa to mosi dycky nejak zaobalit aby si plebs (nebo aspon cast) myslel, ze to je v jeho prospech ;)

FPT

V rohlíkách se protočí mnohem víc peněz.
--O-o-O--

Lihobaron

no vidis, nemas kupovat ty nejlevnejsi  ;)

Krtek

Jen pro zasmání takovej předloňskej příklad skokovýho zdražení. Během měsíce skokově zdražily nejzákladnější rakve o 8 stovek. Osobně prověřeno a zaplaceno.

Lihobaron

no tak si nekoupis novy auto co 8 ale 9 let no :) neber to tak vazne, resis totalni picoviny  *753*

Krtek

A zanikla moje hlavní dnešní myšlenka že ČNB má na kurz měny stejně pramalej vliv. (Před)loni sice intervenovali ale letos se jim koruna chová jak se jí zachce.

Krtek

Snažim se nezávidět. To je mi šumák co kdo má. Jenom řikam která část trhu na tom vydělala a která ne (asi) A za důležitější považuju ty věci denní spotřeby co kupuje většina lidí.
Pak taky vidim reálně že se za poslední 2 roky zvedly třeba ceny aut.

Lihobaron

Citace: Krtek kdy January 13, 2015, 10:02:35 PM
Jo to bych i chápal Saabiku. Ale protočí se víc peněz v těch rohlících nebo ve zlodějinách Agrofertu, Metrostavu a Skansky ? Ta spodina trhu tohle odsrala a pár miliardářů (viz Kellner a nákup Krávacomu) vydělá.

ahaaa, tak ne kurz koruny ale zavist te zere  *886*

Krtek

Jo to bych i chápal Saabiku. Ale protočí se víc peněz v těch rohlících nebo ve zlodějinách Agrofertu, Metrostavu a Skansky ? Ta spodina trhu tohle odsrala a pár miliardářů (viz Kellner a nákup Krávacomu) vydělá.

saabik

January 13, 2015, 10:00:35 PM #2442 Last Edit: January 13, 2015, 10:02:53 PM by saabik
Citace: Krtek kdy January 13, 2015, 09:50:28 PM
Lihouši třeba v tom že nezlevnilo tolik komodit za loňskej rok kolik mohlo. Ekonomovíé mělou nesmysly o škodlivosti deflace. Lidi neutrácej, páč nemaji z čeho. Normální člověk nevyhazuje peníze protože mu hrozí jejich znehodnocení. To dělaji spekulanti. Normální člověk si vybuduje rezervy a pak si třeba koupí nový auto nebo nějakej luxus. Rozhodně neplatí nesmysly kterýma nás krměj ve zprávách z banky, resp. platěj u lidí co s prachama akorát spekulujou.

S tím utrácením. Úměra o snížení spotřeby a odložení investic v případě hrozící deflace platí tím víc, čím se jedná o vyšší částky. Rohlík si asi koupíš a nečekáš, až zlevní o 10 hal. Singer spíš cílil na právnický osoby, nebo občany pokud se rozhodujou o vyšších částkách. Já ho poslechnul *886*